Z Bratislavy do Seattlu, Dallasu a Filadelfie – 10.889 Kč

Mt. Rainier - NP Mt. Rainier / CheWei Chang, licence CC

S příchodem rakouského dopravce Niki na bratislavské letiště se nejen Slovákům otevřely nové možnosti, jak se spojit se světem vzdušnou cestou. Niki je součástí významené aliance Oneworld, do které patří velcí hráči, jako British Airways, US Airways, American Airlines a další.

Nyní se v rezervačních systémech objevily velmi zajímavé tarify směrem do USA, které mohou směle konkurovat letenkám z nedalekého vídeňského letiště.

Nejzajímavější nabídkou jsou letenky na západ USA, do Seattle, který může být výchozím bodem pro cestu do kanadského Vancouveru. Zpáteční letenky z Bratislavy jsou k mání za cenu 11.299 Kč a zahrnují i období letních prázdnin.

Rezervuj letenku:

Tarifní podmínky:

 • Prodej do 6. ledna nebo aktualizace
 • Cestovní období bez omezení
 • Délka pobytu max. 3 měsíce
Letenky do Filadelfie
Bratislava – Filadelfie

Do New Yorku, Washingtonu

Filadelfie má výhodnou polohu mezi New Yorkem a Washingtonem, do kterých se nejlevněji dostanete autobusy Megabus, jízdenky v předprodeji od 1 $.

Ubytování

Porovnejte ubytování ve Filadelfii, Dallasu, Seattlu, New Yorku a Washingtonu

Levnější alternativnou noclehů v případě USA může být nabídka individuálního ubytování v soukromí přes portál Airbnb, kde získáte slevu 570 Kč za první rezervaci.

Stopover v Bruselu: Zpáteční cesta je zpravidla s delším mezipřistáním v Bruselu, které můžete bez problému k jeho prohlídce.

Spojené státy americké

Pro vstup na území USA je nutné vízum nebo elektronické povolení ESTA. Estu vyřídíte online během pár minut. Cestovat na ni můžete až 90 dní konitnuelně - platnost je 2 roky. Poplatek za vystavení činí 14$.
V USA se domluvíte především anglicky - oficiální jazyk však není stanoven.
Měnou je Americký dolar (25 CZK = 1 USD). Doporučuji však využívat zejména platební karty, hotovost ve větších městech bývá přežitkem.
Časový posun vůči ČR je od -6 do -11 hodin.
Pokud plánujete procestovat Státy bez vypůjčeného automobilu, doporučuji zakoupit jízdenky u dopravce Megabus. Ten nabízí spojení mezi nejhlavnějšími městy již od 1$ za cestu.
Do USA není potřeba speciálního očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v USA s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 9

 • Andrea 8.1.2015, 17:50

  Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Letím z Bratislavy do Filadelfie s přestupem v Bruselu. Předpokládám, že záleží na mě, jestli si kufry z Bratislavy nechám poslat jen do Bruselu nebo přímo do USA. Nevím ale, kde mám v Bratislavě provést check-in. Trasu Bratislava – Brusel letím s Niky-air (má check-in na přepážkách zpoplatněný, což bych nerada), trasu Brusel – Philadelfie s American Airlines. – Ke které společnosti mám jít v Bratislavě provést check-in? (Raději bych si cestou tam kufr v Bruselu přeložila sama, bojím se, že mi ho jinak ztratí.) Moc děkuju.

 • Praguna 2.1.2015, 10:11

  V létě,kdy stojí východ USA kolem 17000,-kč ,je ušetřených min.5tisíc uřčitě příjemných..snad i celý den v Bruselu bez velkého zavazadla(snad ho sami přeloží do letu do Bratislavy).Všechny destinace jsou krásná města,ve Philadelphii se rodily svobodné USA,do New Yorku 2 hodiny busem….V pohodě se ceny drží už 5 den.

 • Adam 1.1.2015, 15:35

  Nejsou prosím nějáké akční letenky do USA, nebo Kanady s odletem v červenci a návratem v sprnu? 🙂

 • Simona 31.12.2014, 13:22

  Ahojte, kupila som si letenky z tejto akcie, akurat vsak citam samu kritiku na US Airways. Myslite ze su OK? Zdrzania su najmenej, skor ci su bezpecni. Dakujem vopred za feeback.

  • Dave 31.12.2014, 13:31

   Ahoj Simono, vše je OK. Letěl jsem s nimi několikrát a bez problémů. Letadla mají sice starší povahy, takže nezapomeň na knížku nebo tablet pro zábavu do letadla.

  • Simona 31.12.2014, 16:41

   OK, dakujem za uklidneni :-), zelam stastny Novy Rok!

 • Afleben 29.12.2014, 13:57

  Ja len doplním, že rovnaká chyba v tarife je aj do mnohých iných miest v rámci USA. Boston, Miami, Denver … Žiaľ, juho-západné pobrežie (Los Angeles, SanFran) majú už príliš vysoké ceny. V každom prípade, je to chybný tarif, konkrétne „vypadlo“ obmedzenie doby platnosti (zamýšľané bolo do 22.3.2015), takže jeho výhoda spočíva hlavne v tom, že sú k dispozícii lety aj cez letné prázdniny. Kedy to inak stojí poriadne pálky.

  • Lukáš Horák 29.12.2014, 14:24

   Ano, zkoušel jsem samozřejmě i jiné destinace v USA, ale cenově nebyly nějak moc zajímavé!

  • Lukas 29.12.2014, 14:38

   Muzu potvrdit 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.