Soul, Ósaka a Tokio na jeden zátah – 12.754 Kč

Japonsko Jižní Korea
Namsangol Hanok Village Seoul / Luke Ma, licence CC

Jižní Korea a Japonsko jsou tak blízkými sousedy, že by bylo přinejmenším škoda obě země nenavštívit během jedné cesty a bez zbytečných přesunů navíc. Ideálním základem může být open-jaw letenka s příletem do Jižní Koreje návratem z Japonska.

Itinerář jsme sestavili tak, abyste mohli navštívit Soul, Ósaku a Tokio co nejlevněji. V Japonsku můžete místo leteckého přesunu samozřejmě využít populárních rychlovlaků Šinkanzen, které však nejsou úplně levné, proto uvádíme tu nejekonomičtější variantu.

V ceně letenky z Budapešti je odbavené zavazadlo do maximální hmotnosti 23 kg.

U přeletů nízkonákladovými společnostmi v Asii uvádíme cenu bez odbavených zavazadel. Pokud byste na cestu zavazadlo potřebovali, připočítejte poplatek 26.800 KRW / 660 Kč u letenky ze Soulu do Ósaky a 1.030 JPY / 220 Kč u letenky Ósaka – Tokio.

Mapa trasy - Jižní Korea a Japonsko
Mapa trasy – Jižní Korea a Japonsko

Termíny a ceny letenek ilustrují následující screenshoty:

Ubytování

Tak jak se liší kultura Japonska či Koreje od té západoevropské, tak se liší i standardy ubytování. V obou zemích jsou k mání hotely evropského typu, v Japonsku narazíte na ubytování v typicky japonském stylu minshuku či ryokan, většina z nich nabízí i lázeňské služby, neboť Japonci jsou lázeňstvím doslova posedlí.

Japonci i Korejci jsou zvyklí hojně nabízet své nemovitosti na světoznámém serveru Airbnb, proto jich tu najdete nepřeberné množství, ať už soukromé pokoje, tak i celé apartmány či studia.

Nejlevnější dopravu z Prahy do Budapešti seženete u autobusového dopravce Orangeways, který si účtuje za zpáteční jízdenku 650 Kč. U Student Agency dáte za zpáteční jízdenku z Prahy 950 Kč, žluté busy jsou však komfortnější, co se týče pohodlí a přítomnosti individuální dotekové obrazovky.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 3

 • Tajka 31.3.2015, 17:45

  Paradny trip mojich snov skoda len ze datumovo mi to nevyhovuje:( ale inac ste skveli ako to viete naplanovat!

 • Misa 31.3.2015, 16:53

  A co spatecni soul duben/kveten tak na 4-6dnu?

  • Lukáš Horák 31.3.2015, 17:07

   Míšo, jen za standard ceny, s Emirates nebo Aeroflotem za 15-16 tisíc 😐

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.