Srí Lanka: letenky z Prahy do Kolomba – 11.926 Kč

Sri Lanka
Foto: Srí Lanští sloni - GaurikaW, licence CC

Pokud chcete strávit letošní dovolenou v ráji, jeďte na Srí Lanku. Vychutnejte si pravý cejlonský čaj, projeďte se na slonovi, obdivujte staré budhistické a hinduistické chrámy a sochy, relaxujte na překrásných plážích omývaných Indickým oceánem. Dovolená na Srí Lance vás nezatíží ani finančně, všechno je poměrně levné a vyrazit můžete klidně už tento týden.

Vaše putování po Ceylonu začne v Kolombu, do kterého přiletíte z Prahy, zpáteční let je do Berlína. Letenka v této kombinaci vychází na 11.926 Kč.

Letenky na Srí Lanku

Praha – Kolombo – Berlín

Změnu cestujících a termínu jednoduše změníte kliknutím v horní nabídce Změnit. Pokud máte problém s vyhledáním termínu, můžete si napsat do komentářů níže.

Vízum na Srí Lanku není vyžadováno, je však nutné zaplatit poplatek ve výši 30 USD prostřednictvím online systému nebo 35 USD na mezinárodním letišti v Kolombu.

Na zpáteční cestě je delší mezipřistání v Bombaji, kdy nesmíte opustit tranzitní prostor letiště, pokud nemáte víza. Jestliže byste si chtěli udělat jednodenní poznávací výlet do Bombaje, musíte si předem vyřídit vízum za 850 Kč prostřednictvím Indické ambasády v Praze.

Z Berlína do Prahy se snadno a levně dopravíte autobusy společnosti Eurolines nebo Student Agency, jízdenky first minute nebo promo jsou k mání od 550 Kč, resp. 600 Kč. Není vyloučena ani možnost dopravit se vlakem, jízdenky zakoupíte na e-shopu ČD.

Srí Lanka: levné hotely, jídlo a nezapomenutelné zážitky

Na dovolenou na Srí Lance budete jistě vzpomínat jen v dobrém – ostrov čaje můžete prozkoumat za ceny, které nabízejí cestovky v klasických evropských letoviscích.

Nejlevnější nabídka dvoulůžkových pokojů v ověřených hotelech začíná na 572 Kč – Colombo hotely. Vydáte-li se do turisty méně vyhledávaných oblastí, ušetří a navíc budete mít ještě lepší zážitky díky nespoutané přírodě. Pro prozkoumávání vnitrozemí se může hodit ubytování ve městě Kandy, které začíná na 286 Kč za pokoj!

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 8

 • Tomáš 17.2.2014, 17:44

  A na červen/červenec takhle levné letenky nebudou na SL, děkuji 🙂

 • Ela 17.2.2014, 12:59

  Co tak Maledivy. Dekuji

  • Lukáš Horák 17.2.2014, 13:11

   Elo, toto jde nakombinovat jen jako multicity letenku, která už vychází na nějakých 18 tis.

 • Ela 17.2.2014, 12:32

  Ahoj, šel by nakombinovat i let s návratem z jiné země? Jsme 2 osoby, pobyt na cca 3 týdny s návratem nejpozději 17.3. Děkuji!

  • Lukáš Horák 17.2.2014, 12:34

   Ahoj Elo, to jsme ani nezkoušeli, jakou zemi máte na mysli?

 • Jirka 17.2.2014, 11:05

  Dovolím si jen upozornit, že poplatek pro vstup na Srí Lanku se zvýšil na 30USD online a 35USD na letišti…

  • Lukáš Horák 17.2.2014, 11:26

   Jirko, děkuji za upozornění, aktualizuji v příspěvku .-)

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.