Prázdniny v Římě: letenky z Prahy – 1.736 Kč

Koloseum / Bert Kaufmann, licence CC

Přestože španělský Vueling již nějaký pátek prodává letenky na trase Praha-Řím, delší dobu nebyly ceny nijak sympatické, ale nyní můžete podniknout za fajn cenu nejen prázdninový výlet do Říma, ve kterém si po dlouhém dni stráveném jeho prohlídkou zajedete odpočinout na pláž a osvěžíte se v Tyrhénském moři.

Španělský dopravce Vueling momentálně nabízí ve svém rezervačním systému zpáteční letenky do Říma za cenu 63 €, tj. 1.736 Kč na mnoho termínů v období před a během letních prázdnin, na srpen a září jsou letenky nepatrně dražší.

K celé rezervaci nutno připočítat administrativní poplatek ve výši 5 € / 138 Kč za každou osobu.

Letenky Praha - Řím
Praha – Řím

Letenka zahrnuje přepravu příručního zavazadla max.  rozměrů 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg. Zapsané zavazadlo vás vyjde na 17 € / 469 Kč v jednom směru.

Doprava z/na letiště

Z letiště Leonarda Da Vinciho ve Fiumicinu se nejlevněji dopravíte autobusy společnosti Terravision,  která nabízí jednosměrné jízdenky za 4 € / 110 Kč v předprodeji na svém webu.

Dalším a více spolehlivějším způsobem přesunu je využití regionálního vlaku s označením FM1, který odjíždí z letiště směr Roma Tiburtina v patnáctiminutových intervalech. Jízdenka vyjde na 8 € / 220 Kč.

Pokud se rozhodnete pro pobyt u moře, z letiště se dopravíte např. do Ostie autobusem společnosti Cotral. Jízdní řád z letiště Fiumicino. Jízdné do Ostie 1,1 €.

Řím prakticky

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit nádherná Vatikanská muzea nebo Koloseum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 34 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

Ubytování

Nejlevnější hotel v Římě pořídíte v oblasti kolem nádraží Termini.

Pro pobyt u moře hledejte ubytování u pobřeží v již  zmiňované Ostii nebo okolí.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 25

 • Dave 23.3.2014, 19:05

  Dobrý den Pavlíno. Jak dlouho? Letenku kupujete na fixní data/spoj. Jakmile zakoupíte letenku na termín např. 5.-10.května, musíte letět v těchto dnech.

 • Pavlína 23.3.2014, 18:37

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho mi letenky platí jako zpáteční

 • Marie 8.2.2014, 08:10

  Dobrý den,
  tak jsme objednali, rezervovali ubytování… Super. Asi se opět zeptám hloupě, ale je to prostě poprvé. Na ubytování mám poukaz a na letenky jen čas odletu, kód apod. Mám si někde letenky vyzvedávat, nebo až ten den na letišti dostanu letenky, nebo prostě přijdu k přepážce a dám jim kód rezervace letu a oni mě rovnou odbaví?
  Moc děkuji za informace!
  Marie

  • Lukáš Horák 8.2.2014, 08:25

   Dobrá ráno Marie, to mě těší, že jste si se vším poradila. Co se týče odbavení k letu, můžete se odbavit pohodlně už z domova, vytisknete si palubní lístky a na letišti pak nemusíte ani jít na přepážku, pokud samozřejmě letíte jen s příručním zavazadlem. Pokud si na odbavení přes internet netroufáte, na letišti Vás odbaví na check-in přepážce. Stačí mít s sebou jen potvrzení o rezervaci, která Vám přišlo na email a cestovní doklad (OP, CP). Tak hodně štěstí a pěkné zážitky v Římě.
   PS: Provozovatel webu skutečně nejsem 🙂

  • Marie 8.2.2014, 09:22

   Je to opravdu jednoduché. Moc děkuju za rady, myslím, že to zatím necháme na check-in na letišti, časem určitě zvládneme odbavení i přes internet.
   Zavazadlo jsme si nepřipláceli, jen rezervaci míst, abychom jsme seděli vedle sebe.
   Hezký víkend.

  • Marie 8.2.2014, 09:30

   Tak už mám letenky. Vy jste prostě úžasný. Škoda, že jsem si objednala už nějaké zájezdy s cestovkou. Příště už jen přes Vás.
   Moc moc díky.

 • Marie 7.2.2014, 15:41

  Dobrý den,
  můžu se zeptat, odkud se odlítá?
  Jestli můžete poradit i přes jaké www. rezervovat případně nějaké ubytování v Římě, nebo to řešit na místě.
  Moc děkuju za rady

  • Lukáš Horák 7.2.2014, 16:07

   Dobrý den Marie, jak je patrné z příspěvku, jedná se linku Praha-Řím, všechny podrobnosti ohledně dopravy z římského letiště atd. máte taktéž v článku. V závěru příspěvku máte odkazy na největší portál, kde si můžete zajistit ubytování dopředu. Zajišťování hotelu na místě se nemusí vyplatit, „pultové“ ceny hotelů jsou mnohem vyšší a v neposlední řadě byste mohla mít problém najít volný hotel.

  • Eva 7.2.2014, 17:35

   Lukáši máte trpělivost, odpovědět s klidem na dotaz „odkud se odlítá?“ pod článkem kde je milionkrát Praha a Prague, klobouk dolů 🙂

  • Marie 7.2.2014, 17:43

   Děkuju,
   ještě jsem se chtěla zeptat, kdy se dozvím odletový čas?
   Vím, že se ptám hloupě, ale vždy jsem cestovala jen s CK, ale chci zkusit i tento typ cestování.

  • Marie 7.2.2014, 17:58

   Evo, je to psáno 4x (což má do milionu hodně daleko) a vzhledem k tomu, že u toho ještě pracuju, tak jsem to zběžně skoukla a prostě si toho nevšimla a tak se pitomě zeptala. Pan Horák je tuším provozovatel (opět nemám čas zjišťovat, zda je provozovatel, na koho je portál psaný apod.) a ctí „náš zákazník, náš pán“ 🙂 Člověk si může myslet cokoliv, ale byznys je byznys 🙂
   Ještě jednou díky za info, až bude klidněji, tak provedu rezervaci. Teď bůh ví, kam bych to rezervovala 🙂

 • Ondra 6.2.2014, 20:47

  Vim, podruhe jsem to napsal omylem 🙂 sorry

 • Lenka 6.2.2014, 11:37

  Ahoj, právě jsem rezervovala, díky moc! Jen se chci zeptat, jestli od Vuelingu chodí také nějaké travel documents na mail nebo si až do check-inu, který provedu online 7 dní před odletem, vystačím s číslem rezervace? Nikdy jsem s nimi neletěla, tak nevím, jak to u nich chodí. Díky!

  • Dave 6.2.2014, 12:19

   Stačí vždy jen číslo rezervace 😉

 • Ondra 6.2.2014, 10:42

  Dá se očekávat i zajímavější cena na červen z Prahy?

  • Lukáš Horák 6.2.2014, 11:28

   Ondro, za tuto cenu jsem termíny i v červnu, nižší cenu by snad mohl nabídnout jen WizzAir, ale tam je to podmíněno členstvím a dalšími omezeními. Pak ještě zkuste koknout na easyJet, ale ti jsou na červen dražší než Vueling. V tuto chvíli je tato nabídka letenek opravdu nejvýhodnější.

  • Ondra 6.2.2014, 13:42

   S Vueling jsem jeste neletel, jsou to dobré aerolinky? Jinak asi to tedy vezmu, WDC stejně nemám. Děkuju

  • Dave 6.2.2014, 13:53

   Ondro, lepší jak Wizzair určitě 🙂

  • Ondra 6.2.2014, 17:51

   Už tam nejsou vůbec termíny

  • Lukáš Horák 6.2.2014, 18:27

   Ondro, o jaké termíny jde, za tu cenu je jich tam spousta, jestli hledáte např. v dubnu či květnu, tak tam jsou samozřejmě jiné ceny.

  • Ondra 6.2.2014, 18:39

   Jo vidím, nakonec sem vybral v červenci, ale ukazuje mi to ten management fee 2x 5€ (mám dvě osoby)..

  • Lukáš Horák 6.2.2014, 19:36

   Ondro, je to tak, díky za upozornění, chybu v textu jsem opravil, nějak jsem to musel přehlídnout. Každopádně to není nijak závratná částka, je to 2,5 € za jeden let. V minulé akci tento poplatek nebyl účtován vůbec.

  • Ondra 6.2.2014, 20:21

   Těch 5€ je na hlavu

  • Lukáš Horák 6.2.2014, 20:34

   Ondro, to jsem pochopil, právě proto jsem psal, že je to 2,5 € za jeden let, tedy x2 při zpáteční letence 🙂

  • Ondra 6.2.2014, 20:48

   Vim, podruhe jsem to napsal omylem 🙂 sorry

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.