Zpáteční letenky z Prahy do Basileje – 1.594 Kč

Švýcarsko
Basilej - Heiner Adams, licence CC

Pokud stálé váháte, kam se vydat na Valentýna, můžete svou drahou polovičku pozvat do švýcarské Basileje. Zpáteční letenku z Prahy se společností Swiss zakoupíte za 1.594 Kč v několika termínech včetně valentýnského od 13. do 15. února. V ceně je zahrnuto odbavené zavazadlo o maximální váze 23 kg.

 • Rezervuj letenku Praha – Basilej za 1.594 Kč
 • Cestovní pojištění si v případě zájmu můžete sjednat zde >>

Příkladové termíny letenek Praha – Basilej pro prodloužené víkendy 

 • leden: 23. – 25, 30.1. – 1.2., 30.1. – 2.2.
 • únor: 6. – 8., 13. – 15.
 • březen: 13. – 15., 13. – 16.
 • duben: 17. – 19.
 • květen: 29. – 31.
Zpáteční letenka z Prahy do Basileje
Zpáteční letenka z Prahy do Basileje

Ubytování v Basileji

Ubytování v Basileje můžete porovnat na portále booking.com. Švýcarsko patří k poměrně drahým zemím, proto můžete zvolit také alternativní ubytování v hostelech nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech, které naleznete na airbnb.cz.

Doprava po Basileji a okolí

Každý návštěvník Basileje obdrží při check-inu v ubytovacím zařízení zdarma turistickou jízdenku pro veřejnou dopravu v celé Basileji a jejím okolí (včetně letiště).

Basilej se nachází u hranic s Francií a Německem, proto můžete své výlety směřovat i sem, kam se dostanete za 10 minut.

Proč navštívit Basilej?

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Pro další inspiraci v cestě vám mohou posloužit stránky www.basel.com.

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 5

 • SkyTravelák 14.1.2015, 10:35

  Po použití promo + DinersClub letenka za 18€ PRG-BSL-PRG, koupeno 🙂 ticketováno. Karta lze použít vícekrát.

 • SkyTravelak 14.1.2015, 06:30

  A kdo vlastní kartu Diners Club na http://www.edreams.es letenky se slevou, tato akce lze pořídit za 34€/RT/PAP. Vedení karty je zdarma, 60 dnů bez úroku, oproti jiným kreditním kartám výhodné podmínky a v případě žádosti nezapisují do bank. registru, tudíž jiné banky nevidí, že máte aktivní úvěr. https://www.dinersclub.cz/soukromi-klienti/diners-club-pure-0

 • luke 13.1.2015, 19:52

  FYI pokud máte účet v Le Club Accorhotels, tak při rezervaci do 15.1.2015 je pro švýcarské hotely až 40% sleva. Platí sice oficiálně pro pobyty od března, ale pokud dáte vyhledat březnový termín v Basileji, vyberete Novotel City (zkoušeno pouze na tomto hotelu) a poté změníte datum např. na 13.-15.2.2015, akční cena zůstane na celkových €112 (na booking €208).

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.