Thajsko přes hlavní sezonu v březnu s Turkish – 11.980 Kč

Thajsko
Lodní doprava na Krabi, Thajsko - Mike Behnken, licence CC

Povalovat se na písečných pláží a usrkávat 100% ovocný džus doplněný o příjemnou thajskou masáž nemusí být snem, ale vyhlídkou na letošní zimu. V dříve avizované promo akci nejlépe hodnocené evropské aerolinky uniklo několik nových termínů, které zahrnují zimní období od února do dubna 2016, tedy turisty nejvíce populární roční období.

Přečtete si také o 7 věcech, které vám v Bangkoku nesmí uniknout. Při výběru termínů si také dávejte pozor na to, abyste si nevybrali noční stop-over. Nejkratší doba letu je 16 hodin.

Chcete-li mít jistotu kvalitních služeb, pohodlného letu a nejnižší možné ceny v oficiálních promo akcích, s klidem na duši rezervujte.

Přeprava zahrnuje zavazadla do maximální hmotnosti 30 kg a prvotřídní servis tureckých aerolinií, které jsou dle mě o třídu výše než tolik populární Emirates.

Letenky do Thajska v únoru
Letenky do Thajska v únoru

Tip na nejjednodušší poznání Thajského zálivu pro začátečníky

Zejména cestovatelé mířící prvně do Thajska často pátrají po tom, co vlastně je dobré a vhodné navštívit během svého pobytu v této nádherné zemi. Ačkoliv je mi jasné, že pouhými třemi lokalitami těžko poznáte alespoň zlomek Thajska, minimálně nasajete atmosféru exotiky a sžijete se s místní kulturou. Proto přidávám svůj tip na thajský trojúhelník v podobě Bangkok – Phuket – Krabi.

Bangkok - Phuket - Phi Phi - Krabi - Bangkok
Bangkok – Phuket – Phi Phi – Krabi – Bangkok

Po příletu do Bangkoku z Evropy doporučuji ponechat jednu noc v tomto městě, budete-li v Asii prvně, nechejte si klidně noci dvě. Pořádné rozkoukání a překonání jetlagu není nikdy od věci a navíc první kontakt s zcela cizí kulturou bývá doprovázen jistým šokem a stavem bezmoci. Není se však čeho bát. Po pár hodinách si Bangkok naprosto zamilujete!

Po dvou až třech dnech se přesuňte letecky na Phuket, využít můžete nabídek aerolinek NOKair, AirAsia a dalších. Cena přeletu se pohybuje okolo 800 Kč. Je důležité si dát pozor na fakt, že AirAsia létá z jiného letiště, než jste přiletěli. Pokud využijete taxíků, není co řešit.

Phuket, stejně jako Krabi, je známým thajským letoviskem kam míří značná část cestovatelů. Z letiště si vezměte taxík – sdílený (cca 80 Kč) nebo soukromý. Čekat na veřejnou dopravu se zde příliš nevyplatí. Nyní je na vás, zda se nejprve vypravíte do plážových lokalit, či si necháte koupání ještě na pozdější chvíli.

Nicméně naše další kroky povedou do hlavního města tohoto poloostrova, stejnojmenného Phuketu. Městečko je malé a stejně jako každé předtím, i toto má své kouzlo v podobě všemožných vůní a následně i chutí díky místním trhům. Objednejte si v místní agentuře, nejhůř na hotelu, transfer na trase Phuket – Phi Phi – Krabi (ceny okolo 600-800 Kč). Vzhledem k ranním odjezdům lodí budete muset nocovat v tomto městě – neberte to jako nutnost, ale skvělou příležitost.

K ránu vás na hotelu vyzvedne taxi, který vás odveze přímo do přístavu. Po nalodění poplujete přibližně dvě hodiny na oblíbené souostroví Phi Phi. Phi Phi si vysloužilo svůj obdiv díky účasti ve filmu s Leonardo DiCapriem Pláž. Jedná skutečně o dva malé ostrůvky, z nichž jen jeden je obydleným a druhý slouží k půl denním výletům. Právě na neobydleném naleznete onu Pláž zvanou Maya Bay. Na Phi Phi doporučuji zůstat nanejvýš 3 noci a poté pokračovat dále. Je zde zbytečně draho oproti zbytku Thajska.

Z Phi Phi na Krabi se přesunete ve stejném rytmu – ráno do přístavu a po dvou hodinách plavby usmlouvat taxi na cestu do města či hotelu v oblasti Thajského zálivu. Samotné Krabi nabízí malé náměstí, kde si večer můžete dát vynikající kokosovou zmrzlinu v kokosu sypanou kokosem. Svou cestu završíte znovu leteckým spojením do Bangkoku, kde si nechte alespoň noc na průzkum zbylých nenavštívených památek či pingpong show. Budete mít hlavně jistotu nezmeškání odletu do Evropy.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 25

 • Jerry 28.6.2015, 15:40

  Ahoj Dave,

  chceme na celej srpen do Thajska/Vietnamu a nevím jestli čekat ještě na nějakou akci nebo kupovat protože nic lepšího nebude. Co myslíš, vyplatí se čekat a klepat se nebo ani ne ? Viděl sem letenky i za 8 000 z minulých let, ale už dlouho čekám a pořád nic.

  Díky za odpověď.
  Jerry

  • Dave 28.6.2015, 15:55

   Ahoj Jerry, měsíc před odletem už fakt na akci nespoléhej. Letenky tu byly i na tohle období, takže jste čekali zbytečně dlouho.

 • Tom 22.6.2015, 12:30

  Taky bych uvítal nějakou super cenu na listopad:) snad něco bude

 • Indi 13.6.2015, 11:13

  Prosim o nejake tipy na levne ubytovani v Bangoku a na Phuketu. Dekuji predem 🙂

  • Honza 14.6.2015, 07:55

   V Bangkoku bydlíme vždy v Rambuttri Village Plazza, cena dvoulůžkového pokoje je cca 800,-Kč. Je na dobrém místě kousek od Khao San, má báječný bazén na střeše, pokoje jsou více než slušné, čisté. Rezervace přes Booking.com pokaždé bez problémů. V okolí Khao San je spousta i levnějších hotelů, takže se dá sehnat snadno ubytování i bez rezervace, ale my bereme Rambuttri právě kvůli tomu bazénu.

 • Tomáš 5.6.2015, 15:49

  Zkusil jsem vyhledat nespocet letu v jakymkoli obdobi mezi 1.2.2016 – 31.3.2016 a vsechny, doslova vsechny nabidky jsou nedostupne. Tak co to? :/

 • Hanka 5.6.2015, 13:33

  Ahoj, prosím, lze ještě najít termín tak na tři týdny v únoru či březnu (s rozumnou dobou letu)? Díky moc. Hanka

 • praguna 5.6.2015, 10:24

  Na Phuket z Bangkoku asi nejlevněji http://www.flyorientthai.com

 • Jarda 5.6.2015, 07:54

  TK o úroveň víš než Emirates? TK84 i TK85, starý krám s IFE, které se mi u obou letů zaseklo po pár minutách. Sedačky žádný zázrak. Jídlo dobré, výběr alkoholu omezený. Hennessy jako u Emirates nebyl. Za mě TK o úroveň pod Emirates.

 • Šárka 5.6.2015, 07:45

  Ahojky, byl by ještě volný termín pro 2 osoby bez stop overu v období kolem 24.2.16-8.3.16 nebo 24.3.16-8.4.16? Nedaří se mi nic volného najít.

 • S4TW 4.6.2015, 23:26

  Pokud nevyhledáváte je moře, tak doporučuji Kanchanaburi, jedno z nejhezčích míst, které jsme v Thajsku navštívili a doporučuji navštívit nějakou záchranou stanici pro slony 😉

  • S4TW 4.6.2015, 23:28

   Do Kanchanaburi se dá dostat lehce vlakem z Bangkoku, kdy můžete jet klasickým místním vlakem, sice to není žádné pohodlí, ale zážitek to byl také skvělý, navíc to stojí jen pár kaček, poznáte místní a moc se mi líbilo styl, jakým ve vlaku nabízeli občerstvení… 😉

 • Aleš 4.6.2015, 23:20

  Termín 14.3-4.4. nejde rezervovat, jako i většina ostatních 🙁

 • Aleš 4.6.2015, 23:12

  Ahoj, mě to nejde rezervovat:(

  • Dave 4.6.2015, 23:14

   V kterém kroku, co je za problém?

  • Aleš 4.6.2015, 23:22

   V posledním…..platba a souhrn…píše to, že neí rezervace potvrzena dopravcem-vyberte jiný termín…

  • Dave 5.6.2015, 06:54

   Pravděpodobně jste vybral více míst než bylo dostupných. Zkuste vyhledat termín zde http://bit.ly/1Go0W9r

  • Lucie 5.6.2015, 08:59

   Nejde to s jinými termíny ani přes ten dodatečný vyhledávač. 🙁 Vámi zvolená nabídka není dostupná, zvolte prosím jinou….

  • Lucie 5.6.2015, 14:21

   Ani mne, ani přes kalendář termínů, ani přes vyhledávání…po kliknutí na nabídku to už ted píše rovnou, že není dostupná…předtím to zlobilo v místě platby…

 • TomTom 4.6.2015, 23:07

  Osobně bych určitě Phuket vynechal, stejně tak Phi Phi, stačilo jednou a bylo to až dost… Spíš bych doporučil to Krabi a pak vyjet na Ko Lanta, která je úžasné klidná a nikoliv prelidnena. Kdo by chtěl úžasný relax, tak doporučuji Koh Kood (hned vedle Koh Chang), je tam průzračné moře, prázdné pláže a úžasný klid – Kood byl jednoznačně zatím nejhezčí Thajský ostrov, který jsem navštívil;-) cenově srovnatelný s Phi Phi…

  • Baht 4.6.2015, 23:29

   Tak vracet se na Phi Phi asi ne, ale jednou za to stojí. Šnorchlovací výlet se zastávkou na Maya Beach není špatný a výhled z ViewPointu také za propocené triko stojí.

   PS Kdo byl v Thajsku vícekrát, může poznávat místa ve videoklipu:
   Duke Dumont – I Got U

 • Hanka 4.6.2015, 22:17

  Ahojte podobná cena s odletem začátkem listopadu asi nebude že? …už jsme několikrát nestihli super ceny a teď se mi nedaří nic najít kolem těch 12 tis. Popřípadě myslíte že se ještě vyplatí čekat na nějakou super akci? Díky Hanka

  • Dave 4.6.2015, 22:19

   Snad si z vás ti, kteří chtějí letět v březnu vezmou příklad a koupí nyní 😀
   Stále před sebou máme léto, během kterého by mohly a měly přijít další akce. Minimálně Aeroflot nějak chybí, s Turkish to bude složité – úspěšné prodávají své kapacity. Nechme se překvapit.

  • Lukáš 4.6.2015, 22:20

   Turkish jsou za tuto cenu opravdu luxusní . Jejich služby na palubě patří k nejlepším na světě. A za tuto cenu bych neváhal

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.