Silvestr v Benátkách (letenky+hotel+snídaně) – 3.865 Kč

Itálie
Benátky - Stefano Montagner, licence CC

Líbil se vám předchozí tip na silvestrovský pobyt ve Florencii, ale nějak jste se nerozhodli k nákupu? Poté můžete popřemýšlet o prodlouženém víkendu nejen během oslav Nového roku, ale třeba i adventních svátků. Zpáteční letenky z Prahy jsou během prosince momentálně dostupné do 1.960 Kč bez slev, v případě uplatnění slev se dostáváme na 1.115 Kč.

Příspěvek budu věnovat silvestrovskému pobytu (31.12. – 03.01.), ale samozřejmě jej berte i jako inspiraci pro všechny adventní svátky od čtvrtka do neděle.

Letenky se slevou:

Pokud jste již členy Super Volotea, zaplatíte za letenku pouze 52 €. Nejste-li členem, zauvažujte nad nákupem – poplatek činí 50€, avšak úspora při dvou lidech je 40€. Společně se slevou za registraci tak máte papírově členství zdarma.

Letenky do Benátek přes Silvestra
Letenky do Benátek přes Silvestra

Doprava z letiště a mezi ostrovy:

Asi mi dáte za pravdu, že setrvat 3 dny na jediném ostrově by byla škoda, ne-li cestovatelský hřích. Za tímto účelem budeme potřebovat turistickou TRAVEL CARD.

Na výběr je několik variant, nám se ale přímo vybízí 3 denní varianta za 40 € (1 den 20€, 2 dny 30€), v rámci níž využijeme i cestu z a na letiště. Karta je platná po dobu 72 hodin, tedy přesně po celou délku našeho víkendového pobytu.

Ubytování v centru Benátek se snídaní:

Běžně doporučuji se ubytovat v městečku Mestre (náš termín od 3.383 Kč), které je spojené mostem s Benátkami a autobusové spoje proudí po celý den co 10 minut.

Pro náš silvestrovský termín jsem však našel ideální a jednoduché 1* ubytování Albergo ai Tolentini, umístěné v samotném centru Benátek, pouhé 2 mosty od autobusového a vlakového nádraží.

Při ceně 4.089 Kč získáme 3 noci pro dvě osoby, včetně snídaně. Případně o 300 Kč více za možnost bezplatného zrušení rezervace.

Celkově nám tedy Silvestrovský pobyt vychází následovně: 2x letenka za 3.920 Kč (- sleva 280 Kč) + hotel se snídaní za 4.089 Kč, což je 7.729 Kč. Za jednu osobu 3.865 Kč.

Dopravu nezahrnuji, neboť druh Travel Card a tím i finanční suma je individuální volbou. Stravu bych řešil v Mestre, kde restaurace nabízejí např. pizzu okolo 6 eur a nákupem potravin v místních obchodech. Střízlivý odhad bude okolo 6-7 tisíc komplet.

Ubytování v Benátkách na Silvestra
Ubytování v Benátkách na Silvestra
Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 8

 • Víťa 15.7.2015, 15:03

  Ahojte, jedu na 3,5 dne. Odpoledne mám přílet, takže by se mi jen hodil 1 transfer do Menstre a až další den mít 3 denní kartu s transferem na letiště. Nevíte, jde to „nahrát“ na 1 kartu, nebo se mi ta karta hned označí jako start té lhůty 72h?

 • Terka 9.7.2015, 13:26

  ahoj dalo by se ještě sehnat pro dvě osoby?

 • doBenatek.cz 2.7.2015, 17:58

  Pozor, karta na 3 dny sice stojí 40 €, ale bez spojení na letiště. Za to je potřeba si připlatit 4 €. Tak že zpáteční za 8 €. Ale vyplatí se. Bus stojí 6 €, zpáteční 11 €. Koupit se dá na netu: http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services (ENG). Vygeneruje vám to unikátní kód. Ten se pak zadá do automatu na jízdenky. Stojí cca 10 metrů od východu z letiště u stanovišť autobusů. Automat má malou dotykovou obrazovku. V její spodní části je logo Venezia Unica. Na to ťuknete a můžete zadat kod a automat „vyplivne“ jízdenku. Cash to jde samozřejmě taky. Nezpomeňte na jednu věc. Jízdenku musíte VŽDY! označit. Jízdenka má v sobě čip a stačí ji přiložit ke čtečce a ta pípne a zasvítí LEDka. Čtečky jsou v busech nebo na pontonových zastávkách vaporet. Neoznačení jízdenka se bere jako jízda na černo, bratru za 100 €.
  Jinak, budete-li bydlet v Mestre, jízdenka na vlak do Benátek stojí 1,25 €. Koupíte na kase nabo v automatu.

 • Honzy 1.7.2015, 12:37

  TRAVEL CARD je vazne na jeden den, nikoliv 24hodin? Za 14dni jedu do Benatek a pocitam s 24hod platnosti, tak at se nedivim ( http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services ) ?

  • John 1.7.2015, 14:44

   My byli v Benátkách předminulý týden a měli jsme šalinkartu na 3 dny a platila těch 72 hodin. tak to píšou i na webu … Validity: 3 days (72 hours)

   jinak po zkušenosti s 3* v Mestre (hotel Mondial), bych se 1* přímo v Benátkách docela dost bál a ověřil bych si kvalitu ubytování na tripadvisoru

  • Dave 1.7.2015, 14:50

   Celou dobu jsem žil v tom, že platí 72 hodin, pak jsem na webu nabyl jiného dojmu.. Takže upravuji zpět na 72h variantu.

  • Honzy 1.7.2015, 14:57

   @John da se ta karta koupit i na miste nebo se musi koupit online? Mam v tom trochu gulas, nevim, jestli je UNICA stejna karta jako TOURIST TRAVEL CARD na http://www.actv.it/en/movinginvenice/prices ?

   Kazdopadne dekuji za uklidneni, v nejhorsim koupim online 🙂

  • Marián K. 1.7.2015, 23:00

   Ano, 3denní i 7denní jízdenka se dá koupit třeba v automatu před vlakovým nádražím v Mestre, v některých trafikách, anebo u dopravního kiosku přímo v Benátkách na autobusáku na náměstí Piazzale Roma. Pozor, karta platí v zóně Benátky + Mestre + Lido (+ další ostrovy Murano, Burano,..) na BUSy + vaporetto, ale už ne třeba v Trevisu, a zřejmě ani dál na Lido di Jesolo. Neplatí ani na vlaky (Mestre-Venezia).

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.