Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Sultan Mahagon bin Bordo - áno stalo, minulý piatok s Ryanairom, odlet z BTS do BGY, priplietol sa tam nejaký Burgas k tomu. Keď to pozerám na radare takto spätne, v histórii daného lietadla je to už správne.

1 Citovat

Ne vždycky to sedí, naposledy se mi stalo, že na radaru byla airbus do poslední chvíle, dokonce i sedadlo jsem měla podle A320 13 řadu a doletěl B737, tak mi dávali novou letenku až na bráně, pak jsem se zapomněla podívat, zda to tam přepsali nebo ne. 

1 Citovat

už se to změnilo. díky

0 Citovat

Zmatky na Flightradaru nejsou žádná vzácnost.

2 Citovat

chyby na fr nema vubec smysl resit. jenodkazany na externi zdroje a obcas se tam dostavaji nesmysly.

zejmena prave v rotacich a historii letu

0 Citovat

Do kdy se musi potvrdit, zmenit nebo zrusit letenky po zmene??,  puvodni termin uz neni…uz mam tak 3/4 roku flexibilni letenky a uz me zacali mailem bombardovat, ze mam potvrdit novy let, jeste to ale nemame rozhodnute, takze vyckavam.

0 Citovat

Maily bombardují vždycky. Naposledy jsem měnil tento měsíc snad týden před odletem a v pohodě. Pořád věřím tomu, že do 3 hodin před odletem. :)

0 Citovat

Ale z jakeho terminu??🤦‍♀️ z toho, co prednabizi jako alternativni…

0 Citovat

Letošní březnovou Katánii jsem měl koupenou dlouho dopředu a zvlášť let tam a zpět. Po výrazné změně časů s velkým předstihem (jeden směr o půl dne a druhý asi o 2 dny) jsem dlouho nic nepotvrzoval a myslel jsem si, že mám flexibilní letenky. Nové časy mi vyhovovaly a když jsem to chtěl nedlouho před odletem potvrdit, zjistil jsem, že flexibilní je jen jeden směr. Nejspíš se stalo, že u toho druhého došlo po větší změně ještě k drobné změně, která měla za následek zrušení možnosti změny (minimálně tu možnost kliknout na odkaz). Od té doby mi nechodily maily na potvrzení tohoto letu.

0 Citovat

No ja bych se u nich docela bala nechavat si potvrzovani nejak na posledni chvili, jsou to *** a muze se stat cokoli, to vsichni vime :-)

0 Citovat

Dřív byla jedna z možností /  i psaná u nich-info mailem / byla  :  změnu stačí potvrdit až do těch 3 hodin předem od původního času letu. /možnost změny-posunutí, kredit,../

Poslední dobou to tam nemám vysloveně uvedeno. Jde o to taky, že pak náhradní termín už může být vyprodaný i několik týdnů, měsíců .. dopředu.  / letenky nedostupné,../.Což se mi taky stalo ,když jsem chtěl posunout  let. Ať už dopředu, nebo dozadu.

Uvítám tedy jestli má někdo aktuální zkušenost. Nemusí to   být  rozhodnutí -potvrzení nového letu, změna času, případně vyplacení na kredit zrovna až do těch 3 hodin od původního času odletu . Ale kolik tedy vlastně ? 3 dny, týden, nebo je to různé podle obsazenosti, vytíženosti toho letu ?

0 Citovat

Pozor na zmeny, po novom to funguje tak, ako pise Libor. Posunu vam let a mozte robit rebooking, ale ak budete cakat velmi dlho a medzitym spravia dalsi posun, tak sa vam rebooking uzamkne na datum a cas z predoslej zmeny. Takto mi odpraskali tento rok Antalyu.

0 Citovat

A mě Velikonoční Bilbao. S rezervací se nedalo vůbec pracovat a že je mám kontaktovat.

Pak jsem volal na supr čupr linku, že teda beru ty změněné časy a za týden příšlo zrušení, že prý jsem na lince požádal o zrušení.

:-D

Za 120% jsem aspoň koupil Kutaisi, které bylo překvapivě.... změněno :)

Ale abych vznesl i nějakou otázku. 

Máte pocit, že pořád tak hýbou s lety? Upřímně jsem od té doby bral vše jen s FR ale mám tam nějaké kredity, taK uvažuju...

0 Citovat

@jakob

Letos u 7 letů Wizz z 8 nějaká změna. Vše více než půl roku dopředu.

0 Citovat

Ja kupuju vetsinou hodne dlouho dopredu a pak vzdycky nastane urcity obdobi (nekolik mesicu predem), kdy zacnou menit casy, nektere o par minut a nektere o pul dne nebo cely den apod. Takze s tim je treba u nich vzdycky pocitat a nejak se tomu prizpusobit. Zatim se mi ale nestalo, ze by mi to zmenili nejak kratce pred cestou, treba jen mesic predem (nepocitam ruseni letu do Tel Avivu po teroristickem utoku, to byla specialni situace).

0 Citovat

Chtěl jsem napsat OK ale raději tedy Díky :)

0 Citovat

No ja mam 3/4 roku letenky, 1 velka změna o dny, tak nekdy v unoru a od te doby dalsi drobne zmeny 2x a zatim mi to stale nabizi presun, potvrzeni a zruseni. Prednastavene datum odletu od nich mam pulka zari, ktere ale budu pripadne menit na rijen.

1 Citovat

Jeste bych rekla (tedy jen na zaklade mych vlastnich zkusenosti, mozna nekdo jiny zazil neco jineho), ze celkem se da spolehnout na ty frekventovane spoje, ktere litaji kazdy den nebo skoro kazdy, napr. z Prahy Milano, Rim, Londyn apod., tam mi to nikdy nezmenili nebo jen o 10-20 minut apod. (tam by ani moc nedavalo smysl menit to na jiny den), ale vic meni ty destinace, kam se lita jen 2x tydne, hlavne mimo EU.

1 Citovat

Mně změnili říjnový Milán už asi 8x a Novoroční Řím asi 3x. Je to prostě banda impotentních amatérů a došla mi s nimi trpělivost.

A to ani nezmiňuji zrušený Jerevan 3 dny před odletem, půl roku jsem se s nimi tahala o vrácení peněz a nakonec si stejně půlku nechali.

2 Citovat

14 letu s Wizz air uskutečněných bez jakýkoliv změn či problému (zpoždění 15-30 minut  jak to u nich většinou bývá nepočítám)

1 let u Wizz air pořad přesouvali na hodiny a pak i dny.  Pak nakonec byl zrušen (nová linka + rok 2020, důvod — covid)

 

Takže oproti ostatním to s nimi mám ještě dobrou zkušenost 😄

Jo, a jednou mi i vraceli nějakých 600€ za odepřeni nástupu na palubu. 

0 Citovat

Zrovna Řím z Prahy mi Wizzair změnil loni z ideálního odletu ráno na večerní asi 2 týdny od koupení (let za 3 měsíce). Letos jsem Řím z Prahy zkusil znovu, vydrželo to týden a posunuli ho o 6 hodin, ale tentokrát jsem si hned nechal vrátit peníze a koupil lety na stejné dny z Vídně za polovinu.

0 Citovat

Tyjo tak koukam, ze jsem mela stesti, kdyz jsem s nimi Rim, Milan, Londyn i dalsi cesty zvladla bez nejakych vyraznych zmen :-)

0 Citovat

Za covidu to s nimi byla jízda. Letenky nakoupené za kredity a za pár týdnů vždy změna. Měl jsem několik letenek na to samé období a podle opatření týden dva dopředu vybíral, kam se mi to vlastně chce, doladil termín při rebookingu a zbytek zrušil.

Poslední úlovek VIE-EVN > BUD-GYD. Ale zajímavé lokality jsem s nimi už projel, tak žádný další zbytečný adrenalin 😂

1 Citovat

Tych zmien je uz podstatne menej, posledne bolo Bilbao pred pol rokom (kde uz aktualne som) a potom Vianocna Kahira, inak je klud resp. Nic co by slo rebookovat (lebo nie je posun o 3+ hodiny)

0 Citovat

Nie je toto uz zmenene? Ze moznost rebook/refund je dostupna az pri podstatne vacsom posune. Mam taky dojem, ze az v pripade posunu na iny den.

0