Zdravím cestovatelskou komunitu a rád bych se zeptal, zda by někdo pomohl s naplánováním netradičního Round Tripu a  je jedno zda z Prahy nebo Vídně. Jde o to, že mám kluka 7 let a je blázen do letadel a chtěl bych naplánovat nějaký zajímavý trip na cca 4 dny, perfektní by bylo abychom letěli nějakým netradičním typem letadel (samo, že vždycky se to bude muset navázat nějakou A319-321 či. 737). Cenový limit cca 10K/osoba za letenky. Předem díky za pomoc    .

TRIP - netradičním letadlem

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

11 reakcí

Zdravím cestovatelskou komunitu a rád bych se zeptal, zda by někdo pomohl s naplánováním netradičního Round Tripu a  je jedno zda z Prahy nebo Vídně. Jde o to, že mám kluka 7 let a je blázen do letadel a chtěl bych naplánovat nějaký zajímavý trip na cca 4 dny, perfektní by bylo abychom letěli nějakým netradičním typem letadel (samo, že vždycky se to bude muset navázat nějakou A319-321 či. 737). Cenový limit cca 10K/osoba za letenky. Předem díky za pomoc  

0

Praha-Bělehrad se obvykle létá s vrtulovým ATR-72. Některé kombinace u nich ani nevycházejí tak draze.

0 Citovat

Co takhle výlet z Vídně do Kodaně s Ethiopanem v 787 (wide body v Evropě není moc obvyklý). Cena vychází kolem 130€ zpátečka.
V Kodani se proletět nad městem s https://www.seaplanes.dk/ v DHC-6-300? Cena 110€

3 Citovat

@Philcz84 díky moc, to nevypadá zle, hlavně ta přidaná hodnota v té DHC-6-300. Zkusím nakombinovat. 

1 Citovat

zober ho do Budapesti na Lisunov Li-2 
http://www.goldtimer.hu/

3 Citovat

Můžete si udělat kolečko VIE-INI s Laudou (s použitím kódu od dlouhozobého třeba i jen za 65 Kč).

A pak INI-BEG-BUD s Air Serbia ve vrtulových ATR-72 jen za 1300 Kč.

3 Citovat

Já mám totéž, ale 12 let.

Jestli byste mi někdo neporadil něco zajímavého , ale odlety Praha, Lipsko, Drážďany, Berlín a návrat do toho stejného bodu (parkování auta) .... narozeninový letecký výlet, možno i s nějakým pěkným spottingem, kde se toho dá vidět zblízka. 

Ten dlouhozobý se nedá použít na dítě, leda koupit najednou 1+1 jednosměrku???? :)

Nemusí to být o prázdninách.

0 Citovat

S tímhle rozpočtem 10k/osoba bych případně zkusil i nějaký český aeroklub. Dalo by se podniknout asi i pár vyhlídkových letů, včetně vrtulníku nebo balónu. Nebo v Budapešti jak píše tonic. Byl jsem tam na leteckém dni a k dispozici několik historických letadel za velmi slušné peníze. Ale platby jen v hotovosti a cizí jazyky dost bída.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Já mám totéž, ale 12 let.

Jestli byste mi někdo neporadil něco zajímavého , ale odlety Praha, Lipsko, Drážďany, Berlín a návrat do toho stejného bodu (parkování auta) .... narozeninový letecký výlet, možno i s nějakým pěkným spottingem, kde se toho dá vidět zblízka. 

Ten dlouhozobý se nedá použít na dítě, leda koupit najednou 1+1 jednosměrku???? :)

Nemusí to být o prázdninách.

Austrian ted dopoledni viden lita ATR kem…

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Můžete si udělat kolečko VIE-INI s Laudou (s použitím kódu od dlouhozobého třeba i jen za 65 Kč).

A pak INI-BEG-BUD s Air Serbia ve vrtulových ATR-72 jen za 1300 Kč.

Tak tohle zní hodně dobře a nezabralo by to ani moc času a poměr cena výkon perfektní!

@Lord Pitzbudka právě před 14 dny jsme se vrátili a měli jsme routing PRG-VIE-LPA-BRU-PRG a právě PRG-VIE byl v ATR-72 s FLYGBRA.SE a byl z toho hotovej. Jinak celé kolo za 3950,-czk tak právě vymyslet něco podobného. 

0 Citovat

Pokud vám v INI zbyde čas, je tam i pár věcí k vidění. A taky už nejspíš bude v provozu nový terminál (s jen tříměsíčním zpožděním 🙂).

0 Citovat

Není to úplně letadlo, ale kdyby měl rád i vzducholodě, tak se dá proletět z Mnichova, nebo Friedrichshafenu od 320 €/osobu. Do Mnichova jezdí autobusy i přímé vlaky z Prahy, do Friedrichshafenu jezdí přímý Flixbus.

https://zeppelinflug.de/en/zeppelin-flights

Asi je to trochu mimo, ale nedalo mi to, bydlím poblíž :)

5
11 reakcí