Svatý Martin, Karibik – 12.016 Kč

Foto: Air Caraibes na Maho Beach - Timo Breidenstein, licence CC

Nejen za spottingem se můžete vydat na oblíbený francouzsko-nizozemský ostrov v karibské oblasti – Svatý Martin. Zpáteční letenky z Evropy zakoupíte již za 12.016 Kč v následující polovině roku. V obou případech je však nutné se rychle rozhodnout, neboť prodej je umožněn jen do 1.července.

Paříž – Sv. Martin za 12.016 Kč

Letenky z Paříže jsou v režii karibských aerolinek Air Caraibes. Tarif umožňuje podniknout cesty od 12.září do 24.října s maximálním pobytem 1 měsíc, a to za cenu právě 12.016 Kč.

Do Paříže na letiště CDG můžete letět se společností easyJet (pouze příruční zavazadlo) nebo se společností ČSA (i odbavené zavazadlo) za cenu v rozmezí 2 – 4 tisíc.

Odlety jsou však z letiště Orly (ORY), na které se dostanete z hlavního letiště Charles de Gaulle (CDG) poměrně snadno a levně. Celý přesun nezabere více jak 2,5 hodiny a 10€. Info o přepravě mezi těmito letišti naleznete v odkaze pro CDG. Využijte této příležitosti k návštěvě Paříže.

Vídeň – Sv. Martin – Berlín za 13.818 Kč

Poměrně „snadnější“ variantou jsou letenky dopravce American Airlines. K těmto letenkám však bude zapotřebí ESTA povolení pro tranzit na území USA. Další výhodou je však možnost kombinace pláží nejen na Sv. Martinu, ale také v Miami, kde lze podniknout jeden stop-over v ceně letenky. Tarifní podmínky dovolují podniknout cestu od 1.září do 8.prosince 2013.

Do Vídně či Berlína se snadno dopravíte s několika autobusovými dopravci za ceny +/- 500 Kč. Nástřelem například Eurolines, Student Agency, Orangeways či Bohemian lines.

Ostrov Svatý Martin v Karibiku

Kromě známé Maho Beach nabízí tento ostrov spoustu míst pro zimní relaxaci v příjemném podnebí. Teploty se zde celoročně pohybují okolo 28°C. Vstupní víza nejsou potřeba, postačí platný pas členských států Evropské Unie.

Díky rozdělení ostrova na 2 regiony najdeme shodné názvy pro dané národy, a těmi jsou Saint-Martin pro francouzskou a Sint Maarten pro nizozemskou část.

Ubytování na Sv. Martinu

Ubytování na Svatém Martinu je vhodné porovnat na srovnávači hoteliérů Hotelscombined.com, neboť se nejedná o turisticky konkurenční oblast. Nabídky společnosti Booking.com začínají na cenách 1.400 Kč za pokoj pro 2 osoby v 4* resortech (akční ceny).

[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Svatý Martin{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.