Kabinové zavazadlo

Nezažil jsem snad ani jeden let s nízkonákladovou společností, při kterém by alespoň jeden člověk neřešil problém s objemnějším nebo těžším zavazadlem. Tyto aerolinie totiž povolují přepravu zdarma jen příručního, neboli kabinového zavazadla. S vidinou ušetření pár stovek za odbavení zavazadla (mnohdy je tato cena dražší než samotná letenka) si lidé berou vše s sebou na palubu. Pokud však nezvolíte správné zavazadlo, nebo si vezmete více věcí a váš kufřík bude vážit více než smí, budete nuceni dodatečně zavazadlo odbavit a zaplatit tak 3x a více za odbavení zavazadla, než kdybyste tak učinili předem při rezervaci letenek. Neboť neznalost neomlouvá, připravil jsem pro Vás tento článek, abyste se sami nedostali do této situace.

Kabinové vs. Odbavené zavazadlo

Trocha definice na začátek. Existují 2 druhy zavazadel. Jedno, které si bereme s sebou a druhé, které odevzdáme slečně při check-inu a toto zavazadlo následně letí v nákladovém prostoru.

 • Kabinové zavazadlo = máme ho po celou dobu u sebe na palubě. Taktéž příruční.
 • Odbavené zavazadlo = předáme zavazadlo pracovníkům letiště před nástupem do letadla a vyzvedneme si ho až na příletovém letišti. Známe také jako zapsané zavazadlo.

Kabinové = příruční zavazadlo

Proč je kabinové zavazadlo omezeno váhovým a rozměrovým limitem? Jelikož si téměř každý bere s sebou na palubu nějaké věci, je jasné, že při takto malém prostoru by nebylo dostatečné místo pro všechny. Omezením rozměrů se zamezí tomu, kdy jsou všechny odkládací prostory plné a Vy ještě máte své zavazadlo v ruce. Váhový limit je omezen především únosností odkládacích skříněk a v neposlední řadě slouží k dodatečným příjmům přepravce.

Rozměry kabinového / příručního zavazadla

Jak má tedy zavazadlo vypadat? Každá společnost má vlastní interní předpisy, které nařizují jak takové zavazadlo smí vypadat a vážit. Každý dopravce má tuto informaci na svých stránkách. Pro přehled zde uvedu nejčastěji využívané společnosti v naší lokalitě:

 • easyJet: rozměry – 56x45x25 cm, váhový limit – není
 • Ryanair: rozměry – 55x40x20 cm, váhový limit – 10kg + druhé zavazadlo také zdarma 35 x 20 x 20 cm
 • Wizzair: rozměry – 42x32x25 cm, váhový limit – není
 • rozměry i váha nesmí být větší, než je uvedeno! Ani o 1 cm, ani o 0,5 kg.

Vzhledem k podstatnému množství dotazů upozorňuji, že smluvní podmínky o přepravě hovoří jasně a letecké společnosti nebudou tolerovat objemnější zavazadla, než jak je uvedeno dle jejich limitů.

Co vše (ne)smí příruční zavazadlo obsahovat: Jelikož si své zavazadlo bere každý cestující s sebou na palubu, je od jistého okamžiku (11.září) zavedena přísná kontrola těchto zavazadel. Nesmí obsahovat žádné zbraně ani napodobeniny, ostré věci, hořlaviny a mnoho dalších věcí. Kompletní přehled naleznete v seznamu zakázaných věcí.

Tekutiny v příručním zavazadle

Další značně omezující podmínkou je fakt, že nelze přepravovat jakékoli tekutiny v množství větším ne 100ml na obal, a celkově 1l. Navíc musí být toto vše uzavřené v jednom společném neprodyšném obalu. Takový sáček je na většině letištích k dostání před bezpečností kontrolou zdarma. Pokud není, tak obvykle není ani vyžadováno a kontrolováno.

Pár informací k odbavenému zavazadlu

Ačkoliv to není pravidlem, občas obdržím i dotazy k odbaveným zavazadlům. I zde samozřejmě platí jisté omezující podmínky. Jednou z nich je váha. Ačkoliv u většiny klasických přepravců máte zavazadlo zdarma, měli byste se mít na pozoru. Každý kilogram přes váhu si totiž nechá společnost tučně zaplatit. Takový klasický limit je 23 kg. Znovu platí, abyste si konkrétní informace vyhledali na stránkách dané společnosti.

Odbavené zavazadlo – kam až doletí ?

Pokud letíte s přestupem tak Vás jistě napadne, jak to bude s mým kufrem. V drtivé většině zavazadlo putuje až do cílové destinace, kde si ho samozřejmě vyzvednete. Občas se může stát, že si na přestupním letišti budete muset zavazadlo vyzvednout a nechat se znovu odbavit. O této informaci Vás však vždy bude informovat pracovník odbavení (check-in).

Co dělat při ztrátě zavazadla

Pravděpodobnost ztráty zavazadla je stejná, jako výhra ve sportce. Bohužel (naštěstí) se tak občas děje. V tomto případě ihned kontaktujte reklamační přepážku dané společnosti, případně společnosti, která pro danou aerolinku provádí technický handling. Kde a jak tuto přepážku najít? Na každém letiště Vám rádi poradí – jen rada na závěr, přepážka je vždy před opuštěním omezeného prostoru letiště. Tedy před celní kontrolou. Je nutné mít potvrzení o ztrátě, v opačném případě neobdržíte žádné kompenzace a plnění z pojištění, pokud jej budete mít.

Závěrem bych jen dodal, neberte tuto skutečnost jako omezení, či diskriminaci. Člověk se zamyslí, zda opravdu na těch pár dní potřebuje tolik věcí – nakonec mu dojde, že ne. Například takové cestování po Evropě s kufrem si nedokáži představit, ideální je batůžek co hodíte na záda a vyrazíte.

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 925

 • Míra 18.2.2017, 02:55

  Dobry den , letím do USA společností Britsh Airwais ekonomi přestup Londýn ,jaky rozměr příručního zavazadla mohu mít,Děkuji Míra

 • Petra 17.2.2017, 13:31

  Dobrý den,

  letím z Vídně s Austrian Airlines a chci se zeptat, jestli je problém, když budu mít k příručnímu zavazadlu na zádech batoh (malý) na doklady, fotoaparát a další důležité věci. Díky

 • Tommy 15.2.2017, 16:13

  Dobrý den. mam letenku přes kiwi.com a letim z easyjet,na kiwi je jiny rozmer prirucniho zavazadla nez na easyjetu cim se teda ridit? a kdyz mam pouze prirucni zavazadlo muzu mit na zadech batoh??? dekuji za informaci

  • Dave 15.2.2017, 16:15

   Dobrý den, nekupovat nikdy nic přes kiwi.com – nejdražší vyhledávač letenek, který lže a okrádá na zavazadlech 😉 Řiďte se pravidly aerolinky!

  • cali 15.2.2017, 16:48

   Tak k věci. Easyjet striktně jen 1 zavazadlo!

  • cali 15.2.2017, 16:48

   A pochopitelně na kiwi čůrá brok…

  • J0x 17.2.2017, 11:01

   Náhodou… Kiwi může být i užitečný vyhledávač, když člověk počítá s jeho chybami a letenku si pak jde koupit jinam. 😀

 • Moni 14.2.2017, 10:05

  A vůbec…můžu s tím do letadla?

  • cali 14.2.2017, 10:27

   No twe, to pak dej schválně vědět…

 • Moni 14.2.2017, 10:04

  Dobrý den,
  letím na Kanárské ostrovy…Gran Canaria“ a mám sportovní luk s karbonovými šípy.Vejde se mi do klasického velkeho batohu…Je mou povinností mít na to zvlášť obal a potvrzeni,nebo něco takového,či je to za poplatek? Nebo to neni problem, mít to v tom batohu a přes odbavení normálně projdu? Děkuji Moni

 • Eva 11.2.2017, 16:03

  Dobrý den, letím se společností hop! do Lyonu, jaká je prosím velikost a hmotnost příručního zavazadla? může být k zavazadlu i kabelka? Děkuji Eva

 • Renata 7.2.2017, 14:34

  Dobrý den chystám se cestovat do Norska z cestovní kanceláří KLM. chtela bych cestovat jen s priručním zavazadlem jak je to u spolecnosti KLM s rozměry a hmotností a jestli po bez.kontrole mužu nakoupit nejake vetši tekutiny popřipade budu přesedat v amsterdamu… nebude to problem v amsterdamu že budu mít zakoupene nejake vetší tekutiny z letiste už z prahy ? A posledni dotaz budu mit jeden priruční kufru takze mužu mít i nejakou menší kabelku sebou k tomu priručnímu zavazadlu ? jestli ano je tam taky nejaky limit ?? Děkuji moc za odpověd

 • Matěj 5.2.2017, 23:38

  Dobrý den letíme s ČSA do Paříže a rad bych se zeptal mužů si vzít příruční zavazadlo plus třeba tašku s notebookem?

  • Kryštof 6.2.2017, 00:01

   Dobrý den, taška na notebook k zavazadlu není problém 🙂

 • Jiřina 4.2.2017, 06:50

  Dobrý den letím pouze s batohem který si vezmu na palubu. Mohu si do nej dát žehličku na vlasy?

  • Dave 4.2.2017, 10:25

   Ano 🙂 není to zbraň.

 • Libor 1.2.2017, 18:53

  Dobrý den ,
  Prosím Vás o radu , chci si koupit zájezd do Tureckého Oludeniz , Let je z Prahy a určitě nějakým chartrem. Můj problém je , že si potřebuji s sebou vzít paraglidingovou výbavu ( velký batoh cca 15 kg) ,nemám problém samozřejmě připlatit pokud to bude únosné , nemáte podobné zkušenosti ? kolik to může stát a je to potřeba dopředu rezervovat? děkuji za jakékoliv info

 • Jiří 27.1.2017, 18:37

  Dobrý den ,chci sebou dát do příručního zavazadla Manu(jídlo v podobě prášku)..Myslíte že bude problém?

  • Andrea 27.1.2017, 19:06

   Nebude. Len ten olej musí byť v sáčku medzi tekutinami. Skúsenosť moja aj známych.

 • Antonín 25.1.2017, 18:13

  Dobrý den,
  Jakým způsobem se kontroluji u Ryanair rozměry palubního zavazadla. Chci si vzít větší batoh který sám o sobě je trošku rozměrnější než uvedené rozměry. Ale pokud se pomačká tak by se vešel. Je to tak, že pokud ho narvu do té plechové zkušební bednya nic nebude přesahovat jsem v pohodě? nebo mi ho budou španovat a měřit jednotlivé konstrukční rozměry? Děkuji

 • Tereza 25.1.2017, 17:52

  Dobrý den, jak na letišti poznají, že je v dané nádobě přesně 100 ml. Děkuji za případnou odpověď.

  • Kryštof 25.1.2017, 19:29

   Dobrý den, obsah je vždy napsaný na balení. Lze přepravovat předměty o objemu do 100 ml, tím pádem je to dané. Není například možné přepravovat 50 ml v litrové lahvi.

 • Jana Vladyková 25.1.2017, 14:23

  Dobrý den je v letadle Wifina??

  • Dave 25.1.2017, 15:17

   Dobrý den, jsme cestovatelský web, ne letecká společnost. Jakou aerolinku máte na mysli? V Evropě je wifi jen u Norwegian.

  • Jana Vladyková 26.1.2017, 12:22

   Tak se omlouvám a promiň te 😎

 • Jana Vladyková 25.1.2017, 14:22

  Dobrý den je v letadle wifina

 • Eliška wenzlova 25.1.2017, 14:15

  Dobrý den můžu si vzít do příručního zavazadla nějaké jídlo. A kdyby ano Do jakého rozměrů se mám vejít jídlem? děkuji😃

 • Eliška wenzlova 25.1.2017, 09:31

  Dobrý den můžu si do příručního zavazadla cestou do Turecka vzít elektroniku jako třeba tablet mobil nabíječku a powerbanku??A kolik příručních zavazadel jsi může vzít 4 člená rodina?? A do příručního zavazadla si můžu vzít pár věcí do 100ml je to pravda ??
  A když chci batůžek tak Jak velký si mám vzít když chci letět do Turecka Omlouvám se ale letím poprvé tak Potřebuji pár informací Moc děkuji a omlouvám se😄

  • Dave 25.1.2017, 09:32

   Dobrý den, elektronika omezena není. 100ml platí a max 1l celkem.
   Každá osoba má nárok na 1 kus příručního zavazadlo, rozměr záleží aerolinky od aerolinky. 🙂

 • Karel 24.1.2017, 20:45

  Ahoj.Letím poprvé s Emiratama (a de facto jinou než lowcost společností). Stačí mi batoh, který ale po zaplnění místo rozměru 20cm bude mít tak 24cm. Jde to zmáčknout, takže do přihrádky to vejde, ale i tak. Hrotí se to u kontrol stejně jako u lowcostů, nebo pokud to fakt na první pohled nepřekračuje o 15cm se u podobné společnosti tyto věci tak neprožívají? Jde to samozřejmě odbavit do podpalubí, ale raději bych to měl v kabině. Váha bude s přehledem pod limitem.

  • Kryštof 24.1.2017, 21:46

   Ahoj, nebál bych se toho, zvlášť pokud jde zmáčknout 😉

 • MIKE 24.1.2017, 16:03

  Dobrý den.Bere Wizzair jako zavazadlo ledvinku či kapsičku přes rameno ve které mám pouze doklady a telefon?Díky Mirek

  • Dave 24.1.2017, 17:08

   Ne, takové navíc snadno schováte pod triko 🙂

 • Vlasta 21.1.2017, 23:13

  Dobrý den, můžu mít v příručním zavazadle kulmu na vlasy? Děkuji

 • Lukáš 21.1.2017, 13:09

  Dobrý den, letím s Italskou společností Praha-Řím-Teherán a zpět. Jen mám menší problém, jako příruční zavazdlo mám batoh Coleman které má rozměry-33 x 75 x 20 + 10 cm. Ale je to hadrový batoh, takže pokud ho plně nenanplním, myslím že by se dal zmačknout do pozadovaného rozměru. Myslíte si že je možné tento batoh použít jako příruční zavazdlo? Děkuji

 • Jana 20.1.2017, 06:01

  letíme z Prahy do Říma, mohu mít v příručním zavazadle masovou konzervu? originál zavřenou.

  • Lukas 20.1.2017, 09:03

   Ahoj Jano, s tim urcite neprojdes pres scanovaci branu. Jen ze zvedavosti,proc sebou proboha vezes masovou konzervu?

 • Pavol 16.1.2017, 15:53

  A zavazadlo ktoré ide do podpalubia to 20 kg ktoré som si doplatil.. A letím teraz v piatok do Dublinu s Ba spoločnosťou Ryanair tak je veľkosť toho zavazadla tiež obmedzená?

 • Pavol 16.1.2017, 15:48

  Dobrý deň. Letím v piatok vašou spoločnostou s BA do Dublinu. Čo sa týka kozmetiky.. Od krému cez zubnú pastu šampón na vlasy až po starostlivosť o nohy. Mám si všetko nechať teda doma keď to nieje v priehladnej nádobe.. A čo sa týka cigariet. Tak koľko kusov krabičiek si môžem zobrať?

 • Andrea Veselá 15.1.2017, 15:40

  Dobrý den, letím za týden s WizzAir do Benátek. Mají dáno 1 příruční zavazadlo 42x32x25 cm. Můj kufr je bohužel 45x31x18 cm bez koleček. S kolečky je délka 47 cm (mám je zapuštěné). Projdu, když nesplnuji limit pro délku kufru nebo si mám raději předem dokoupit „větší kabinové“ zavazadlo ?
  Děkuji

 • Petra 12.1.2017, 12:09

  Ahoj, letím s wizz air a mám jen kabinové zavazadlo, počítá se za kabinovku i kabelka? Nebo je mimo jako u klasické let. společnosti?

  Děkuji

  • Kryštof 12.1.2017, 13:25

   Ahoj, u Wizzu se počítá jako kabinové zavazadlo i kabelka, pouze jedno zavazadlo je zdarma.

 • Tom 10.1.2017, 22:42

  Zdravím,

  díky za článek, ale jedna otázka – dá se příruční zavazadlo nechat dobrovolně odbavit(zdarma) a umístit do zavazadlového prostoru ? jde mi o přepravu věcí, které nejsou povolené brát přímo do letadla.

  Díky Tom

  • Kryštof 10.1.2017, 23:37

   Ahoj, odbavit můžeš jakékoliv zavazadlo, budeš ale platit standardní poplatek. Nefunguje to tak, že by odbavené zavazadlo velikosti příručního bylo zdarma.

  • Johny 24.1.2017, 18:07

   Zdravím Kryštofe a Tome, záleží dle letecke společnosti, třeba Volotea či klasická let.spol. ti ho mila ráda odbaví zdarma pří check-inu, hodně ale i záleží zda je i letadlo plné či ne, u volotey i s 40 lidma na palubě mi jej normálně odbavila zdarma 😉

  • Ondra 28.1.2017, 21:34

   Dobrý den, zajímá mě stejná věc, nevíte prosím jak to má easyjet? Děkuji, Ondra

 • Nikola 9.1.2017, 22:52

  Dobrý den,

  chystáme se s kamarádkou přes Ryanair do Milána a máme zaplacené jen příruční zavazadlo, které má být max. 55 x 40 x 20 cm.. Mám vyhlídnuté příruční zavazadlo, které je 50 x 33 x 21 cm. Projde mi to? Je mi jasné, že záleží na lidech na letišti. Děkuji za odpověď

  • Lenulajs 17.2.2017, 10:09

   Ano, mám stejný a prošel v pohodě

 • Soňa 4.1.2017, 12:37

  Dobrý den,dceři na letišti v Katowicích nepovolili na palubu vodičku na vlasy. Obsah lahvičky byl sice 150ml,ale ona tam měla asi třetinu. postupovali správně?

 • Karel 3.1.2017, 14:31

  Dobrý den, jaká zavazadla z hlediska rozměrů a hmotnosti je možné přepravovat v British Airways ve třídě economy (let Praha – Londýn)??? Děkuji

  • Dave 3.1.2017, 14:44

   Dobrý den, příruční je rozměr 56 x 45 x 25 cm, odbavené váží 23 kg, ale jen v případě že máte zavazadlo ceně a není zvolen tarif Light.

 • Katka 2.1.2017, 15:21

  Dobrý den, zajímalo by mě jestli WizzAir striktně trvá na daných rozměrech, takže musím mít příruční zavazadlo 42x32x25 nebo se řeší součet délek, tedy můžu mít např. 44x30x25? Děkuji.

  • Kryštof 2.1.2017, 15:57

   Dobrý den, váš rozměr by měl projít, zvlášť pokud se dá zavazadlo trochu zmáčknout.

 • Miri 26.12.2016, 00:25

  Nevite jak je to se zavazadlem pro kojence bez vlastniho sedadla u spole nosfi Easyjet? V clanku 19 se pise o naroku na 1 odbavene zavqzadlo, je zpoplatnene? Diky

  • Dave 26.12.2016, 09:51

   Nárok jen na kočárek a nezbytné věci. Rozhodně ne odbavené zavazadlo.

 • Jan Vejr 25.12.2016, 15:08

  Dobry den :)).. Potrebuji prepravit 2plaste na kolo… Muzu je mit volne V ruce Nebo je mit V zavazadle??? Jsou to plaste s dratem a pri ohnuti hrozi poskozeni.. Dekuji

 • Jitka 22.12.2016, 16:13

  dobrý den,letím se společností Rynanayr z Bratislavy do Edynburku….vezu vnoučatum dárky,dalekohled a vitamínové tablety Martánky….mužu do příručního zavazadla?a jak je to s léky v tabletách,které potřebuju…..děkuju za odpověd

 • A.V. 19.12.2016, 16:06

  Zdravím, jak je to s jídlem v příručnim zavazadle? Nikde o tom není zmínka…chci si vzít s sebou na dlouhý let nějaké ovoce. Díky.

  • mirjur 19.12.2016, 17:10

   Žádný problém, klidně cokoliv, co nebude tekuté.

 • David 14.12.2016, 15:09

  Ahoj, jak moc přísně kontrolují velikost palubního zavazadla u RyanAiru? Letím 22.12. z Malty do Prahy s přestupem v Miláně, oba lety ta stejná společnost. Mám kufr na kolečkách který má rozměry 55x40x30cm u něhož jde tloušťka zmenšit zmáčknutím na požadovaných 25cm (kufr je „látkový“ a přední část je celkem poddajná a ani nebude plný, takže se zmáčknutím nebude problém) ale má bohužel napevno připevněná kolečka, díky čemuž se jeho výška zvětší na 60cm … tak se chci zeptat, jestli jaká je pravděpodobnost, že to budou přeměřovat …
  díky za odpověď

  • Johny 24.1.2017, 18:09

   Dejve mělo by to projít max ti ho v gatu zdarma zabaví ale záleži…

 • Míša 14.12.2016, 11:14

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to je například s manikúrou. Mám tam pilníček a malé nůžtičky. Mohu tohle mít v příručním zavazadle? Plánuji cestu, kam pojedu pouze s příručním zavazadlem, takže ani nemám možnost manikúru uložit jinam.
  Děkuji za rychlou radu, trochu to spěchá
  Míša

  • David 14.12.2016, 15:12

   Dobrý den, když jsem letěl koncem srpna (s ČSA) z Prahy na Maltu tak manikůrní nůžky nikomu nevadili, měl jsem je normálně v taštičce s kosmetikou

 • Lenka Valentová 14.12.2016, 07:26

  Dobrý den,

  18.12.2016 odlétám do Anglie. Mám dotaz ohledně zavazadla. Mohu si zabalit 1 kg a tabák pro vlastní potřebu. Rozměry zavazadla mají být 56x45x25. Zavazadlo měří přesně 56,5x45x25 nebude s tím problém? Děkuji za brzkou odpověď nejpozději do pátku.

  • Dave 14.12.2016, 07:40

   Dobrý den, dle MZV je tabák omezen 1kg, takže by problém být neměl. Rozměr je OK.

 • Pavel 12.12.2016, 13:41

  informace jsou hodně nepřesné, nebo je total zmatek v informacích od přepravce.. máme letět EasyJetem a zde je uvedeno, max 56x45x25, v jejich přepravních podmínkách
  http://www.easyjet.com/cs/obchodni-podminky#zavazadla
  je v článku 19.3 uvedeno max 50x40x20 (ale odstavec podtím „rozhodně ne větší“ než 56x45x25 :-(, co je správně ? 🙁

  • Kryštof 12.12.2016, 13:51

   Dobrý den, kde přesně vidíte informaci o 50x40x20 cm? Já vidím jen těch 56x45x25 cm ve vámi uvedeném odkazu…

 • Petra 10.12.2016, 19:57

  Dobrý den,
  poletím se společností WizzAir a nevím, zda si s sebou na palubu letadla mohu vzít příruční zavazadlo (maly kufr s rozmery, ktere jsou zadane)+ kabelku. Nikde jsem se o tom nemohla dočíst.
  Predem dekuji za odpoved

  • Kryštof 10.12.2016, 22:41

   Dobrý den,

   zdarma může být pouze jedno příruční zavazadlo, kabelka by nemusela projít.

 • Jana 9.12.2016, 19:17

  Dobrý den,
  ještě jeden dotaz – tuhý deodorant se počítá k tekutinám, či ne?
  Děkuji Jana

  • cali 9.12.2016, 19:44

   Myslím, že ho žena vezla a v poho. Nakonec fyzikálně je to pevná látka, takže to bych se hádal.

  • Lenka 10.12.2016, 13:42

   Tuhy je v pohode

 • Jana 9.12.2016, 18:58

  Letecká společnost air Berlin

  • cali 9.12.2016, 19:06

   Jasně, s tím problém nebude.

 • Jana 9.12.2016, 18:51

  Dobrý den,
  můžu mít s sebou do kabiny letadla kabelku, příruční zavazadlo a tašku s notebookem ?
  Děkuji Jana

  • Kryštof 9.12.2016, 18:53

   Dobrý den,
   to záleží na aerolince, obyčejně se ale povolují pouze dva kusy zavazadel (klasické + brašna na notebook/kabelka).
   Kryštof

 • Míša 8.12.2016, 07:42

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to je například s manikúrou. Mám tam pilníček a malé nůžtičky. Mohu tohle mít v příručním zavazadle? Plánuji cestu, kam pojedu pouze s příručním zavazadlem, takže ani nemám možnost manikúru uložit jinam.
  Děkuji za radu, Míša

 • Monika 19.11.2016, 12:53

  Dobry den,
  chtela bych se zeptat..moje kabelka, co bych si vzala jako druhe prirucni zavazadlo ma rozmery 33x23x16 , budu muset neco doplacet nebo ji budu muset odbavit? letim se spolecnosti Ryanair.
  dekuji za odpoved.

  • Kryštof 19.11.2016, 17:00

   Dobrý den, druhé zavazadlo má povolené rozměry 35x20x20 cm, takže pokud nenarazíte na letiště na nějakého zaměstnance s vyloženě špatnou náladou, projít by to mělo, tím spíše, dá-li se kabelka trochu zmáčknout.

 • Jana Doleželová 18.11.2016, 19:03

  Dobrý večer, letím příští týden do Anglie achtěla bych vědět kolik můžu mít sebou na osobu cigaret.
  Děkuji Doleželová Jana

 • Ela Malá 18.11.2016, 14:01

  Dobrý den,
  mám kabinové zavazadlo schválené velikosti 55x40x20 cm.
  Ale kolečka, která jsou napevno přidělaná ke kufříku prodlužují délku z 55 na 60 cm.
  Je to problém?
  Děkuji za brzkou odpověď. Odlétám již zítra ráno.

  • Dave 18.11.2016, 14:02

   Dobrý den, ano je to problém. Pokud dojde na přeměřování, máte větší zavazadlo než je povolené.

 • Lukáš 4.11.2016, 19:15

  Dobrý den,
  když budu mít příruční zavazadlo plné podle povolených rozměrů. Koupím si v bezcelní zóně například kartón cigaret do igelitky, tak to je OK, nebo bude problém?

  • Zbyněk 6.12.2016, 21:48

   Zdravím, věci zakoupené v bezcelní zóně se nepočítají do váhy zavazadla. Avšak musíte k nim mít originální účtenku a nejlépe je mít zabalené v originálním obalu.

 • Iva 3.11.2016, 05:37

  Dobrý den,můžete mi prosím napsat,jak je to s cestováním do Londýna a doklady?Odletame příští týden a mam platný pas jen do 8.1.2017 nebude s tím mít někdo problém nebo je lepší letět na OP?Moc děkuji a přeji krásný den Iva

  • Dave 3.11.2016, 09:23

   Bude stačit.