Kabinové zavazadlo

Nezažil jsem snad ani jeden let s nízkonákladovou společností, při kterém by alespoň jeden člověk neřešil problém s objemnějším nebo těžším zavazadlem. Tyto aerolinie totiž povolují přepravu zdarma jen příručního, neboli kabinového zavazadla. S vidinou ušetření pár stovek za odbavení zavazadla (mnohdy je tato cena dražší než samotná letenka) si lidé berou vše s sebou na palubu. Pokud však nezvolíte správné zavazadlo, nebo si vezmete více věcí a váš kufřík bude vážit více než smí, budete nuceni dodatečně zavazadlo odbavit a zaplatit tak 3x a více za odbavení zavazadla, než kdybyste tak učinili předem při rezervaci letenek. Neboť neznalost neomlouvá, připravil jsem pro Vás tento článek, abyste se sami nedostali do této situace.

Kabinové vs. Odbavené zavazadlo

Trocha definice na začátek. Existují 2 druhy zavazadel. Jedno, které si bereme s sebou a druhé, které odevzdáme slečně při check-inu a toto zavazadlo následně letí v nákladovém prostoru.

 • Kabinové zavazadlo = máme ho po celou dobu u sebe na palubě. Taktéž příruční.
 • Odbavené zavazadlo = předáme zavazadlo pracovníkům letiště před nástupem do letadla a vyzvedneme si ho až na příletovém letišti. Známe také jako zapsané zavazadlo.

Kabinové = příruční zavazadlo

Proč je kabinové zavazadlo omezeno váhovým a rozměrovým limitem? Jelikož si téměř každý bere s sebou na palubu nějaké věci, je jasné, že při takto malém prostoru by nebylo dostatečné místo pro všechny. Omezením rozměrů se zamezí tomu, kdy jsou všechny odkládací prostory plné a Vy ještě máte své zavazadlo v ruce. Váhový limit je omezen především únosností odkládacích skříněk a v neposlední řadě slouží k dodatečným příjmům přepravce.

Rozměry kabinového / příručního zavazadla

Jak má tedy zavazadlo vypadat? Každá společnost má vlastní interní předpisy, které nařizují jak takové zavazadlo smí vypadat a vážit. Každý dopravce má tuto informaci na svých stránkách. Pro přehled zde uvedu nejčastěji využívané společnosti v naší lokalitě:

 • easyJet: rozměry – 56x45x25 cm, váhový limit – není
 • Ryanair: rozměry – 55x40x20 cm, váhový limit – 10kg + druhé zavazadlo také zdarma 35 x 20 x 20 cm
 • Wizzair: rozměry – 42x32x25 cm, váhový limit – není
 • rozměry i váha nesmí být větší, než je uvedeno! Ani o 1 cm, ani o 0,5 kg.

Vzhledem k podstatnému množství dotazů upozorňuji, že smluvní podmínky o přepravě hovoří jasně a letecké společnosti nebudou tolerovat objemnější zavazadla, než jak je uvedeno dle jejich limitů.

Co vše (ne)smí příruční zavazadlo obsahovat: Jelikož si své zavazadlo bere každý cestující s sebou na palubu, je od jistého okamžiku (11.září) zavedena přísná kontrola těchto zavazadel. Nesmí obsahovat žádné zbraně ani napodobeniny, ostré věci, hořlaviny a mnoho dalších věcí. Kompletní přehled naleznete v seznamu zakázaných věcí.

Tekutiny v příručním zavazadle

Další značně omezující podmínkou je fakt, že nelze přepravovat jakékoli tekutiny v množství větším ne 100ml na obal, a celkově 1l. Navíc musí být toto vše uzavřené v jednom společném neprodyšném obalu. Takový sáček je na většině letištích k dostání před bezpečností kontrolou zdarma. Pokud není, tak obvykle není ani vyžadováno a kontrolováno.

Pár informací k odbavenému zavazadlu

Ačkoliv to není pravidlem, občas obdržím i dotazy k odbaveným zavazadlům. I zde samozřejmě platí jisté omezující podmínky. Jednou z nich je váha. Ačkoliv u většiny klasických přepravců máte zavazadlo zdarma, měli byste se mít na pozoru. Každý kilogram přes váhu si totiž nechá společnost tučně zaplatit. Takový klasický limit je 23 kg. Znovu platí, abyste si konkrétní informace vyhledali na stránkách dané společnosti.

Odbavené zavazadlo – kam až doletí ?

Pokud letíte s přestupem tak Vás jistě napadne, jak to bude s mým kufrem. V drtivé většině zavazadlo putuje až do cílové destinace, kde si ho samozřejmě vyzvednete. Občas se může stát, že si na přestupním letišti budete muset zavazadlo vyzvednout a nechat se znovu odbavit. O této informaci Vás však vždy bude informovat pracovník odbavení (check-in).

Co dělat při ztrátě zavazadla

Pravděpodobnost ztráty zavazadla je stejná, jako výhra ve sportce. Bohužel (naštěstí) se tak občas děje. V tomto případě ihned kontaktujte reklamační přepážku dané společnosti, případně společnosti, která pro danou aerolinku provádí technický handling. Kde a jak tuto přepážku najít? Na každém letiště Vám rádi poradí – jen rada na závěr, přepážka je vždy před opuštěním omezeného prostoru letiště. Tedy před celní kontrolou. Je nutné mít potvrzení o ztrátě, v opačném případě neobdržíte žádné kompenzace a plnění z pojištění, pokud jej budete mít.

Závěrem bych jen dodal, neberte tuto skutečnost jako omezení, či diskriminaci. Člověk se zamyslí, zda opravdu na těch pár dní potřebuje tolik věcí – nakonec mu dojde, že ne. Například takové cestování po Evropě s kufrem si nedokáži představit, ideální je batůžek co hodíte na záda a vyrazíte.

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 839

 • Štěpánka 27.10.2016, 11:29

  Dobrý den,mohu dát do příručního zavazadla zabalené sklo? Skleničky jako dárek, v krabici. Děkuji za odpověď.

 • Eva 27.10.2016, 10:54

  Dobrý den,
  mám dotaz. Dostala jsem dárkem letenky, kde mám přednostní odbavení a je tam i uvedeno, že zavazadlo může mít 20kg, je to možné?? Letím se společností Ryanair. Nerada bych měla na letišti problém, když klasicky má být pouze 10 kg.
  Děkuji za odpověď.

 • Eva 26.10.2016, 14:49

  Dobrý den,
  mohu dát do příručního zavazadla lak na vlasy (objem 100 ml)? Let s ČSA do Francie.
  Děkuji za odpověď.

  • Dave 26.10.2016, 14:54

   Ano.

 • Kateřina 25.10.2016, 10:42

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zdali je povoleno či zakázáno mít v příručním zavazadle ( se společností Ryaniar ) skládací deštník ?
  Děkuji za odpověď

  • Kryštof 25.10.2016, 10:46

   Dobrý den, deštník nebude problém 🙂

 • Michal 23.10.2016, 21:49

  Dobrý večer, u WizzAiru asi neskousnou foťák (zrcadlovka v obalu) jako osobní předmět a budu to muset nacpat do příručního zavazadla, že? 🙂 Děkuji.

  • Kryštof 23.10.2016, 22:05

   Dobrý večer, Wizz Air bývá v politice zavazadel poměrně striktní, takže skoro určitě budete muset nacpat do příručáku 😉

 • Kubass 23.10.2016, 08:27

  Ahoj, letíme s Condorem z Lipska na Tenerife. Máte někdo zkušenosti kde se vlastně váží příruční zavazadlo? Jejich limit je 6 kg… Jsou i u příručního zavazadla citliví na lehké překročení?
  Dík

  • Pavlína 23.10.2016, 21:29

   Dobrý den,
   v Lipsku nám je nevážili protože jsem měla online check-in a rovnou jsme šli na Gate a ne k odbavení. Zpět na Lanzarote nám je vážili protože tam to online nešlo.

 • Gabina 22.10.2016, 00:13

  Ahoj,mam letet Raynerem a chtela bych se zeptat.Muzu mit prirucni zavazadlo tasku,ktera bude asi o 5 cm vetsi a nebude zcela naplnena.Vleze li se do boxu,muze byt?dekuji

  • mirjur 22.10.2016, 11:20

   Určitě, nebál bych se, zejména pokud jde stlačit do klece.

 • Mark 19.10.2016, 19:20

  Zdravim letel jsem s easy jet dpraha-amstredam. Samozrejme mi asi jedinemu kontrolovali velikost zavazadla a nevesel jsem se o velikost kolecek tedy 2cm na miste mi vystavili paragon na 60euro a slo do zavazadloveho prostoru. Plus jeste jsem dostal carovy kod ten funguju pri odbaveni az poletim zpet tak uz platit nebudu? Nikde se o tom nepise ani na inflolince easyjet mevedeli. Diky za info

 • Standa 18.10.2016, 23:26

  dobrý večer
  letím s Raynairem mám jen příruční + kabelku 27×23
  můžu mít v příručnim zavazadle půl litru tekutiny v uzavřeném obalu z pvc?

  • Druid 19.10.2016, 08:17

   Ryanair s tím problém mít určitě nebude, přes security check letiště to ale téměř jistě neprojde.

   Tekutiny musí být v obalech do 100 ml a v celkovém objemu do 1 l. Takže se nabízí možnost to buď rozdělit do několika lahviček, nebo pokud jde např. o něco k pití po dobu letu, tak si to koupit až za security checkem na letišti.

 • Barbora 17.10.2016, 22:36

  Dobrý večer, letíme s přítelem do Paříže se spol. vueling airlines a chtěla jsem se zeptat zda můžu mít k palubnímu zavazadlu i kabelku?Děkuji za odověď

  • Kryštof 17.10.2016, 22:58

   Dobrý večer, v přepravních podmínkách se píše, že k palubnímu zavazadlu si je možné vzít „výrazně menší osobní předmět“, takže pokud je vaše kabelka opravdu malá, nebude to problém.

 • Kateřina 17.10.2016, 18:53

  Dobrý večer, letím s Raynairem a mám pouze příruční zavazadlo. Můžu mít v tomto zavazadle kilo tlačenky a ještě pár potravin? 🙂 Děkuji za odpověď

 • Lenka 16.10.2016, 19:57

  Dobrý večer, letím do Dánska, mohu mít v příručním zavazadle pečené cukroví?

  • Dobrý večer, v příručním zavazadle můžete mít cokoliv vyjma zakázaných předmětů a tekutin překračující povolený limit. Cukroví samozřejmě mít můžete.

 • Mony 13.10.2016, 19:29

  Zdravim,nekdo zkusenost s tim, ze vam bezprostredne pred letadlem pri nástupu odeberou příruční zavazadlo s tim ze uz se na palubu nevejde a daji ho do odbavovaciho prostoru…bohuzel se vám vrati vykradene bez financni hotovosti…

 • Karolína Brodská 3.10.2016, 18:34

  Dobrý den,
  poletím do Londýna se společností Ryanair a chci se zeptat na příruční zavazadlo rozměry 55x40x20 jsou jasné – prosím, počítají se do toho i kolečka a držátko kufru, nebo je to jen pro kufr samotný??
  Velmi děkuji za odpověď
  S pozdravem
  Brodská

  • Kryštof 3.10.2016, 18:37

   Dobrý den, počítají se do toho i kolečka a držátko.

 • Anna 2.10.2016, 20:13

  Dobrý den, zajímalo by mě pokud si potřebuji na dovolenou vzít roztok na kontaktní čočky, jaké množství mohu mít v příručním zavazadle. Po zkušenosti, kdy mi kufr na letišti ztratili a já byla bez roztoku celou dovolenou bych ráda nějakou pojistku. Děkuji za odpověď

  • cali 2.10.2016, 21:05

   Lék to není, tak do 100 ml jako všechny tekutiny.

 • Eva Donovalova 2.10.2016, 08:24

  Dobrý den,leťím s easyJet do Londýna,mužů mít k příručnimu zavazadlu i dánskou kabelku

  • Kryštof 2.10.2016, 09:13

   Dobrý den, u easyJetu bohužel ne. Kabelky nebo brašny na laptop se musí vejít do omezení jednoho příručního zavazadla.

 • Lucie Petroušová 26.9.2016, 16:31

  Mohu mít k příručnímu zavazadlu, které splňuje večkeré rozměry i malou taštičku na doklady přes rameno nebo to je už bráno jako druhé zakázané příruční zavazadlo? Děkuji.

  • Kryštof 26.9.2016, 16:39

   Myslím, že malá taštička na doklady by prošla snad i u Wizz Airu 🙂 Většina společností dokonce výslovně uvádí, že k příručním zavazadlu je povolen jeden malý osobní předmět..

 • Katak 21.9.2016, 20:10

  Dobrý den. Letim s easyJet do Londýna a moje příruční zavazadlo i s koleckama je asi o dva cm vyssi než může být. Ostatní rozměry a váha sedí,ale jen toto. Bude to asi problém,ze? Dekuji

 • Radim 21.9.2016, 16:56

  Zdravím,máte zkušenosti s tímto batohem a použili jste ho jako příruční zavazadlo? http://www.cestovatelskyobchod.cz/burton-batoh-traverse-pack-true-black#tb1=2

 • Marcela 19.9.2016, 20:05

  Zdravím,letím společností WizzAir a mám jen malé kabinové zavazadlo.Píší,že si mohu vzít s sebou zdarma kabát nebo deku,mobil,knížku…chci si vzít s sebou ještě malý iPad.Nebudu mít potom nějaký problém?Díky za info

  • Kryštof 19.9.2016, 20:08

   Zdravím, s iPadem problém mít určitě nebudete 🙂

 • Honza 12.9.2016, 16:26

  Zdravím, můžu mít v „kabinovém zavazadle blok sýra v zatavením sáčku a štangli salámu také v zataveném sáčku ? Dík za odpověď.

 • Eva Děkanovská 11.9.2016, 09:00

  Dobrý deň, letíme na tenerife kombináciou leteckých spoločností Smartwings+Monarch a Ryanair+Czech Airlines. Kabínové zavazadlo musí mať rozmer 55x40x20 a povolená váha je 5 kg !!!
  Vy píšete 10 kg. To sa mi už nezdá normálne, keď samotný kufrík váži 2,5 kg. Neviete, ženská kabelka je možná na palubu spolu so zavazadlom ? Ďakujem

 • Luca 7.9.2016, 15:15

  Ahoj, chci se zeptat, tekutiny (sprcháč, šampon, …) v odbaveném zavazadle musí být taky do 1l celk. objemu a musí být v těch těsnících sáčcích? A je problém (projde?) když mezi ně zabalím pepřák? Cesta Praha – Londýn s Ryanair. Dík

  • Marek 10.9.2016, 15:51

   Na většině letišť chtějí při kontrole, abyste sáček s tekutinami vyndala a dala zvlášť. Pepřák rozhodně nebrat. A ano, musí být v těch sáčcích.

  • Pavel 10.9.2016, 18:02

   V odbaveném zavazadle…? Tam mohou být tekutiny větší, bez sáčku.

 • Koci 6.9.2016, 11:15

  Ahoj, Ryanair ma dane rozmery zavazadla 55x40x20 cm, muj kufr ma rozmery 53x38X22 cm, budou to nejak uplne na centimetry kontrolovat, kdyz jeden rozmer presahnu max o 2 cm? Ma s timhle nekdo presne zkusenosti? Letim Berlin – Riga. Díky,

  • Ter 10.9.2016, 15:46

   Ahoj, rozměry přiručního zavazadla jsou kontrolované, vkládá se to do boxu, kde by se ti zavazadlo nevlezlo. Potom by tvoje příruční zavazadlo muselo byt odbaveno jako palubní, ale už za poplatek

  • cali 10.9.2016, 17:31

   Zrovna na této lince to nikdo řešit nebude. A případně použiješ větší sílu při vložení do kalibrační klece:-)

 • Tereza 6.9.2016, 09:56

  ahoj,letim s ryanairem a nevim jake rozmery a vahu ma mit odbavovane zavazadlo.dekuji

  • Dave 6.9.2016, 10:43

   Záleží jakou hmotnost si připlatíš, zdarma je pouze příruční. Rozměr odbaveného se neřeší.

 • Lucie 5.9.2016, 17:45

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, letím s Ryanair a nevím jestli můžu mít v letadle příruční zavazadlo + velkou kabelku a ještě velkého plyšáka? Děkuji

  • Kryštof 5.9.2016, 17:55

   Ahoj, podmínky hovoří jasně. Jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Obávám se, že plyšák bude zamítnut, pokud je opravdu velký.

 • Martin 5.9.2016, 15:09

  Dobrý den, rodiče letí na poznávací zájezd do Norska se společností Norwegian a každý má možnost mít 1 odbavené zavazadlo o váze 20 kg. Nevíte prosím zda je možné mít jedno společné zavazadlo o vyšší váze než je 20 kg na jednu osobu? Vzali by si raději jeden větší kufr než dva … Popřípadě jestli je to u této společnosti, že váhy obou zavazadel sčítají tzn. jedno zavazadlo třeba 25 kg a druhé 10 kg – myslím si, že se tomu říká rodinná letenka nebo tak nějak. Moc děkuji za odpověď.

  • Martina 6.9.2016, 11:24

   Martin: rodiče si můžou vzít jeden velký kufr dohromady 🙂 zavazadla a jejich hotnost se sčítá na rezervaci 🙂

 • Míša 3.9.2016, 19:38

  Zdravím,chtěla bych se zeptat, letím s Wizzair,ale bohužel se nevejdu do limitu palubního zavazadla.(ach ty kolečka…. 🙂 Jde vyřešit až na letišti velké kabinové zavazadlo s poplatkem nebo ho musím mít předem nahlášeno?

  • Kryštof 3.9.2016, 19:49

   Ano, lze vyřešit až na letišti, ale s vyšším poplatkem 😉

  • Míša 3.9.2016, 21:13

   A kdybych na tu společnost zavolala a změnila to? Někde jsem četla,že jde 3 hodiny před odletem to pozměnit,tak jestli to má cenu tam volat nebo ne.

  • Míša 3.9.2016, 21:14

   *lze pozměnit

  • Michal 8.9.2016, 17:10

   Jde to zmenit behem online check-inu za mnohem lepsi cenu nez na miste kde musite treba na Ruzyni jit na specialni prepazku.

 • Lucie 31.8.2016, 20:02

  Ahoj,

  letím s Norwegian, povoléno 1 příruční zavazadlo + 1 malá kabelka (na noťas třeba), oboje dohromady musejí vážit 10kg. Dotaz: bude problém, když místo kabelky vezmu menší stativ a batoh bude težší jak 10kg? Jak moc ty kila řeší?

  Předem děkuji za odpověď!

 • Lukáš 30.8.2016, 19:24

  Ahoj,

  nevíte prosím kolik stojí ty sáčky na tekutiny v Praze na letišti? Na infolince mi nebyli schopni říct nic…

  A nevíte jak prochází make upy a další líčící věci? jestli to v tom sáčku musí být taky, např. řasenka, tekutý stíny a já nevím co ještě, nebo jestli kosmetický tašky při kontrolách prostě neřeší.
  Děkuji 🙂

  • Martina 6.9.2016, 11:27

   Sáčky jsou zdarma při odbavení 🙂 a make-up a vše co se týče drogérky, malovátek, zubní pasty, balzámu na rty… by mělo být uzavřena v těchto sáčcích 🙂 jednotlivé kusy max 100ml/100g a dohromadu v sáčku nesmí být více než 1000ml/g na osobu.

 • jind.kolar 26.8.2016, 12:55

  jednorazova holitka mohu mit v prirucnim zavazadle

  • Dave 26.8.2016, 13:23

   Jasně 😉

 • Pavla 24.8.2016, 14:16

  Dobrý den,
  letím s EasyJet do Londýna a zajímá mě, jestli si mohu do příručního zavazadla přibalit kosmetickou pinzetu. Díky za odpověď

  • Teri 24.8.2016, 15:23

   Mě cestou z Italie vyhodili jak pinzetu tak i zapomenutý kovový příbor… 😀

 • Katka 24.8.2016, 09:35

  Ahojky asi za měsíc letím s Norwegian do USA. Na jejich stránkách se samozřejmě k letence dá přikoupit jídlo, ale poměrně mě odrazuje cena 35 eur / osoba. Máte někdo zkušenosti s touto společností? Dá se v pohodě dokoupit třeba menší jídlo přímo na palubě? Nebo to po tom vyjde ještě dráž?

 • Monca 23.8.2016, 19:30

  Zdravím chci se zeptat kolik balíčků cigaret si muzu vzít do odbaveneho zavazadla do recka? Dekuji

 • Jindřiška 23.8.2016, 16:36

  Dobrý den, jak mohu přepravit Ryanairem aoutosedačky pro 3 a 6 ti leté dítě když rozměr zavazadla je dán.

 • Lukáš 23.8.2016, 12:31

  Ahoj, máte někdo zkušenosti s holítkem v příručním zavazadle? Jestli to přes kontrolu prochází nebo neprochází… Díky 🙂

  • Lukáš Horák 23.8.2016, 13:01

   Pokud nemáš nějaký s vyměnitelnými žiletkami, tak naprosto bez problémů 😉

  • Lukáš 23.8.2016, 14:21

   Díky za odpověď 🙂 ještě mám jednu otázku, jak je to s práškama? Jelikož momentálně denně beru nějaký prášky, potřebuju si je také vzít s sebou. Klasické pilule v platíčku… doufám, že s tímhle při kontrolách taky nebývají problémy.
   Díky.

  • Jakub 24.8.2016, 08:28

   Ahoj , Většinou pokud to jde tak vyžadují potvrzení od doktora že tyto léky bereš . Pokud ale jedeš na kratší cestu a bereš sebou jen pár léku (dvě plata cca 20pilulek) tak to nikdo neřeší a potvrzení nemusíš mít.

  • Lukáš 30.8.2016, 19:25

   Aha, sakra… no nějak to budu muset pořešit, díky 🙂

 • Mirka 22.8.2016, 23:06

  Ahoj, mám dotaz ohledně cesty do USA, mohu do kabinového zavazadla dát čokoládu zabalenou originál papírovým obalem kombinovaným s celofánem? Vím, že jídlo se nesmí dovážet, chápu správně jablko, sendvič, ale jak je to v tomto případě? Vezu to jako dárek. Děkuji

  • Dave 22.8.2016, 23:06

   Čokoláda je v pohodě 😉

  • Mirka 22.8.2016, 23:21

   Děkuji, jen si matně pamatuju, jak se muselo ovoce vyhodit, a nevěděla jsem tu čokoládu. Ještě mám dotaz…vezu i 4 malé dárkové skleničky medu s ovocem, vzhledově jako pečený čaj, váží cca 68g, je to ve skle. Pokud to budu mít zabalené v sáčku na zip, každý má tak max. 0,5dcl….předpokládám, že to můžu mít taky v příručním zavazadle….děkuji.

 • Dana 21.8.2016, 21:53

  Ještě jeden dotaz, mám-li s Ryanair 10 kg kabinové zavazadlo v ceně letenky, mohu mít ještě navíc kabelku? Vím, že třeba u Wizzair to nejde…… Děkuji.

 • Pavlína 20.8.2016, 20:50

  Ahoj, letím a Ryanair a mám zaplacené jedno odbavované zavazadlo, mohu si na palubu vzít ještě jedno příruční a jedno malé zavazadlo?? Díky

  • Dave 20.8.2016, 20:58

   Ano, odbavené je navíc 🙂

 • Dana 17.8.2016, 23:06

  Dobrý den, rozumím tomu správně, že v ceně nejlevnější letenky s Ryanair je kabinové zavazadlo do 10 kg? Konkrétně řešíme let z Krakowa do Madridu…… Díky 😉

  • Dave 18.8.2016, 08:14

   Ano 🙂

 • Barča 14.8.2016, 20:40

  Ahoj, letím s Wizzair a řeším příruční zavazadlo. Poletím s batohem, který má v naplněném stavu asi o 5 cm víc na všech rozměrech, batoh je ale naplněn málo a dá se v pohodě zmáčknout na požadované rozměry. Uznají mi to, když tomu batohu budu muset do klece pomoci, nebo s tím mají problém a batoh musí projít klecí zkrátka sám? Moc děkuji za odpověď 🙂

  • Druid 14.8.2016, 21:38

   Zda na tohle existuje nějaké oficální pravidlo od Wizzairu netuším. Nicméně moje již několikrát ověřená zkušenost je, že pokud se batoh do klece vejde a na konci procesu nevyčnívá, je jedno jak ho tam kdo dostal a kolik síly při tom použil. Takže nutnost zmáčknutí nevadí. Fungovalo mi to tímto způsobem už na několika různých letištích a viděl jsem to tak dělat i několik desítek lidí kolem.

 • Karel Touska 14.8.2016, 18:28

  Mam dotaz na zkusene cestovatele. Je mozne vystacit s kabinovym zazadlem na tyden cestovani ? Pripadne jake je vase maximum? Dik

  • Druid 14.8.2016, 21:51

   To asi záleží dost na každém jedinci a na jeho pohodlnosti a nárocích. Věřím, že skoro každý z nás by dokázal (v civilizací zasažených oblastech) vcelku bezpečně přežít týden už jen s peněženkou v kapse bez potřeby jakéhokoliv zavazadla. Takže jakákoliv odpověď tady podle mě nebude mít moc velkou výpovědní hodnotu, protože co jednomu hravě vystačí, pro druhého prostě není dost.

   Jinak moje nejdelší osobní zkušenost je týden dlouhý trip po Izraeli s příručním zavazadlem splňujícím rozměry Wizzairu. Přišlo mi to naprosto v pohodě a počítám do budoucna s 2-3 týdny dlouhým tripem jen s příručním zavazadlem.

  • eremi 15.8.2016, 03:23

   Letos 22 dní JV Asie s kabinovým zavazadlem, je to jak píše Druid.

  • Karel Touska 15.8.2016, 06:05

   Diky za nazory. Jen proc se ptam. Koupil jsem letenky s easyjet do Spanelska. Koukam na hlavaku v prodejne zavazadel na ty kabinovane a povidam prodavacce: Myslite, ze se do toho daji sbalit veci na tyden? Slecna se oklepala a odpovedela: Ja tedy urcite ne. :o)

  • Karel 15.8.2016, 08:36

   Tak holky to maj obecně jinak než kluci…

  • Luca 16.8.2016, 07:16

   No, ve chvíli, kdy si chceš taky něco přivést domů, nevim nevim … 🙂

 • Jana 11.8.2016, 16:16

  Dobrý den,

  chtěla bych se prosím zeptat, zda je možné převážet v příručním zavazadle CD disk

  Děkuji za informaci

  • Dave 11.8.2016, 16:21

   Ano 🙂

 • Luca 10.8.2016, 07:53

  Ahoj, sem trochu pako a letím poprvé, takže se radši zeptám. Letím do Londýna s Ryanair. Mám jenom kabinové zavazadlo. Takže jestli jsem to pochopila dobře, odbavovat se nemusí… Check in se provede kde, prosím? Hádám že přes stránky Ryanair, ale moc dobře sem nepochopila systém. A pokud bych si chtěla přikoupit velké zavazadlo, to se dá provést jak a kde prosím? Díky za čas.

  • Dave 10.8.2016, 08:04

   Ahoj, na ryanair.com máš v horním menu Manage my booking – tam najdeš vše potřebné (přidání služeb, zavazadel i check-in). Check-in lze bezplatně provést 7 dní před odletem.

  • Luca 10.8.2016, 16:38

   Už jsem našla, pátrala a nakonec se zadařilo 😉 ještě drobnost, je něco takového potřeba i při letu zpět?

 • David 8.8.2016, 15:08

  Zdravím,
  zítra letím s Norwegian do Osla. Na poslední chvíli jsem se rozhodl vzít s sebou zavazadlo do podpalubí. Mohu to zaplatit až na místě, při odbavení, nebo je potřeba udělat to předem – přes internet?
  Díky

  • Dave 8.8.2016, 15:37

   Předem to budeš mít levnější 😉

 • Petr 7.8.2016, 18:58

  Dobrý den, musím provádět u Ryanair check in, když mám pouze příruční zavazadlo do letadla ? Děkuji

  • mirjur 7.8.2016, 20:32

   Samozřejmě, nejlépe on-line, jinak nedostaneš palubní vstupenku (boarding pass).

 • Wendy 5.8.2016, 13:16

  Dobry den, mam jeste dotaz.. kdyz uz mam koupenou letenku u Ryanairu a budu dnes delat checkin. A mam tam jen 10kg prirucni zavazadlo. Dalo by se to změnit za 15kg? Jestli jo tak kde.. prosím, dekuji za odpověď. Wendy

  • mirjur 5.8.2016, 14:15

   Změnit to nejde, ale můžete si přikoupit odbavené zavazadlo. Manage Booking – Add checked bags. Cena je tuším od 30EUR/kus/let.

 • Wendy 4.8.2016, 17:43

  Dobrý den, chci se zeptat. Mám 10kg kabinove zavazadlo a vim presne jejich rozměry a muj kufr ma 35x22x50. Vadi to? Letim s ryanair.. a slo by to dat do nakladoveho prostoru? A kdyby, kolik to stoji? Prosím, dejuji za odpověď Wendy

  • mirjur 4.8.2016, 19:00

   Rozměry budou v pořádku. Pokud zavazadlo chcete dát do podpalubí, máte v zásadě 2 možnosti – půjdete k bráně mezi posledními, je-li letadlo plné, což bývá téměř vždy, dají vám ho tam automaticky, ať chcete nebo ne (na palubu se bere tuším jen prvních 80 nebo 100 zavazadel, nevím přesně) a nic neplatíte. Anebo o to u brány požádáte sama – někdo tu kdysi zmiňoval, že je to možné, ale nemám to ověřeno. Případně jde o totéž požádat už u odbavovací přepážky (ke které ale normálně nepůjdete, že).

  • Wendy 4.8.2016, 19:39

   Děkuji za odpověď:) ja spis mela strach skrz ty rozměry do kabinovy ho prostoru. Ale jestli jsou v poradku tak uz takovy strach nemam. Nerada bych resila problemy az tam. Vahu si 100% pohlidam … jeste jednou dekuji

 • Lucie Č 4.8.2016, 16:08

  Dobrý den,
  letíme se sestrou na týden do Londýna se společností Ryanair. Máme zakoupené letenky online + každá příruční zavazadlo. Chci se zeptat, zda je nutné ještě před odletem nějakým způsobem (online) odbavovat tato příruční zavazadla? Děkuji mnohokrát

  • mirjur 4.8.2016, 18:54

   Ne, příruční zavazadlo se nijak neodbavuje, jen projde bezpečnostní kontrolou spolu s vámi.

 • Svobodova eva 3.8.2016, 07:16

  Muže byt v prirucnim zavazadle fén na vlasy?

  • mirjur 3.8.2016, 08:21

   Bez problémů…

 • Vašek 2.8.2016, 08:18

  Článek je OK, je potřeba být připraven a opravdu rozměry a váhu řešit včas a ne až na letišti. Rozmyslet předem, kolik věcí potřebuji, jestli potřebuji odbavit zavazadlo, atd. se opravdu vyplatí.

  Jen trochu pozitivních poznámek k Ryanairu
  – o 1-2 cm větší kufr nebo 1 kg navíc se s velkou pravděpodobností neřeší (pokud budete mít smůlu, tak řeší…). Náš včerejší kufr zdarma měl 11,3kg při vážení na letišti.
  – kromě palubních zavazadel jsou k letence zdarma i 2 ks dětských propriet (např. kočárek/autosedačka)

  Zajímal by mě ten rozměr u WizzAir, dá se někde sehnat kufr 42x32x25? Máme malé kufříky, ale jsou asi 47cm dlouhé, to už asi neprojde, co?

 • Mirka 31.7.2016, 12:36

  Dobry den- cestuji do Říma,mam prirucni zavazadlo-delka s koleckama 57 cm- povolene je 55cm…ostatni rozmery jsou v poradku……myslite ze to bude v toleranci nebo mam zvolit radeji mensi zavazadlo.Dekuji Mirka

 • Lukáš 27.7.2016, 18:14

  Dobrý den, můžu mít krabičku cigaret v příručním zavazadle když je mi 17 let ? Díky za odpověd.

 • Jan Káš 22.7.2016, 10:21

  Jsou omezeny léky ve formě tabletek nebo jejich množství v příručním příručním zavazadle?
  Děkuji za odpověď

 • Vendula 19.7.2016, 20:29

  Dobrý den, letím do Lodýna s Ryanairem, je pro druhé zavazdlo, které je zdarma určený váhový limit?

  • Dave 19.7.2016, 20:31

   Dobrý den, není. Pouze větší příručák max 10 kg.