Výlet: Neapol, Vesuv, Pompeje + Řím z Prahy – 1.082 Kč

Itálie
The ruins of Pompeii / S J Pinkney, licence CC

Nenechte se odradit tím, co se říká o Neapoli. Hlavní město Kampánie má co nabídnout, ale především pro vás bude výchozím bodem pro návštěvu pozoruhodných Pompejí či Herculanea, které pohřbila doposud aktivní sopka Vesuv, k jejímuž kráteru se také musíte chtě nechtě vypravit.

Po pár dnech se pohodlně za dvě hodiny jízdy vlakem přepravíte z Neapole do Věčného města, které snad ani není třeba nějak zvlášť popisovat. V Římě si přijde na své úplně každý, stačí se jen procházet spletitými uličkami, nasávat vůni pizzy, hodit minci do Fontany di Trevi, projít se po Španělských schodech nebo vyjít na terasu úzkou chodbičkou v kopuli chrámu sv. Petra ve Vatikánu a mít celý Řím jako na dlani.

Základem vašeho výletu budou samozřejmě letenky. Zakoupíte dvě jednosměrné letenky z Prahy do Neapole a pak z Říma do Prahy nebo opačně.

 • Praha – Neapol za 529 Kč
  • 11., 18., 21., 28. října
  • 1., 4., 8. listopadu
 • Řím – Praha za 19,99 € / 553 Kč
  • 14., 16., 23. října
  • 6., 13. listopadu

Vyhledané ceny jsou nejnižší na dané trase a jsou platné pro členy Wizz Discount Clubu. Pokud ještě členství nevlastníte, můžete jej zakoupit rovnou s letenkami za 899 Kč. Nákup členství se vyplatí již při nákupu letenek pro 2 a více osob, neboť přináší úsporu ve výši 270 Kč, resp. 10 € za let a cestujícího. Členství platí po dobu jednoho roku, ve kterém můžete levnější letenky kupovat pro sebe a dalších 9 osob.

V ceně letenky máte jeden kus palubního zavazadla o maximálních rozměrech 42 × 32 × 25 cm, což může být např. menší batoh, do kterého lze zabalit věci na pár dnů. Větší kabinové zavazadlo nebo kufr do podpalubí je za příplatek.

Letenky Wizzair
Praha – Neapol / Řím – Praha

Neapol – Pompeje, Vesuv

Pokud návštěvu Neapole spojíte s výletem do Pompejí, výstupem na Vesuv, vyplatí se pořízení 3 denní jízdenky Unicocampania 3T, která stojí 20 € a zahrnuje dopravu v celé Kampánii, taktéž platí na speciální autobusovou linku EAVBUS, která vás zaveze kousek pod vrchol Vesuvu, rovněž ji využijete pro linku Alibus z letiště Neapol. Z Neapole do Pompejí se dostanete vlakem Circumvesuviana. Vstupné do Pompejí vás vyjde na 11 €.

Další možností je pořízení 3 denní campania>artecard Tutta la regione za 32 €, která se vyplatí, jestliže máte v plánu navštívit více památek a muzeí, neplatí však na autobusovou linku na Vesuv.

Mezi Neapolí a Římem za 9 €

Nejlevnější jízdenku pořídíte v předprodeji na webu italských železnic. Jízdenka platí pro konkrétní spoj kategorie InterCity. Pokud by se vám nepodařilo jízdenku zakoupit, na místě můžete pořídít za 11,20 € lístek na kterýkoli vlak kategorie Regionale.

Jízdenka na vlak
Jízdenka na vlak

Chtěli byste vyzkoušet italský rychlovlak a zkrátit si tak jízdu mezi městy na hodinu a deset minut, zakupte si v předprodeji jízdenku za 19 € na rychlovlaky Frecciarossa či Frecciargento, při troše štěstí seženete jízdenku i za 9 €. Jízdenka taktéž platí na konkrétní spoj.

V Římě

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit Koloseum či Forum Romanum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 36 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. K dispozici taktéž verze Roma Pass 48 hours pro jeden vstup, stojí 28 €. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Letiště Řím Fiumicino (FCO)

Letiště Fiumicino nabízí 5 letištních terminálů, z toho jsou 4 pro cestující. Přejezd mezi terminály (1, 2, 3 a 5) zajišťuje bezplatný autobus. Staví před východem z letištní haly a jezdí každých 15 minut.
Z letiště do centra Říma jezdí dvě autobusové společnosti - Cotral a Terravision. Jízdenky v jednom směru stojí pouhé 4€ a zakoupíte je online. Autobusy odjíždí každou půl hodinu z letiště, přičemž cesta do centra (Termini stanice) zabere 55 minut.
ano - 30 minut zdarma
Úschovnu zavazadel naleznete na terminálu 3. Poplatek za zavazadlo po dobu 24 hodin činí 6€.
Hilton, Best Western, Sleep and Fly - zobrazit ceny

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 7

 • Linda M. 13.7.2015, 14:59

  Kde se dá prosím koupit ten Unicocompania 3T?

 • Pavel 10.4.2015, 09:16

  super…letime do Neapole ale tušit že vlak do Ríma stojí tak malo tak kombinujem
  jinak pujčení auta v Neapoli na 3 dny nas vyšlo na 600Kč + kompletní pojištění 550Kč = celkem za 1150kč a to se vyplatí. otazkou je parkovaní – ale nekam toho prcka nacpu. respektive k letišti jezdí za 1 euro courak bus S3 LINKA prý tak nekam ho na noc odložíme autičko

  • Tonda 10.4.2015, 22:48

   Prave davam take dohromady. Muzu se zeptat ohledne pujceni auta? Nejake speciality? chci dat z Neapole Pompeje, Sorento… diky

 • Tomas 6.8.2014, 09:22

  Super prace. Diky!

 • Pavel Holman 4.8.2014, 10:01

  Trasa PRG-ŘÍM je na wizzair bohužel za vyšší ceny pro všechny říjnové lety.

  • Lukáš Horák 4.8.2014, 10:26

   Větší dostupnost letenek je právě v opačném směru, proto je článek takto sestaven.

 • LenkaS 4.8.2014, 09:54

  Bezva tip s uzitecnymi informacemi (jako vzdy 🙂 Diky, L

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.