Sestav si sám – z Prahy na Jamajku – 9.810 Kč

Jamajka
Západ slunce, Jamajka / Pixabay, licence CC

Jedinečnou exotickou atmosféru můžete zažít jen na Jamajce, neboť k nekonečným písečným plážím, azurovému moři, rozmanité přírodě a historickým památkám vám bude navíc znít typická jamajská reggae hudba.

Letenky na Jamajku jsou dlouhodobě doménou cestovních kanceláří, neboť standardní ceny z Prahy atakují hranici 25 tisíc. Pokud zvolíme taktiku „sestav si sám“, můžeme se na Jamajku dopravit za méně než polovinu (autobus + letenka). Aktuální promo nabídka belgické aerolinky Jetairfly z Bruselu do jamajského Montego Bay je o to lákavější, že máte na výběr termíny až do letošního října.

 • letecky Brusel – Montego Bay za 299,98 € / 8.120 Kč na jetairfly.com
 • autobusem Praha – Brusel za 1.690 Kč se Student Agency
 • Cestovní období: duben – říjen (mimo hlavních letních prázdnin)

Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu zapsaného zavazadla do 20 kg, občerstvení během letu a odbavení na letišti. K ceně rezervace je potřeba připočíst administrativní poplatek 30 € bez ohledu na počet osob.

Letenka Brusel - Montego Bay na Jetairfly
Letenka Brusel – Montego Bay na Jetairfly
Autobus Praha - Brusel
Autobus Praha – Brusel
Termíny Brusel - Montego Bay
Termíny Brusel – Montego Bay

Jak do Bruselu

Autobusem

Jak už je zmíněno v úvodu, za zpáteční jízdenku na autobus u Student Agency zaplatíte 1.690 Kč (tarif First minute). Autobusový spoj výhodně navazuje na odlet i přílet bez nutnosti nocování v Bruselu. Z autobusu jdete rovnou na nádraží, na letiště to trvá vlakem jen 10 minut. Jízdenka stojí 3 eura.

Letecky

Pokud se zaměříme na dopravu vzduchem, určitě začneme letenkami Ryanairu z Prahy do Charleroi, které lze pořídit do tisícovky. K letenkám je nutné připočíst autobusový transfer z letiště Charleroi do Bruselu. V předprodeji omezený počet jízdenek za 5 eur jednosměrně. Ryanair také létá na hlavní bruselské letiště Zaventem, avšak z Bratislavy, což nemusí být a priori výhodné jen pro Slováky.

Doporučujeme volit cestu klasickými aerolinkami, máte podstatně větší výběr termínů a zpravidla i několik letů denně. Zpáteční letenky s ČSA či Brussels Airlines lze pořídit za 3-4 tisíce za v závislosti na zvoleném tarifu, ty nejlevnější nemusí zahrnovat odbavená zavazadla.

Vzhledem k rannímu odletu z Bruselu na Jamajku budete muset na cestě tam přenocovat v Bruselu. Toto rozhodně nepokládejte za nevýhodu, Brusel určitě stojí za minimálně jednodenní zastávku.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 5

 • Tomas Holy 8.3.2016, 21:07

  kopeno, 6-16/10 diky 🙂

 • mik 8.3.2016, 17:54

  Koukam ze jetairfly by zaslozilo uvadet vic a casteji ,,, vsimnul jsem si ze melo treba Miami z Bruselu za 150 euro jeden smer ,, nebo treba Kapverdy maji i za 140 euro zpatecni ted v breznu Boa Vistu ,,, Jamjka za tuhle cenu je super,,, je otazka ale jake tam bude v tu dobu pocasi ,,, jinak bych asi vyuzil spis let na Charleroi i za cenu noclehu ,, nebo pro Moravu se vyplati ta Bratislava ,,

 • Pavloš 8.3.2016, 14:52

  Je skutečně reálné a bezpečné stihnout odlet i po příjezdu autobusem SA v 6.00 hod., na autobusové nádraží? Díky!

  • Lukáš Horák 8.3.2016, 15:00

   Osobně bych si tuhle variantu nevybral, ale počítám s tím, že noční spoje by neměly mít žádné zpoždění. Pokud přijede autobus do Bruselu na čas, stihnutelné to samozřejmě je, vlaky na letiště jezdí každou chvíli.

  • tsk 8.3.2016, 15:03

   Zalezi v kolik ti to leti. Autobusy SA agency zastavuji v Bruselu na Gare du Nord, odkud se da dostat vlakem na Brusel – Aeroport za cca 15 minut. Ojezdy vlaku najdes tady: http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.