Tokio / Osaka, Japonsko – 8.839 Kč

, licence CC

Foto: Morio / wikipedia

Cenově zajímavou volbou pro lety do Japonska je současná akce společnosti Turkish airlines (nejlepší letecká společnost v Evropě dle hodnocení Skytrax). Zpáteční letenky za 8.839 Kč jsou k dispozici na lince Barcelona – Tokio během následujících měsíců. Tarif umožňuje vytvářet multi-city kombinace, tzn. odlet z Barcelony a návrat např. do Prahy zakoupíte za 9.875 Kč. V ceně je zavazadlo do maximální hmotnosti 25kg – pozor však na omezení při přípoji do Barcelony.

Tarif byl již opraven!

 • Rezervace na letuska.cz/tokio (expedia.de 338€)
 • Ceny na trase:
  • Barcelona – Tokio a zpět za 8.839 Kč
  • Barcelona – Tokio – Vídeň za 9.732 Kč
  • Barcelona – Tokio – Praha za 9.875 Kč
  • AKTUALIZACE: za stejnou cenu lze zvolit jako cílovou destinaci i Osaku, případně multicity Tokio – Osaka či opačný směr
 • Cestovní omezení: odlet do konce června
 • Maximální pobyt: 12 měsíců
 • Př. termínů: 2.-12.května, 20.května – 1.června, 15.-25.června atd.
 • Důvod nízké ceny: u letenky chybí palivový poplatek, proto je možné, že tarif může kdykoliv zmizet

Multi-city letenky vyhledáte pomocí volby Jiný návrat na stránkách letušky.

Jak do Barcelony?

Ačkoliv se může zdát, že tento tarif bude finančně nevýhodný díky přípoji, není tomu tak. Letenky z Prahy do Barcelony můžete zarezervovat za 65€ – 1.673 Kč. Letenky přehledně naleznete v kalendáři u společnosti Vueling. Nezapomeňte si udělat menší přestávku v tomto malebném španělském městě. I cesta může být cíl.

Z Vídně pak naleznete letenky od stejné společnosti za 70€. Případně lze využít levnějších spojů společnosti Wizzair z Katovic nebo Budapešti, odkud lze letět i za cenu pod 1.000 Kč.

Víza do Japonska

K návštěvě Japonska není potřeba pro občany ČR, SK vízum, Vaše návštěva však nesmí trvat déle než 90 dní.

Shinkanseny

Frčet rychlostí přesahující 320km/h můžete díky japonským rychlovlakům shinkansen. Doporučuji si zakoupit Japan Rail pass, jehož ceny a druhy naleznete na stránce Japanrailpass.net

Hotely v Tokiu

Ačkoliv Japonsko nepatří k nejlevnější zemím, spíše k těm dražším, stále můžete sehnat výhodné nabídky, které naleznete na stránkách s akcemi na hotely v Japonsku. Případně doporučuji využívat spíše hostelů.

[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“10″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Tokio{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Jeden komentář k příspěvku

 • mexeee 2.4.2013, 09:54

  Rád bych upozornil autora, že „shinkanzen“ není nad rychlost 320km/h, ale pod 300km/h. Rychlost 320km/h se možná dnes již někde zkouší, ale reálně se počítá teprve s příštím rokem. Autor měl nejspíše na mysli Maglev (spojení Šanghaje s letištěm (30km za cca 8minut) což nad 320km/h určitě pojede, dokonce nad 400km/h tuším. Proto, aby cestovatelé prahnoucí po vysokých rychlostech na zemi nemuseli zbytečně tak daleko, doporučuji Francii (320km/h), Itálii (300km/h – od příštího roku se plánuje 360km/h /snad/), či Španělsko (300km/h). Jedná se o destinace kam se dá doletět určitě levněji, nicméně spíše než za vlakem, bych tam jel za kulturou ke které vlak určitě patří, pokud se tedy budeme bavit o novodobé kultuře.

  Děkuju autorovi za tip, mexeee.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.