Ryanair: tvrdá rána ultra-low-cost letenkám!

, licence CC

Už jsme téměř jako na horské dráze. Jednu radost střídá smutek !

Zlevněný Discount klub na 750 Kč střídá ještě menší povolené příruční zavazadlo – Wizzair

Sleva 240€ na letenky střídá částečné storno letenek – Alitalia

Letenky za 6 Kč s MasterCard Prepaid střídá povinný poplatek 6€ (150 Kč) na let a osobu – Ryanair

Je to tak, dlouho mi trvalo než jsem sepsal návod na získání Prepaid karty a během pár dní je na světe zpráva o tom, že Ryanair toto zvýhodnění ruší! Ještě dnes máme poslední příležitost provětrat prepaidky a zaplatit tak bez poplatků za letenky u společnosti Ryanair. Od zítra již nesejde na tom, jakou kartu použijete. S nejlevnějšími letenkami je ámen. Nezbývá než doufat, že poplatek bude odpouštěn u akcí, stejně tak jako je tomu u poplatku za online check-in, EU 261 Levy a ETS Levy poplatků.

Terč O´Leary pro šipky
Terč O´Leary pro šipky

Zdroj: Ryanair.com

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 7

 • Martin Malina 29.11.2012, 15:23

  Zajímalo by mě, jestli tím pádem Ryanair nebude muset zobrazovat od začátku cenu včetně poplatku za platbu. Totiž dřív se mohli vymluvit na to, že ta cena je konečná, pokud zaplatíš s Mastercard Prepaid. Ale teď už bude ten poplatek úplně za všechny platby, takže možná jim nic jiného nezbyde než to připočíst už při výběru letenky, ne?

  • Lukáš Horák 29.11.2012, 16:50

   To rozhodně nebude muset, protože poplatek nebude aplikován na držitele Ryanair Cash Passport.

   Jen tak mimochodem bych u Ryanairu uvítal rezervační rozhraní, jako má Wizzair, hned ze začátku vidím celkovou cenu včetně transakčního poplatku za kartu, převod atd.

  • Petr Tilšer 29.11.2012, 18:44

   Tady někdo evidentně nepochopil že je účelem a záměrem, aby web Ryanairu byl pokud možno co nejkomplikovanější a co nejméně uživatelsky vlídný, protože pak se zvyšuje šance že se zejména ti méně zkušení nachytají a zpomenou něco odkliknout a koupí si předražené pojištění nebo nějaký jiný nesmysl který ani nechtěli. Stejně tak je cílem, aby skutečně konečná cena se ukázala až co možná nejpozději protože pak není možnosti objektivního srovnání cen a asi se počítá s psychologii zákazníka, že když už se člověk prokousal captchou a všemi nástrahami jejich webu tak to už koupí i když cena je vyšší než byla na začátku. Ze stejného důvodu se Ryanair tak urputně brání captchou srovnávání weby jako kayak a jinými, protože by se jistě ukázalo že často není ten nejlevnější o mizerné hodnotě a zacházení které člověk za peníze dostává ani nemluvě. 

  • Martin Malina 29.11.2012, 22:24

   Obavam se, ze se mylite. Vypada to, ze poplatky se budou uctovat uplne pro vsechny platby, vcetne Ryanair Cash Passport. Viz http://www.guardian.co.uk/money/2012/nov/06/ryanair-extends-booking-fee-cards?INTCMP=ILCNETTXT3487

   A taky to vypada, ze ceny ve vypisech skutecne budou tento poplatek nove obsahovat. Navic se pri platbe kreditni kartou pripoctou dalsi 2 %:
   „Previous £6 admin fee will be incorporated into advertised flight price and credit card customers will be charged an additional 2% processing fee“
   http://www.guardian.co.uk/money/2012/nov/29/ryanair-introduces-extra-booking-fee

  • Lukáš Horák 30.11.2012, 12:24

   Už jsem si toho všiml, je to tak. Na jednu stranu je to fér, že už při výběru termínu člověk vidí cenu za let včetně všech poplatků. 

 • Lukáš Horák 29.11.2012, 14:54

  Vidím to tak, že u některých tras bude výhodnější lítat s klasickými aerolinkami. Když si to člověk všechno spočítá, dostane se mnohdy na vyšší cenu, než jakou nabízejí regulérní aerolinky. 

  • Zdeněk Hejna 29.11.2012, 15:14

   Naprosto souhlasím. A z 6€ bych zase takovou tragédii nedělal.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.