Valentýn 2015: pobyt v lázeňské Budapešti – 1.082 Kč

Maďarsko
Budapešť - runner310, licence CC

Pokud toužíte strávit svátek sv. Valentýna se svou drahou polovičkou především odpočinkem a relaxací, vydejte se do lázeňského města – Budapešti, kde se můžete nechat hýčkat v místních lázních a wellness centrech.

Budapešť je z Prahy vzdálená přibližně 530 kilometrů a můžete se sem dopravit autem nebo s dopravci Eurolines, ČD či Student Agency. Aktuálně lze zakoupit zpáteční jízdenku z Prahy do Budapešti za 1.000 Kč u Eurolines. Autobus vyjíždí v Praze z Florence (stanoviště 5) a přijíždí na autobusové nádraží Népliget v Budapešti (stanoviště 6), odkud se metrem dostanete do celého města. U Student Agency jízdenky ještě nejsou v prodeji, ale cena za zpáteční lístek se pohybuje kolem 950 Kč za osobu.

Tip! Pokud máte telefonního operátora O2 je možné získat slevu 25 % na nákup jízdenek. Zpáteční jízdenka z Prahy do Budapešti vás tak vyjde jen na 675 Kč pro jednu osobu.

 • Rezervuj zpáteční jízdenku Praha – Budapešť za 1.000 Kč u Eurolines
 • Termín: 13. – 15. únor 2015

Ubytování v Budapešti

Nejlevnější ubytování v Budapešti naleznete ve zdejších hostelech a apartmánech. Hostel Frankys je situován v ulici Huryta Ferenc přibližně 200 metrů od stanice metra Keleti a asi 15 minut chůze od Andrássyho třídy. Hostel nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou včetně wifi připojení. Pobyt ve dvoulůžkovém pokoji na 2 noci zakoupíte již za 407 Kč za jednu osobu.

Střední cesta pro ubytování jsou Apartmány Fair and Square s polohou také také v centru Budapešti. Přibližně 500 metrů od apartmánů se nachází stanice metra Blaha Lujza Square. Budínský hrad a lázně Gellért jsou vzdáleny pouhé 2,5 kilometru. Plně vybavený apartmán má k dispozici také televizi a zdarma wifi. Ubytování na 2 noci lze zakoupit již za 580 Kč za jednu osobu. Je možné dokoupit i snídani za 97 Kč.

Kvalitní 4* hotel je dostupný již za 911 Kč za jednu osobu na 2 noci. Tuto cenu nabízí hotel Achat Premium Budapešť, který se nachází v blízkosti stanice metra Stadionok. Pokoje jsou vybaveny moderním designovým nábytkem včetně televize a wifi připojení. K dispozici je také soukromé parkoviště. Snídaně je za příplatek 276 Kč.

Zpáteční jízdenka Praha – Budapešť se slevou 25 %

Zpáteční jízdenka Praha - Budapešť se slevou 25 %
Zpáteční jízdenka Praha – Budapešť se slevou 25 %

Zpáteční jízdenka Praha – Budapešť

Zpáteční jízdenka Praha - Budapešť s Eurolines
Zpáteční jízdenka Praha – Budapešť s Eurolines

Lázně a wellness v Budapešti

Maďarská metropole je lázeňským městem, v kterém se nachází více než 120 termálních a minerálních pramenů. Tradice lázeňství v Budapešti sahá do dob římské říše. Můžete si zde vybrat až z 30 léčivých lázní, z nichž čtvery pochází z osmanského období. Při vašem valentýnském pobytu v Budapešti můžete některé z městských lázní navštívit nebo si vybrat hotel s vlastními lázněmi a wellness zařízením.

Například budapešťské lázně Gellért jsou jedny z nejznámějších lázní v celé Evropě. Otevírací doba je každý den od šesti hodin ráno do osmi hodin večer. Secesní vybavení krásně dotváří zdejší atmosféru. Kromě koupání v bazénech jsou k dispozici také koupele, perličkový bazén atd. Celodenní vstupné do lázní stojí 19,64 EUR / 543 Kč za osobu. Objednat si zde můžete také různé druhy masáží – čokoládovou, aromatickou nebo také masáže v páru s vaším partnerem.

Navštivte Budapešť nejen kvůli lázním

Maďarská metropole se rozprostírá na dvou březích Dunaje a je tak tvořena dvěma částmi Budínem a Peští, které dříve byly samostatná města. Nad budínským břehem se nachází vrch Gellért se sochou Svobody a Citadelou. Dále na tomto břehu Dunaje naleznete královský palác a Rybářskou baštu. Nejdominantnější budovou pěšťského břehu je budova parlamentu. Na tomto břehu bylo v roce 1896 vystaveno náměstí Hrdinů se souborem sloupů, na kterých jsou znázorněny nejdůležitější postavy maďarských dějin. Budapešť je také kulturním centrem s desítkami muzeí a při své návštěvě nezapomeňte ochutnat místní speciality jako např. rybí polévku halászlé nebo maďarský guláš perkelt.

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 6

 • Vlastimil 10.12.2014, 19:40

  Zpáteční jízdenka od ČD vlakem EC vyjde na 38 EUR (včasná jízdenka Evropa přes eshop. Takže na pohodu, pro toho, kdo se nemusí mačkat v buse.

  • Alena 25.8.2015, 13:43

   Vím, že už je to stará diskuse, ale mohla bych se Vás zeptat, jestli jste na včasnou jízdenku do Budapešti jel? Jde mi o to, jestli to znají ma´darští průvodčí. Vzhledem k tomu, že si člověk tiskne jízdenku sám na A4 papír, tak mám trochu obavy, aby věděli, co to je. Díky za odpověď
   Alena

  • Dave 25.8.2015, 13:46

   Vlak je český s českým průvodčím. 🙂

 • Mirek 9.12.2014, 12:13

  Pokud by chtěl někdo ten kód od O2, tak napište pod příspěvek, já je nevyužiju 😉

 • Pavel 8.12.2014, 18:32

  Sleva v e-shopu 25% platná do 22.12 ,23:59
  kód: XDJVX

  • Ondra 9.12.2014, 09:00

   You da real MVP..

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.