Wizzair ruší poplatky za platbu

, licence CC

Foto: fly4free.pl

Dle neoficiálních informací z polského serveru fly4free.pl by měla letecká společnost Wizzair zrušit poplatky za platbu kartou / převodem atd.

Znamenalo by to jediné – nejlevnější letenky budou ještě o 216 Kč levnější! Společně s Discount členstvím by se jednalo o menší revoluci letenek z Prahy. A to již od dnešní půlnoci!

Otázkou zbývá, zda se toto zrušení nepromítne do cen letenek. Každopádně ulehčí celou rezervaci, neboť nyní je online platba zpoplatněna 216 Kč za let, zároveň je to nejbezpečnější a nejrychlejší forma nákupu a rezervace.

O celé situaci Vás budu samozřejmě ihned informovat a aktualizovat tento příspěvek!

22:20 – v tuto chvíli je již jisté, že Wizz poplatek ruší! Těšme se na ceny.

12.dubna – Wizzair obměňuje poplatek za platbu na administrativní poplatek. Ten činí 180 Kč. Výhodou je možnost platby online kartou a nikoliv pouze převodem. Oceníme tuto skutečnost především pro odlety ze zahraničí. Ceny bohužel dolů nepadly, snad se to brzy změní.

Diskuze k tématu.

Z Prahy můžeme s touto společností letět do:

 • Bari (BRI)
 • Benátky Treviso (TSF)
 • Milán Bergamo (BGY)
 • Neapol (NAP)
 • Londýn Luton (LTN)
 • Řím Fiumicino (FCO)
 A z Brna poletíme do

 • Eindhoven (EIN)
 • Londýn Luton (LTN)
Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 8

 • Honza 13.4.2013, 09:40

  Podstata bude zřejmě v tom, že z podmínek společností VISA a MASTERCARD jasně vyplývá, že žádný obchodník nesmí za platbu kartou účtovat žádný polplatek nad rámec běžné ceny (i když obchodníka obje jmenované oberou bez skrupulí o procenta z platby a tím ho oberou o velkou část marže). Druhým faktem je, že nejen letecké společnosti dosud neváhaly toto pravidlo porušovat. (tak jestli si někdo stěžoval a muselo se vracet???)
  S určitostí nevím, co je správné, jestli má obchodník mít vyšší ceny pro všechny pro případ, že by někdo chtěl platit kartou, nebo si má ze svého koláče nechat ukusovat bankovními giganty… (vím, že WIZZ bral pro jistotu poplatky i za platbu převodem, což je druhá otázka, co je správně…)

  • Dave 13.4.2013, 09:56

   Poplatek u těchto bank činí 1,5% z ceny. To je při letence za 700 Kč 11 korun.
   Jde tu spíš o další část příjmu. Ale rozhodě máš pravdu, pro nás je 11 Kč směšná částka,ale letecké společnosti musí na těchto sumách tvořit zisky.

  • Karolina 13.4.2013, 17:13

   Ahoj,

   trosku mimo, ale presne to same uplatnuji v Potrefene huse: Kdyz platis kartou, uctuji ti nejaky procenta. Coz je podle me nesmysls ze dvou duvodu, od banky mas garantovany nakup u obchodnika zdarma a zaroven v restauracnim zarizeni museji byt ceny na jidelnim listku konecne se vsim vsudy.

   Casopis dTest mi vsak odpovedel, ze tyto procenta navic mozne jsou, tudiz hadam, ze i letecka spolecnost si je muze dovolit. Jejich odpoved: „Prodávající může platbu kartou zpoplatnit. I podle judikatury Nejvyššího správní soudu platba kartou není srovnatelná s platbou v hotovosti, u které platí povinnost přijímat zákonná platidla. Ačkoliv banka Vám garantuje užívání karty zdarma, je to garance vůči bance, tedy že banka Vám za platby kartou nic neúčtuje. [b]Navíc zákon výslovně zakazuje, aby banky nějakým způsobem nutily obchodníky, aby poplatky neúčtovali. [/b]“

 • Karolina 12.4.2013, 17:45

  Jo uz na to koukam, jeste rano ale tam ty poplatky podle toho, jak clovek plati, byly… Takze ted clovek neusetri ani tim, kdyz bude platit tim jejich WizzAir uctem, co?

  • Dave 12.4.2013, 20:25

   Ne, teď jsou všechny podmínky srovnané. Co se stále vyplatí je jejich členství na rok za 750 Kč.

 • Dave 12.4.2013, 12:40

  Ahoj. Poplatky již nejsou, jen se trapně přesunuli do ceny letenky. Takže žádné libovky se nekonají :/

  Výhodou je opravdu ta platba online kartou při nákupu letenek ze zahraničí.

 • Karolina 12.4.2013, 12:03

  Ahoj,
  zrovna predevcirem jsem chtela rezervovat letenky, ale nakonec jsem to odlozila. Dnes jsem se koukla sem na stranky, chtela teda udelat rezervaci (konecne :D), ale poplatky tam stale jsou…

 • Matouš 12.4.2013, 10:22

  No paráda, tleskám. Už jen ten princip… Platit za to, že platim.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.