Zdravim, kolik dni staci na Lago di Como? Nepotrebuju zadne dlouhe vyslapy do hor, staci prohlidka tech nejzajimavejsich mestecek u jezera.  .

Lago Di Como - na jak dlouho?

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

15 reakcí

Zdravim, kolik dni staci na Lago di Como? Nepotrebuju zadne dlouhe vyslapy do hor, staci prohlidka tech nejzajimavejsich mestecek u jezera.

0

alespoň 3 dny, na každé pobřeží

Lake Como - Wikipedia 

0 Citovat

já byla tři dny a klidně bych ještě den, dva přidala

0 Citovat

Teď se tam taky chystáme. Byla už jsem dvakrát v Como a okolí, Bellagio, Varena, moc fajn. Nějaké tipy kam ještě? Pojedeme z Bergama MHD. 

0 Citovat

Já tam byl minulé léto a Como a Bellagio teda narvané turisty jak Benátky, stačila nám hoďka dvě mrknout na památky a zase rychle pryč :-)

Zato ty vesničky kolem fakt stály za to, ať už speciální vinice Vitivinicola Cernobbio (pár euro prohlídka a pokec a véča přímo s majiteli) nebo vesničky Lemna a Palanzo, kde byl skvělej výhled, klid a skoro jen místní. A restaurace Casa Del Combattente s výhledem na jezero a těma žárovečkama a levným vínem, tam bych se vracel každej rok :D  


20230811-195856.jpg
20230812-211119.jpg
20230810-122108.jpg

2 Citovat

To vypadá dobře…jak jste se tam pohybovali, jedeme jen na víkend, auto si tentokrát půjčovat nechceme.

0 Citovat

 

lodná doprava po jazere: https://www.navigazionelaghi.it/...lake-como/

 

vlaková doprava spoločnosť Trenord: https://www.trenord.it/en/

 

Na stránke sú informácie o lístkoch, cestovné poriadky a mapa siete. Trenord obsluhuje aj trate z Bergama a Milána k jazerám a po pobreží jazier. V ponuke sú 1, 2, 3 a 7 dňové lístky na všetku verejnú dopravu v Lombardii.

 

Ubytovanie je pomerne drahé, tak rezervujte čím skôr.

 

1 Citovat

A z Como normálně jezdí plno autobusů podél pobřeží, stačí si kliknout na google maps, jsou tam řády a co si pamatuju jezdilo to přesně.

0 Citovat

tak my vydržíme u vody poměrně dlouho. Vezli jsme si kajak, potápěli se a tak

0 Citovat

Áčko napsal(a):

 

Já tam byl minulé léto a Como a Bellagio teda narvané turisty jak Benátky, stačila nám hoďka dvě mrknout na památky a zase rychle pryč :-)

Zato ty vesničky kolem fakt stály za to, ať už speciální vinice Vitivinicola Cernobbio (pár euro prohlídka a pokec a véča přímo s majiteli) nebo vesničky Lemna a Palanzo, kde byl skvělej výhled, klid a skoro jen místní. A restaurace Casa Del Combattente s výhledem na jezero a těma žárovečkama a levným vínem, tam bych se vracel každej rok :D  

 

 

Vypadá náramně! Díky za tipy na budoucí výlet do mojí milované IT. Jenom pro zajímavost - co znamená "levný víno"? Já jsem ještě šokována cenami z jižní Moravy, tak by mě to zajímalo :D :D 

0 Citovat

Šokována příjemně, nebo spíš zděšena?

0 Citovat

Hezky je taky Lago Maggiore, jeli jsme tam vlakem na jeden den z Milana, ale bylo to v listopadu uz po hlavni sezone, takze byly omezene lodni spoje a nemohli jsme projit ty malicke ostruvky v jezere, ale zase jsme meli v podstate liduprazdno a lod sami pro sebe. Bylo to moc hezky. Jak to tam vypada v hlavni sezone nedokazu posoudit.

0 Citovat

Karel napsal(a):

Šokována příjemně, nebo spíš zděšena?

Zděšena :D 

0 Citovat

Já jsem tam před 3 lety s partnerem strávila celý týden, a to jsme měli co dělat každý den. Nechodili jsme x desítek kilometrů, měli jsme to víc zrelaxovaným tempem, ale myslím si, že i když budete chodit rychle, tak 3 dny nestačí... A co mohu doporučit, tak rozhodně nezapomeňte na cestovko, já si v půlce udělala výron, se kterým jsem hned zajela do nemocnice, kde mi ho zpravili tak, abych mohla další den chodit dál. Platila jsem kolem 150 eur, ale pojišťovna mi to proplatila - mrkněte i sem: https://www.srovnator.cz/clanky/...italie/. 

0 Citovat

Tyjo nechci kecat, už je to rok.. ale něco jako 10€ za litrovej džbánek house wine? :D  Ale na letošní Portugalsko to nemá, to jsme dali ve dvou 3 půl litrový džbánky po 4€.. Za 4€ si v Praze dám skleničku a ve Francii 0,25l pivo :D 

hankaa napsal(a):

Vypadá náramně! Díky za tipy na budoucí výlet do mojí milované IT. Jenom pro zajímavost - co znamená "levný víno"? Já jsem ještě šokována cenami z jižní Moravy, tak by mě to zajímalo :D :D 

2 Citovat

A nebyl někdo na Lago d’Iseo?

0
15 reakcí