Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

romancient napsal(a):

Ne-ne , poletím s nimi ještě na Maledivy a už pak ať klidně krachují  😁

Pokud nekoupíš cestu do AUH fakt levně, tak se ty nejlevnější komba pohybují kolem 7k, a to se po započtení 1 noci v AUH na cestě tam i zpět (protože věřte Wizzu, že poletí včas nebo s tím nehýbne), tak jsi na ceně dobré akční letenky s nelowcostem.

2 Citovat

Zkusil jsem zažádat o zrušení a refund přes formulář, tak uvidím. Volat se mi nechce a takhle písemně se to pak v případě potřeby líp posílá příslušnému orgánu/agentuře. Jinak jsem zkoušel jejich chatbot, který mi potvrdil, že mám stále nárok na výběr ze 3 možností, ale bylo to náročné se v těch jeho menu vyznat. Nakonec jsem i zkoušel, jestli by se nedalo zažádat přes něj, ale vypadá to, že nedalo a navíc měl zrovna najednou poruchu.

Jinak jsem se teď prohrabával jejich webem a zjistil jsem, že ta speciální linka je už jen na speciální asistenci a v některých zemích, samozřejmě ne v ČR, jsou i linky za lokální tarif pro řešení existujících rezervací.

Taky mě pobavilo, když jsem rušil lety, které ještě zrušit šly, že v české verzi obsahoval text 3 procenta navíc v kreditu a v anglické standardních 20 %.

U toho letu, který mi už nešel zrušit/změnit, jsem si všiml, že mi ho změnili 2x, ale 2. změna se stále neblížíla času původního letu, tak si myslím, že mají jako obvykle v systému chybu, kterou se rozhodli využít k vlastnímu obohacení. Sice slibují odpustit 15eurový poplatek za úkon, který nejde udělat na webu (a dovedu si představit, že by mohla s agentem vzniknout hádka, protože úkon běžně na webu učinit jde, ale jen, když vše normálně funguje 😆), jenže 14 Kč za minutu je stále trochu moc velký poplatek za chybu způsobenou dopravcem, který jinak komunikovat nechce...

0 Citovat

Michale, vím o tom, a také i počítal jsem s tim, že kouknu i SAE, jelikož + 1 stát a nedá se spolehnou na rychlý přístup s wizzem. 

Byla to více sranda ale, jasné je, že lepší bude etihadem v akci. 

ps. Nicméně viděl jsem i wizz Vídeň - malé za 5600. Nevyhovoval mi ale  termín tak jsem to nebral. 

0 Citovat

to Jox, pokud máš možnost volat ze zahraničí je tady verze využití roamingu v rámci volání po EU, dle tarifu operátora.

Já to několikrát využil například v rámci nějakého tripu po EU, nebo při nákupech v Polsku. Naposledy jsem volal přes roaming na polské číslo Wizz z Azor bezplatně. 

Nicméně mi to bylo prd platné, protože online mi slíbili modré z nebe a nic se v požadavku nezměnilo.

0 Citovat

Proto taky radši zkouším písemně.

0 Citovat

Tak zkuste ceske cislo- polskou agentku, tzn. nechat se prepojit (automat nabizi ruzne jazyky), me to zmenila bez vetsiho dohadovani na pockani😘, hovor trval i s automatem (ten je taky nenazranej) asi 7-8 minut, nez taky jsme si ceskopolsky porozumneli. Nejdriv teda rikala, ze budu za zmenu platit, ale pak kdyz jsem ja rekla, ze mi zmenili let, a ze tam nejsou tlacitka na refund, rebook teda zdarma,  tak ze pry se na to podiva a pak ze rozumi a jake datumy teda? Hned obratem to bylo v emailu.

0 Citovat

Nakonec to snad dobře dopadne. Zažádal jsem si přes formulář na stížnosti o refund 20. 8. a dnes mi bez zbytečných keců slíbili poslat peníze na kartu, kterou jsem platil. Komu zmizely možnosti potvrzení/změny/zrušení v rezervaci, nevzdávejte to a žádejte. 😊

0 Citovat

Dnes jsem si poprvé všiml toho, že při odletech z Polska má při slevách Wizz uvedenou nejnižší cenu za posledních 30 dnů. Obdoba toho,  co je v ČR u eshopů. Mohlo by to tak být ve všech zemích. 


screenshot-20240903-204623-wizz-air.jpg

1 Citovat

k cemu je mi dobry vedet, kolik to stalo v minulosti pred slevou?

0 Citovat

Že třeba ta sleva, kterou Wizz nabízí, není úplně taková sleva, když si tu cenu předtím navýšil. 

2 Citovat

otazka stale plati - k cemu mi informace o tom, jaka je sleva, je, a jestli je takova, jakou deklaruje wizz?

nebo vy si vybirate podle vyse slevy? takze kdyz budete mit dve identicke letenky na stejny den a let, jednu za 100$ a poznamkou “akce 50% sleva” a druhou za 20$ s poznamkou 20% sleva, tak si koupite tu drazsi, jen proto, ze je u toho napsano vyssi sleva?

 

0 Citovat

To přece není o výši slevy, ale informace o tom, co bylo a co by třeba zase mohlo být. Mě to přijde fajn, já sice přehled o cenách docela mám, protože to sleduju pravidelně, ale i tak je dobrý vědět, jestli je ta letenka zrovna drahá nebo levná pro danou linku...

4 Citovat

Za mě se jedná o dobrý nástroj. Nevyznělo mi to tak, že by se Michal orientoval podle výše slevy. Jen si díky tomuto údaji může udělat rychle názor, zda se jedná o dobrou nabídku, či nikoliv. Pokud by tam ta nejnižší cena nebyla uvedena, tak bych si danou letenku vyhledal na jiných stránkách, kde je historie ceny a tam bych si ji porovnal, takže mně by tento údaj ušetřil čas. Ocenil bych uvedení nejnižší ceny klidně za delší období.

5 Citovat

Já tedy taky nevidím žádnou přidanou hodnotu v tom, že vidím, jaká byla nejnižší cena za posledních 30 dní. Za prvé není jasné, jestli se jedná o letenku ve stejném tarifu a za druhé tu informaci vidím, až když si vyberu konkrétní termín. 

0 Citovat

Všedník napsal(a):

Za mě se jedná o dobrý nástroj. Nevyznělo mi to tak, že by se Michal orientoval podle výše slevy. Jen si díky tomuto údaji může udělat rychle názor, zda se jedná o dobrou nabídku, či nikoliv. Pokud by tam ta nejnižší cena nebyla uvedena, tak bych si danou letenku vyhledal na jiných stránkách, kde je historie ceny a tam bych si ji porovnal, takže mně by tento údaj ušetřil čas. Ocenil bych uvedení nejnižší ceny klidně za delší období.

Přesně tak, výši slevy vůbec neřeším. Někomu to nemusí přijít užitečné, mně to užitečné přijde. Alespoň člověk ví, že ta sleva nemusí být nutně slevou. Samozřejmě cena už jít dolů nemusí, ale dá to hned na první dobrou nějakou představu. 

1 Citovat

No, vaše předchozí reakce "Že třeba ta sleva, kterou Wizz nabízí, není úplně taková sleva, když si tu cenu předtím navýšil. " je malinko v rozporu s tím, co píšete ted :) 

ale ok.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Já tedy taky nevidím žádnou přidanou hodnotu v tom, že vidím, jaká byla nejnižší cena za posledních 30 dní. Za prvé není jasné, jestli se jedná o letenku ve stejném tarifu a za druhé tu informaci vidím, až když si vyberu konkrétní termín. 

U wizzu je vzdycky jasne, v jakem je to "tarifu", vzdycky je to hola letenka za wdc cenu, vsechno ostatni se resi naslednymi priplatky.

2 Citovat

To sice jo, ale i tak nejsou všechny letenky za stejnou cenu. Ta se postupně zvyšuje, jak se letadlo plní.

0 Citovat

Tak jednoduché to není, ta cena se i snižuje, jsou tam na to složité algoritmy. jinak by každý kupoval hned když by to dali do prodeje.  

2 Citovat

Včera mi přišlo avízo, že mi let, u kterého mi znemožnili po několikáté změně výběr, refundují, dnes mám peníze zpátky. Docela příjemné překvapení, u Wizzu obzvlášť.

0 Citovat

Taky se mi nyní poprvé stalo, že Wizzair u mého letu několikrát změnil datum a čas, přičemž po poslední změně už rezervaci nešlo na webu měnit. Vše jsem nakonec vyřešil přes telefonické centrum pro speciální asistenci, tady popíšu svůj postup, snad to někomu pomůže:

Volal jsem na číslo 225 850 035 abych se vyhnul poplatku 14 korun za minutu u standartní linky. Celý hovor probíhal v angličtině, hned na začátku to zvedl automat, s nímž jsem se nejprve musel postupně proklikat ke druhu mého požadavku. Pak jsem mu musel vyhláskovat kód mé rezervace a následně i telefonní číslo, na které byla rezervace napsána. Poté mi už nabídl možnost spojení s živým operátorem a po krátkém čekání (asi jen 20 sekund, to jsem fakt nečekal) mě na něj skutečně přepojil. Byl to podle přízvuku asi nějaký Ind, který měl neuvěřitelně znuděný a otrávený hlas, to jsem ještě nikdy nezažil :D Když mi pak tímhle tónem říkal, že mi děkuje za rezervaci u Wizzairu a omlouvá se za nepříjemnosti, měl jsem co dělat, abych se nerozesmál. Každopádně pán už měl k dispozici číslo rezervace, takže když jsem mu řekl, že bych chtěl změnit datum letu o necelý týden (destinace zůstala stejná), hned našel nové lety a přebookoval mě na ně, což trvalo tak dvě tři minuty. Pak už jsem hovor ukončil a asi za další dvě minuty mi přišel potvrzovací email s novými lety dle mého požadavku.

Celkově to tedy bylo opravdu velmi příjemné překvapení, obzvláště, když vezmu v úvahu, že se jednalo o tak skvělou a prozákaznicky orientovanou společnost, jako je Wizzair (ironie). Hovor byl za místní sazby (tedy pro mě zdarma), nikdo po mě nechtěl žádné poplatky za změnu a to přepojení na živého operátora bylo až neuvěřitelně rychlé, díky čemuž celý telefonát netrval ani sedm minut. Takže opravdu mnohem lepší zkušenost, než jsem čekal :) 

5 Citovat

Nevíte někdo, kdy v roce mívá Wizz akci, že nabízí letenky za klubové ceny pro všechny? 

0 Citovat

bohachonzik, díky za tip. Máme dvě stejné rezervace na říjen, a měla jsem skoro měsíc claim, protože mi zmizely možnosti změny / zrušení. Na obě rezervace přišla stejná dopověď, že změna byla příliš malá a změna jedině za prachy, ještě mi to propočítali, na kolik to vyjde. Přitom mi změnili odlet ze soboty na pátek a přílet z úterý na pondělí a letiště z Krakova na Katowice... jenže pak udělali další menší změnu.

Dnes jsem tedy zavolala, jak jsi radil. Při první rezervaci mě spojili hned s nějakou dobře mluvící paní, spojení trvalo asi 3 sekundy a změněno bylo během minutky dvou. Pak přítel volal na tu druhou rezervaci na jeho jméno, to dostal nějakého týpka, který mu to zase začal počítat, na kolik ta změna vyjde. A trval si na svém, že zadarmo nemáme nárok. Museli jsme mu říct, že nám takto před chvílí změnili stejnou rezervaci, chtěl její číslo, pak si šel s někým promluvit (já trnula hrůzou, že mi zase zruší už tu změněnou rezervaci), ale naštěstí pak přišel s tím, že no problém a změnil... 

Takže díky, mám to z krku.

1 Citovat

A kdo nespěchá a chce to jen zrušit, může to zkusit na webu přes stížnost. Peníze jsem měl zpátky po ohlášení platby hodně rychle; na refund jiné rezervace, o který mi šlo požádat normálně, ale stále čekám, i když jsem požádal dřív. 😆

0