Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Martin Vícha napsal(a):

Tak u víkendovky by šlo udelat test už doma a nechat si ho poslat na tečku. Jako nezletilý ma navic 5 PCR testů zdarma. 

 

Tak na to jsem ovšem zapomněl... moc děkuji.. problem solved :D

Už jsem chtěl spoléhat jen na to, že Ryan neskenuje v Bergamu tečky a chybějící třetí dávku nebude řešit..

Michal napsal(a):

Pro cestu zpátky vzít např. jízdenku z Prahy do Maďarska od RJ a tvářit se jako tranzit. A tu v příletové hale stornovat. 

 

Ale pro let z Budapešti by to bylo takové čudné.

ČR ctí stejný režim pro tranzitující osoby stejně jako Rakousko?

0 Citovat

Doteď ctila. Otázka je, jestli jsme už nezválkovali... ;-)

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Doteď ctila. Otázka je, jestli jsme už nezválkovali... ;-)

 

prubnu to, kdyžtak se o mě dočtete na seznamu, že mě nevpustili do letadla i s tečkou :D

0 Citovat

Možná se ptám úplně blbě, ale jak je to s jednodávkovou vakcínou J&J, víte někdo? Nechal jsem si jí dat teprve minuly měsíc, takže mám jen jednu dávku a na žádnou další zatím ani nemám nárok a mít ještě nějakou dobu nebudu. Je to nějak ošetřeny?

1 Citovat

A taky otázka aby to respektovali na letišti odletu 

0 Citovat

Vojtech Hajek: za dva měsíce od první davky můžeš jít na preockovani

0 Citovat

Tweet ministerstva zdravotnictví asi 10 minut zpět: Podmínky vstupu do ČR se zpřísňují pouze pro cizince. Takto bude ještě dnes upraveno ochranné opatření. Při jeho přípravě a zveřejnění došlo k nedorozumění. Omlouváme se všem, kterých se mohla tato chyba dotknout, za způsobené komplikace.

Jen doufám, že je to oficiální účet a ne parodie, abych nešířil dezinformace...

0 Citovat

Vladko napsal(a):

Tweet ministerstva zdravotnictví asi 10 minut zpět: Podmínky vstupu do ČR se zpřísňují pouze pro cizince. Takto bude ještě dnes upraveno ochranné opatření. Při jeho přípravě a zveřejnění došlo k nedorozumění. Omlouváme se všem, kterých se mohla tato chyba dotknout, za způsobené komplikace.

Jen doufám, že je to oficiální účet a ne parodie, abych nešířil dezinformace...

 

teď to bylo v TN.. předpokládám tedy že to asi padlo..

 

"nedorozumění".. spíš bych řekl že stihli dostat takovou čočku, že to radši zrušili :D

2 Citovat

Je to skutečně oficiální vyjádření tiskového odboru MZ, prostě "nedorozumění":-)

0 Citovat

No napřed psali, že od 27.1, pro cizimce a od 3.1. už pro všechny. Tak to jsem zvědavý...

 

0 Citovat

To nedorozumění jim nějak nevěřím 

0 Citovat

Taky ne, zkusili to, dostali "zpětnou vazbu" a radši to odpískali.

 

 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

No napřed psali, že od 27.1, pro cizimce a od 3.1. už pro všechny. Tak to jsem zvědavý...

 

V tom vydaném ochranném opatření ta podmínka pro všechny od 3.1. vůbec není

0 Citovat

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek oznámilo, že od 3. ledna bude pro české občany (i naočkované) vracejících se ze zahraničí platit povinnost PCR testu, a to i ze zelených a oranžových zemích na tzv. mapě cestovatele. Tyto podmínky ale budou platit pouze pro cizince. Ministerstvo večer na Twitteru uvedlo, že při přípravě a zveřejnění opatření došlo k nedorozumění a za chybu se omluvilo.

0 Citovat

Bylo to tam, vymazali to.

 

0 Citovat

Nejak jsem to ted nesledoval co se tady deje  zatim me to nijak neboli, ale samozrejme z Irska do CR  by me vadilo, kdyz bych musel mit PCR , uz tak me antigen  stoji 35 euro na letisti , ale stacila hodina  a vzdy vysledek prisel , posledne byl snad za pul hodiny  Kontrola na odletu v Dublinu nebyla zadna, ale nechtel jsem riskovat

V CR jsem si udelal PCR 5.den pochopitelne  krvacela penezenka, no a na odlet do Irska me to znovu ceka ..Asi si budu zpivat od Nohavice Privozku put ,ze bych sel aji dvakrat, kdyby sem mel drobne:-)). Jsem moc zvedavy ,jak se  postavi v lednu  k testum zdarma  i kdyz o Valkovi si  iluze nedelam , jak sliboval ze hned zrusi tu vyhlasku o povinnem ockovani  60 + a ted uz rika, ze to bude resit az v pulce unora  a museli by to postavit na obcanstvi a ne na zdravotnim pojisteni  Asi bych uz mel zacit litat porad na jeden a ten samy certifikat 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Bylo to tam, vymazali to.

 

asi myslite tweet ministra Valka. Ve vydanem ochrannem opatreni nic takoveho nebylo

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

...

PS: Myslíš  Jakube, že bych prošel i se dvěma zavazadly.? Ty máš čerstvou zkušenost, Transportér má rozměry, které jsou akorát. Talon je o trošku menši  a normálně ho používám když lětám s Wizzem nebo FR. Ale samozřejmě je větší jak malý  batuzek či pouzdro na notebook.pravda kromě plavek a sandálů v něm  budu mit jen ten notebook.

V obou letech nazpět s Iberií business class jsem měl s sebou na palubě plný batoh Mammut (výška 55 cm) a také skoro plný malý batoh Scot (výška asi 40 cm), v němž mimojiné svinutý klobouk, což je u sombrera vueltiao na cesty zcela běžné. Nikdo při check-inu ani v letadle s takovými dvěma zavazadly neměl problém. I ta Iberia economy class na webu ukazuje, že dvě zavazadla na palubě jsou ok (rozměry viz web).

0 Citovat

Jasně. Ale v C jsou umožněny na palubě 2 zavazadla 56x40x25. Aspon teda na dálkách. Na kratších je k tomu i malý 40x30x15 a to i v economy, což ten tvůj Scot asi splňuje. Ten můj Talon je o dost větší. Ale pod sedačku ho normálně zmáčku, když ho nenacpu. Každopádně to nebudu řešit. Když jsem prošel xkrát u WIZZu a FR, tak Iberia snad problémy dělat nebude. A když jo, tak to nacpu do jednoho. Díky. 

0 Citovat

BTW dávají už v Anglii razítka do pasu?

0 Citovat

Škoda 😰

0 Citovat

Švédsko od 28.12. v podstatě udělalo, to co ČR a pro vstup pro cizince je potřeba nově test pro očko i neočko bez rozdílu. Jen jsem pořádně nikde nevyčetla, zda jim stačí antigen či musí bejt PCR test? Do teď uznávali v pohodě i antigeny. 

0 Citovat

Tak Italové už taky mají nařízené roušky venku. Další z opatření, aby to jako vypadalo, že něco dělají. Upřímně - ne, nosit to nebudu a když, tak pod nosem. Už mi s virem polibte.

0 Citovat

Přijde mi to jako zoufalá reakce na nakažlivost omicronu.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Tak Italové už taky mají nařízené roušky venku. Další z opatření, aby to jako vypadalo, že něco dělají. Upřímně - ne, nosit to nebudu a když, tak pod nosem. Už mi s virem polibte.

Letime na Silvestra, tak som zvedavy ako to tam bude vyzerat. Kazdopadne zase si ide kazdy podla seba. Pred tyzdnom sa EK slavnostne dohodla, ze Kovid pasy budu platne od Februara v celej EU 9 mesiacov. Ale Taliani si ich uz skratili od Februara na 6. Takze zase bordel.

0