Zpáteční letenky v prosinci z Berlína na Lanzarote od 920 Kč

Kanárské ostrovy Španělsko
, licence CC

Levné letenky na Kanárské ostrovy z blízkého okolí Česka jsou, zdá se, hitem letošního podzimu. Když už si člověk říká, že níž ceny snad ani jít nemohou, objeví se opět něco lepšího. A tak dnes večer přinášíme tip na prosincové zpáteční letenky z Berlína na exotický pouštní ostrov Lanzarote obklopený dlouhými písečnými plážemi. Za cenu 34 € / 920 Kč pořídíte cestu na 10 nebo 14 dní, týdenní výlety pak za 44,30 € / 1.200 Kč. Třešničkou na dortu jsou dobré odpolední odletové a příletové časy z/do Berlína bez nutnosti trávit noc na cestě.

 • Berlín Schönefeld – Lanzarote od 34 € / 920 Kč rezervuj na Ryanair.com >>
 • Cestovní období: první polovina prosince 2016
 • Platí do vyprodání míst

V ceně má Ryanair zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Screenshot letenek z Berlína na Lanzarote
Screenshot letenek z Berlína na Lanzarote

Ubytování a půjčení auta

Během prosince nebudete lze sehnat ubytování do 1.200 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj, i když vzhledem k brzkému termínu odletu může být už hodně hotelů vyprodaných. Nevýhodou levnějších hotelů nebo apartmánů může být větší vzdálenost od center měst. Vzhledem k tomu, že nejlepší způsob poznávání ostrovů je půjčení auta, nemusí nám to ale tolik vadit.

Zkuste štěstí přes Airbnb, které je ve Španělsku poměrně oblíbené a nabídek je dostatek.

Po ostrově můžete využít i autobusovou dopravu, veškeré informace naleznete na webu arrecifebus.com.

Doprava na letiště Schönefeld

Na letiště Schönefeld jezdí přímo z Prahy autobusové spoje společnosti RegioJet (650 Kč) nebo Flixbus (480 Kč). Levnější trasa směřuje přes centrum Berlína s Eurolines (350 Kč), kde za 3,20 € zakoupíte jízdenku ABC pro cestu na letiště. Uspět můžeme taky se spolujízdou.

Rozhodnete-li se pro dopravu autem, ve čtvrtích okolo letiště můžete zaparkovat na ulici zdarma (například okolo stanice S-Bahnu Grünau).

Článek vydal Kryštof.

Celkový počet komentářů: 3

 • Anita 30.11.2016, 18:16

  Kanáry jsou boží.
  Kdyby se někomu chtělo raději na Tenerife, tak máme dvě letenky na přelom ledna/února 2017 z Lipska s Condor, jednu 20.1-6.2. s odbaveným zavazadlem navíc za 3000 Kč, druhou 29.1-6.2. jen s příručním zavazadlem za 2000 Kč (obě pořízené o polovinu dráž). Na zpáteční let mají letenky zabookovaná sedadla vedle sebe, ale není problém letenky prodat a přepsat jednotlivě.

  Dovolená se nám bohužel kryje se zkouškami a nepřiplatili jsme si storno, takže máme smolíka. Tak aspoň nabízíme nadšeným cestovatelům za bájový peníz 🙂

  Všem ostatním přejeme, aby si užívali cestování plnými doušky, dokud se to smí 😉

  • Milan 30.11.2016, 20:53

   Ahoj ja tu jednu na tu delsi dobu bych urcite bral 🙂

  • Anita 1.12.2016, 00:12

   Supr, tak napiš na anita@muzikus.cz a domluvíme se 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.