Valentýn 2015: víkend v italské Veroně – 2.658 Kč

Itálie
Verona - Ilares Riolfi, licence CC

Verona, starobylé město na severu Itálie zahalené rouškou romantického příběhu Romea a Julie, je naším dalším tipem pro ideálně strávený valentýnský víkend (pátek – neděle). Cestu do Verony započneme letem z Prahy do Bergama za 858 Kč s Wizz Air a dále pak budeme pokračovat vlakem přímo do Verony. Zpáteční lístek na této trase vychází již na 535 Kč za osobu. Celkem za víkend v italské Veroně zaplatíme 2.658 Kč (letenka+doprava+hotel).

Letenky Praha – Bergamo

 • Letenka Praha – Milán Bergamo za 858 Kč rezervuj na wizzair.com 
 • Uvedená cena je platná pro členy WDC (více informací naleznete zde >>)
 • Termín: 13. – 15. únor

Cesta vlakem z Bergama do Verony

Z letiště v Bergamu se na železniční stanici dostanete autobusem, který jezdí každých 20 minut. Cesta vám zabere asi 18 minut a jízdenka stojí 2,10€. Z bergamského vlakového nádraží vyrazíte vlakem do Verony s jedním přestupem ve městě Brescia či jiném italském městě. Celá cesta z Bergama na vlakové nádraží Porta Nuova zabere přibližně 2 hodinky jízdy italskými provinciemi. Jednosměrnou jízdenku je možné zakoupit již za 9,70€. Jízdenky na regionálních spojích se prodávají s max 7 denním předstihem, a to buď online na webu společnosti Trenitalia či v kioscích na nádraží. Před nástupem do vlaku si nezapomeňte označit jízdenku na nádraží!

Ubytování ve Veroně

Vytipovali jsme pro vás několik variant pro ubytování ve Veroně během valentýnského víkendu (pátek 13.února až neděle 15.února).

Nejlevněji se můžete ubytovat ve tříhvězdičkovém hotelu Ibis Verona, který se nachází v oblasti Borgo Roma, přibližně 4 kilometry od vlakového nádraží. Nedaleko hotelu naleznete zastávku veřejné dopravy, která však není pro pohyb městem potřeba. Pobyt v dvoulůžkovém pokoji na 2 noci vychází na 1.150 Kč za jednu osobu.

Naším tipem je penzion Albora B&B, který leží pouhých 700 metrů od vlakového nádraží Verona Porta Nuova a nachází se v samotném centru města. Penzion disponuje designovými pokoji a v celém objektu je k dispozici wifi zdarma. Do 10 minut pohodlné chůze dorazíte na náměstí Piazza Bra a k třetímu největšímu amfiteátru na světě půjdete sotva 15 minut. Za pobyt ve dvoulůžkovém pokoji na 2 noci zaplatíte pouze 1.492 Kč za osobu. Cena je včetně snídaně v italském stylu.

Suma sumárum za valentýnský víkend pá-ne ve Veroně zaplatíte 2.658 Kč

 • Zpáteční letenky z Prahy za 858 Kč
 • Doprava letiště – Verona a zpět za 650 Kč
 • Ubytování v hotelu od 1.150 Kč
 • Ceny jsou uváděny za osobu, a to včetně dvoulůžkového pokoje v hotelu

Zpáteční letenka Praha – Milán Bergamo

Letenky na Valentýn do Milána
Letenky na Valentýn do Milána

Proč navštívit Veronu?

Verona leží v severní Itálii pouze 115 kilometrů od Benátek. Tímto městem, do kterého William Shakespeare  zasadil děj slavné tragédie Romeo a Julie, protéká řeka Adie. Přímo v ulici Capello naleznete Juliin dům i se slavným balkónem, pod kterým v díle stával zamilovaný Romeo. Historické centrum Verony je plné římských, románských, gotických, ale i renesančních a barokních památek a je zapsáno na seznam UNESCO. Za císaře Augusta v roce 30 zde byl vystaven unikátní římský amfiteátr, který je třetí největší na světě a kde můžete v letním období shlédnout divadelní a operní představení. Více informací o celé provincii Verona naleznete zde.

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Letiště Bergamo Orio al Serio (BGY)

Do Bergama se z letiště dopravíte autobusy ATB, které poznáte dle oranžové barvy. Odjíždí každých 20 minut a cesta do 7 km vzdáleného Bergama nezabere více jak 15 minut. Cena za lístek činí 2.10€, doporučuji však denní lístek za 5€, který platí i na místní lanovku do Citta Alta.
Do Milána se dopravíte buďto přímými shuttly busy, např. Terravision za 5€, nebo vlakem z Bergama.
Nevadí-li vám delší procházka, z letiště lze dojít pěšký až do centra Bergama. Dalším tipem k strávení delších chvil při přestupu je místní nákupní centrum, které leží na opačné straně dálnice. Po pravé straně od východu z letiště najdete podchod.
není
Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale. Denní sazba za zavazadlo je 4€.
NH Orio al Serio, 57 Reshotel Orio, Stile Liberto - zobrazit ceny

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 2

 • Lada 5.12.2014, 12:01

  Autor clanku asi jete nikdy neletel. V Bergamu na letisti neni zadne vlakove nadrazi 🙂

  • Ales 5.12.2014, 12:12

   Lado, precti si to jeste jednou a pomalu a zjistis, ze autor clanku nepise, ze na Bergamu letisti je vlakova stanice.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.