Ahojte Mate niekto nejake typy na parkovanie vo Viedni ? Do nedavna ked som mal ,,zajazdy,, na kratsiu dobu som parkoval u http://www.mazur-parken.at/ ... kde to vyslo ohodne lacnejsie ako na parkoviskach priamo pred terminalom a jazdi odtial free shuttle bus ale na 3 tyzdne to uz take vyhodne nieje Dik M. EDIT - DETAILNE INFO O MOZNOSTIACH PARKOVANIA ZADARMO  .

Letisko Wien (VIE) - Schwechat - parkovanie

Založil ve fóru Letiště

zůstala někde ještě možnost parkovat zdarma na ulici? nejblíž Maria Ellend?

Ve Fishamend někde dál od nádraží, mimo aktuální P+R? 
případně se někde zašít v rezidenčních uličkách Swechat? 

(ps. auto je stará plečka, víc poškrábat nejde, pokud zůstanou kola, tak cajk :)

0 Citovat

Před sportovní halou naproti Eurosparu ve Fischamendu už to taky nejde?

0 Citovat

Letíme z Vídně na 10 dní, spočítal jsem konečnou cenou několika různých řešení dopravy z Brna (docela jsem se tu inspiroval :)), kdyby se někomu hodilo pro porovnání :)
Odlet je 7:25, cílem je být na letišti před 6:00.
(cena zahrnuje vše - návrat, vlaky z parkovišť, benzín, vinětu, amortizaci; 3 dospělí + roční dítě).

1. Tam vlakem Gepard, zpět RegioJet busem, odjezd 01:30, celkem 2557,- 
2. Autem, parkování v park. domě Leopoldau před Vídní, na letiště přímým vlakem 40min, odjezd 3:20, celkem 2630,-
3. Autem, parkování v park. domě Erdberg ve Vídni, na letiště metro+vlak, odjezd 3:20, 3126,-
4. Autem, parkování Tiger, na letiště 2 stanice vlakem, odjezd 3:50, celkem 3945,-  (zahrnuje kód na 10%)
5. Autem, parkování Mazur, na letiště kyvadlovým budem, odjezd 3:50, celkem 4142,- (standardní online cena 95€)
6. Autem, parkování v areálu letiště (C), 10 min pěšky k terminálu, odjezd 4:10, celkem 5172,- (standardní online cena 136€)

(samotná doprava autem tam i zpět, vč. dálniční známky je cca 1800,-, zbytek je jen parkování...).


Parkování přímo na letišti je fakt předražené. €136 za 10 dní na nekrytém a malinkatém místě je masakr. Nechce se mi to sponzorovat už z principu, to letiště musí celé žít hlavně z parkování :D
U Tigeru/Mazuru mám trochu obavy o bezpečnost auta (mám docela pěkné alu 17" :D ).
Leopoldau mi nepřijde jako nějaké low-cost budgetové řešení, naopak mi přijde jako nejbezpečnější a navíc kryté, bez rizika kolony ve Vídni a i když vlak z něj jede 40 minut, tak 15 min bych stejně strávil ještě v autě na letiště a dalších 10 min bych pak šel pěšky k terminálu.
Dopravy vlaky a autobusy je příliš drahá na to, aby mohla konkurovat autu i s parkováním. Třeba takový Flixbus Brno-VIE pro 3 lidi mi vychází dráž než Uber (3300 vs 3100) :D to je fakt absurdní, jak je to nastřelené.

3 Citovat

PC že je malinkaté fakt nechápu.

0 Citovat

Díky VX za rozbor, přišla jsem ke stejnému výsledku i intuicí, že nejlevnější je ve dvou hromadná doprava na Wien Hbf a slevněná jízdenka na vlak S1-S7, kupováno tak 1-2 měsíce dopředu (vlak ČD Brno - Vídeň kupovat přes idos nebo oebb, pak je levnější, je bez místenky ale místa bylo ve vlaku vždy dost), když autem Leopoldau. Samozřejmě extrémní časy odletů a příletů se řeší jinak.

0 Citovat

mxp napsal(a):

PC že je malinkaté fakt nechápu.

Podľa mňa, to "malinkaté" sa vzťahovalo na samotné parkovacie miesto, nie na parkovisko.

3 Citovat

Ahoj, zkouším využít sílu tohoto vlákna. Pojede někdo 12. 7. z letiště Vídeň do Prahy nebo Brna? Vzal by jednoho příživníka prosím? Díky

0 Citovat

Já vzal nakonec ten Orange parking za 71e na týden, tahat tam někoho, aby nás zavezl a pak odvezl, se mi moc nechce. 

0