Tour de France – 7.464 Kč

, licence CC

A máme tu opět další příspěvek z kategorie „Ani krok zpět“. Jedná se o možnost poznání vícero měst, aniž byste se museli vracet na předchozí místo a ztrácet tak drahocenný čas. V tomto příspěvku se zaměříme na Francii, předem podotýkám – nejedná se o extra levnou dovolenou, ale věřím, že někteří tuto nabídku ocení. Přeci jen shlédnout kus Francie v krátké době se jen tak někde u CK nekoupí, zda se tedy vůbec něco takového prodává :).

Po krátkém zvažování jsem nakonec zvolil příklad cesty takovýto:

Praha – Paříž – Lyon – Marseille – Montpellier – Toulouse – Bordeaux – Nantes – Praha

Výběr měst je naprosto na Vás, je možné zkombinovat tento výlet s akcí do Nantes a přiletět i odletět ze stejného města, jen se okradete o jedno místo. Celý vtip je v tom, že si pořídíte France rail pass na 3 dny a procestujete takto pořádný kus Francie. Nejdříve něco k časům a cenám sólo jízdenky.

  • Praha – Paříž : EasyJet – 21:15-23:00, cena 639 Kč (+poplatek na rezervaci)
  • Paříž – Lyon : TGV – ranní odjezd, doba 2h15min, cena 126€
  • Lyon – Marseille : TGV – večerní odjezd, doba 1h40min, cena 70€
  • Marseille – Montpellier : TGV – ranní odjezd, doba 1h40min, cena 41€
  • Montpellier – Toulouse : TGV – večerní odjezd, doba 2h30min, cena 48€
  • Toulouse – Bordeaux : TGV – ranní odjezd, doba 2h30min, cena 50€
  • Bordeaux – Nantes : TGV – večerní odjezd, doba 4h10min, cena 68€
  • Nantes – Praha : Volotea – 18:45-20:40, cena 29€ (+cena na rezervaci)

Vzdušnou čarou tak urazíte slušných 3.600km, kolik je to ve zkutečnosti si netroufnu odhadnout. Cestu započneme např. dne 1.sprna a ukončíme 9. srpna. Celková cena za přejezdy po Francii je 403€, pokud si však pořídíte Raillpass, zaplatíte pouze 234€ pro dospělého za druhou třídu, první za 290€. Je-li Vám méně jak 26, můžete využít slevu a cena, kterou zaplatíte bude 173€ za 2.tř., popřípadě 204€ za první. Ranní odjezd se předpokládá kolem 6h, abyste měli dostatek času na prozkoumání města a k večeru – 18-20h, odjezd dále do dalšího města, kde se ubytuje a nějaký ten den pobudete. Třeba v Marseille jsou krásné pláže a tak není od věci si skočit do moře :). Máme tedy přesně 3 dny, kdy se přesuneme z bodu A do C, a mezitím prozkoumáme i bod B. Případně 4 a více denní railpass mi přijde zbytečný. 3 dny v sedle železné rakety jsou až až dostačující.

Všechny jízdy je třeba si zarezervovat předem, jelikož spoje s TGV jsou často vyprodány, alespoň co mám zkušenosti s 1. třídou, tak téměř vždy pokud kupujete na místě, musíte alespoň 2. spojem nebo dalším. Jízda TGV je sama o sobě velikým zážitkem, mám takto nacestováno cirka 20-30 hodin a věřte mi, ani jednu hodinu z toho jsem se nenudil. Jízda 300km/h takovýmto strojem člověka naprosto uchvátí. Váháte-li mezi 2. a 1. třídou, tak Vás uvedu do děje. Kromě pár cm, které mají Vaše sedačky navíc a o toto množství méně cestujících, ničím první třída nenadchne. Na druhou stranu, rozdíl v ceně není veliký a takovéto výlety jsou většinou opravdu jen pár krát, ne-li jednou, za život.

Celkově se lze za dopravu dostat na sumu 7.464 Kč pro člověka starších 25ti let. Mládežníci zaplatí 5.939 Kč. Čísla jsou to vysoká, ale uznejte sami kolik zážitků a nových míst Vám přinesou. Podnikali byste-li tyto cesty zvlášť, čísla by už nebyla čtyř ciferná.

Nechcete-li letošní léto strávit válením se v hotelových resortech, ale poznat kus světa, tato nabídka je přímo pro Vás. Jen ještě jedno doporučení, zabalte si pouze do batohu, tahat s sebou kufr celý den není nic extra a případné úschovny na nádraží výlet akorát prodraží. Troufnu si říct, že tento výlet nebude přímo pro začátečníky, nebo spíše pro ty, kterým chybí o trochu více kuráže. I přesto, že se logisticky zdá tento výlet chaotický, bude se jednat o jednu z těch lepších dovolených co byste mohli prožít 🙂 Toť vše z mé strany.

Dejte vědět jak se Vám tento příspěvek líbí, zpětná vazba je pro mne velmi důležitá a do budoucna se tak mohu vydat směrem, který Vás zajímá. A ještě jedna prosba závěrem, jste-li s obsahem stránek spokojeni, přidejte si mě na FaceBooku a sdílejte mé akce. Děkuji, David.
[google-map-v3 width=“630″ height=“350″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Paříž{}2-default.png|Nantes{}2-default.png|Lyon, Francie{}2-default.png|Marseille{}2-default.png|Montpellier{}2-default.png|Bordeaux{}2-default.png|Toulouse{}2-default.png“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.