Víkendové letenky do Rotterdamu a Haagu – 1.630 Kč

Nizozemí
, licence CC

Netradiční tip na jarní poznávací cestu do Nizozemí jsme připravili na základě levných letenek společnosti Transavia. Ta nabízí nejen víkendové letenky pátek až neděle do největšího evropského přístavu Rotterdamu za 59€ / 1.630 Kč. Na návštěvu zamíříme i k soudnímu dvoru v Haagu a do typicky holandské vesničky Kinderdijk s větrnými mlýny, která je zaspána na seznamu světového dědictví UNESCO.

 • Rezervuj letenky Praha – Rotterdam/Haag za 1.630 Kč na transavia.com
 • K ceně je připočítán poplatek za rezervaci ve výši 10€, nezávisle na počtu osob
 • Cestovní období: 12.02.2014 – 31.03.2015

V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm a váze 10 kg. K nejen víkendovému stání u letiště se může hodit nejlevnější parkování od 8 Kč na týden.

Letenky Haag / Rotterdam
Letenky Haag / Rotterdam

V Nizozemí budete k veřejné dopravě potřebovat kartičku zvanou OV-Chipcard. Tu si vyzvednete v jakékoliv trafice na letišti a pomocí přednabité sumy peněz platíte v MHD. Kartu využijete nejen k přepravě z letiště do Rotterdamu či na meziměstský vlak do Haagu, ale taktéž k výletu za historií sahající až do roku 1740, kdy byla postavena vesnička Kinderdijk. Ta je díky 19 dochovaným větrným mlýnům chráněna seznamem světového dědictví UNESCO. Do Kinderdijku jezdí autobus č.90 odjíždějící ze stanice rotterdamského metra Zuidplein.

Letiště Rotterdam / Haag (RTM)

K dopravě veřejnou dopravou z letiště budete potřebovat OV-Chipcard nebo Rotterdame Welcome card - karty si vyzvednete v trafice. V druhém případě obdržíte slevu do muzeí a dalších turistických míst. Jednodenní lístek vás vyjde na 7€ (10€ u RWC), případně hodinový 3€.
Do Rotterdamu jezdí autobus č. 33, zastávka je ihned u výlezu z letištní haly.
Do Haagu se dopravíte meziměstkým vlakem / metrem. Na zastávku rotterdamského metra (linka E) vás zaveze z letiště autobus č. 50. Na všechny druhy dopravy se vztahují celodenní i hodinové jízdenky.
ano - neomezené připojení
Holiday Inn, Hotel Rotterdam, Van der Valk, Airport Hotel - zobrazit ceny

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 5

 • Zilin 10.12.2014, 14:12

  Máte nějaké indicie o zajímavých cenách na Květinové korzo? Vyplatí se vůbec to vidět nebo „stačí“ Keukenhof“ v termínu okolo 22.3. ? (V ten den se hraje v Rotterdamu i fotbal Feyenoord – PSV, takže uvažuju buď o kytkách nebo fotbale…)

 • Kira 9.12.2014, 12:59

  Dobrý den. Jak o vidíte s přelomem dubna a května (Nizozemsko)? Děkuji.

  • jakub 9.12.2014, 14:04

   na koupání v moři to nebude 🙂

  • Dave 9.12.2014, 16:05

   Letenky ještě nejsou v prodeji, ale určitě během měsíce je do prodeje nasadí. Alternativou je easyJet z Prahy do Amsterdamu nebo z Brna do Eindhovenu s Wizzairem.. A pokud byla otázka myšlena jiným směrem, google napoví také 😉

  • KubaRi 9.12.2014, 22:29

   Linka je od LŘ 2015 zrušena. Více na airline route atd…

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.