Z Prahy na benátský karneval – 1.803 Kč

heatherbroster, licence CC

Zažijte úchvatnou a neopakovatelnou atmosféru, kdy se Benátčané na pár dní oblečou do honosných kostýmů s typickými benátskými maskami a kdy celé město v laguně žije jedinečným a proslulým karnevalem s velmi bohatým a pestrým programem.

Benátský karneval se v příštím roce bude konat od 15. února do 4. března, hlavní bod programu – přehlídka kostýmů a masek probíhá od 22. února až do konce karnevalu.

Letenky do Benátek
Praha – Benátky

Na období karnevalu jsou k mání v rezervačním systému dopravce AirOne zpáteční letenky z Prahy do Benátek v cenách začínajících na 66,4 €, tj. 1.803 Kč, např. termín: 3. – 5. března, za ceny nepatrně vyšší (74,4 € / 2.020 Kč) jsou dostupné letenky i na jiná karnevalová data.

V ceně letenky u AirOne je příruční zavazadlo do max. rozměrů 55x35x25 cm a hmotnosti 8 kg. Sedadlo vám bude přiděleno při online check-inu nebo na přepážce na letišti.

Doprava z/na letiště a v Benátkách

AirOne nalétává na letiště Marca Pola, které je situováno na dohled od benátského ostrova. Z letiště jezdí několik autobusových linek, které zajíždí přímo do Benátek (linka 5 Aerobus) nebo do Mestre (linka č. 15), ve kterém budete pravděpodobně bydlet. V obou případech stojí zpáteční jízdenka 11 €, případně 8 €, pokud si koupíte jakoukoli turistickou jízdenku na 12 hodin až 7 dnů, která pak platí na dopravu v celé benátské laguně vodními autobusy – tzv. vaporetty, např. na dopravu na ostrovy Murano, Burano a další, taktéž platí pro spoje mezi Benátkami a Mestre. Jízdenky zakoupíte po příletu na letišti.

Hotely

Ubytování v Benátkách je v karnevalové sezóně velmi drahé, určitě hledejte hotely v městečku Mestre, které je od Benátek vzdálené jen pár minut, jak autobusem, tak i vlakem. Pokud byste se jen přeci rozhodli složit hlavu v Benátkách, počítejte s částkou min. 1.000 Kč na osobu a noc.

[google-map-v3 width=“480″ height=“250″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“left“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Marco Polo Airport{}bomber-2.png|Benátky, Itálie{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 4

 • Petr 20.11.2013, 10:15

  Hlavne WizzAir lita v casech jako 6.00 rano a podobne.. to je za trest

 • David 19.11.2013, 13:04

  jo jasně…tak to bude asi ten fígl:-)

 • David 19.11.2013, 12:18

  A není levnější s WIZZAIR?? našel jsem za 1 458 v termínu 1.3.-4.3…Zas se mi to nezdá tak výhodné za 1 803,- Pokud v tom není nějaký jiný fígl:-)

  • Lukáš Horák 19.11.2013, 12:57

   Může to být levnější s WizzAir a nemusí, u Wizzairu je v základní ceně jen malé příruční zavazadlo velikosti brašny na notebook nebo malého batohu, levnější letenky jsou podmíněny nákupem/vlastnictvím členství a poslední věc, přilétáte na hlavní letiště v Benátkách, ne do Trevisa.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.