Ahoj, poradíte někdo, kdy kupovat letenky někam "do tepla" v období Vánoc? Žádné last minute asi v tomhle období (třeba od německých CK asi nehrozí, nebo ano? Díky moc, I. .

Nějaké tipy kam cestovat přes Vánoce?

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

minulý týden jsem koupil VIE-TFN-VIE na 27.12-3.1. za 4.700Kč osoba... s Iberií.

hankaa napsal(a):

Také oživím téma - já bych zase preferovala Kanáry, Madeiru. Koukala jsem na odlety z NUE, MUC, ceny přepálené. BER je pro nás strašně z ruky, no ale asi nakonec zvítězí. Nepamatuje si někdo, kdy loni vyhodil Corendon Airlines akce z NUE? Jestli mám ještě čekat. 

0 Citovat

Chci to oživit.   
Nějaké nápady na letošní Vánoce?
Od 20.12 po 1.1 vychází na 12 dnů a rad bych někam poletěl. Mimo Evropu a do 10k letenka. 
Občas za takovou cenu se vyskytuje Vietnam a Thajsko. Jen když to zrovna chci tak žádnou takovou slevu už nevidím 😁

Úplně skvěle by bylo něco do tepla, proto koukám Asií, ale hlavním důvodem bude levná letenka..právě ona rozhodne kam ..

 

0 Citovat

Letenka do deseti tisíc do Thajska, Vietnamu atp. přes Vánoce a Silvestra? Tak to je fakt vlhký sen. Good luck;-)

7 Citovat

Naivní představa v dnešní době. V těch termínech budeš rád, když seženeš něco za 20-25 tis a to s návratem na silvestra a ne na nový rok a rozhodně ne s odletem z PRG. Ale ano, nějaká šance podobná výhře ve sportce je :-)

0 Citovat

Podle mýho je to fakt nereálný za rozumný peníze přes Vánoce někam do tepla.

Další věc budou napálený ceny uplně všeho - ubytování, půjčovny... Bude to asi dost o kompromisu. Když bych jó fakt chtěl jet za teplem a nebudeme si hrát na to, že chceme s expedicí objevit centrální Papuu, letěl bych 23.12 přímým letem do Dubaje se smartwings a 31.12. zpět. Za 14tis letenka...V Praze vykročíš z letiště skoro přesně do Nového roku :))

0 Citovat

Ja nevim, na me teda Dubaj neni nic, co bych musela zopakovat.

1 Citovat

Dej to do vyhledávačů a uvidíš sám, co ti vypadne. Tipuji, že nic moc. Za 10k můžeš mít RT s Wizzem do Říma, ale o moc tepleji tam nebude. Zkus CK, tam najdeš Egypt za 25k, apod.

0 Citovat

Dobře, tak to zkusíme jinak.

Ma někdo už něco koupené na Vánoce a nový rok? Za kolik s kam? 

 

@Sue přemýšlel jsem i o LM, jen mám obavy, že zůstanu doma 😁

0 Citovat

Já mám koupenou Malajsii za 15k z Říma (+ přípoj za 2,5k). Ta cena byla 21.12 - 4.1./12.1., takže za mě fajn termíny. Sice cena vyšší, ale přes Vánoce asi ok. Ještě jsem na to koukal z Mnichova asi za 18-19k, ale než jsem to stihl koupit, tak to zdražilo. Viděl jsem i třeba z Vídně přes Dillí nebo Tel Aviv letenky do Bangkoku za 19k. 

Nicméně aktuálně jsou ty ceny kamkoliv přes Vánoce nesmysl.

0 Citovat

My teda letos nejedeme, ale loni jsme byli pouze v Lisabonu 😉, za 1,7k a rok predtim Fuerteventura za 980Kc😁. Nicmene chci rict, ze v tuto dobu uz jsem to mela koupene.  

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Ja nevim, na me teda Dubaj neni nic, co bych musela zopakovat.

Mohlo by se pokračovat busem do Ománu a tam si půjčit auto. Při zájmu ušetřit i na ubytování stačí vzít stan a přespávat na pláži v odlehlých částech středního a jižního Ománu nebo i v dunách.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Ja nevim, na me teda Dubaj neni nic, co bych musela zopakovat.

Jak píše Libor. To že si koupíš letenku do Dubaje nemusí pro většinu lidí znamenat že v Dubaji zůstaneš, to mě ani nenapadlo. Prostě se dá fungovat i jako cestovatel - vidím levnou letenku do Singapuru a beru to aniž bych plánoval zůstat ve městě dýl než jednu noc:) 

0 Citovat

Pořád se dá koupit u Qatar airways Vídeň- Nairobi od 16.12.-31.12 za 570 e. Tam teplo bude.

0 Citovat

Vánoce byly dlouho můj "obvyklý" termín, tak si dovolím trochu historické okénko (data odletu / příletu nebyl kompromis, potřebovali jsme se obvykle nejpozději 1.1. vrátit). Každý rok se dá najít, ale je to o preferenci, kompromisu a požadavcích, co tam. U nás je to obvykle tepleji než u nás, země, kde jsme nebyli a kde se dá něco vidět (cíl nikdy nebyla válečka na pláži). U dálkových s odbaveným zavazadlem, u ryanair / corendon / wizz větší příručák.

 

27.12.-31.12.2012 PRG - IST 4.205,- nákup 20.12.2012

14.12.-31.12.2013 PRG-CMB 14.777,- nákup 28.7.2013

18.12.2015-4.1.2016 BUD-SIN-VIE 11.635,- nákup 31.7.2015

15.12.2016-1.1.2017 VIE-LAX  LAS-VIE 10.734,- nákup 2.8.2016

20.12.-30.12.2018 BTS -VDA 117 EUR - nákup 12.7.2018

21.12-31.12.2019 VIE-AGA RAK-VIE 132 EUR - nákup 13.10.2019

19.12-26.12.2021 NUE-FNC 121 EUR - nákup 1.10.2021

22.12.-31.12.2023 VIE-LAX LAS-MUC 10.700,- nákup 8.9.2023

 

Od roku 2021 se vždy před Vánoci něco objevilo na LM (letenka / zájedz), ale bylo to naprosto nepředvídatelné - např. 2021 se  dalo koupit jordánsko asi za 10 EUR. 2023 se objevovala dokonce exotika před Vánoci za rozumnou cenu. Ale na LM bych v tomto období nespoléhala nikdy. 

Máme vždy několik destinací, pravidelně checkuju ceny a když se kterákoliv z nich objeví ve správném termínu za akceptovatelnou cenu, beru hned. Obvykle řeším tak od května.

 

 

1 Citovat

Mám BTS_MLA, využitý FR rumbo přes opeřence v jednom směru, zpátky normálně. Termín 22.12.-29.12. Hotel 4**** s wellness (uvidíme-není to úplně moje priorita) za 11k pro dva na týden. Není to moc o teple (vím), ale říkala jsem si, že všude ve středomoří bude lépe, než ten náš každoroční hnus. S termínem bohužel nešlo hýbat (plánovaná dovolená). Asii a další exotiku jsem vzdala, ceny jsem checkovala asi dva měsíce, pak mě to přestalo bavit. To nechám na mimosezónní termíny. 

0 Citovat

my máme Kapverdy, využili jsme zaváděcí ceny Easyjet z Lisabonu. Pod deset to bylo hodně s rezervou i s přískokem z Prahy, ale i tak mi to přišlo drahý

0 Citovat

Co tohle?


screenshot-20240703-110729.jpg

2 Citovat

Mám koupenou Rwandu z Berlína od 18.12. do 2.1. za 500 euro.

romancient napsal(a):

Dobře, tak to zkusíme jinak.

Ma někdo už něco koupené na Vánoce a nový rok? Za kolik s kam? 

 

@Sue přemýšlel jsem i o LM, jen mám obavy, že zůstanu doma 😁

1 Citovat

Mandre napsal(a):

Ja nevim, na me teda Dubaj neni nic, co bych musela zopakovat.

Na tom se s vámi dámo shodnu. Stačilo jednou. Nezaujalo, nemá to charisma...

0 Citovat

tuna napsal(a):

Co tohle?

To jsem koupil už v sobotu, podařilo se najít přes google flights ještě než se akce objevila na stránkách. Protáhnout i přes silvestr to bohužel nešlo (za stejné peníze).

2023 jsem byl v Kostarice s United, zdá se že to mají běžně v nabídce za cca ~11 tisíc.

0 Citovat

Ten Hanoj z Mnichova zajímavý jen nevychází to přesně o Vánocích a nový rok …

0 Citovat

tuna napsal(a):

Co tohle?

Takových letenek se objevuje plno. Problém je s tím co chce OP, tedy odlet před vánoci a návrat (těsně) po novém roce.

0 Citovat

VIE-BKK přímé lety za 15k přes Vánoce, kupováno začátkem roku.

0