Tip na výlet: Lisabon – Madeira – Milán – 3.147 Kč

Madeira
Autoři zleva: Martin Cooper, Jenny Mackness, Lukáš Horák, licence CC

Věřím, že spousta z vás má ve svém seznamu míst, která chcete navštívit, uveden také ostrov věčného jara, tím je jednoznačně Madeira, na které projdete proslulé levády nebo si uděláte výšlap na tzv. „střechu Madeiry“ – Pico Ruivo. Než na tento ostrov doletíte, zastavte se také na pár dní v hlavním městě Portugalska, v Lisabonu. Toto město si zamilujete na první pohled, stačí se projet tramvají č. 28 nebo se procházet po čtvrti Bairro Alto a pak sledovat západ slunce na řece Tejo. Až se budete vracet z Madeiry, uděláte si zastávku v Miláně, třeba na prohlídku da Vinciho Poslední večeře.

Za relativně nízkou sumu máte možnost uskutečnit výlet, který vám dovolí navštívit všechna jmenovaná místa. Sestavený itinerář se sestává z 6 letenek, což ilustrují níže umístěné náhledy.

Itinerář

Odlet z Prahy

 1. cíl – Lisabon (mezipřistání v Miláně)
 2. cíl – Madeira (přímý let z Lisabonu)
 3. cíl – Milán (návrat z Madeiry s mezipřistáním v Lisabonu)

Návrat do Prahy

Nejnižší námi nalezená cena této kombinace letenek: 3.147 Kč + 330 Kč rezervační poplatek nezávisle na počtu osob. S trochou času a šikovnosti si můžete stejný itinerář sestavit dle vašich časových možností.

Letenka u easyJet zahrnuje palubní zavazadlo neomezené hmotnosti a max. rozměrů 56 x 45 x 25 cm, ale to může být na vytíženějších letech bezplatně umístěno do nákladového prostoru, pokud budete mít zavazadlo nepřesahující rozměry 50 x 40 x 20 cm, budete jej mít vždy u sebe.

Lisabonské letiště je situováno poblíž centra a je napojeno na linku metra. Při odletu z Lisabonu na Madeiru budete odlétat z Domestic terminálu, na který se musíte přepravit autobusem, který mezi terminály pendluje v pravidelných intervalech.

Ubytování v Portugalsku a Itálii

Vězte, že hotely, penziony apod. patří v celém Portugalsku k těm levnějším. Nejlevnější pokoj na noc pro dva v Lisabonu pořídíte už za 410 Kč. Na Madeiře ve Funchalu pak za 615 Kč s možností storna. Poslední položkou bude ubytování v Miláně.

Půjčení automobilu na Madeiře

Není nic snadnějšího, než tento úžasný ostrov prozkoumat křížem krážem a vypůjčit si auto. Za nejlevnější denní pronájem auta zaplatíte jen 462 Kč.

[google-map-v3 width=“480″ height=“250″ zoom=“6″ maptype=“roadmap“ mapalign=“left“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Lisabon, Portugalsko{}3-default.png|Madeira, Portugalsko{}3-default.png|Milán, Itálie{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 11

 • Honza 25.11.2013, 09:48

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, když je letenka s přestupem, přehodí Easy Jet při přestupu na další let zavazadla stejně jako klasická aerolinka?

  Děkuji

  • Lukáš Horák 25.11.2013, 09:49

   Nikoli, musíte je vždy vyzvednout a odbavit znovu…

 • Luis 21.11.2013, 09:32

  Ahoj,

  chtěl by se zeptat, na kterým servru si vybral spoje.
  Nějak mi to nikde nejde dohledat.
  Díky.

 • lucka 20.11.2013, 18:53

  Ahoj, to je super, naslo by se neco na duben, prip.kveten?dekuju Lucka

  • Lukáš Horák 20.11.2013, 20:31

   Nakombinovat to určitě půjde, ale ceny už jsou v tuto dobu někde jinde.

  • lucka 20.11.2013, 21:30

   Jasny, prave jsem nevedela jakych mesicu se to tyka…:(

 • semkins 20.11.2013, 18:08

  skvelej tip, naslo by se neco na mesic, odlet posledni tyden v lednu, prilet koncem unora?

 • Jano 20.11.2013, 17:18

  Madeira je must see, je tam krasne aj v zime… Lisabon jedno z naj hlavnych miest! Dobra cena, moze byt 🙂 Skoda ze som uz vsade bol 😀

 • Barbora 20.11.2013, 17:17

  Ahoj Dave,
  našlo by se prosím něco i na březen/duben?
  Díky!

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.