Zdravím.mohl by mi někdo poradit jak vyřešit kompenzaci u turkish airlines. Našel jsem pouze email ocihelp@thy.com. máte někdo zkušenosti jak to vyřešit?díky .

Kompenzace - Turkish airlines

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Turecko není v EU, takže se na TK nevztahuje nařízení ES 261/2004, ale oslovit je můžete.

0 Citovat

Podle EU kompenzace ne, po přetení tohohle vlákna a příspěvku "Vojta Slezsko" by to měla být Turecká regulace (SHY), zkusit to  zkusíme, jen jsem chtěla vědět zda je OK těch 5 hodin (nevím proč jsem měla zafixováno 6).

 

Vojta Slezsko napsal(a):

Zrovna Turecko má copy paste EU regulace (SHY), takže pokud není žádný relevantní důvod pro zamítnutí (počasí, stávka,...) normálně claimujte v souladu s touto regulací. Pokud tě THY pošlou do háje, což skoro 100% pošlou, tak vyplň tento formulář https://yh.shgm.gov.tr/  

0 Citovat

Stejně jako v EU regulaci, nad 3500 km musí být přílet opožděn alespoň o 4 hodiny.

1 Citovat

Pavel si jen neráčil všimnout, ze je řeč o tureckých pravidlech.

1 Citovat

zdravim, nevie niekto nahodou, kde sa ziada kompenzacia na stranke Turkish airlines? Nemozem to tam najst. Pri prestupe v IST mi zrusili let a najblizsi bol az o 2 dni neskor, dovod zrusenia napisali z "dovodov ktore sme nemohli ovplyvnit". Da sa niekde zistit preco bol let zruseny? Vdaka za pomoc.

0 Citovat

Turci to mají "chytře" schováno pod feedbackem

https://www.turkishairlines.com/.../feedback/

(new feedback -> Flight delay/flight cancellation)

1 Citovat

Vdaka Luci, vie mi niekto zistit dovod zrusenia letu TK35 z Istanbulu IST do Montrealu YUL? Mal letiet 14.6.2024 14:55. Viem ze let bol mimo EU, ale niekto tu spominal, ze Turkish uplatnuju rovnaky zakon o odskodneni ako lety v ramci EU, da sa na to odvolat? Je podla Vas sanca na odskodnenie? Nablizsi volny let mi prebookovali o dna dni neskor

Na letisku odmietli zabezpecit hotel/ voucher do restauracie, ale emailom mi pisali ze im mam poslat vsetky blocky s poziadavkou na preplatenie, je nejaka sanca ze to od nich vymozem? Podla akeho zakona sa pozadovat preplatenie nakladov na stravu/hotel? 

Vdaka za rady

0 Citovat

Zkusila bych to poslat Turkum. Pokud zamitnou, obratit se sem (vyplnujes to stejne, co u turku + cislo claimu). Za pokus nic nedas ;)  

https://yh.shgm.gov.tr/

aktualne cekam, jak to dopadne. Po peti dnech od zamitnuti u TK mam tady status “executive process”.

2 Citovat

Tak výsledek (a časová osa) pro všechny, kdo se snaží o kompenzaci u Turků, děkuji za návody, kompenzace vyřízena.

Podán feedback u TK, do tří dnů zamítnuto. S číslem feedbacku od TK podáno na SHGM, vyřízení trvalo cca 3 týdny, kompenzace přiznána. U TK byl hned ten den, co přišel mail ze SHGM "znovuotevřen" můj feedback (info přišlo do mailu), po týdnu přišlo vyčíslení kompenzace s odkazem na zadání účtu. Teď mají 14 dnů na provedení platby. Takže pokud tento termín dodrží, tak to bude celkem 6 týdnů od podání feedbacku u TK.

11 Citovat

Luci, to je super, a jak ti to vycislili, nekdo tady psal, ze to posilaji v kurzu ze dne nakupu letenky, coz je pekna ojebavka, no ale zase na druhou stranu lepsi nez dratem do voka, zejo ...

0 Citovat

Mně od Vistary u kompenzace napsali "We are pleased to offer you a compensation of 600 EUR per ticket, which is equivalent to INR 53425(as per the conversion rate on the date of travel).

Ale nakonec přišlo normálně 600 euro, žádný INR. Jak to má Turkish nevím.

Ale byl to boj, původně ani nereagovali, až když jsem to začal řešit přes německý úřad (let z Německa) a znovu je pro jistotu kontaktoval, tak mi to během chvilky schválili a obratem poslali.

S tím teda souvisí ještě rada pro ty, co nečetli celé vlákno - před tím, než se obrátíte na placenou společnost, tak to zkuste řešit přes místní úřad, je to zdarma.

0 Citovat

Ala napsal(a):

Luci, to je super, a jak ti to vycislili, nekdo tady psal, ze to posilaji v kurzu ze dne nakupu letenky, coz je pekna ojebavka, no ale zase na druhou stranu lepsi nez dratem do voka, zejo ...

Ano, Turecko to ma primo jako soucast prislusne vyhlasky/zakona, ze se odskodnuje dle kurzu platneho ve dne nakupu.

0 Citovat

Ano, vycislili to v TRY, vzhledem k nakupu v kvetnu a kompenzaci ted to dela cca 580 EUR. Ale ty propady v kurzu jsou tam fakt masakr. 

0 Citovat

Tak dnes byla pripsana platba. Vycisleno v TRY, podle kurzu, jak jsem psala vyse, jsem ocekavala cca 580 EUR. Dorazilo presne 600.

4 Citovat

Tak to je dobra zprava 👍

1