Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Lukáš Horák napsal(a):

@hugonovak

V Džiddě i Rijádu jsem se zaregistroval na Wi-Fi pomocí české SIM, net mi jel na obou letištích, tak nevím, kdes měl problém. 


V Džiddě jsem to zkoušel několikrát, na české číslo i na indonéské, nikdy mi nepřišlo heslo.

1 Citovat

J0x napsal(a):

Kdyby to chtěl někdo ještě levněji nebo ho Bangkok nezajímal nebo z nějakého jiného divného důvodu, může ho nahradit Soulem. 😀

 

Tak pro někoho, kdo chce na  Filipíny, to je celkem rozdil. Vidim tam teď cenu na vánoce 314 eček. To je o 50 míň plus je letenka do Manily o nějakých 20 eček levnější. 

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Ja neodrádzam ľudí od cestovania saudiou, len chcem upozorniť na možné problémy. Aerolinky typu saudia, wizzair a pod. nie sú pre všetkých, sú pre tých, ktorý vedia s nimi cestovať.

Podepisuji tady věty pána ze sousední krajiny. Od mých známých jsem si vyslechl dost šílené vyprávění, které bych nepřál ani nepříteli. Letiště, Rijád, 2022. Zrušený let. A slyšel jsem i audio verzi, vše pro jistotu mají i natočené, než jim "omylem" mobil "spadl". Jo a ta místní angličtina, to bylo na úrovni sedmiletého dítětě... 

1 Citovat

nevíte někdo, jestli je Saudia svolná rebookovat itineráře kde došlo ke změně letu - dle prefence cestujícího - i pokud je letenka vystavena přes OTA?

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Já musím Saudiu pochválit. Lety ruší často, což ale znamená flexibilitu a tak mám za 6 700 Kč let s OS VIE-BKK a BKK-MUC s LH. Přítelkyni jsem letenku koupil až později naštěstí, ji to ale taky dokázali zrušit a tak letíme spolu přimejma letama a ne s nesmyslnýma 8hodinovejma přestupama. Za ty prachy neber to... Lepší jak wizz spekulace :D

Jo a kupoval jsem přes Go to Gate a nebyl to problém

Bez problémů 

0 Citovat

@Jan Vidim: Volal jsem na kanadské číslo přes Skype, byli svolní mi to změnit na Emirates, ale pak mluvila ze při změně aerolinky je třeba security code, který lze poslat pouze na telefon z rezervace, ze kterého musím volat… takový problém jsi neměl ? Možná jsem ji jen nepochopil… díky 

0 Citovat

To se nepleteš. Když koupíš přímo přes Saudii, tak ti pošlou čtyřmístný kód, který musiš  použilvat při kontaktu se Saudii, pokud nevoláš z mobilu, který jsi uvedl při koupi letenky u nich. Takže to, že to Honzovy prošlo, mohla být jen pouhá náhoda. Můžeš zkusit zavolat ještě jednou a třeba budeš milt štěstí.

0 Citovat

Kupoval jsem přímo přes Saudii, ale žádný kód nemám ani v mobilu ani v mailu… kam ten kód posílají ? Děkuji 

0 Citovat

Mně přišel jako sms na mobil, který jsem uvedl při koupi.

0 Citovat

Jo to jsem se hodně divil, že tenhle kód nechtěli. Měnil jsem dvakrát. Poprvé chtěli, po druhé ne. 

Před druhým hovorem jsem volal do gotogate a Ind říkal, že jim tam mám zavolat a oni (GtG) to pak schválí. Myslím, že jsme si nerozuměli a žádné schvalování nebylo, každopádně mi nový itinerář přišel ještě během hovoru.

Tak bych to asi zkusil znova nebo si zavolal do OTA a řekl jim ze potřebuju tenhle kód. I když s indem může být domluva úplně na hovno

0 Citovat

Tak to vypadá

Dear guest,
Your security code is ???? for booking 30021210????
Now, use the security code when calling our customer care center using a different mobile number from the one registered in your booking

1 Citovat

Aha 😀 hned po zaplacení přes Saudii přišla tahle SMS

Dear guest,
Your security code is 2020 for booking 259205000005
Now, use the security code when calling our customer care center using a different mobile number from the one registered in your booking

0 Citovat

Ruku na to niemasosi😂😂😂

0 Citovat

👍

0 Citovat

On by Skype po bezplatném ověření měl umět volat přímo číslem tvého mobilu, tak by žádné ověřování nemělo být potřeba. Jestli tedy šmelinář vyplní správné telefonní číslo.

0 Citovat

Ale já jsem to objednaval sám přímo na Saudia.com, ale žádný kód nikde v sms nemám… 🤔

0 Citovat

Tak jsi asi zadal špatné čislo. Zkontroluj to.

0 Citovat

Nene, číslo je zadáno dobře. No nic, ověřil jsem si číslo na Skypu, zavolal opět do Kanady, ale dověděl jsem se, ze změnit na jinou aerolinku mi to mohou pouze na saudskoarabskem cisle… Zkusim to tedy zítra znovu a uvidím… 

Kazdopadne děkuji všem za rady !

0 Citovat

Dej pak vědět jak jsi dopadl. Každopadně je divné, že tě tak odpalkovali, když jiní to tam bez problémů vyřešili.

0 Citovat

Nejen jiní. I já jsem to už skoro měl o 2 hodiny dříve vyměněno za Emirates, ale neměl jsem ten security code… 🫣

0 Citovat

Ivan napsal(a):

Jo, letět sám, tak to zkusím. Ale poletím s rodinou a odrazuje mě všechno... ty šílené dlouhý přestupy, možný posunutí přebukovaných letu i o dny nebo nemožnost opustit terminál, kdyby člověk uváznul na letišti Krále Zubejdy v Džiddě

Taky děkuju za tip! Hledal jsem na Vánoce, ale jediné, co mi to před pár dny našlo, byla Manila, pořád za ucházející cenu vzhledem k termínu, ale hledat tu kombinaci s odletem i příletem VIE mě nenapadlo. Nicméně teď jsem koupil VIE-BKK-MUC pod 10L a jsem spokojen. 😆

0 Citovat

Tak jsem nakonec teď koupil Vánoce  VIE-BKK-MNL-VIE za 8600 Kč. A samozřejmě žádný security kód v SMS nepřišel, ach jo...

0 Citovat

Security kódy chodí na vyžádání, když chceš upravit rezervaci - vybrat sedačky, upravit údaje o cestujících apod. Posílají SMS nebo na mail, chodí hned. 

0 Citovat

To jsou podle mě dva různé kódy. Po mně chtěli ten z SMS začínající dear guest


screenshot-20230107-102522-messages.jpg
screenshot-20230107-102538-messages.jpg

1 Citovat

Ten jsem dostal automaticky při rezervaci na saudia.com. Ještě bych potřeboval získat kód od jiné rezervace přes SA, abych nemusel řešit změny přes ně. O rozhašené rezervaci mi nenapsali ani čárku; nebýt SMS od Saudie, tak nic nevím...

0