Rezervace letenek – Ryanair

Plánujete nákup letenek u společnosti Ryanair, který v současné době létá z letišť v Praze, Brně a Ostravě? Poté si přečtěte náš návod, který Vás provede celým rezervačním systémem včetně platby.

Krok první – zadání požadavků

Po zadání adresy ryanair.com se zobrazí hlavní stránka s vyhledávačem. Zadáme místo odletu, návratu, datum a počet osob. Chceme-li provést skupinovou rezervaci (26 osob a více) klikneme na tlačítko Group bookings.

Jakmile máme vše zadané, klikneme na tlačítko Book Now.

Jak rezervovat letenku u Ryanair
Jak rezervovat letenku u Ryanair č.1

Krok druhý – výběr konkrétního letu

Nyní jsme na stránce, kde jsou nám nabízeny dostupné lety. Uvedené ceny jsou v tomto kroku konečné. Než budeme pokračovat dále, přesvědčte se, že kterou kartou budete platit (debetní x kreditní).

Máme-li vybrané lety, klikneme na tlačítko Continue.

Jak rezervovat letenku u Ryanair
Jak rezervovat letenku u Ryanair č.2

Krok třetí – služby k letence

Na této stránce jsou důležité první dva kroky. Vyplnění jména – zadávejte jej bez diakritiky (pokud tak již učiníte a v systému jej vidíte správně – nic se neděje), a možnost volby pojištění. V 99% je výhodnější si jej sjednat u tuzemské pojišťovny, případně jej vůbec nesjednávat. Proto zvolíme možnost Don´t Insure me. Taktéž je nutné vybrat oslovení – MR. = pán, MRS = paní, MS = slečna.

Další možnosti jsou čistě na Vás – zavazadlo k odbavení, výběr sedadel a další doplňkové služby, které vesměs nejsou potřeba. Klikneme na tlačítko Continue.

Jak rezervovat letenku u Ryanair
Jak rezervovat letenku u Ryanair č.3

(Zavazadla jsou u Ryanairu zdarma 2 kusy, a to ve formě kabinového – příručního zavazadla. Rozměry jsou 55x40x20 cm, váhový limit – 10kg, pro druhé menší pak platí rozměry 35 x 20 x 20 cm s tím, že se jedná o kabelky, brašny na notebook či nákup v Dute-free. Výběr sedadla nemusíte dělat. Systém Vás automaticky usadí vedle sebe, pokud máte více cestujících na jednu rezervaci).

Krok čtvrtý – registrace

Na této straně máme možnost se registrovat do systému Ryanairu, využijeme ji pouze pokud budeme létat často. Pokud letíme výjimečně, není registrace potřeba. Klikneme proto na Continue without registering.

Jak rezervovat letenku u Ryanair
Jak rezervovat letenku u Ryanair č.6

Krok pátý – platba

Nyní jsme přistoupili až do konečné fáze rezervace letenky. Vyplníme zde náš e-mail, na který nám přijde potvrzení o úspěšné rezervaci. Vyplníme také údaje z kreditní karty – zde pozor!

Poté, co vyplníme naše údaje, klikneme na tlačítko more information.

Jak zaplatit letenky
Jak zaplatit letenky

V tomto okně odškrtneme možnost, že bude částka účtována v EUR. Toto by mělo za výsledek zvýšení konečné ceny z důvodu přepočtu kurzu z EUR na CZK u Vaší banky. A jak je známo, tuzemské banky nebývají příliš štědré při přepočtu na cizí měnu.

Pokud toto neučiníte, bude výsledná cena o cca 5-10% vyšší! (platí pouze pro odlety z ČR, PL a dalších států, kde není EUR hlavní měnou)

Jak rezervovat letenku u Ryanair
Jak rezervovat letenku u Ryanair č.4

Jakmile vyplníme všechny potřebné údaje, klikneme na Purchase Now. Hotovo – letenky jste úspěšně zakoupili.

Zjistili jste, že jste udělali překlep ve jméně? Máte 24 hodin na úpravu drobných chyb, nikoliv změny jména.

Krok šestý – provádíme check-in

Check-in u společnosti Ryanair nese omezení v čase. Pokud si zaplatíte placený výběr sedadel, můžete check-in provést 30 dní před odletem. Nemáte-li placený seating, online odbavení provedete max 7 dní před odletem. Zpáteční let musí být taktéž 7 dní před odletem (v každém hotelu vám letenky rádi vytisknou).

Pokračovat na návod: check-in Ryanair.

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 814

 • dezider 19.1.2017, 11:48

  Dobry den chtel jsem se zepat spletl jsem datum odletu jak to muzu zmenit?jeste jsem neudelal chek in a ani neni 24 hodin od zakoupeni

 • Zuzana Pecková 9.1.2017, 17:04

  Dobrý večer, před týdnem jsem rezervovala a zaplatila letenky u společnosti Ryanair. bohužel do teď se peníze neodečetly. když najedu na jejich stránky na Moje rezervace,tak ji tam stále mam ,ale nevím jak zjistit jestli je zaplacena. Dekuji za odpověď

 • M. Crudgington 4.1.2017, 12:32

  Dobrý den. Letíme 2 osoby na jedenu noc do Londýna. Chtěla bych se zeptat jestli můžeme mít jedeno zavazadlo o hmotnosti 20kg, když uvádíte, že může mít jeden pasažér max 10kg. Abychom nemuseli mít 2 zavazadla. Děkuji vám.

  • Dave 4.1.2017, 12:38

   Dobrý den, jedná se o příruční zavazadlo 55x40x20 cm. Chcete–li klasické odbavené do 20 kg, je nutné si připlatit.

 • Lukas Bach 9.12.2016, 11:14

  Musi byt lenetky vytistene nebo staci jen kod nebo muzu prijit pouze s pasem?

 • Adriana 15.11.2016, 17:16

  Dobrý deň, kupovala som si spiatočnú letenku pre dvoch ale nikde som nezadávala č. občianskeho len dátum narodenia. Dá sa to ešte upraviť alebo to nie je potrebné. ďakujem.

  • Dave 15.11.2016, 17:23

   Už není potřeba 🙂