Víkend v Basileji (so-ne) s letenkami z Prahy – 1.593 Kč

Švýcarsko
Basilej - Taxiarchos228, licence CC

Lákavá nabídka zapříčiněna chybějícím palivovým příplatkem umožňuje navštívit švýcarskou metropoli Basilej, a to včetně idylických víkendových termínů sobota až neděle (přílet v 15h a odlet zpět v 14h). Cena zpáteční letenky činí 1.593 Kč a je nutné rezervaci uhradit ihned, v opačném případě hrozí storno rezervace.

Letenky jsou dostupné od srpna do března 2015, přičemž letošní termíny přehledně ukazuje tento kalendář. Běžná cena za tyto letenky činí 2,7 tisíce.

 • Hotel v Basileji rezervujte zde >> (za kvalitnější pokoj zaplatíte o víkendu 2,5 tisíce a více)

V ceně je také zahrnuto zavazadlo o váze 23 kg. Kromě Basileje nabízí dlouhodobě letecká společnost Swiss zpáteční letenky do Ženevy za 1.650 Kč.

Proč jet do Basileje? Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou chuť švýcarské čokolády, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Letenky Basilej
Letenky Basilej

Tipy na levnější ubytování nejen v Basileji: Místo dražších hotelů můžete také zvolit levnější hostely nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech. Takové nabídky hledejte na airbnb.cz, kde k registraci obdržíte bonus ve výši 500 Kč. Případně nejlepší volbou je využít aplikace Hotel Tonight, ale jen v případě dostatečného kreditu – aktuální nabídky hotelů začínají na 4 tisících.

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 8

 • larryboya 20.8.2014, 12:27

  Možno niekto poradí – je na letisku Mulhouse/Baesl potrebný pas? Viem, že v Švajčiarsku ho už nepotrebujeme, no v dohode je výnimka pre letecké spoločnosti, ktoré ho môžu požadovať. Ako je na tom Swiss? Písal som im, no odpoveďou mi bola nejaká šablóna, nech sa obrátim na zastupiteľský úrad…

  • Petr 21.8.2014, 13:17

   Samozřejmě stačí jen občanka. Schengen.

 • Tomas 18.8.2014, 16:34

  Skoda tech casu priletu a odletu. V Basileji prilet 15:10, realne tedy v centru tak v 16:00 a na letiste k odletu vyrazit ve 12. Jinak jako rychlo vylet je to pekny. Bohuzel realne cena za noc v hotelu nekde na pristupnejsim miste je cca 3k+ a samozrejme jidlo je v jinych relacich – vecere 30+ CHF (1 CHF cca 22Kč). Ja si vzdycky pepocitam celkovou cenu za 1 den a toto mi moc dobre nevychazi 🙂

 • Dave 15.8.2014, 07:35

  Kdyby byl zájem, tak zpátky lze letět v byznysu za příplatek 1 tisíc.

 • David 14.8.2014, 20:10

  @twiku díky za tip! Využil jsem! Je ale potřeba říct, že cena platí pouze při platbě přes Entropay a to je porod! Registrace a převod peněz na virtuální kartu – OK, to bylo hned.. vzápětí mi volala banka, jestli je to v pořádku a souhlasí to (zajímavé).. před tím jsem ještě přečetl pár diskuzí, kdy lidi skončili u toho, že nad kartu sice peníze dostali, ale nešlo s ní platit. Risknul jsem to. Vypsal jsem údaje do Opodo a prd.. nějaká obecná chyba s obecným problémem… myslel jsem, že mě klepne.. trpělivost ale přináší růže a tak jsem to zkusil několikrát, nakonec jsem celou rezervaci začal od nuly a pak se to konečně chytlo a podle všeho zaplatilo. Je tam přirážka 4.95%, ale pořád člověk něco ušetří.. takže asi tak moje zkušenost, snad je to tím úspěšně ukončeno 🙂

  • twik 14.8.2014, 23:14

   @David: aha sorry to sem nevedel o Entropay 🙂

 • twik 14.8.2014, 18:07

  opodo.com cena 40.94EUR coz je cca 1150kc 😉 termin 19-21.9.2014

 • Jiri 14.8.2014, 17:48

  Co Zurich?

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.