Přímé lety mezi Prahou a Šanghají jsou v prodeji – 11.658 Kč

Čína
Osvětlená noční Šanghaj - Mike Behnken, licence CC

Snaha vedení pražského letiště přitáhnout více dálkových dopravců do Prahy se zdá býti úspěšná, alespoň z hlediska papírové části. Další přímou linkou spojující Českou republiku s Čínou bude provozovat dopravce China Eastern, patřící do aliance Sky Team. Bude tak soupeřit o cestující s Hainan airlines, které letos zahájily přímé lety do sousedícího Pekingu.

Linka Praha – Šanghaj bude operována třikrát týdně v úterý, čtvrtek a sobotu stroji Airbus A330-200 s kapacitou 24 míst v obchodní třídě a 240 v třídě ekonomické.

V ceně jsou zahrnuta dvě zavazadla, každé o 23 kg. V následujících měsících se můžeme těšit nižším letenkám do Šanghaje i Pekingu, neboť si obě aerolinky budou vzájemně konkurovat. Kapacit je podstatně více, než zájemců o dané trasy, proto se dá očekávat zlevnění či spíše rušení linek.

Letenky z Prahy do Šanghaje a zpět za 11.658 Kč
Letenky z Prahy do Šanghaje a zpět za 11.658 Kč

Délka letu činí 5.306 mil, tedy 8.540 kilometrů a let trvá zhruba 11 hodin.

Délka letu Praha - Šanghaj
Délka letu Praha – Šanghaj

Vízum do Číny je nutností

Před odletem si nezapomeňte vyběhat vízum na čínské ambasádě v Praze. Budete potřebovat:

 • Vyplněný formulář žádosti o vízum do Číny
 • Barevnou fotografii
 • Okopírovaný pas
 • Potvzení o zaměstnání / studiu / výpis z živ.rejstříku
 • Cestovní pojištění do Číny
 • Výpis z bankovního účtu
 • Detailní itinerář včetně letenek, jízdenek a hotelů

Itinerář můžete a nemusíte dodržet. Stačí rezervovat hotel s možností storna zdarma.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 12

 • Mat 8.12.2015, 16:05

  Dost bych pochyboval, že by si tyto linky konkurovaly. Málokdo by chtěl letět s šíleným přestupem na čínském letiśti, ať už do Šanghaje přes Peking nebo naopak. Spíše to pocítí evropští dopravci na linkách, kterými lítali cestující z/do Prahy… A rušení bych se taky nebál, cestovní kanceláře zájezdy do Prahy spolehlivě naplní.

 • Jana 8.12.2015, 14:47

  Nám se Bali moc líbilo,byli jsme zde asi 8 roků zpět,ale Asie je celá krásná,Vietnam,Kambodža,Thajsko,Malajsie,stačí si dát diskuze a číst a číst 🙂 🙂

  • Milan 8.12.2015, 15:23

   To jsem moc rád, že se Vám na Bali líbilo, až na to, že tenhle příspěvek je o přímých letech mezi Prahou a Šanghají.

 • Jiří 8.12.2015, 10:47

  Díky za info….ale kam mohu jet v těchto místech …..tak abych kvůli volnu mohl jet kdykoliv červenec srpen….celkový náklad na letenku byl ccc do 15.000,- kč a tam žil za pár korun…jako např na Bali…:-) mladý učitel smí jet jen o prázdninách 🙂 někam kde nebude jen pršet….a bude tam levno

 • MichalT 7.12.2015, 21:59

  My sme boli v septembri na Bali a po Indonezii a bolo super, nie je to najkrajsie miesto na svete Bali, ale je tam celkom rusno a ak ti to vadi je tam mnozstvo oblasti, kde ledva stretnes turistu….osobne odporucam Lombok, co sa tyka plazi a prirody…a cez cinu by som to neriesil separatnymi letenkami, ak nebudu mat nadvazny let na jednej letenke je to cenovo nevyhodne, radsej ako spomina kolega tak cez BKK alebo KL

 • Jiří 7.12.2015, 19:13

  Zdravím….měl bych prosím dotaz….dalo by se nějak navázat za dobrý peníz dál např na Bali? děkuji

  • Lukáš Horák 7.12.2015, 20:07

   Jiří, s určitostí lze očekávat, že tato aerolinka postupně zavede cenově zajímavé tarify do celé JV Asie.

  • Lada 7.12.2015, 20:46

   Ahoj Jirko.
   Z osobni zkusenosti let radeji z Budapesti nebo Vidne nebo jejich kombinaci do Bangkoku nebo radeji Kulala Lumpur, singapuru a nasledne se spolecnosti Air Asia na Bali nebo Lombok,… Na Bali pres Shanghai mi prijde trosku nerozumne a navic na Bali bych osobne nikmu nedoporucil cestovat. Nejsem prvni ani posledni z cestovatelu ktery radeji na Bali stravili nar dni a radeji stravili suj pobyt v jinych a hezcich mistech,…

  • Bob 8.12.2015, 00:41

   souhlas, že jsou spousty hezčích míst než Bali… jinak do Kuala Lumpur nebo Bangkoku se dá dostat za rozumnou cenu i z Prahy – nepř. s Turkish. Cesta do Budapešti taky něco stojí a hlavně trvá.

  • Adam 8.12.2015, 09:16

   Ahoj, mohu se zeptat co by jste doporučili více než Bali? Měli jsme také v plánu příští rok. Díky!

  • Dave 8.12.2015, 10:03

   Bali, Bali, Bali 🙂 Skoro jako kdyby v Indonésii žádné další ostrovy nebyly. Doporučuji začít mapou, pak wikitravel a třeba u tripadvisoru, i když ten vás zavede spíš zpět na Bali.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.