Existuje ještě nějaká možnost jak alternativní cestou zlevnit letenky Ryanairu? Většina více či méně pofiderních OTA je vůbec nevyhledá. Srovnávače nabídnou přímo letenku od FR nebo minimální nabídku OTA za navýhodnou cenu.  .

OTA a letenky FR

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Pelikán ty letenky a další služby prodává dráže než třeba Ryan.

Pokud stejnou letenku vybíráš mezi akčními, hodí to lepší cenu, než když jí hledáš ve vyhledávači Pelikána. Někdy to letenky ani nedokáže najít, nebo ze třech letů za den najde jen jeden a nejde to změnit.

Jsou to vše chyby v algoritmech, které také umožňují využít slevový kód při platbě kartou (která je také zpoplatněna cca 100-150) i když platíš převodem.

Kupuj po jedné letence, a hledej mezi akčními, zda se to vůbec vyplatí je potřeba kontrolovat na webu dopravce, za kolik to prodává on. Ale má to smysl hlavně u hodně levných letenek. 

2 Citovat

Sue, paráda! fakt to dává jiné (a lepší) ceny přes ty akční letenky, než ve vyhledávači!
Akorát jako odchozí letiště jde nastavit jen ty okolo ČR, což když chci koupit zpáteční letenku samostatně (a moje letiště odletu pro cestu zpět v tom výčtu není, tak to nejde jako akční letenku (za tu lepší cenu) vyhledat, že?
Nebo je na to nějaký hack? ;)
Případně nějaký kupon, který by zlevnil dražší letenky?

Nebo případně jde ještě někde jinde koupit lety FR levněji? (aktuálně skoro ze všech vyhledávačů zmizeli)

0 Citovat

To řešíš celkem na poslední chvíli. Nebude-li akce prodloužena, končí již 30.6.

Nejlevněji vychází jen cesta tam. Cesta zpět nikoliv. Cesta tam i zpět vyšla nejlevněji jen v případě VIE-BNX-VIE.

0 Citovat

Tak přes ptáka jsem bral RAK - AGP - PRG, samozřejmě dvě letenky zvlášť. Vyšlo to na 2050,- co není mega sleva, ale na letní sezonu ještě ok.

Jednu letenku jsem dosral tak během dvou hodin, druhou jsem zatím nedostal.

Cestu tam mám zajištěnou MXP - RAK za 10e. Každopádně Wizz jsou svině, jelikož celý srpen měli Praha - Milan za 500 kč,- když jsem to včera chtěl koupit tak v můj den odletu jako jediný datum cena hned vyšplhala nahoru. 😁

Někdo nějaký nápad jak tam levně? (kromě Bergama) 

0 Citovat

goro napsal(a):

Sue, paráda! fakt to dává jiné (a lepší) ceny přes ty akční letenky, než ve vyhledávači!
Akorát jako odchozí letiště jde nastavit jen ty okolo ČR, což když chci koupit zpáteční letenku samostatně (a moje letiště odletu pro cestu zpět v tom výčtu není, tak to nejde jako akční letenku (za tu lepší cenu) vyhledat, že?
Nebo je na to nějaký hack? ;)
Případně nějaký kupon, který by zlevnil dražší letenky?

Nebo případně jde ještě někde jinde koupit lety FR levněji? (aktuálně skoro ze všech vyhledávačů zmizeli)

Žádný hack není, nejlépe je vybírat z akčních letenek a u levných letenek lze koupit RT rovnou, u dražších nejprve cestu tam a pak se podivat do akčních letenek jestli je k dispozici akční cesta zpět a opět ji i koupit jako OV - cesta tam. Kód končí na konci měsíce, ale určitě brzy přijdou s dalším, zda půjde obejít, to se uvidí...

0 Citovat

romancient napsal(a):

Tak přes ptáka jsem bral RAK - AGP - PRG, samozřejmě dvě letenky zvlášť. Vyšlo to na 2050,- co není mega sleva, ale na letní sezonu ještě ok.

Jednu letenku jsem dosral tak během dvou hodin, druhou jsem zatím nedostal.

Cestu tam mám zajištěnou MXP - RAK za 10e. Každopádně Wizz jsou svině, jelikož celý srpen měli Praha - Milan za 500 kč,- když jsem to včera chtěl koupit tak v můj den odletu jako jediný datum cena hned vyšplhala nahoru. 😁

Někdo nějaký nápad jak tam levně? (kromě Bergama) 

 

lepší kupovat příště za střízliva ;-)


screenshot-2024-06-27-at-14-22-33.png

1 Citovat

T9 se vždy snaží udělat ze mě legraci 🤣🤣

0 Citovat

vůbec ne, taky už jsem pár letenek doslova dos...ral :-)

1 Citovat

romancient napsal(a):

Tak přes ptáka jsem bral RAK - AGP - PRG, samozřejmě dvě letenky zvlášť. Vyšlo to na 2050,- co není mega sleva, ale na letní sezonu ještě ok.

Jednu letenku jsem dosral tak během dvou hodin, druhou jsem zatím nedostal.

Cestu tam mám zajištěnou MXP - RAK za 10e. Každopádně Wizz jsou svině, jelikož celý srpen měli Praha - Milan za 500 kč,- když jsem to včera chtěl koupit tak v můj den odletu jako jediný datum cena hned vyšplhala nahoru. 😁

Někdo nějaký nápad jak tam levně? (kromě Bergama) 

Mozna jsi mohl v letni sezone (v srpnu) vyuzit letenky VIE - AGA za 131 Kc nebo 85 Kc.

Nebo muzes vyzkouset jako priskoky napriklad VIE - MXP (97 Kc) nebo PRG - TRN (85 Kc).

0 Citovat

No nevím. Plánoval jsem wizzairem, jelikož měl bych tam dobrý spoj. Jen den co potřebuji (25. srpna) zrovna je za nejvyšší cenu. 

Vídeň - agadir za 400,- možná bude lepší volba, jen přijdu o 500 Kč co jsem už dával MPX-RAK… 


img-0790.png

0 Citovat

Na legendární let VIE - BNX v období leden, únor, březen 2025 jsou ceny 651 Kč. V dalším kroku už jen 650 Kč, tedy vodomilně-ptačí promo kód neprojde. Jedině si přidat poplatek za změnu letenky 59 Kč (celková cena tedy 109 Kč).

V létě jsou tam krásné hory, hlavně kaňonem směrem na Jajce. V zimě by to bylo na aktivity v Banja Luce asi trochu skromnější.

0 Citovat

Byl jsi tam Jakube při své návštěvě? Myslím v té Jajce.

0 Citovat

Loni v cervnu jsme byli 3,5 dne s pouzitim autobusu: Banja Luka, Jajce, Travnik, Tuzla. 
(Jajce je skvely, s horami i pres 1000 metru okolo, s pevnosti na kopci, s vodopadem na rece Pliva ustici do reky Vrbas, s drevenymi vodnimi mlynky, s politickym muzeem AVNOJ)

Letos v cervnu jen 2,5 dne s pouzitim vlaku: Banja Luka (+ Srpske Toplice), Doboj.

 

0 Citovat

Dík

0 Citovat

Příjemná novinka, platnost kuponu (PEL600CZ) byla prodloužena do 30. 9. 2024.


pel600cz.png

4 Citovat

Podle MC se evidentně jedná o úspěšnou akci. Nevadí, že lidi stejně platit jinak než MČ 😂

1 Citovat

A co  počasí v zimě v BiH?

Plánuji se tam vydat buď koncem října nebo na Vánoce, u té první varianty by bylo na 9 dnů, u té druhé tak zhruba 11 dnů, jen nevím počasí, píše  0 až 5 což nevím bude li tam úplně pohodlně.. 

0 Citovat

Počasí v zimě tam může být dost ošemtné. Buď mírné nebo i se závějemi. Osobně bych volil se tam spíš vydat jaro - léto - podzim.

A hlavně pokud nyní ukazují kalendáře nabídku letenek do konce března 2025, pak ten prodloužený promo kód (do 30.9.2024) dosáhne později kalendářně až ke konci června 2025.

1 Citovat

Ten kód do Bosny ani nechci, počítal jsem cenu letenky + bus do Vídně + pronajmu auta + benzin  a vychází to dvakrát tolik než bych jen osobním tam a najezdil 1500 km... Takže to vezmu asi poslední týden října.

 

S pelikánem jsem bral pouze VIE - AGA za 400, RAK - AGP za 800 a AGP - PRG za 1100

A když to mají ještě na pár měsíců tak má cenu kouknout i na další lety..

0 Citovat

Další ušetřené letenky jsou sice už v appce, ale buď mají na Pelíku prázdninový režim nebo řeší nějaký "binčus".

Čas potvrzení rezervace, platby/ emaily s kódem.

12:54, 13:20/ další den v 18:46.

20:28, 20:55/ další den v 16:16.

18:02, 18:25/ další den v 15:23, navíc s neplatným emailem - musel jsem volat na infolinku - čekačka 10 min, špatně to okopírovali?

Vše v normální pracovní dny.

Emaily už nejsou typu - letimspelikanem@gmail.com, dnescestujemspeli@gmail.com, ...

ale jednorázové maily - příjmeníxy@kilobranie.sk

Není to stížnost, stále tím šetřím v průměru 180,- na 1 OW, ale rychlost byla lepší. 

1 Citovat

Oni mají i v podmínkách, že je to do dne od objednávky. Poslední dobou asi nějak nestíhají, ale když se jim člověk připomene mailem, tak to může pomoct. V poslední době jsem dostal e-maily všeho druhu, ale nejnovější jsou z kilobranie.

Řekl bych, že se to rozkřiklo a stali se obětí vlastního "úspěchu", i když... už před lety jsem chtěl akční letenku a odpověděli mi až druhý den, kdy už bylo po akci. Nebýt slevového kódu, tak bych svůj slib, že už tam nenakoupím, dodržel. 😆 Taky je zábavné, jak chtějí poplatek za platbu kartou, aniž by to nazvali poplatkem za platbu kartou. 🤣

1 Citovat

"Oni mají i v podmínkách, že je to do dne od objednávky."

 

Fakt? V kterých?

"Vážený kliente,

Vaše úhrada proběhla ÚSPĚŠNĚ.

Objednané služby Vám budou zaslány na Vaši mailovou adresu v co nejkratším možném čase, nejpozději však 14 dní před plánovaným odletem."

1 Citovat

Někde jsem to četl, až budu mít čas, tak se po tom podívám.

0 Citovat

Na konci každé objednávky.


pxl-20240711-160438290-2.jpg

0 Citovat

Jo, dík. 🙂

0