S exotickými Turkmenistan Airlines.  https://turkmenistanairlinestr.c.../0/1/0/0/1 Je možné také např. FRA-SGN 3/7/2024 308 USD https://turkmenistanairlinestr.c.../0/1/0/0/1 MXP-BKK 6/7/2024 za 222 USD https://turkmenistanairlinestr.c.../0/1/0/0/1  .

[T5] Milán - Kuala Lumpur 4.885 Kč OW

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

nucene premisteny brumak napsal(a): 1. je dost možný, že všechny aviabilety s Turkménama jsou refundable:


ne neni to vubec mozny, tohle jsou standartni pravidla o refundu, to ma napsany kazda aerolinka na webu.
U kazdyho tarifu co vidis v ecnoomy je napsany "nonrefundable" zatimco u businessu je napsany 50% refund. To jsou poplatky za refund :)

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

jen pro zpestření:

1. je dost možný, že všechny aviabilety s Turkménama jsou refundable:

Rušíš? Přece by ses nenechal připravit o tuhle "jízdu" :-D

0 Citovat

nerušim, jenom mě to zaujalo :-)

Kolega má pravdu, je to non-refundable.


Že to bude nezapomenutelný, o tom nepochybuju, snad dorazíme celí :-)

Zajímavý je, že pořád mají MXP-KUL na květen za 209 a srpen za 219 (reálně teda 220/230+).

 

 

0 Citovat

Proletěno MXP-ASB-BKK

Není možné rezervaci jakkoli spravovat, vše se řeší až při check-inu. Na maily nereagují. 

Check-in na MXP pomalý a plno zmatků, BP jen do Ašchabadu.  

Let MXP-ASB v pohodě, letušky celkem příjemné, hodně jídla, řekl bych, že na dnešní hladolety je ho až přespříliš. Samozřejmě nečekejte gastronomický zážitek.

Po příletu do Ašchabadu dlouhá procházka letištěm duchů na tranzitní přepážku. Na přepážce jen řeknete, kam letíte. Dostali jsme bez jakéhokoli přičinění exity. Let ASB-BKK zpožděný o 3 hodiny, protože se čekalo na přílety z FRA, LON, IST apod. 

777-300ER od CX celkem slušné, v IFE dost omezená nabídka, ale nějak jsem nestudoval. Po ohlášení ukončení boardingu jsem si vzal celou čtyřku pro sebe, letadlo bylo zaplněné tak z 1/3. CC neprofesionální, zmatečné pobíhání sem a tam, nejméně 5x přepočítávali pax, otrávené výrazy, jedna letuška u exitu si sedala až v momentě, kdy se rozjíždělo letadlo po RWY. Tohle jsem ještě nikde neviděl. 

Žádný amenity kit, žádné deky, polštáře. Všechno si musí člověk vyškemrat. Jakákoli žádost o něco - nasraný výraz CC. 

Jídla opět hodně, ale kvalita strašná. Na snídani suchá palačinka s mletým masem. Na udušení dobré. 

Měl jsem z toho trochu větší obavy, ale nejsou na místě. Asi bych s nimi letěl znovu. Koupit letenku za stále stejnou cenu i v den odletu, to se jen tak nevidí. 


img-3921.jpeg
img-3928.jpeg
img-3934.jpeg
img-3929.jpeg
img-3951.jpeg
img-3941.jpeg

16 Citovat

Že prej v ASB neni security?

Kamarád veze nějaký lahvičky, tak se ptá :-)

0 Citovat

Security byla, ale podle mě tam přeneseš cokoli. Vlastně mi to připadalo, že to tam bylo omylem. 

0 Citovat

Jinak na letišti v Ašchabadu byla bezplatná Wi-Fi, ale blokováné bylo snad všechno, nepomohla ani VPNka.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Security byla, ale podle mě tam přeneseš cokoli. Vlastně mi to připadalo, že to tam bylo omylem. 

 

A projíždí to x-ray, nebo jak?

 

Bo v tom videu na yt, co někdo cestou pořizoval, bylo, že vlastně security nic, jen prošel kolem...

0 Citovat

JJ, mají tam rám a rentgen, ale netuším, na co se zaměřují. Nic se nesundává, nic se nevytahuje. Seděla tam jedna baba a nic nestíhala. Za security je duty free, kde si můžeš koupit hektolitry laciného chlastu. 

0 Citovat

Ahoj Lukáši, jak to bylo s covidovým testem u transitu? Na dvou videií na YTB jsem viděl, že je stále dělají.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

JJ, mají tam rám a rentgen, ale netuším, na co se zaměřují. Nic se nesundává, nic se nevytahuje. Seděla tam jedna baba a nic nestíhala. Za security je duty free, kde si můžeš koupit hektolitry laciného chlastu. 

 

Tak to bude cajk. Jestli tam chlast i prodávaj, asi nebude zakázanej

0 Citovat

Lukáš Vávra napsal(a):

Ahoj Lukáši, jak to bylo s covidovým testem u transitu? Na dvou videií na YTB jsem viděl, že je stále dělají.

Testy dělali jen těm, co vstupovali do Turkmenistánu. Žádná evidence ale u vyšetřovaných neprobíhala, proto jsem nepochopil, proč ty testy dělají, když si nikoho nikam nezapisují... 

2