Jste tu poprvé? Přečtěte si, co pro vás můžeme udělat.

Vítám vás na portálu Cestujlevne.com, který vznikl na podporu levného cestování. Svůj úspěch si získal po krátké době především u cestovatelů, kteří žádají od svých cest mnohem víc než jen týden strávený na hotelové pláži.

Projekt Cestujlevne.com vznikl s cílem umožnit každému cestovat na svá vysněná místa. Chceme, aby vaše dovolená nekončila výběrem zájezdu. Věříme ve víc, než v pouhé ležení na pláži. Cestování to je plánování, spousty zážitků, objevování cizích kultur, ale především sebe sama.

Pomáháme vám plnit si cestovatelské sny.

Každý den pro vás hledáme zajímavé tipy na letenky, zájezdy či hotely, které vždy naleznete na hlavní stránce tohoto portálu. Věnujte pozornost tomu, kdy byl příspěvek sepsán. Většina akcí vydrží řádově od několika hodin po několik dní. Po týdnu jsou příspěvky (= akce) většinou neaktuální. A co že to vlastně umíme najít? Například:

 1. Letenky do Norska – 24 Kč
 2. Letenky do New Yorku – 1.400 Kč
 3. Letenky do Bangkoku – 5.600 Kč

Budete-li nás sledovat, zjistíte, že váš dosavadní cestovatelský život byl takříkajíc v plenkách. Právě teď začíná to pravé dobrodružství – za ceny, které vás úplně nezruinují.

Nízké ceny neznamenají snížení kvality. Poletíte stejným letadlem, ve stejné sedačce a stejně pohodlně jako váš soused, který za letenku zaplatil mnohem více.

Zapomeňte na cestovky, cestujte individuálně, svobodně, ale hlavně levně!

Kdo jsme?

Jsme především lovci letenek. Víme, kde a kdy koupit nejvýhodnější letenky, stejně tak, odkud a kam přiletět, aby vaše náklady na cestu byly minimální. Čerpáme především z vlastních zkušeností, proto vám rádi poradíme s jakýmkoliv dotazem týkajícím se cestování. Pokud odpověď neznáme, víme, kde zapátrat.

Jsme cestovatelé a cestování doslova milujeme. Žijeme jím a děláme vše proto, abychom dopomohli i vám najít cestu k této úžasné aktivitě, která vám dokáže vzít dech, ale zároveň z vás umí udělat celovečerního vypravěče.

Kdo nejsme?

Nejsme vědmy a nevěštíme z křišťálové koule. Nevíme, jaké budou zítra nejvýhodnější ceny letenek, a proto nám, prosím, nepokládejte otázky typu:

 • „Kdy budou nejlevnější letenky do …?“,
 • „Bude znovu mega hit směrem do …?“,
 • „Budou za 2 měsíce znovu takto levné letenky?“.

Na tyto otázky vám nebudeme odpovídat ne proto, že bychom nechtěli, ale proto, že na ně odpověď jednoduše neznáme. Hledat dokážeme jen na základě aktuálních a dostupných informací, a ty mohou a budou zítra zcela jiné.

Nejsme dokonalí. I my máme své chyby a přešlapy, ze kterých si vždy něco pozitivního odnášíme. Pokud najdete na našich stránkách chybu, jednoduše nám o ní napište pod příspěvek a my ji ihned opravíme. Zdržte se však, prosím, hanlivých komentářů, kterými jsou dnes a denně zaplavena všemožná diskuzní fóra, články apod.

Jak vyděláváme?

Stejně jako jakýkoli jiný projekt, tak i ten náš má nezanedbatelné náklady na provoz. Mimo financí nutných pro zajištění běhu serverů, e-mailingových notifikací a vývoje stránek se o portál starají lidé, kteří redakční činnosti věnují svůj čas a je nutné je také zaplatit. Každá dobře odvedená práce si zaslouží odměnu.

Cestujlevne.com je 100% zdarma, včetně všech aplikací a poradenských činností. Napořád!

Nejdůležitější bod je ten, že Cestujlevne.com neposkytuje PR články k propagaci služeb třetích stran. Jakýkoliv příspěvek, který se zde objeví je základem našeho přesvědčení vedoucí k finanční úspoře při cestování. Téměř vždy v rámci těchto příspěvků naleznete propagační odkazy (url odkaz na cizí webovou stránku, kde si konkrétní službu / letenku / hotel atd. zakoupíte), díky kterým se prodejce dozví, že jsme vás doporučili. Tento systém je v internetovém byznysu znám jako affiliate. Za doporučení zákazníka pak získáváme odměny (fixní i variabilní), které financují běh tohoto serveru.

Nemusíte se bát. Prokliknutím z naší stránky se konečná částka nikterak nezvyšuje. Prodejce vyplácí odměny ze svého marketingového rozpočtu, a proto pro vás konečné ceny vždy zůstávají stejné. Jednáme vždy férově, s co největším nasazením a jen díky tomu jsme si mohli vydobýt vaší přízeň, které si neskutečně vážíme. Proto prosím, jakmile si budete příště objednávat další letenku, hotel či jinou službu, vzpomeňte si na nás a objednávejte prokliknutím z portálu Cestujlevne.com. Děkujeme.

Jak vybíráme akce?

Věříme, že dlouhodobá hodnota vzniká na základě důvěry, férového přístupu a slušnosti. Proto vybíráme vždy jen takové akční nabídky, které jsou smysluplně využitelné v rámci České republiky, Slovenska a okolí. Nebudeme publikovat tipy v podobě levných last-minute letenek za exotikou z Anglie, kam přípoj stojí 2x tolik než původní letenka. Stejně tak přemýšlíme nad tím, zda se s přípoji vyplatí ta a ta varianta. Ke každé akci se vždy stavíme jednotně s otázkou: „Využil bych tuto letenku i já sám?“.  Pokud si odpovíme kladně, příspěvek má zelenou.

Na Cestujlevne.com se objeví jen ty akce, které mají plnou důvěru naší redakce. Jsme vaším nejlepším filtrem akčních nabídek, který v ČR můžete najít.

Redakce

Nahlédněte do naší redakce. Všeobecné dotazy k tomuto portálu směřujte na mailovou adresu redakce@cestujlevne.com. Pokud potřebujete poradit s letenkou, směřujte svůj dotaz do naší poradny, děkujeme.

David Eiselt (Dave) – letecký deník

David EiseltMiluje prostředí letiště, které se stalo jeho druhým domovem. Při svých cestách vyhledává co nejkomplikovanější itineráře, které využívá na maximum, co do poznávání nových míst. V březnu 2012 zakládá portál Cestujlevne.com, kde působí dodnes jako hlavní redaktor.

Lukáš Horák (Lucx) – letecký deník

Lukáš HorákFanda ultra nízkonákladového cestování, který má na svém seznamu téměř celou Evropu. V redakci je Lukáš centrálním mozkem všech multi segmentových letů a má na starosti většinu grafických prací.

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 266

 • Miloš 15.1.2017, 11:23

  Ahoj. Chci se zeptat, našel jsem letenky na Mauricius: Praha-Viden-Mauricius, kde byla cena o 7 tis. mensi nez primo z Vidne na Mauricius, bylo to u jedne letecke spolecnosti a doba cekani ve Vidni u prvni moznosti byla nevim presne 10-15 hod.
  Jsem z MS kraje, tak se chci zeptat jestli, kdyz si koupim letenky Praha-Viden-Mauricius a nastoupim az ve vidni jestli to bude problem a pusti mne do letadla…
  Dekuji Miloš

  • Dave 15.1.2017, 13:28

   Ahoj, když nenastoupíš v Praze, tak ti další letenky propadnou.

 • Tonda 13.1.2017, 20:55

  Dobrý den. Na základě Vašeho doporučení jsem zakoupil cca 27.12. letenky od Flydubai do Colomba. Rad bych si let zkontroloval, popř. dokoupil na let Dubai-Colombo jídlo atd. ale nemohu ho najít. Check-in nejde – let je za několik měsíců. Když jsem zkusil manage booking, tak mi to vyhodilo error.(booking reference i last name zadány dobře) Dělám někde chybu? Bohužel angličtinou vládnu velmi omezeně. Také by mě zajímalo kdy/jestli je možné si vybrat sedadlo. Děkuji moc!

 • Rudolf 12.1.2017, 10:31

  Dobrý den. Na Vaše doporučení na levné letenky od společnosti FlyDubai jsem si je zakoupil na Maledivy.Teď mi sdělily že letenky jsou zrušeny a mám se kontaktovat telefonem na číslo +921600544445.Prosí o radu jak mám dál postupovat když jsem letenky zaplatil. Prosim o pomoc jsem důchodce a neumím angličtinu. Děkuji za jakoukoli odpověď. Rudolf 66let

  • Dave 12.1.2017, 10:55

   Dobrý den, ideální bude najít někoho, kdo s vámi zavolá. Bude se jen řešit posun na jiný den odletu/příletu.

 • nora koubová 10.1.2017, 14:30

  Dobrý den, ráda bych zakoupila co nejlevnější zpáteční letenky pro 2 dospělé a 3 platící děti na jakýkoliv ostrov Kanárských ostrovů v období dube-květen 2017. Ubytování budeme hledat až podle ceny letenek, tedy kam seženeme nejlevnější. Asi co nejdříve ? Zpáteční na cca 2-3 týdny. Nejlépe z Prahy, pravděpodobně s přestupem, nejlépe bez nocování. Prosím, můžete mi poradit? Děkuji NOra

 • Dalibor 9.1.2017, 01:39

  Ahojte, potřebuji radu ohledně letenky PRG – LIM – PRG na listpad 2017. Kdy asi koupit nebo je to jedno? Nejspíše s KLM přes Amstr. Děkuji za rady.

  • Dave 9.1.2017, 02:13

   +- jedno, ty ceny budou šílený celoročně 🙂

 • Vlaďka 6.1.2017, 11:09

  Dobrý den,
  na základě vašeho tipu jsme si koupili letenky z Prahy do Marakeše přes Milán, odlet 2.2. Buhužel jsem se uklikli a zpáteční cestu jsme koupili na 11.3., místo na únor.
  Letenky jsou od WIZZ air. Dá se s tím něco dělat? Má WizzAir nějakou kancelář, kde by se to dalo vyřešit?
  Pomooooc!

  Díky moc za radu!