
San Giorgio Maggiore
Bazilika, Věž, Vyhlídka

Renesanční bazilika San Giorgio Maggiore stojí na stejnojmenném malém ostrůvku jižně od hlavní části Benátek a je zdálky viditelná například z Náměstí sv. Marka. Její věž je subtilnější kopií zvonice sv. Marka a často je s ní zaměňována.
10 nejlepších hotelů v Benátkách
Bazilika v antickém stylu
Samotný kostel byl dokončen v roce 1566 architektem Palladiem, který jej zejména jeho průčelí stylizoval do historizujícího antického stylu. Interiér baziliky pak zkrášlují slavné nástěnné malby malíře Tintoretta z roku 1596.
Nejvýraznější dominantou je však již zmíněná 63 metrů vysoká zvonice, která je kopií slavnější a o více než 30 metrů vyšší zvonice na protějším břehu.
Vyhlídka z věže i nábřeží
San Giorgio Maggiore patří k nejoblíbenějším vyhlídkám v celých Benátkách.
Krásné výhledy na zvonici sv. Marka a Dóžecí palác se naskýtají už z promenády před kostelem, ještě hezčí jsou však z vyhlídky na vrcholu věže, odkud budete mít celé Benátky jako na dlani.
Na věž je možné vyjet pouze výtahem. V letní sezoně můžete očekávat fronty až na 30 minut.
Vstupné a otevírací doba
Bazilika i věž jsou otevřené denně v časech 7:00–18:00. Do hlavní chrámové lodi je vstup bezplatný, na věž pak zaplatíte 8 EUR. Pozor! Platit se dá pouze v hotovosti a na místě není bankomat.
Vstupenky nelze rezervovat online.
Poloha a doprava
Průčelí kostela stojí přímo u přístaviště "San Giorgio".
Zastavujte zde každých 12 minut pouze linka číslo 2, kterou se bez přestupu dostanete na náměstí San Marco, Piazzale Roma, vlakové nádraží nebo Tronchetto.
Chystáš se do Benátek?
1 komentář
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.
Právě jsem slezl z věže, vstupné pro dospělého stojí už 8 EUR. Ale stojí za to!
Právě jsem slezl z věže, vstupné pro dospělého stojí už 8 EUR. Ale stojí za to!