Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Já tomu pořád nerozumím. Kupuju letenku proto, že chci letět. Ne, abych pak hledal důvody, jak z toho vycouvat. Ti, co chtějí letět, žádný problém nemají.

2 Citovat

Ano, asi si nerozumíme. Já (a asi i Torpy, i když nechci mluvit za něj) tady dáváme najevo, že chceme letět, k tomu je nutné akceptovat změnu vynucenou/zaviněnou wizzem, ale wizz nám zároveň momentálně znemožňuje tu akceptaci reálně provést, a pokud se na tom nic nezmění, tak budu až do odletu (který má být za několik měsíců) v nejistotě, jestli skutečně odletím a jestli mi umožní tu akceptaci provést alespoň den předem, až mě laskavě pustí do check-inu (pokud by to zůstalo ve stavu, v jakém to je dnes). To je pro mě docela podstatný rozdíl třeba oproti stavu, kdyby mi ty letenky teď natvrdo zrušili a vrátili peníze (věděla bych na čem jsem a zařídila bych se podle toho).  

0 Citovat

@Beáta: Já osobně jsem pořád celkem v klidu, protože doufám, že si wizz tenhle bordel, kterej sám udělal svojí vlastní hovadinou, nějak spraví. Ale když nespraví a nechá to tak, jak je to teď a začne se blížit doba mého odletu, tak rozhodně v nejistotě budu, právě proto, že letět chci a nejsem zvědavá na to, aby mi pak třeba odmítli udělat check-in s odůvodněním, že jsem přece neakceptovala změnu (jejíž akceptaci mi sami znemožnili). Nejde přeci jen o cenu letenek, na spoustě cest je letenka naopak ten nejmenší náklad, lidi na to mají navázané další náklady na ubytování, půjčení aut a další věci, což třeba v hlavní sezóně je jednak dost drahé a jednak to nemusí jít vždycky zrušit na poslední chvíli. Jen se celou dobu snažím vysvětlit, v čem spočívá problém a že nemusí jít vždycky o nějakou snahu něco "ojebávat" apod., čímž začala celá tahle diskuse. Týká se to i letů, které jsou už v blízké době a přitom lidi nemají možnost akceptovat změnu, i když s ní souhlasí, což může mít pro ně následky, když bude wizz dělat další změny nebo rušení jejich letů apod., už to tady psal Torpy a je zbytečné to pořád dokola opakovat.

Kdo se do té situace dostal, tak to chápe, kdo ne, tak to taky může pochopit, když chce (vysvětlovalo to tady už dost lidí), no a kdo to pochopit nechce, tak už je asi zbytečné to pořád dokola řešit. 

1 Citovat

Bože, nehysterčete. Máte to podle vlastních slov ještě několik měsíců. Do tý doby to bud opraví, nebo jim tam zavoláte, co kurna mate delat, ze to nefunguje.

Pořád nechápu, kde je ten problém.

1 Citovat

Tak proč se k tomu vyjadřujete, když pořád nechápete, kde je problém a nijak se vás to netýká? Ti, kterých se to týká, tak na rozdíl od vás chápou, kde ten problém je, což je z obsahu diskuse celkem jasné.

3 Citovat

@ Ala uplny suhlas.

@Beáta ako si spravne napisala situacia o niekolko mesiacov moze byt ina, a nemusi mi umozmovat letiet s X dovodov nezavinenych Wizz. Ale tym, ze tam boli tie moznosti a co je dolezite boli bez casoveho obmedzenia, tak mi to davalo moznost si nechat tie peniaze kedykolvek bez problemov nechat vratit.( toto ponukal iniciativne sam Wizz)Teraz ich bud ( ak by bolo treba)  budem musiet nechat prepadnut, alebo od nich zlozito, a hlavne dlho vymahat.

2 Citovat

Vyplnil jsem včera formulář na stížnost a, světe div se, dnes přišla odpověď: "Regarding your request, we have checked the reservation XXXXX and seen that our agent previously accepted the carrier changes.". A to je všechno. Normálně si dělají srandu...

0 Citovat

To je k te rezervaci, kterou mas az na zimu? Jakoze to za tebe zakceptovali sami?

0 Citovat

@Jox: Jak může agent za tebe akceptovat změny? 🤣

0 Citovat

Jox, tebe aspoň napísali, že zmenu akceptoval agent. Mne tvrdili, že som ju akceptoval ja. Samozrejme, že nie. 

0 Citovat

On je ale vtip v tom, že mi tam pořád visí hláška, že musím akceptovat změnu, takže za mě změnu těžko někdo mohl akceptovat, jen odebrali možnosti, které tam předtím byly. Beru to jako primitivní lež s cílem získat čas nebo rovnou odradit zákazníka od řešení problému.

0 Citovat

Samozrejme, ze nikto nic za nas neakceptoval, lebo ani nemohol. Preto tam tu hlasku mame vsetci. Akoze mne nevadi, ze poletim v povodnych terminoch, ale ide o to co Wizz predvadza uplne svojvolne. Kazdopadne pochybujem, ze by to riesilo rakuske APF individualne.

0 Citovat

Tak Wizz už má všechno u prdele delší dobu. V mém případě žádost o kompenzaci přes apf. Wizz uznal kompenzaci 800 euro, ale peníze nikdy neposlal. Sama apf mi napsala, že nedodržuje zákony, ale pokud jí nehrozí bezprostřední fin. škoda, mají všechno na háku. Toto jejich poslední vystoupení je jen další z jejich podpásovek, které v posledních letech jedou.

Takže na apf vůbec nespoléhejte. Ta na ně nemá žádné páky. Může jen slušně požádat a když ji Wizz  pošle do prdele, tak je v koncích.

2 Citovat

Já jsem z jejich posledního mailu na téma kompenzace vyrozuměl, že to předávají rakouskému úřadu pro civilní letectví, který může dát Wizzu pokutu, ale mou žádost o potvrzení, že to předávají právě jim, odignorovali. To mi ale asi prachy nevrátí. Psal jsem i přímo tomu úřadu, ale ten mě už 5 měsíců ignoruje a na moje čerstvé dotazy taky zatím nereagoval.

0 Citovat

Mně poslala apf na můj dotaz, na koho se mám teda obrátit, nebo jestli mám čekat, že se mi někdo ozve toto:

 

unfortunately, we are unable to make an assessment of this type. However, the Verein für Konsumenteninformation (Consumer Information Association, e-mail konsument@vki.at, tel. 01 58 877 - 0) or the Arbeiterkammer (Chambers of Labour, http://www.arbeiterkammer.at/ueb...ndex.html) may be able to help. 

Zatím jsem nezkoušel. Ještě měsíc počkám, jestli se nestane zázrak a pak uvidím.

0 Citovat

Pochybuji, že jsem výjimka, ale já jsem u všech 3 dotčených  letů (10/23, 02/24 a 03/24) měl ještě včera pořád stejné možnosti, jako od začátku, jeden jsem posunul, jeden potvrdil v původních časech a jeden zrušil, kredit klasicky obratem.

0 Citovat

Lidi, už mně znáte, já jsem docela posera, takže si tady o Wizzu jen čtu než bych si od nich něco koupila. A povím vám, že člověk (některý) vydrží hrozně moc 🤣 ale Wizz asi víc.😭

3 Citovat

cali, už je rok 2023 :-)

jinak teda máš štěstí, já u obou rezervací 12/23 a 03/24 bez možnosti cokoli udělat

0 Citovat

Ja som to vcera rano tiez este u  Velkonocnej Malagy mal. Na obed uz nie. U Madeiry v Marci mi to zmizlo ani neviem kedy, lebo som to nesledoval., lebo by ma nikdy nenapadlo ze taketo nieco vyvedu.

0 Citovat

Ještě že jsem zažil rozumu a předevčírem tu Madeiru zrušil 2/2024.

 

0 Citovat

Dobrý den, zdravím všechny cestovatele.

Využili jsme možnost přebookování letu na Tenerife při příležitosti změny dopravce na Wizzair Malta. Pobyt jsme si prodloužili z týdne na 11 dní a změnili termín návratu do Vídně ze středy do neděle. Bohužel mě ale nelze provést check in na zpáteční cestu. Píše mi to, že toto lze až 48hod před odletem, nebo si přikoupit sedadla. Asi to systém nevyhodnotil jako zpáteční cestu, kde bychom mohli udělat check in až 15 dní předem. Ptám se tedy, jestli lze na letišti Tenerife jih použít palubní vstupenku jako pdf v mobilu. Palubní lístek do aplikace to nevygeneruje podle jejich webu. Toto letiště prý nepřijíma palubní lístky v mobilu.

Děkuji za odpověd.

V.D.

0 Citovat

Pokud se nic nezmenilo v poslednich 4 mesicich, tak ano, pdf v mobilu lze :)

1 Citovat

Václav Dumek napsal(a):

Píše mi to, že toto lze až 48hod před odletem, nebo si přikoupit sedadla. Asi to systém nevyhodnotil jako zpáteční cestu, kde bychom mohli udělat check in až 15 dní předem. Ptám se tedy, jestli lze na letišti Tenerife jih použít palubní vstupenku jako pdf v mobilu. Palubní lístek do aplikace to nevygeneruje podle jejich webu. Toto letiště prý nepřijíma palubní lístky v mobilu.

Na každou cestu se check-in dělá zvlášť, 48 hodin před odletem. Pokud nelze použít mobilní boarding pass z aplikace, tak musíš udělat online check-in a VYTISKNOUT si boarding pass na papír.

0 Citovat

To není pravda - na většině letištích, které neakceptují mobile boarding passy, ti úplně v pohodě přečtou pdfko z mobilu (v rozporu s oficiálními instrukcemi Wizzu/Ryanu). Výjimkou je třeba Marrakesh, kde ti boarding pass razítkují, ale Tenerife je podle Lorda evidentně v pohodě, takže bych se toho nebál.

0 Citovat

Před 2 lety stačilo mít PDFko v mobilu, ale to se mohlo změnit.

Podstatné je, že Wizz na tomto letišti nevydává mobilní BP a tvrdí, že ho je potřeba vytisknout. Pokud tam přijdete bez papíru (a ověření aktuální situace v posledních týdnech), může se stát, že budete hledat tiskárnu, jinak neodletíte.

0