Zpáteční letenky z Prahy do Istanbulu – 2.235 Kč

Turecko
Modrá mešita v Istanbulu - Simon Pielow, licence CC

Zajímá vás, jak vypadá vánoční nebo novoroční atmosféra v tureckém Istanbulu? Nyní máte příležitost navštívit toto město rozprostírající se zároveň v Evropě a Asii s leteckou společností Pegasus Airlines nejlevněji za 79,98 € / 2.235 Kč.

 • Rezervuj letenky Praha – Istanbul za 79,98 €/ 2.235 Kč (flypgs.com)
 • Cestovní období: 13.12.2014 – 26.03.2015
 • Termíny v roce 2014: 13. – 16.12. a 20. – 23.12.
 • Termíny v roce 2015 jsou k dispozici v téměř v každém týdnu
 • V ceně letenky je zavazadlo k odbavení do 20 kg

Proč navštívit Istanbul?

Popularita Istanbulu v poslední době stále stoupá. Město v průběhu své historie vystřídalo několik různých názvů jako např. Konstantinopol, Cařihrad či méně známý název Malý Řím. Často také bývá Istanbul označován jako brána do Orientu. Mezi významné památky patří Chrám Boží moudrosti – Hagia Sofia, Sulejmanova mešita, Modrá mešita – Sultan Ahmed se šesti minarety, Archeologické muzeum atd. Místní trhy (Velký bazar, Egyptský bazar, Knižní bazar) vám dobře poslouží při nákupu suvenýrů.

Letenky do Istanbulu
Praha – Istabul

Přesunujeme se v Istanbulu

Po příletu do Istanbulu si pořiďte tzv. Istanbulkart, prodává se ve stáncích nebo např. v automatu za 10 TL, z toho záloha na kartu je 6 TL. Karta je přenosná a platí na téměř celý systém hromadné dopravy v Istanbulu, autobusy, tramvaje, metra, trajekty, lanovky nebo také na novou podmořskou linku „Marmaray“. Peníze na kartu můžete dobít přes mnoho automatů „Biletmatik“, které jsou na každé větší zastávce. Automaty povětšinou akceptují jen bankovky, min. 5 TL.

Istanbulkart se vždy přikládá na turnikety nebo v autobuse na čtečku u řidiče.

V systému istanbulské hromadné dopravy platí přestupní tarif, základní jízdné s Istanbulkart je 2,15 TL, každý další přestup stojí 1,45/1,60-0,80 TL. Čím více přestupů v rámci 2 hodin, tím menší sazba za nástup do dalšího prostředku.

Museum Pass Istanbul

Mezi „povinné“ prohlídky v Istanbulu jistě patří Palác Topkapi a přilehlý Harem, Hagia Sophia Museum, Archeologické muzeum, Hagia Irene apod. Chcete-li navštívit všechny tyto muzea, vyplatí se pořízení Museum Pass Istanbul, který stojí 85 TL a platí 3 dny, neboť jednotlivé vstupné do vyjmenovaných muzeí by v součtu vyšlo na min. 110 TL. Museum Pass Istanbul zakoupíte u kteréhokoli vstupu do muzea nebo v automatech.

! Nezapomeňte, že Palác Topkapi je uzavřen vždy v úterý a muzeum Hagia Sophia v pondělí.

Ubytejeme se v Sultanahmetu

Při hledání vhodného hotelu se zaměřte na čtvrť Sultanahmet, soustředí se zde mnoho hotelů a nejnižší ceny za pokoj dosáhnete při rezervaci těsně před příjezdem, zkušenější cestovatelé se mohou pokusit smlouvat cenu až na místě. Ve čtvrti Sultanahmet to budete mít především blízko ke všem hlavním památkám.

Ubytování v Sultanahmet 

Turecko - Turecká republika

Občané ČR mohou do Turecka cestovat jen s platným cestovním pasem, doba pobytu nesmí být delší než 90 dní v průběhu 180 dní.
Místním jazykem je turečtina.
Měnou je turecká lira - TRY (1 TRY = 9,50 CZK). Peníze můžete vyměnit s méně výhodným kurzem už na letišti, lépe pak v centru města. Dejte si pozor na směnárny poblíž turistických atrakcí, předem se informujte o tom, kolik za co dostanete, za jaký poplatek. Kurzy se mohou lišit na venkovní tabuli a uvnitř směnárny!
Časový posun vůči ČR je +2 hodiny.
Cestování po Turecku autobusy je levné a pohodlné. Místním minibusům se říká "dolmuše", tramvajím se říká "metro", dálkové autobusy jsou na vyšší úrovni než u nás. Levná je vnitrostátní letecká přeprava např. se společností Pegasus Airlines, www.flypgs.com
Hotely v Turecku s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Letište Istanbul Sabiha Gökçen (SAW)

Jedná se o druhé istanbulské letiště, které je určeno především pro nízkonákladové společnosti. Letiště je situováno na asijské straně Istanbulu asi 45 km od centra Istanbulu
Z letiště jezdí několik autobusů, např. expresní linka E11, která vás zaveze do přístavu Kadiköy na asijské straně, odkud vás trajekt zaveze do samého srdce Istanbulu, do Sultanahmedu. Autobus vyjde na 3,90 TRY a trajekt 1,40 TRY s předplacenou kartou, záloha na kartu 7 TRY.
Sice dražší, ale za to rychlou a pohodlnou přepravu zajišťuje společnost HAVATAŞ, autobusy každou půl hodinu a zajíždějí na zastávku Taksim , lístek stojí 13 TRY.
Taxi je v turecku levnější než u nás, ale jak to bývá zvykem na letištích, po příletu vás bude nahánět nejeden taxikář. Cenu si dopředu můžete spočítat zde.
jen za poplatek
Úschovna zavazadel je k dispozici příletovém terminálu.
ISG Airport hotel, Crowne Plaza, Airport Residence - zobrazit ceny

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 17

 • Michal 26.8.2014, 03:51

  Zdravim, jakpa je v Turecku takhle v lednu, v unoru?

 • Zuzka 25.8.2014, 10:43

  Dobré ráno,
  je možnost, že se do jara objeví ještě levnější letenky?
  Nemám moc představu, tak děkuju za radu 🙂

  • Dave 25.8.2014, 10:50

   Dobré ráno Zuzko, z Prahy pravděpodobně ne 😉 Z Budapešti např. ano., ale stále se bavíme o rozdílu pár stokorun. Klidně kupte tyto.

 • Miša 23.8.2014, 15:38

  prosím jaká je cena letenky tam i zpět, a to v druhém a třetím týdnu v březnu 2015?:) Děkuji

  • Dave 23.8.2014, 22:14

   80 euro… Stačí otevřít web dopravce.

 • Hanka 21.8.2014, 08:06

  Ahoj, najdeš mi prosím letenku na pár dnů 3-5 podle letenek na únor nebo březen za tuto cenu? nějak jsem se tím neproklikala. 🙂
  Díky

  • Tony 21.8.2014, 08:46

   Ahoj Hanko,
   26.2.2015 – 1.3.2015, cena je na osobu proti annoncované vyšší o 6 Euro na osobu, tedy cena pro dva je 172 Euro (akce 160 Euro).

 • Zdenda 19.8.2014, 21:24

  Pěkné čtení o Istanbulu je tady: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=8387

 • Pepa 19.8.2014, 20:25

  Ahoj, podařilo se někomu najít, kolik je jejich baby fare za infanta? Je opravdu možné, že to je 40 EUR (rozdíl ceny při kalkulaci s/bez)? Docela mazec, to jsme se těšili, jak budem s prckem cestovat zadarmo 🙁

 • Honza 19.8.2014, 15:11

  Protože jsme loni v prosinci Istanbul navštívili, tak můžu přidat pár poznámek.
  1. Počítejte, že už bude zima, na sluníčku to šlo, ale jakmile zašlo nebo začal foukat vítr, byla fakt kosa.
  2.Nekupovali sme ani Istanbulkart ani Museum Pass. Veřejnou dopravu jsme využili jen z letiště do Kadykoy a lodí na Sultanahmet, zpátky sme jeli z Kadykoy Havatasem. Pokud bydlíte na Sultanahmetu, tak jsou všechny hlavní památky v docházkové vzdálenosti.
  Museum Pass se vyplatí, pokud chcete opravdu navštěvovat muzea. My jsme byli v Hagia Sofia, Topkapi + Harem a Cisterně (na kterou Pass neplatí) a Pass by se nám nevyplatil. K tomu se dá navštívit spousta krásných mešit, Grand Bazaar atd., prostě na 4-5 dní je toho dost a dost.
  3. Jídlo a pivo v restauracích úplně levné není. Obvykle stačí zajít pár metrů do nějaké boční uličky, kde jedí místní.

  • Lukáš Horák 19.8.2014, 15:49

   My právě Istanbulkart využívali velmi intenzivně, především na trajekty, projížďka po Zlatém rohu při západu slunce je opravdu krásný zážitek nebo metro pod Marmarským mořem, také velmi zajímavé. Bez Istanbulkart stojí jednotlivá jízda na cokoliv 4 TL, což se už při dvou a více jízdách nevyplatí.

  • Honza 19.8.2014, 17:11

   Tuším, že převoz z Kadykoy stál 3 TL. Původně jsme chtěli taky udělat více lodních výletů, ale zima nás odradila:-)

  • Ivana 19.8.2014, 18:25

   Ahoj, uz jsem v minulosti psala, byli jsme tam minuly rok v listopadu .. Určitě souhlasim, ze využívat trajekty jako výletní lodě je nejlepší, taky si pamatuji , ze minuly rok byly za 3TL, asi to zdražili.. Mimo Hagia Sophia (25TL) Topkapi a Cisternu jsme byli také v Dolmabahce paláci a ten stal myslim cca 40TL , Turci to měli za cca 30TL…Ale stoji za to.. Akorát se tam nesmí fotit.. Také vstup na Galatskou věž byl za 6EUR pro cizince, 6TL pro Turky …ale ani na jedno Muzeum pass neplatí.. Jen se chci zeptat , zda opravdu uz funguje Marmaray tunel , minuly rok cca 3tydny po otevření nefungoval.. Do Istanbulu se pro úspěch zase vypravíme v listopadu.. Jinak všem moc doporučuji udelat si výlet z Istanbulu do Kapadokiie na 1,5-2dny… Peagasus tam litá snad 5 x denně do Kayseri a auto jsme si půjčili cca cca 37 eur, přes net.. Do Goreme je to cca 40 min… Ale předtim uz je na co koukat. Za ty dva dny jsme to objeli témeř vše včetně podzemního města Derinkulu a Open air Musea v Goreme(kostely ve skalách) .. Jinka jsme spali v Goreme ve skalním hotelu za 31EUR za dva se snídaní.. Jinak je to okolo 20 EUR , pokud nechcete skalní pokoj… Odkaz na fotky Kapadokie …
   https://www.google.cz/search?q=cappadocia&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=MXLzU4XEAaHMyAPD94LwDQ&ved=0CEQQiR4&biw=1024&bih=672&dpr=2

  • Lukáš Horák 19.8.2014, 20:00

   Ahoj Ivano, Marmaray linka funguje, osobně vyzkoušeno na trase Yenikapi-Uskudar, jede to pěkně dlouho, dostaví se mírná klaustrofobie 🙂

  • Ivana 19.8.2014, 20:26

   Super, diky Marmaray vyzkoušíme 🙂 i tu mírnou klaustrofobii :-D!

 • Boris D. 19.8.2014, 12:57

  hrozny ze v predposlednim kroku – vyber v kalendari podle cen jsou jine ceny nez pak v poslednim kroku…

  • Lukáš Horák 19.8.2014, 13:23

   V kalendáři se zobrazují ceny bez service a airport check-in fee 🙁 Mohou to tak mít, nemusí se řídit evropskými předpisy, kdy musí být cena zobrazena vč. všech povinných poplatků.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.