Rady & tipy

V této sekci naleznete užitečné informace, které se Vám mohou hodit při Vašich cestách.

Naleznete zde jaké máte práva při zpoždění nebo zrušení Vašeho letu, jak cestovat s miminkem, v těhotenství, s dětmi nebo s domácími mazlíčky.

 

Pro více informací vyberte další stránku z horního menu – najetím myši na Rady a Tipy.

 

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 9

 • Ondra 30.11.2016, 21:42

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na problém týkající se přepravy sportovního vybavení. Většina leteckých společností si za tuto službu nechává velmi dobře zaplatit a udivuje mě, že to nikdo neřeší. Příklad: Při cestě mám jedno odbavené zavazadlo, které je v ceně letenky, pokud nepřevyšuje maximální povolené rozměry a hmotnost (do 15 kg). Pokud však přepravuji v zavazadle, v přepravních podmínkách leteckých společností přesně specifikované sportovní vybavení, musím zaplatit poplatek 3000,- Kč, a to i přesto, že nepřekračuji stanovené rozměry a hmotnost zavazadla. Není to jasná diskriminace? Bavil jsem se s advokátem a ten mi sdělil, že je to v rámci práva v pořádku, pokud je to uvedeno v přepravních podmínkách. Napadá mě tedy ekvivalent, bude-li v přepravních podmínkách, že pokud bude mít přepravní zavazadlo růžovou barvou nebo cestující bude tmavé pleti popř. cestující je sportovec (nesportovec), připočítává se poplatek 3000,- Kč. To bude také v pořádku? Neřešil už někdo tuto, dle mého názoru, nespravedlnost? Děkuji za reakci

 • Eva 2.7.2013, 05:01

  Ahoj, mám tip na veřejnou dopravu ve Washingtonu DC a okolí (metro a metrobus): pořiďte si Smart Trip Card: karta stojí 10 USD, z toho je 5 USD cena karty, 5 USD máte nabito na kartě jako kredit…pokaždé, když použijete tuto kartu při jízdě autobusem nebo metrem, tak ušetříte =) (bus- 20 centů, metro- 1 $) když si navíc kartu zaregistrujete na internetu, dostanete navíc kredit 3 $….karta vás tedy vyjde na 2 $ a vyplatí se již po dvou jízdách metrem.
  stránky na registraci karty:https://smartrip.wmata.com/AccountCreate/AccountCreate.aspx
  snad to někomu pomůže =)

 • Lukáš 29.6.2013, 17:54

  Potřebuji odlet do Miami 4.11, stopover tam do 11.11. a pak do San Jose kde bych zůstal cca 12-14 dní. Ten stopover je kvůli cestě do Atlanty, klidně vezmu někoho s sebou ať necestuji solo, ale teď hlavně potřebuji udělat rezervaci. Nějak se tam nemohu proklikat. Díky za radu event pomoc. L

 • Eva 29.4.2013, 19:28

  Dobry den,
  chtela bych se zeptat, jak se dostat z Prahy na letiste v Bratislave? Urcite to tu nekde je, ale nemuzu to najit. 🙁
  Diky

  • Dave 29.4.2013, 21:06

   Ahoj, zatím to tu nemáme. Každopádně bych to viděl na spoj s Elines, Orangeways nebo Student Agency a pak s MHD na letiště. Z centra tuším jede 20 minut. Brzy sepíšu a nahodím to na web.

  • Petr 6.6.2013, 19:06

   Jeďte vlakem na hlavní nádraží do Bratislavy a odtud městskou dopravou za 0,90 eur přímo na letiště. Jezdí to každých dvacet minut, ale číslo linky si už nevzpomínám.

 • Petra Sadilkova 12.8.2012, 13:16

  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat jestli se opravdu vyplatí koupit si v Římě Roma Pass za 30euro na 3dny?Kvůli rentabilitě návštěvě památek,nebo spíš si koupit jízdenku na 3 dny za 16.5 euro a pak platit vstupné na jednotlivé památky samostatně?A nevíte kolik teď stojí vstupné do Colosea pro dospělou osobu?
  Děkuji za odpoveď

  • Dave 12.8.2012, 19:47

   Dobrý den Petro,

   odpověď naleznete v našem diskuzním fóru. Jelikož si myslím, že tyto informace budou užitečné spoustu dalším lidem a zde by bylo téma zbytečně zastrčeno.