Středozemní moře a slunná Malta v květnu – 1.695 Kč

Malta
Tradiční maltské rybářské lodě / Kevin Allen, licence CC

Jedním z nejúchvatnějších ostrovů Středozemního moře je jistě slunná Malta. Nabízí takřka vše – od historické části města Mdina, po rušné centrum plné nočních klubů v St. Julian´s a v neposlední řadě krásnou lagunu Blue Lagoon u ostrova Comino.

Poznat krásy Malty můžete díky levným letenkám z Budapešti, které v měsíci květen startují již na 1.695 Kč.

Ceny jsou platné pro členy Wizz Discount klubu – nečlenové si připočítají +750 Kč za členství k celé rezervaci, nikoliv osobě. Členství je platné 1 rok od data nákupu.

Letenky na Maltu
Letenky na Maltu

Víte, že vesnička Pepka námořníka skutečně existuje? Popeye´s Village se nachází v severní části ostrova Malta, kam se dopravíte i místními autobusy – vstup je zdarma. Pokud zvolíte cestu hromadnou dopravou nejprve se přesuňte na zastávku Mellieha Bay, odkud přesednete na autobus 441, který jezdí každou hodinu přímo do vesničky.

Hotely na Maltě v tomto období zarezervujete s přehledem do 800 Kč / noc / 2 osoby. Mimo již zmíněný St. Julian´s a Sliemu doporučuji také lokality: Valleta, Qawra nebo Mellieħa.

Letište Malta Luqa (MLA)

Z letiště jezdí několik linek, označovány jako X1, X2, X3 atd. Trasy linek naleznete zde. Dvou hodinová jízdenka stojí 1.30€, doporučuji však zakoupit rovnou celodenní za 1.50€ nebo 7 denní za 6.50€ - platí po celém ostrově.
Využití služeb taxi z letiště je bezpečné. Ceny jsou fixně stanoveny a proto nehrozí případné dohady s řidiči. Ceník pro lokality je k dispozici zde. Nejčastěji: St. Julian´s 20€, Qawra 25€, Sliema 20€, Ta Xbiex 20€
ano - neomezeně zdarma
Úschovna zavazadel je k dispozici v terminálu - ceny začínají od 5€ - ceník
Domus Luxuria, Grand Hotel, Bowyer house - zobrazit ceny

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 4

 • kiko 19.3.2014, 15:53

  no je to Wizzair,tak tam su podmienky skoro totozne ako Ryanair,takze poplatok za zmenu mena plus doplatok k cene v momente prevodu,takze lacnejsie vyjde kupenie novej letenky…vacsinou:-)konkretne u Wizzair

  Poplatek za změnu jména

  prostřednictvím wizzair.com Na let a cestujícího 1 215,00 Kc
  prostřednictvím telefonického centra Na let a cestujícího 1 620,00 Kc

  • Jakub 19.3.2014, 16:18

   Díky Kiko i Dave. Škoda, že se nejmenuji Jan Novák…

 • Jakub 19.3.2014, 15:20

  Moc bych chtěl koupit letenky, ale možná budu muset v květnu pracovně odcestovat. Nevíte náhodou, jestli by bylo možné letenky převést na někoho jiného? Nebo musím zadat jména závazně hned při koupi letenek? Díky moc Jakub

  PS: Jinak úžasný web! Moc díky za něj Dave!

  • Dave 19.3.2014, 16:15

   Ahoj Kubo, je nutné koupit letenky na jméno ihned a změna jména se nevyplatí – viz. komentář nad tebou od kiko 😉

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.