Tenerife (PRG - TFS - PRG) 2.990 Kč/RT/osoba Smartwings Odbavené zavazadlo do 23 kg https://p.eximtours.cz/s-z1gr4mkw  .

Letenkový koutek

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Z Prahy, Viedne a Budapešti tam nie je nič použiteľné. Asi sa už vypredalo.

Poznámka k ich stránke: asi ju robilo nejaké lietajúce prasiatko :).

1 Citovat

POZOR , hodně textu. RTW

Takže, když spojím pár akcí co jsem tady naházel a tak něco k tomu přidám, vychází možná něco zajímavého.

Foto letu přikládám.

 

1 Vídeň— Abú Dhabí — Johannesburg (12000)/24 hod

Alternativa: Praha - Istanbul — Abú Dhabí — Johannesburg, pokud vám funguje Pegasus....

2 Johannesburg — Luanda — São Paulo (7300)/15 hod

Přidáme trochu exotiky a nečekaně poletíme do Brazílie s angolskými aeroliniemi.

3 São Paulo — Santo Domingo — Guatemala (3400)/ 12 hod

Létá Arajet: nejdřív 7 hodin do Dominikánské republiky (kde můžete možná vystoupit), pak ještě tři a půl hodiny do Guatemaly. Pokud si vezmete jen letenku z Brazílie do Dominikánské republiky přímým letem, bude to stát 4800

Alternativa: stejně chytrá letenka přes Dominikánskou republiku, ale do Kostariky za levněji.

4 Guatemala (nebo Kostarika nebo Dominikánská republika) — LA (4000)/7 hod

5   Los Angeles — Honolulu (2600)/6 hod

6 Honolulu — Sydney (3000)/10 hod

Klasický let do Austrálie za skoro nic (Jetstar)

7 Sydney — Melbourne

Projíždíme Austrálií nebo prostě letíme do Melbourne. (800)/1,5 hod

8 Melbourne — Ho Či Minovo Město (3000)/ 8,5 hod

9 Ho Či Minovo Město — Da Nang (800)1,5 hod 

V jakýkoli vhodný den se přesouváme směrem k Da Nang VietJet

10 Da Nang — Hongkong (1200)/2 hod

V jakýkoli vhodný den letíme do Hongkongu HK Express 

11 Hongkong — Peking (2100)/3,5 hod

Konečně domů!

12  Peking — Vídeň (7600)/24 hod

Alternativa:  z Vietnamu vzít letenky do Kuala Lumpuru, odtud na Maledivy, odtud do Abú Dhabí  a už z UAE do Vídně. Vyjde to trochu dráž, ale s Maledivami a Malajsií po cestě, a bez víza do Číny.

 

CENA: 47000,-Kč +

 115 HODIN LETŮ A PŘESTUPU A CELKOVĚ 17 LETŮ

TERMÍN: ZÁŘÍ  (možný posun od konce srpna až po půlku října)

 

Kdo dočetl až sem děkuji za pozornost ❤️

 


rtw.png

24 Citovat

oceňuju teda tolik času nad takovou srandou, ale za 47 tisíc s economy lowcostama? vždyť ještě před rokem tu byly akce kolem 20k (já v 2021 kupoval za 12k se Star alliance na jedný letence z Londýna) a v businessu byly akce RTW za 45 z káhiry na OW/*A před 3 měsícema - je o tom celý fórum na FT. 
Nechci ti to hanit, asi by se našel člověk co by to koupil, ale myslim si, že na takovou cestu je lepší si počkat a vychytat něco zajímavějšího. Ale lidi jsou dneska schopný koupit i letenky v economy do NY za 25 tisíc, takže kupce to mít asi bude :D

8 Citovat

Kdo by chtěl místo přímého Etihadu Vídeň - Abu Dhabi použít low cost Pegasus, může si tam ještě vložit i Ryanair: Vídeň - Banja Luka - vlak, bus přes Doboj - Tuzla - Istanbul, atd.

Angolský TAAG je svérázný i exotický (zkusil jsem z LIS přes LAD do MPM nebo TMS).

Dále neznámé Arajet, Flynma, HKexpress, také občas problematický Jetstar.

TO JE VÝZVA !!!

0 Citovat

Jinak co se týká více-nákladů za víza, tak by byla třeba ESTA do USA a také vietnamské vízum. 
Australské vízum je údajně zdarma. 
Plus možná i zakoupení saudskoarabského víza kvůli přesedlání na low-cost Flynas v Rijádu.

0 Citovat

fridgy napsal(a):

oceňuju teda tolik času nad takovou srandou, ale za 47 tisíc s economy lowcostama? vždyť ještě před rokem tu byly akce kolem 20k (já v 2021 kupoval za 12k se Star alliance na jedný letence z Londýna) a v businessu byly akce RTW za 45 z káhiry na OW/*A před 3 měsícema - je o tom celý fórum na FT.  

 

Ano, 47 není málo, ale toto je na 17 letů, ne jako “klasicky” podle někoho RTW, kde jsou jen 5 letů za 5 dnu aby se to jen obletělo.

Pokuď někomu jde jen o rtw obletet zeměkouli tak se to da i za 25 Praha - New-york - Honolulu - Peking - Dubaj - Praha.
Za mě je to zase zbytečně vyhozený čas a peníze.  

4 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

 

Angolský TAAG je svérázný i exotický (zkusil jsem z LIS přes LAD do MPM nebo TMS).

Dále neznámé Arajet, Flynma, HKexpress, také občas problematický Jetstar.

TO JE VÝZVA !!!

 

 

Ono tam již na prvním kroku Vídeň - Abu Dhábi s wizz air už je výzva 😁😁

Jsem to hodil tak jen se zajímavosti. Nějak praxe v rtw nemám a nikdy jsem tak nelital. Mě šlo jen o spojení zajímavých letu, take nestandardních (jak to dělají všichni NÝ-Londýn)

1 Citovat

RTW je pro dobrodruhy a s lowcostama za 50k i pro masochisty.

Prakticky vždy je to dražší a méně pohodlné, než když koupíš jednotlivé akce s běžnými linkami a létáš to RT.

1 Citovat

Rovnou hoďte  sem nějaký RTW na 17 letů za míň než 47 tisíc. A ne že to bude z roku 2016, teď jsou jiné ceny a rohlík už nestojí 50 halířů. 

 

0 Citovat

Ale tady jsme na cestujlevne, ne na cestuj jako kokot😉

17 Citovat

@cali

Toto je zbytečné psát. 

6 Citovat

RTW i pod 1000 euro jsou několikrát do roka k vidění na fly4free.com, k tomu si lze dokoupit další lokální přelety...

Round the World Trip from Europe: California, Hawaii & Australia from €842 (fly4free.com)

https://www.fly4free.com/flight-...om-europe/

3 Citovat

Tak jsem o tom psal výše. Za 25 tisíc se dá obletět svět. Klasická cesta, kterou absolvuje mnoho lidí jen proto, aby si mohli zaškrtnout RTW. Pár stejných míst, pár letů a žádný jiný rozdíl oproti ostatním. Taková standardní volba pro běžné cestovatele.

0 Citovat

Pravděpodobně nás tady bude víc kdo RTW uskutečnilo a ano jde to i pod 30 a i dnes. Sám jsem letos v dubnu dokončil jednu za cca 36tis., 12letů a z toho 3lety premiovými aeroliniemi, 3 lety s Hawaiian a 1let v premium economy. A ano, kdybych z Male do Bangkoku letěl s Air asia tak to mam -3tis., a pokud bych z JFK do Londýna letěl v economy tak jsem celkem na 30tis. Kdybych se nenechal vyprovokovat Velikonocemi a počkal na normální cenu ze Sydney do Honolulu tak to mám celkem za cca 27tis.(ano jsem ještě tak trochu RTW amatér, příště to udělám lépe).

Za mě kupovat letenky naráz je ptákovina. Nejen kvůli ceně (levné letenky se neukážou naráz), ale i kvůli tomu, že se soudíte o to plánování itineráře. Ono totiž koupit levné letenky na RTW je to nejjednodušší .
Musíte naplánovat smysluplný itinerář a zastávky, musíte vybrat správné období kdy letět (ano po cestě pravděpodobně potkáte čtvero ročních období a nechcete brát sebou zimní věci), musíte naplánovat ideální časy letů (ano, nechcete mít odlet v 6:30, kdy nestihnete ani snídani v salónku, nebo vám na letiště nic nejede). Navíc trasy by nikdy neměli vést od severu na jih a naopak, ale co nejvíc od východu na západ a opačně (jinak prostě vám to žere čas a zbytečně peníze), musíte počítat s jetlagem a podle toho naplánovat i to kolem.

(nevím zda jste při hledání těchto letenek se vším tímto počítal) 

Nebo se na vše výše můžete vyprdnout, ale buď vás ta cesta neskutečně unaví, nebo za to zaplatíte šílené peníze za všem kolem.

Vaše cena letenek není špatná, ale myslím si, že není taková aby patřila do tohoto vlákna.

Tímto se omlouvám za Offtopic ;)

Jo a když jsme v tom letenkovém koutku, jukněte na pelikána, Etihad má PROMO vč Business :)

 

4 Citovat

36 tisíc za 12 letů je mega dobrá cena, za mě. 

“Za mě kupovat letenky naráz je ptákovina.”

S tímto souhlasit úplně nemůžu, osobní zkušenost je taková, že jsem koupil jednosměrnou, s tím, že pak dokoupím i na zpátek něco. Ono jenže nic nebylo, takže jsem to nechal propadnout a bral to úplně jinak.  Takže spoléhat na to, že pak něco bude není úplně top. 
Každopádně když to takhle   bylo při plánování vše postupně Barney, tak smekám. cestopis jsem četl a bylo to parádní 

  

 

 

Co já posílám je pouze informativní, nikoho k ničemu nenutím.
když  něco je špatně, nesedí, nebo cena není nějak atraktivni tak je možnost to napsat normálně, což většina takhle děla, ale vždy se jeden kreten najde 😉
Snad  v obchodě když nějaké zboží je na mě dráhé tak nejdu za prodávačkou a neříkám ji, že toto koupi jen k0k0t 😁 takhle se pozná jediné inteligence člověka. 

18 Citovat

Salam Air nabízí slevy na lety od září do prosince. Nejčastěji se létá na Blízký východ, zejména z Muscatu, například do Colomba od 4000 Kč.

Další destinace zahrnují Istanbul, Phuket, Bangkok, Islamabad a další.

Více informací najdete na jejich webu - http://www.salamair.com/en/break...fares-oman


img-0793.png

3 Citovat

Srovnání koupi jednosměrky, kdy chci dokoupit pak zpáteční, s plánováním a nákupem letenek na cestu kolem světa je minimálně podivné. Rozdil je poměrně jasný. Asi není třeba to vysvětlovat. Nechci být za kreténa :-).

0 Citovat

@niemados, nějak nechápu tento komentář. Které srovnání?  Který rozdíl?

Co rtw má mít společného s akci nějaké arabské letecké společnosti? 

Jsem  jen upozornil o nějaké akci, která s pohledu společnosti a její vzdálenosti je na 99,9% pro čtenáře tady zbytečná. Ale pro ten 0,01% třeba se bude hodit. 

Každopádně do Colomba od 4K je zpateční. 

9 Citovat

:-)

0 Citovat

Ajet přináší slevy na letenky!

Mnoho letů z Turecka začíná od 9 eur + daně. Například jsem našel let z Vídně do Istanbulu za 80 eur. V ceně je zahrnuto pouze jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

Koupit 25.-26.07. na lety od 16. září do 27. března. 

Z Vídně také létají do Ankary a z Istanbulu do dalších měst, jako jsou Sarajevo, Paříž, Bělehrad, Řím a další.

Více o akci naleznete přímo na jejich webu - http://www.ajet.com/en/media/pre...plus-taxes

7 Citovat

@romancient díky za info Ajet. Doplnil jsem si k letence PRG-SAW i zpáteční cestu. Pokračuj dál..

4 Citovat

Phuket z Prahy za 13.800 Kč v hlavní sezoně. Letí se se Swiss & Edelweiss. 
Na současné poměry je to dobrá cena. 
Termínů je pomálu - listopad, prosinec, leden. Příklad: 8.1.2025 - 20.1.2025. 
S Edelweiss jsem v minulosti letěl a ve srovnání se Swiss nebyl rozdíl.  

4 Citovat

Obě ty aerolinky stojí za prd.

 

1 Citovat

Letenky to nebudou, ale nějaká sleva ano. 

Celestyal Cruises 

Early booking discounts of up to 50% on our Arabian Gulf Cruises
2024 through to early 2027 cruises

Mají tam plavby na 3-7 noci, perský záliv, na vánoce 2025 ideální. na 2024 je toho málo

 

Více info úplně na konci - www.celestyal.com/summer-sale/

     

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Obě ty aerolinky stojí za prd.

 

Souhlasím, taky mne nenadchly. Nejvíc mě dostali, že při přestupu jsem musel vyhodit tu malou vodu, co jsem dostal v letadle...

0