Ahoj, easyjet má zpoždění zatím 4 hodiny (problém na jejich straně) - doporučíte prosím, přes koho vyřídit žádost o kompenzaci? Mate s někým dobré zkušenosti? Děkuji   .

Kompenzace EasyJet

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

23 reakcí

Ahoj, easyjet má zpoždění zatím 4 hodiny (problém na jejich straně) - doporučíte prosím, přes koho vyřídit žádost o kompenzaci? Mate s někým dobré zkušenosti? Děkuji 

0

Proč to první nezkusit přímo přes Easyjet? Nemusíš nikomu nic platit. https://www.easyjet.com/en/claim/eu261

 

3 Citovat

Ahoj Jani, to je nemilé. Možná to bude mít jiný průběh, jestli je to díky globálnímu IT výpadku - tam budou podmínky jiné, než u běžného prodlení ze strany provozovatele. Jinak co se týče toho, kam se obrátit, jsou 3 varianty. Pokud máte cestovko, tak tam máte nárok dle výše pojištění (já mám celoroční u Axy přes https://www.srovnator.cz/cestovni-pojisteni/ a tam je to, i u jiných pojišťoven, kolem 50 EUR na den - kontaktujte tu pojišťovnu. Evropská Unie má pak nařízení, že za krátký let můžete nárokovat za zrušený let až 600 Eur tuším - tam je potřeba kontaktovat je. A pak můžete nárokovat po samotné aerolince, Easyjet, na jejich stránkách, ale to nedoporučuji, protože vám nabídnou daleko méně, než budete mít nárok. Každopádně doporučuji neuspěchat, stejně to bude trvat několik týdnů-měsíců (těhto případů bude teď v létě tolik, že bych si tipla, že to může trvat i půl roku než je postupně odbaví :( ).

1 Citovat

Je to jejich interní problém kvůli výměně letadla, napřímo žádat easyjet právě spíše nebudeme - co tak čtu, výsledek nejistý. Proto mě zajímají konkretni zkušenosti s firmami, které s tím pomáhají, je jich dost, tak bych chtěla nějakou ověřenou. 

0 Citovat

Tak tohle nechápu. Jsou možnosti, jak z nich dostat kompenzaci bez provize, ale nejdřív je potřeba požádat přímo aerolinku a počkat na její vyjádření, ale lidi asi chtějí mermomocí strkat provize agenturám...

11 Citovat

To je stejny, jako si vetsina kupuje letenky u kiwi, dovolenou u cestovky atd. Mainstream ovce, u nas to je fakt uz extrem, co vidim kolem.

6 Citovat

Mě teda easyjet naposledy proplatil úplně vše včetně vlaku v 1. třídě a účtenek za McDonalds. Takže bych to minimálně zkusil...

2 Citovat

A uvazujete o  případu, že společnost odpoví něco ve stylu “musíte číst podmínky nástupu a přesunu přes hranice” a odmítají jakoukoliv kompenzaci  ? (přítelkyně měla vízum odlišný než to měli v systému na letišti v Bratislavě, ale ve skutečnosti vízum umožňoval návštěvu státu.  A takhle jsem kvůli jejich chybě neletěli do Bulharska)

Toto je můj případ výše a musel jsem to řešit přes nějakou advokátní komoru, kde si za to vzali 25%

 

jo, tady chápu, že slečna/pani řeší to hned přes někoho než by napsala nejdříve společnosti, ale ne vždy to tak funguje. 

0 Citovat

Já sice nemám zkušenost s Easyjet, ale 14 dní starou s Ryanairem. Podle toho, co jsem o jejich přístupu četla, jsem se taky chtěla rovnou obrátit na agenturu, ale protože vyplnění žádosti na jejich stránkách bylo celkem blbuvzdorné a trvalo asi minutu, zkusila jsem to. Zpoždění bylo 4 hodiny, důvod vůbec neznám, nedokládala jsem vůbec nic, jen číslo rezervace. Za 3 dny mi přišel mail o přiznání nároku a do 14 dnů na účtu 2x 250 euro. Takže já bych to rozhodně nejdřív zkusila samostatně, na oslovení agentury je dost času, kdyby se to nepovedlo nebo protahovalo.

7 Citovat

No prave, ja takhle napsala na Air Malta pres jejich web, prilozila palubni listky a za mesic bylo 4x400€ na ucte. Neni to vzdycky takhle, ale i tak…. 

1 Citovat

“Ahoj Jano, zkus to nejdřív přímo přes easyjet, je velká šance, že to klapne.” Taková odpověď by stačila, namísto zbytečných urážek. Díky za ostatní relevantní reakce. 

4 Citovat

Jano na tohle se tady musíš připravit. Je to internetová diskuse jako kdekoli jinde. Je tady spousta lidi co visí 24/7 na netu a udělá jim dobře si na někom zchladit žáhu a zvednout sebevědomí 😉 buď ráda že jsi nenapsala, že to bylo na koupací dovolenou k moři,nebo nedej bože lastminutovej zájezd s cestovkou. To by teprv bylo hodnocení intelektu, celýho života a vůbec...

6 Citovat

No nevím, neříkám, že to tady u jiných diskuzí tak nebylo, ale tady je jedna jediná odpověď, která by se dala považovat za urážku, zbytek jsou samé dobré rady a není jich málo. Tak bych se, Jano, zas tak moc neurážela……

5 Citovat

"Ahoj Jano, žádnou urážku tu nevidím. Nevím, jaká je šance, že to přímo přes easyjet klapne, ale je velká šance, že když to nezkusíš přímo a v případě negativního výsledku ani přes příslušné státní orgány (které chtějí, abys to nejdřív zkusila přímo), pracující bez provize, zbytečně se ochudíš o část kompenzace zaplacenou agentuře. Myslím, že postupy jsou na tomto webu u příslušného tématu popsány velmi podrobně, stojí za to si je přečíst, pokud to s vymáhaním kompenzace myslíš vážně. A ještě jedna věc, Jano, tvoje urážlivost je pouze tvůj problém. 😉"

5 Citovat

Jitkanovakova napsal(a):

Ahoj Jani, to je nemilé. Možná to bude mít jiný průběh, jestli je to díky globálnímu IT výpadku - tam budou podmínky jiné, než u běžného prodlení ze strany provozovatele. Jinak co se týče toho, kam se obrátit, jsou 3 varianty. Pokud máte cestovko, tak tam máte nárok dle výše pojištění (já mám celoroční u Axy přes https://www.srovnator.cz/cestovni-pojisteni/ a tam je to, i u jiných pojišťoven, kolem 50 EUR na den - kontaktujte tu pojišťovnu. Evropská Unie má pak nařízení, že za krátký let můžete nárokovat za zrušený let až 600 Eur tuším - tam je potřeba kontaktovat je. A pak můžete nárokovat po samotné aerolince, Easyjet, na jejich stránkách, ale to nedoporučuji, protože vám nabídnou daleko méně, než budete mít nárok. Každopádně doporučuji neuspěchat, stejně to bude trvat několik týdnů-měsíců (těhto případů bude teď v létě tolik, že bych si tipla, že to může trvat i půl roku než je postupně odbaví :( ).

 

Prosim vas, radeji nikomu jak na kompenzace, neradte.

 

Takovou snusku nesmyslu pohromade - na to nemaj ani travelinfluenceri se svymi hacky typu “letenku kupujte nejlepe o pulnoci”

11 Citovat

@Lord Pitzbudka - chtěl jsem to napsat, ale hned by se tu do mě pustila úderka, tak jsem si to jenom myslel😉

3 Citovat

Tak to jsem zvědav, jestli bude další ❄️. 😆

2 Citovat

Jana Hlisnikovská napsal(a):

“Ahoj Jano, zkus to nejdřív přímo přes easyjet, je velká šance, že to klapne.” Taková odpověď by stačila, namísto zbytečných urážek. Díky za ostatní relevantní reakce. 

Lidi vam tu dobre poradi a jeste mate potrebu je peskovat, pritom ani nejste schopna si nejdriv precist clanky a milion diskusi, ktery tady o kompenzacich jsou napsane.

8 Citovat

cali napsal(a):

@Lord Pitzbudka - chtěl jsem to napsat, ale hned by se tu do mě pustila úderka, tak jsem si to jenom myslel😉

ona ta jitkanovakova snad jen nepropaguje jakýsi srovnávač pojištění?

1 Citovat

Ala napsal(a):

[citace="Jana Hlisnikovská"]

“Ahoj Jano, zkus to nejdřív přímo přes easyjet, je velká šance, že to klapne.” Taková odpověď by stačila, namísto zbytečných urážek. Díky za ostatní relevantní reakce. 

Lidi vam tu dobre poradi a jeste mate potrebu je peskovat, pritom ani nejste schopna si nejdriv precist clanky a milion diskusi, ktery tady o kompenzacich jsou napsane.

[/citace]

 

Skvělé ;) 

0 Citovat

Od kdy se pocita zpoždění? Přílet podle flight radaru opožděn o 2h 54m, ale otevření dveří bylo o 3h a více. Jak funguje dokazování v takovém případě? 

0 Citovat

Jako v kazdem jinem pripade, musis si opatrit jakykoli dukaz o tom, kdy doslo k otevreni dveri, napr. pisemny (email) dotaz na letiste priletu, kdyz ti odpovi, mas dukaz.

0 Citovat

Pak vám popřeji vytrvalost s úspěšným získáním důkazů od letiště. Asi před šesti lety jsem nepochodil se získáním obdobných informací od neochotného pražského letiště. Jednalo se tenkrát o zpožděný let OK-SW na lince CPH-PRG (jemuž předcházel záhadně opožděný PRG-CPH).

Co se týče zjišťování časů "runway time" a "gate time", tak k tomu mi jindy posloužil web Flightstats, kde je to oproti Flight radaru uvedeno. (viz včerejší vlákno: Kompenzace za zpožděný let?).

1 Citovat

Dukaz muze byt cokoli, cim muze byt nejaka skutecnost prokazana. Existuji i lide, kterym tu informaci prazske letiste poskytlo, muze to byt i informace z Flightstats, mohou to byt svedecke vypovedi dalsich cestujicich atd.

0
23 reakcí