Meeega hit! Emirates z Prahy: Čína, Srí Lanka, Vietnam, Thajsko, Indonésie, Malajsie, atd. – 6.700 Kč

Koláž fotografií, zdroj flickr, Wikimedia, licence CC

Upozornění! Tento tarif využívá techniky fuel dump 3X – nejedná se tak o standardní tarif ani žádnou akci, ale CHYBU v matrixu.

Co je to fuel dumping? Čtěte.

Přečtěte si různé scénáře, které při využití FD 3X hrozí (na konci článku) a sami posuďte nákup.

Týden zpět jsem upozornil na opravdu úžasnou akci, kdy jsme na multi-city trase mohli letět do Asie od 9.240 Kč… Dnes však tento tarif přebíjí všechny levné letenky, které jsme kdy směrem z Prahy na východ publikovali!

FD 3X – fígl spočívá v přidání „ocásku“ ke klasickému routingu, tedy Praha-Bangkok-Praha + přelet v náhodný datum například Lombok-Bali (tento routing již nemusí fungovat, využijte např. CGK-TKG) Tím základní tarif snížíme o několik stovek Eur. Tento poslední přelet neproletíme, propadne jako no-show a žádné sankce nehrozí *. Dbejte však na to, aby byl přelet s odstupem alespoň jednoho týdne, lépe měsíc, a jako poslední úsek!

PS: i já zakoupil multi-city s vámi, proto mě prosím nekamenujte 🙂

Letenky z Prahy (tam i zpět) + přelet LOM-DPS:

LOM-DPS vypadá býti zablokován. Využijte např. o pár eur dražší Jakarta – Bandar L. (CGK-TKG) nebo zkuste najít letenky na ebookers.at!

AKCE BYLA UKONČENA! Na mail vám přijde pouze potvrzení o rezervaci. Žádné další e-maily nechodí. Výběr sedadel a jídel provedete skrz emirates.com

Čína, Japonsko a Korea

Jihovýchodní Asie

Indie, Omán a SAE

Afrika

 • Odlety v období: 07/2014 – 02/2015 (mimo 11.12.-15.1.)
 • Lze mezi sebou kombinovat letiště (např. Peking+Šanghaj, Tokio+Osaka a jiné)

Fígl funguje prakticky na všechny destinace obsluhované aerolinkami Emirates. NELZE: Mauricius, Seychely, Maledivy

Pár tipů na závěr:

(1) Klikněte u letů na „Flugdaten“ a zjistíte tak, kterým letadlem poletíte – doporučuji A380. (2) Lze vložit stop-over v Dubaji za pár jednotek eur (pouze rozšíříte počet letů). (3) Při přestupu v Dubaji využijte občerstvení zdarma. (4) Změnu termínu i počtu osob taktéž jednoduše provedete ve vyhledávacím formuláři. (5) Upřednostňujte všední dny (po-čt). (6) Nezapomeňte na vízové povinnosti pro jednotlivé destinace.

(7) S nákupem přípojů a hotelů nespěchejte! Týden, dva, klidně měsíc počkejte.

◄◄◄ Nenech si akci pro sebe a sdílej tento příspěvek. Děkujeme.

* V komentářích se nám začínají shromažďovat i negativní postřehy. Pojďme si tedy říci, co vše reálně hrozí při cestování na „chybné tarify“.

Edit: veškerý rozruch vznikl na základě komentáře „Yiriny“, která je zaměstnancem EK. Jednalo se o trapný vtip jednoho z nepřejících. Sama Yirina se od komentářů distancovala.

(1) Kupujete pouze letenku – ve slevě, v promo akci nebo snad v chybě? Či dokonce za nákladovou cenu? Pokud můžeme letět z Brna do Londýna za 3 stovky, proč ne z Prahy do Pekingu za 6 tisíc? Kdo ví, třeba má expedia dnes s Emirates akci a proto stojí letenky co stojí. Není váš problém, co kupujete, ale je to problém aerolinek, co prodávají.

(2) Neproletím poslední segment, měl jsem to v plánu a proto mi hrozí doplacení rozdílu ceny letenek? Skutečně jste to měli v plánu? Neplánujete náhodou ještě jeden výlet do Asie, ale nakonec jste si to rozmysleli? Morální blok je překážkou, ale rozhodně ne nepřítelem. Krásně to popisuje Lukáš v komentáři.

(2.a) Reakce k doplatkům: I kdyby došlo k nejčernějšímu scénáři, tak rozdíl v ceně letenek je mnohdy pod úrovní 5 tisíc. Navíc k tomu není žádný právní důvod, pokud vás o to požádají, odmítnete.

(2.b) Pokud se vás zeptají na důvod 3. letu, jednoduše řekněte právě přelet při plánované dovolené. Cenový rozdíl není markantní, aby někdo chtěl dělat problémy. (ano, cena je luxusní, ale rozhodně to není USA za 1.400 Kč apod.)

(2.c) Využili jste techniku FD 3X, to se nesmí.. Coo? Jakou techniku, o ničem nevím – jen jsme si koupili letenky 😉 (Nepochybuji o našich vykrucovacích schopnostech)

(3) Hrozí mi blacklistem, co budu dělat? Změníme si identitu – nechám si nastřelit vlasy, nasadím brýle a změním jméno. A co kdybych si jen změnil pas? A nebo dokonce v těch stovkách milionů cestujících mě nikdo nenajde? Ne, nebudou vás hledat kvůli tomu, že jste si koupili letenku. Tato informace byla pouhý flame.

(4) Co tedy skutečně hrozí a bude nás mrzet? Letecká společnost nemusí nakonec letenku vystavit a tím vystornuje rezervace. Peníze se vrátí a nepřijdete o nic (pokud jste tedy již nenakoupili přípoje 😉 ). Řekněme, že minimálně 14 dní do odletu není nikdy nic jisté a je nutné s touto variantou skutečně počítat. To však platí jak pro chybné, tak i klasické letenky.

(5) Prodaly se desítky / stovky rezervací… Bude je někdo v desítkách tisíců hledat? Ne, nebude. Jsme jen zrnkem písku na pískovišti.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 731

 • Zdenek 6.12.2014, 15:05

  Praha – Dubaji – Colombo bez problémů 🙂 díky moc

 • borshop 5.12.2014, 15:22

  Máme za sebou výlet Praha – Dubaj – Delhi / Mumbai – Dubaj – Praha (7700 Kč) a vše bez problémů. Díky Davovi & Lukášovi a všem, kteří se teprve chystají, přeju šťastnou cestu

 • Ivan 5.12.2014, 13:04

  Zdravím Dava a redakci z výletu do Kambodže s megahitem s Emirates…. momentálně relaxujeme v Sihanoukville a jedinou starost, kterou dnes večer máme, je zda si dát barakudu, tuňáka, krevety či chobotnice 😉

 • Milan 23.11.2014, 14:17

  Ahoj, penalizace za nenastoupeni k tretimu „ocaskovemu“ letu predpokladam u nikoho nenastala?

 • Kristýna 20.11.2014, 20:03

  Moc dekuji autorum teto stranky. Praha – Singapur – Praha, bez problemu, voucher v Dubaji na jidlo obdrzen, nikdo za celou dobu nic nerikal. Uzasne Emirates a skvela 14denni dovolena! Diky!

 • crs 5.11.2014, 22:42

  šechno je v pořádku? Má někdo měl problémy s těmito vstupenky?
  Mám za týden PRG DXB HKG
  Myslíte si zažádat o poukaz na jídlo v Dubaji je hrubost a riziko? 😉
  Zdravim z Polska

  • palio 9.11.2014, 13:42

   Ahoj. Let praha dubai bangkok a spat uplne bez problemov. Na ceste spat v dubaji sme dostali meal voucher na tranzit check in. Treba sa pytat. Sami ti ho neponuknu. Dik dave sa super tipy 🙂

  • Honza 15.11.2014, 12:25

   Ahoj, my jsme si v Dubaji normálně zažádali o jídlo a bez problémů, pak jsme šli do Mekáče a dali nám tam toho tolik, že jsme to ani nedojedli. Určitě si pro to dojděte, nikdo tam s tím problém neměl..

  • Martin 15.11.2014, 16:40

   Nám minule v Abu Dhabi dávali meal vouchery sami od sebe, asi jsme natrefili na pohodáře 🙂

 • Jana 27.10.2014, 12:08

  Zkoušeli jste někdo koupit přes internet jízdenky na vlak po Číně? Musím to udělat přes nějakou agenturu? Prý kdo si ještě nikdy nekupoval jízdenku, musí si ji koupit přímo na přepážce kvůli kontrole údajů.

 • Kokoska 13.10.2014, 15:36

  Ahoj.
  Proletěli jsme 29.9.÷8.10. Praha-Dubaj-Shanghai a zpět naprosto v pohodě.Perfektní výlet. Díky Dave!
  Taky bych se přimlouval, za zrušení rozhodnutí nezveřejňovat fuel dumping.

  • crs 5.11.2014, 22:40

   Všechno je v pořádku? Má někdo měl problémy s těmito vstupenky?
   Mám za týden PRG DXB HKG
   Myslíte si zažádat o poukaz na jídlo v Dubaji je hrubost a riziko? 😉
   Zdravim z Polska

 • Honza 11.10.2014, 16:56

  Ahoj, taky jsme letěli na Srí Lanku a naprosto v pohodě, letěl s námi i Hanzlík, ale pochybuji, že měl tak levnou letenku jako my 🙂 moc dík za super dovču, která vyšla na necelou dvacku, s cestovkou minimum padede 🙂 mějte se

 • Marek 8.10.2014, 15:36

  PRG-DXB-PEK a zpět proletěno bez problémů 29.09 – 06.10.

  A prosím o zvážení přehodnocení nezveřejňování fuel dumpingů. Nebo není-li možno alespoň zasílání takto nalezených chybovek na soukromý e-mail. Příp. i nějak rozumně zpoplatněných. 🙂

 • David 30.9.2014, 10:43

  Ahoj, podařilo se nám s přítelkyní taky nakoupit v této akci zpáteční letenky do BKK. Je vhodné se registrovat do programu Skywards a sbírat první míle za tyhle letenky? Raději se ptám na zkušenosti ostatních, protože nerad bych tímhle na nás nějak přivolala storno 🙂

  • Dave 30.9.2014, 10:44

   Jojo, v pohodě 😉

 • ricky 29.9.2014, 16:27

  Dobrý den. Pomozte prosim. BKK v breznu 2015 pro 9 osob?

 • evelin 14.9.2014, 12:09

  Pro pořádek taky hlásím, že PRG-DXB-NRT a zpět proběhlo naprosto bez problémů. Dave, ještě jednou díky!!!

 • Ricky 12.9.2014, 11:10

  Zdravím ze Sumatry! Moc díky za tip! 😉

 • Michal 29.8.2014, 17:59

  Dave, bude nějaký report z Tokia?

  • evelin 30.8.2014, 21:29

   Tokijské info by bylo prima 😉 Byly v srpnu velké pařáky? My tam budem od středy (tedy jestli nezačne soptit Bardabunga) a každý zajímavý tip berem všema deseti!

 • Jakub 28.8.2014, 16:46

  Nekdo zkusenosti se zmenou data letu? Mel jsem vazny uraz a musim letenku posunout. 🙁 Nevite kolik, jestli vubec neco stoji zmena data?

  • palio2 3.9.2014, 21:58

   Ahoj tiez potrebujem prebookovat a je to takmrr nemozne. V expedii mi povedali ze prebookobanie je mozne za 99eur plus rozdiel v tarife ale nasledne nenasli ziadny volny let. Na nete som ale s emirates nasiel let ktory bol presne v ten isty den. Volal som aj do emirayes a nedalo sa prebookovat. Pisal som do garudy. Odposali mi aby som zavolal. Viac info nemam

  • Dave 3.9.2014, 22:37

   Vzhledem k tomu, že jste to kupovali jako 3X, je nereálné aby vám někdo s letenkou hýbal. Co se stane je max to, že vám vše zruší bez nároku na cokoliv.

  • Jakub 5.9.2014, 16:14

   Bohuzel je to tak, Emirates s tim neudelaji. Dokonce se slecna rozpovidala a rikala, jak jsou na Garudu v Praze vsichni nastvani kvuli teto chybe, ze ted volaji zakaznici kvuli letenkam a oni jim nemuzou pomoct. Garuda mi napsala ,ze to mam resit s Expedii. Expedia ma poplatek za cancel svinskych 200EUR a change 100EUR plus rozdil letenek. Takze lepsi dat ten cancel a dostat aspon par EUR zpatky. Bohuzel. Ze jsem to kupoval jako 3x je jejich problem, ne muj.

 • Ondra 22.8.2014, 14:56

  Rozumím tomu dobře, že už se takhle levná letenka neá sehnat? A proč už to teda najednou nejde? Chtěl jsem si sehnat letenku na prosinec do Ho Chi Minh city, ale s jakýmkoliv „ocáskem“ mi to už dávalo klasický ceny :/

  • Dave 22.8.2014, 15:22

   Dobrý den, ano letenky již nelze koupit. Chyba byla opravena.

 • martin 20.8.2014, 23:21

  tak dable…. myslim dejve ,,, vitej na zakladne v cechach ,,,,,,,,,,,,ja te vitam ne vůbec proto ze to co se vyhonilo s EMIRATES ,,,,,cekal jsem o to vic ze te tady budeme vic vitat, protože jsou tu nejaky pochybnosti a ty jsi toho taky nelitoval ze jsi to zkusil

 • martin 17.8.2014, 01:32

  neblaznete ,,,,,,,,,,,,,,,proc by to nemelo vyjit ,,,,,,,,,,,sam jsem koupil a vůbec nepochybuju ze to nebude fungovat…………

 • marekm 5.8.2014, 09:00

  Ahoj, tak už někdo odletěl? My už to riskli a nakoupili přípoje a hotely, tak snad nebudeme litovat 🙂

  • IvaS 6.8.2014, 15:45

   Tez bych privitala zpravy od prvnich cestovatelu, co uz maji alespon let jednim smerem za sebou 😉 Pripoje jsme uz taky dokoupili, protoze ceny zacaly rychle stoupat, cili dychtim po jakekoli zprave, ze to nebyly vyhozene penize a idealy 🙂

  • Dzelen 7.8.2014, 10:52

   Taky čekám na nějaké zprávy…

  • Dave 7.8.2014, 11:03

   V úterý PRG-DXB-NRT 😉

  • Marie 7.8.2014, 11:32

   Až v pořádku odcestujete, spoustě lidem spadne kámen ze srdce (my letíme až v listopadu a přípoje už taky máme). Tak šťastnou cestu a prosím o info 🙂

  • Tom 14.8.2014, 09:37

   To Dave: tak jak si doletěl Dave? Myslím, že ne jen já čekám na tvou zprávu

  • Katka 14.8.2014, 11:09

   Přesně, čekám na zprávu jestli to prošlo 😀

  • Jana 14.8.2014, 12:32

   Prošlo, dával na FB fotku letenky

  • borshop 14.8.2014, 14:48

   Tak víme, že odletěl 🙂 ale jestli projde i cesta zpět, na to si musíme počkat.

  • Dave 19.8.2014, 03:56

   Tak už jsme zpátky v Dubaji, vše bez odporu 😉 Jen v Praze měli nějaké trable se systémem a vyhodilo nás to před nástupem jako Denied, to bylo kvůli tomu, že nezbyla místa a museli nás přesadit. Jinak zatím OK 😉

  • Katka 19.8.2014, 15:46

   Dave, díky za zprávu! A jak to vlastně funguje s tím přesazováním když jim v letadle nezbyde místo, jsou na to nějaký pravidla?

  • Dave 19.8.2014, 16:26

   Kde je místo, tam tě šoupnou 😉 Pokud si uděláte online check-in, tak tohle nehrozí.

  • Eva 19.8.2014, 17:39

   Ahoj. Já jsem už proletěla na letenky z téhle `akce` tam i zpět a bylo to naprosto bez problémů. Letěla jsem Praha – Mumbai. Nikdo se na nic neptal, nikdo nic neřešil, takže buďte v klidu a tady moc děkuju za tip!

  • evelin 20.8.2014, 15:29

   Dave, Evo, díky za dobré zprávy! A ještě jednou velký dík za super akci!

  • Dave 20.8.2014, 15:39

   Mě akorát dnes přišel Achtung email, jednalo se o změnu času letu 3X 😉

  • evelin 20.8.2014, 19:27

   Nám taky. V první chvíli mi docela zatrnulo, že nám to típli 😀

  • Anett 20.8.2014, 22:37

   No ne jen zmena casu, ale i zmena letadla…asi to maji prebookovane, tak radsi vypravi vetsi stroj:)

  • Pavlinka 28.8.2014, 12:11

   Dave,
   mám technickou ohledně stop-overu v Dubai. Mám koupené letenky i včetně 4 dní v Dubai a pak odlet na MNL. Ty ovšem máš stop-over už tu škrtnutý. Bude to problém? Díky za odpověď…

 • Lukin 14.7.2014, 16:28

  Ahoj, prosím pomoc. Koupili jsme si s přítelkyní před více jak měsícem letenky do Jakarty (poletíme s FlyEmirates a Garuda Indonesia a letenky jsme koupili u BudgetAir.com několik dní před tím, než jsme vůbec věděli o jakémkoliv „fíglu“. Jenomže jsme se s přítelkyní hecli a vzali se 🙂 Vzhledem k tomu, že měla propadlý pas, jsme usoudili, že jej vyřídíme až po svatbě. Takže teď má jiné příjmení na letence a jiné v pasu. V budgetAir.com řekli, že údaje měnit nemůžou, v Emirates řekli, že údaje měnit nemůžou a z Garudy se ještě neozvali – psal jsem tam přes jejich webový formulář dnes. Poradí mi někdo, jak mám situaci vyřešit, aby ji přepsali příjmení? Oddací list mám. Předem moc díky za odpověď(i).

  • Lukáš Horák 14.7.2014, 16:34

   Ahoj Lukine, myslím, že bude nejrozumnější letět na starý pas, samozřejmě stále platný 😉

  • Lukin 14.7.2014, 16:47

   Ahoj i tobě. Smůla je, že platný není…

  • Petr 14.7.2014, 17:50

   Ta aerolinka se jmenuje Emirates, to jen pro úplnost. Jinak to jestli jste manželé nebo ne v podstatě nikoho nezajímá, důležité je aby jméno v platném pase a v letence souhlasilo. Takže jste logicky měli kupovat na cestovní doklad který vaší drahé polovičcce (a zde se dotyčná, zdá se, značně prodraží už hned na začátku) platný v době letu. Pokud vám aerolinky nebudou ochotny jméno v letence změnit tak asi nikam nepoletíte a jste asi v oněch partiích kde záda přestávají mít slušné jméno, protože nárokovat změnu jména nelze a asi zaplatíte za zbrklost a – zejména pokud jste věděli že její pas je propadlý – za vlastní hloupost. Poučení pro příště – nekupovat letenky u prodejců kdesi v Tramtárii, následná komunikace je pak o to složitější.

  • Lukin 14.7.2014, 19:11

   Díky za názor, leč to není přínosná odpověď. O zbrklosti se mluvit nedá, moc volných termínů pro svatbu v létě taky není… ale to už je mimo téma. V diskusích jsem četl příspěvek jednoho chlapíka, měl koupených asi 5 letenek a to každou u jiné společnosti. Změnit se mu podařily všechny, pouze u jedné společnosti zaplatil poplatek 10EUR. Já zvažuju ještě vzít s sebou oddací list včetně anglického překladu a na to vždy a všude poukazovat. Počítám s pravidelnýma komplikacema, ale letět by se tak snad dalo… v nejhorším případě by nás otočili už v Praze… Máte někdo podobnou zkušenosti?

  • Lukin 14.7.2014, 20:13

   Narazil jsem na zajímavou (a pro nás pozitivní) odpověď dané problematiky:
   http://gogreentravelgreen.com/change-your-name-on-an-airline-ticket-lessons-learned/

   přečetl jsem to jenom letem světem, ale co jsem pochopil – pokud je na letence ženy jiné příjmení, vzít s sebou oddací list, třeba starou občanku, kopii starého pasu (prostě maximum dokladů s původním příjmením) a během pasové kontroly (pokud tam bude normálně uvažující celník) nebude problém 🙂 Ještě zvažuju zavolet jednou na Emirates aby mi dali „poznámku“ k letence, že bude problém 😀 Nicméně pokud máte jakékoliv zkušenosti s Emirates/Garudou, ocením maximum informací.

  • wendy 13.8.2014, 19:42

   To Lukas:ja bych asi vzala oba pasy, mate-li jeste ten stary plus uredne prelozeny a overeny oddaci list a pak bych nevidela problem…kazdopadne good luck;-)

 • L. 11.7.2014, 00:06

  Ahoj, nevím jestli tady ještě někdo chodí… ale chtěl bych poprosit ty, kteří letí už břehem prázdnin o info, jestli všechno proběhlo v pohodě. Bylo by to fajn:) a myslím, že i ostatní by to uvítali…

  A ještě, neletí někdo náhodou na přelomu září/října do Pekingu?

  Díky, L.

  • Dave 11.7.2014, 08:26

   První lety byly až v srpnu, takže ještě chvilinku 🙂

 • Karla 7.7.2014, 14:42

  ahoj, už mi to tam vyhazuje ceny jenom nad 700 euro, chtěli bychom cestu praha – jakarta a zpět někdy v říjnu.. dělám něco špatně, nebo už to fixli? 🙂

  • Dave 7.7.2014, 14:44

   číst číst číst.. Červeně napsáno, že akce byla ukončena.

 • Hanka 30.6.2014, 07:21

  Ahoj, koupila jsem si v této akci letenky do Bkk , myslíš, že už je možný nakoupit návazné letenky?Že se letenky nestornujou a vše proběhne v okeji?Hanka

  • Dave 30.6.2014, 08:14

   Ahoj, ano.. Teď by to mělo být ok. Ale nikdo ti to na 100% neřekne.

 • Mara 28.6.2014, 12:53

  Ahoj kluci, nemate pls tip na low cost prelet BKK-PVG a zpet?
  Diky.
  Diky moc za to, co delate!!
  Btw hezkej clanek v Reflexu 🙂

  • Dave 28.6.2014, 19:03

   Ahoj, netuším co tam může létat 😉

 • Slavek 28.6.2014, 07:31

  Zdravím, mohu poprosit o jeden názor. Letíme do Singapuru, přistaneme v 14:40 hod. A pak chceme pokračovat na Bali, let na Bali s KLM (je to let s Amsterdamu s mezipřistáním) odlet v 17.30 hod nebo pak Jetstar v 18.30 hod. Bude na tomhle letišti postačovat na vyzvednutí a odbavení zavazadla 2.50 hod? Nebo raději koupit letenku kde bude delší časová prodlevu, děkuji.

  • Dave 28.6.2014, 10:00

   Slávku, stačit by to mohlo. Ale nikdo ti to nebude garantovat.

 • Slavek 24.6.2014, 07:19

  Dobry den, prosim o info. pred 14 dny jsem si koupil letenku z Prahy do Singapuru od Expedia.de let spolecnosti Emirates. Myslite, ze uz to tak zustane, nebo mam jeste pockat s nakupem letenek na Bali a Lombok. Dekuji.

  • Dave 24.6.2014, 08:29

   Ahoj, v tuto chvíli bych s tím už klidně počítal 😉

 • rousinka 17.6.2014, 14:19

  Ahoj, zkousela jsem rezervovat letenku do Bangkoku v rijnu (termin mi je celkem jedno), ale zda se, ze akce uz nefunguje.. nebo s tim neumim zachazet :/ nemohl by mi prosim prosim nekdo pomoct?

  • Lukáš Horák 17.6.2014, 14:39

   Ahoj, jdeš s křížkem po funuse, tahle akce neplatí už týden 🙂

 • Eva 17.6.2014, 10:35

  Ahoj, chci se zeptat, jestli lze takhle letět i do Austrálie – Sydney.
  Nějak mi to nejde najít. Děkuji
  Eva

 • awastrman 15.6.2014, 17:50

  Vážení spolucestovatelé mám pro Vás dobrou zprávů, mám známého, co zná lidi z Emirates a už měli krizovou schůzku kvůli tomuto tarifu a jejich manažer rozhodl žeto nechají být a bude to pro ně PROMO

  • Dzelen 16.6.2014, 14:35

   To je dobrá zpráva! Peníze si Expedia.de dnes už strhla, ale mailem letenky zatím nepřišly ani jiné info. Jak jste na tom ostatní?

  • Bonzaq 16.6.2014, 21:26

   Kéž by se tomu dalo věřit 🙂 vzhledem ke „specifikaci“ zdroje to je nadmíru pochybné

 • martin 15.6.2014, 14:36

  dable ,,,,,,,,,,,doufam ze to tam uz zas nejek sefujes 🙂 mam 2 letenky za 363 Jakartu v zari a v listopadu Bkk za 330 ,,,,,,,,a uz sel i ten leden dokonce za 311 ,,,jen ale asi 20 minut ,,,,, natom teda litr provarim ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ale cekam a verim ti ze se zas něco vyvrbi ,,,,,,,,,,,,vidim to leden nebo unor bkk a pak na velikonoce filipinky ,,,,,,,,,,,,loni jsem tohle všechno schanel tech 9600 ,,,, nebylo to z Prahy ale me tahaj poletistich kamosi zdarma ,,,,,,,,,,a nebyla by to nuda litat celou zimu Emirates 🙂

 • Surger 15.6.2014, 11:37

  Dobrý den, já objednával nejprve 2 letenky a poté asi za 2 hodiny další dvě.Strženo z účtu celkem 4 letenky, takže správně. Nicméně od Expedie mi došel 2x email kde napsali číslo reiseplanu, pro každou objednávku zvlášť. Jsou tam i čísla letenek (e-ticket nr.), ale nevím jak je to s vytištěním?? Nebo musím s tímto vytištěným reiseplanem na letiště do Prahy a tam mi letenkty vytiskou???

  • Dave 15.6.2014, 11:42

   Přesně tak, stačí mít jen to číslo rezervace, někdy ani to ne 😉

  • Surger 16.6.2014, 10:07

   Ještě se prosím zeptám Dave, jestli to můžu zařídit např. v tomto týdnu, nebo mám ještě počkat. Mám cestu do Prahy, tak proto. Dále event. co budu potřebovat?? Pasy??

  • klariska.crew 16.6.2014, 10:12

   Stačí když si někam napíšeš (třeba na papírek 🙂 číslo rezervace, nebo si doma vytiskneš mail, co si dostal od Expedie a až budeš odlítat ukážeš to na přepážce (check-in) k tomu si přibalíš na cestu pasy. Nikam do Prahy extra nejezdi, teď by ti to tam stejně nikdo nevytisknul. Je to tzv elektrionická letenka – to je že si všechno dokážeš zařídit sám elektornicky a odpodá tisknutí letenek jako kdysi.

  • Ivan 16.6.2014, 15:47

   Surgere, nebuď vyděšený…. panikaříš jak odborář před svou první cestou do Bulharska 🙂 Kdyby ses teď objevil na letišti, tak by z toho měli ještě týden legraci.

 • klariska.crew 13.6.2014, 09:40

  Ahojte, mě to strhli z účtu až dnes, ale každou letenku zvlášť. Takže jsou to dvě stržené platby, ale každá odpovídá ceně jedné letenky. Takže u mě je vše v pořádku. Po stržení blokoace hned zmizela. Některé banky drží blokace extrémě dlouho např. KB

  • Dan 14.6.2014, 20:27

   Ja zas koupil letenky pro 2 osoby (naraz), ale platba zatim odesla pouze ve vysi jen jedne z nich (uz z toho 6. 6.) a v blokacich je jen 27 Kc pro Expedii. Je to zatim OK, nebo to mam nejak resit (Fio)? V mailu od Expedie mam normalne potvrzeni pro 2 lidi v dvojnasobne castce.
   Diky

 • Thomas 12.6.2014, 23:45

  Volal jsem do banky ohledně té blokace a zaúčtování. Odblokování částky proběhlo v naprostém pořádku a jako bonus jsem se i dozvěděl proč se tak stalo (alespoň u KB). Cena za 3 letenky se zablokovala jako jedna částka. Zatímco na účet byly peníze strženy jako 3 sumy za každou letenku zvlášť. Tudíž se platba nespárovala a peníze se jednou zablokovaly a jednou strhly. Toť celá magie.

 • Petr 12.6.2014, 22:32

  koupeno 19-24.11.Singapur a 4-10.12 Tokio zatím nestrženo z účtu, dle komentářů ještě nebudu plašit.Díky kluci za tenhle web. P.S.jedu sám tak kdyby někdo??

 • Jana 12.6.2014, 10:30

  AHoj, funguje ta akce ještě?

  • Jana 12.6.2014, 10:57

   Už vidím, že ne, tak nic…

 • Petra 12.6.2014, 09:37

  Upozornění pro ty, kdo využili této akce – kupovali jsme 4 letenky Praha-Bangkok- Praha. Platba byla z účtu stržena 2x, již to řešíme přímo s Expedií, takže doporučuji ohlídat si, kolik Vám reálně na platbu letenek odešlo z účtu.

  • Dave 12.6.2014, 10:16

   u mě OK a strženo znovu přímo Garudou.

  • Katka 12.6.2014, 10:55

   Ahoj. Petro, jak jse to vyřešily? já taky kupovala 4 letenky Praha-Bangkok- Praha a taky to strhli 2x. co s tím?

  • Eva 12.6.2014, 10:59

   Já mám stále jednu blokci (od Garudy), částka nestržena.

  • Petra 12.6.2014, 11:04

   Kontaktovali jsme Expedii mailem přes zákaznické centrum, požádali o zaslání PDF potvrzení, že byla platba stržena dvakrát. To jsme odeslali, nyní čekáme, jak se k tomu vyjádří. Zároveň jsme volali do banky, kde nám sdělili, že pokud prodejce odmítne vrátit peníze (což nepředpokládám), vyřešíme to osobně na pobočce banky.

  • Ivan 12.6.2014, 11:29

   U mne OK, kupovali jsme 7.6. 4 x zpáteční PRG-BKK, dnes 12.6. v UniCredit správně odúčtováno ve prospěch Garudy

  • petr metr 12.6.2014, 13:57

   Začínám si myslet, že to byl tah Garudy nebo Expandie pro zlepšení platební bilance a za čas všechny letenky zruší a měli bezúročnou půjčku na několik měsíců zdarma. Taky mám stále blokaci od Garudy Frankfurt, částka nestržena a čekám, že ani nestrhnou, prostě si udělali reklamu zadarmo. Jak se to bude řešit v případě, že e-tiket je vystavený na základě platby kartou, viditelný u emirates a peníze nestrhnou, budou moct vše zrušit a expandia si nechá 5 eur za vystavení letenek x tisíce zákazníků? To by byl výdělečnný byznys.

  • Marek 12.6.2014, 18:30

   Zdravím, právě mi strhli peníze pro Gerudu z účtu, ale blokace stále nezmizela, snad mi to nestrhnout podruhé a blokaci vrátí. Napište sem prosím někdo, jak se vyjednala 2x stržená platba od Expedie. Děkuji

  • Lukáš Horák 12.6.2014, 18:48

   Marku, druhá blokace vyprší po nějaké době, u každé banky jsou tyto lhůty nastavené jinak, ale maximálně do 30 dnů. O uvolnění blokace můžete požádat svou banku, měli by Vám vyhovět.

  • Marek 12.6.2014, 19:08

   Děkuji Lukáši.

  • Kristýna 12.6.2014, 21:29

   Taky mi to strhli dvakrat…Myslite, ze to vrati nebo co so tim? :/

  • Lukáš Horák 12.6.2014, 22:23

   Tzn. že blokace jsou pryč a jsou obě zaúčtované? Pokud ano, třeba toto vyreklamovat na Expedii nebo ve Vaší bance.

  • Kristýna 12.6.2014, 22:37

   Jedna zauctovana,druhá v blokacich zatim…

  • Ivan 12.6.2014, 22:45

   Už to tady někdo pak aspoň třikrát, tak po čtvrté… pokud je už platba zaúčtovaná, zavolejte do banky na klientskou linku ať tu přetrvávající blokaci zruší.

  • Ivan 12.6.2014, 22:47

   Omlouvám se… mělo být psal…

  • Kristýna 12.6.2014, 22:55

   Aha tak to se omlouvam a diky za odpoved!

  • Jitka 13.6.2014, 08:21

   Ahoj Dave,máme letenky Pha-Jakarta a zpět z Bandar Lampung. Někde jsi se zmiňoval o tom, že nástup v Bandaru je nutný, jinak se zpáteční letenka zruší. Máš tuto informaci z aerolinek ověřenou, nebo již s tím máš svoji zkušenost? Díky Jitka

  • Dave 13.6.2014, 08:25

   Ahoj Jitko, toto je standardní pravidlo v letectví. Jakmile nastane no-show na určitém letu, tak jsou automaticky stornovány všechny zbývající úseky. Tak pozor na to.

  • Petra 13.6.2014, 09:10

   Ještě pro upřesnění (psala jsem původní příspěvek) – u nás nejde o problém blokace, platbu za letenky nám strhli 2x plus na účtu byla ještě blokace na částku odpovídající opět 4 letenkám. Blokaci nám v bance samozřejmě zrušili. Stále však čekáme na reakci od Expedie, kdy nám hodlá vrátit peníze, které si strhli navíc. Včera reagovali velice rychle, když jsme jim vysvětlili nš problém, od té doby, co jsme jim poslali potvrzení banky, že proběhla duplicitní platba, už nijak nereagovali.

  • Eva 13.6.2014, 11:01

   Jen pro ostatní, kdo to sledují, nám dnes také platbu strhli (každá letenka zvlášť), blokace zůstává (KB), tak jsem kontaktovala banku, ale to je asi tedy standardní situace.

   Nicméně letíme hned na začátku srpna do Indie a nevím, jak dlouho ještě čekat s nákupem vnitrostátních přeletů. Víza nechám na poslední chvíli, ale ty přelety bych potřebovala pořešit dříve a nedokážu odhadnout, jak velká je pravděpodobnost, že by to teď ještě zrušili a peníze vraceli. Ale to je asi otázka, na kterou nezná odpověď nikdo…

  • Dave 13.6.2014, 11:55

   Evo, budeš naše první vlaštovka co musí zaslat zprávu 😀 Já letím až 12.8.

  • Kristýna 13.6.2014, 12:21

   Taky jsem kontaktovala KB, prý mi dají vědět…

  • Eva 13.6.2014, 12:47

   Dave, budu informovat 🙂 Kdyz nenapisu, znamena to, ze sedim v indickem vezeni a vyslychani me ohledne listopadoveho preletu pres Indonesii :))

   A ted vazne… Myslis, ze kdyz pockam s temi vnitrostatnimi prelety treba na cervenec (mesic pred odletem), melo by to byt uz relativne bezpecne? Neexistuje nejaka maximalni lhuta, do ktere to mohou zrusit pred datem odletu a nebo na to zadne pravidlo neexistuje? Muzou to udelat kvuli chybe v tatifu i par dnu pred, kdyz budou chtit?

  • Ivan 13.6.2014, 13:16

   Tak mě napadl takový projekt záchytného střediska v Indonésii (placený z nějakého evropského fondu samozřejmě) pro ty, kdo tam uváznou, protože neproletí první úsek z Bandar Lampungu. Protože když jedou tramvají na Spořilov z Flóry, taky přece můžou nastoupit až na Synkáči 😉

  • Eva 13.6.2014, 13:41

   Ivane obávám se, že pár mazaných cestovatelů bys na záchytné stanici skutečně zachytil. Někdy mám z dotazů tady pocit, že bys možná naplnil i celou stanici 🙂

  • Ivan 13.6.2014, 14:44

   Však to taky myslím skoro vážně, když čtu ty dotazy;-)

  • Petra 13.6.2014, 16:07

   Kdyby to ještě někoho zajímalo – Expedia se ozvala s tím, že letenky byly objednány 2x, což ovšem není pravda (na jejich stránkách je rezervace vedena pouze na námi rezervované 4 letenky, stejně tak na webu Emirates). Prý to budou řešit dál a ozvou se, co s tím udělají. Vážně pěkné.

 • Jirka 10.6.2014, 21:12

  Ahoj Dave, chci se zeptat asi na stejnou vec jako Monika.. Chtel bych letet na sri lanku v terminu 20.12.2014 až 18.1.2015. Nevíš o něčem? Vyplatí se ještě s cenou počkat? Teďka jsem našel něco za 18.000 s Turkama. Jen pro uklidnění, tyhle megahity letenky na Sri lanku stejně nebyly na vánoce, ne? Díky Jirka

  • Lukáš Horák 10.6.2014, 21:45

   Ahoj Jirko, tahle akce se vztahovala na odlety do 10. prosince! U těch Turků je letenka do Colomba levnější s odletem 16.12., přímo na webu TK za 567 € nebo u nás na webu za 15.671 Kč. Zda čekat na nějakou lepší nabídku, to opravdu neporadím, ale vzhledem k odletu těsně před Vánocemi je šance minimální.

 • Jakub 10.6.2014, 15:38

  Zdravím Dave. Chci se jen zeptat. Máme letenky na Srí Lanku. Odlétáme 23. září a vracíme se 8. října. Zjistil jsem ale, že mám pas jen do 12.4.2015. Četl jsem, že platnost pasu musí přesahovat alespoň 6 měsíců. Myslíš, že mi to ještě vezmou nebo si mám radši nechat udělat novej? Díky za odpověď

  • Dave 10.6.2014, 15:42

   Ahoj Jakube, nech si udělat nový. Můžeš chytit nějakého nováčka, který tě skutečně nepustí a nikam nepoletíš. Chyba by to byla jen tvoje.

  • Jakub 10.6.2014, 16:43

   A nebude problém se změnou čísla pasu u Emirates? Zadal jsem tam už tenhle starej a pak jsem se teprve koukl do kdy je.

  • DoG 10.6.2014, 17:48

   No udelaji ti nove letenky za beznou cenu;) ale ne..
   Proc jsi zadaval pas? Ja mam letenky potvrzeny a zadal jsem akorat jmeno.

  • Honza 10.6.2014, 18:32

   Jdi do správy rezervace na Emirates a normálně si to tam změň 🙂

  • Jakub 10.6.2014, 19:25

   Taky si myslím, že to bude stačit jen tam změnit. Když jsem ty letenky platil tak jsem nikde pas nezadával. To až potom v kontaktních informacích na Emirates stránkách.

 • Michal 10.6.2014, 08:35

  Tak včera došlo k zaúčtování transakce na účtu (2 letenky – 2 transakce), ale zatím tam pořád visí i blokace (ta byla celkově jen jedna na částku +/- pár korun oproti zaúčtování). Jste někdo ve stejném stavu? Účet u KB.

  • Dave 10.6.2014, 08:39

   Tohle je nešvar KB…

  • Honza 10.6.2014, 09:21

   Zsvolej si na 955512230 – odd. plat. karet a domluv si zrušení blokace – naprosto bez problémů

 • evelin 9.6.2014, 22:42

  Ahoj, Dave, díky za super info! V sobotu jsem bookla Tokyo na září, u Emirates je rezervace jako confirmed, ale částka za letenku mi pořád visí bloklá na mé straně účtu, zatímco paušální poplatek 10EUR si už Expedia stáhla k sobě. Jaká je Tvůj odhad, že to dopadne/nedopadne? Předem díky!

  • Dave 9.6.2014, 22:45

   Ahoj, z minulého týdne jsem měl to samé – poplatek stržen okamžitě, za letenku asi po 5 dnech.

  • evelin 9.6.2014, 22:51

   Ha, to zní nadějně. Každopádně ještě jednou velké díky!

  • Jarda 9.6.2014, 23:31

   my máme transakci taky zatím jen blokovanou. Koupili jsme v sobotu taky Tokio na září 🙂 Kdy přesně letíš? My 9.9. až 17.9.

  • evelin 10.6.2014, 00:38

   Ahoj Jardo, my jedem o něco dřív, 2.-12.9, ale přímo v Tokiu budeme jen cca 2.-3. a pak 9/10-12.9. Nemáte náhodou nápad na nějaký rozumně drahý hotel v Tokiu? Bereme s sebou malého syna, takže do kapsle nemůžeme.

  • Miloš 10.6.2014, 11:02

   Ahoj Jardo,
   my máme téměř stejný termín jako vy. Když budeš chtít, ozvi se: Memphis_Cz@centrum.cz

  • Kristýna 11.6.2014, 14:19

   Zaplatila jsem letenku v sobotu, zatím se mi strhnul polatek pro Expedii ale penize za letenku jsou pořád v čekajících transakcích. Mám ještě čekat nebo zavolat do banky? Díky!

  • Dave 11.6.2014, 14:37

   Nikam nevolejte, peníze se strhnou.

  • Kristýna 11.6.2014, 14:46

   Myslela jsem si to, diky moc:)

  • Tomas 11.6.2014, 15:56

   Ahoj Dave,
   ja kupoval letenky v nedeli, expedie si strhla z karty poplatek, ale letenky vubec nebyly zauctovane. A na expedii mi vyjelo, ze mi bude rezervace potvrzena a zatim taky nic. Myslis, ze je nejaka sance, ze to dopadne?
   Predem diky za opdpoved.

  • Monika 10.6.2014, 09:07

   Ako nevidim dovod preco by Dave nemohol sem pridavat nejake tie Fueldumpy, ked sa evidentne aj na inych weboch o nich pise. Ze to rychlo stopnu lebo to vela ludi kupi? No ja osobne sa radsej o takom niecom rozviem a rychlo kupim, nez nekupit vobec alebo draho 🙂

 • Míša 9.6.2014, 19:17

  Ahoj Dave, píšeš, že u FD 3x to není jisté ani po zaplacení. Máme koupené letenky PRG – BKK, peníze z karty vpohodě odešly. Kontrolovala jsem rezervaci přímo na stránkách Emirates a všechny lety jsou potvrzeny a letenky mám taky vytištěné. Myslíš, že se mám pořád obávat? Díky Míša

  • Lukáš Horák 9.6.2014, 19:46

   Míšo, vždy je rozumné pár dní počkat a neřešit nic kolem – auta, hotely, jízdenky, letenky apod., kdyby náhodou přišlo nějaké rušení, ale na 99 % se nic takového dít nebude.

  • Markéta 9.6.2014, 21:32

   Ahoj kluci, mám hloupý dotaz, ale mohli byste mi, prosím, poradit, jak si koupit letenky. J8 tomu vůbec nerozumím a přítel taky ne, chceme letět v prosinci do Wietnamu a je škoda těhle cen nevyužít, jen nevíme, jak. Děkuji za jakoukoli odpověd. Markéta

  • Dave 9.6.2014, 21:44

   Tarif již není platný, je fuč.

  • Monika 10.6.2014, 20:33

   Ahoj Dave, pises ze Vietnam uz je fuc. Jsou uz vsechny tarify neplatne nebo ma jeste smysl si hrat se Sri Lankou? diky moc za odpoved

  • Lukáš Horák 10.6.2014, 21:49

   Ahoj Moniko, tarify jsou opravené, nelze už nic nakombinovat!

  • DoG 11.6.2014, 00:21

   jak na Sri Lanku tak do Vietnamu je spousta standardnich akci v terminu v Srpen, Zari, Listopadu atd atd za 13000-14000, coz neni vubec spatny. Normalni cena je nad 17000. taky porad funguje ocasek, v terminech kde cena neni optimalni (17000), dokaze stlacit cenu na 13000. takze je mozne si vybrat doslova presne datumy.

 • Veronika 9.6.2014, 18:10

  Dobrý den,
  v pátek jsem se pokusila koupit letenky do Thajska, všechno fajn, cena 330E/os. a jak už tu psali někteří další kupující, dostala jsem se do fáze, kdy po problémech se stržením platby z jedné platební karty (“je nám líto, kontaktujte vaši banku…”) jsem použila jinou kartu a s tou již systém zahlásil “vaše rezervace bude zpracována”. Od té doby žádná změna, žádný email s potvrzením rezervace, jen mi na ten email, který jsem při rezervaci použila, přišla od nich reklama na letenky do Thajska Na té druhé kartě, se kterou transakce zdánlivě prošla, mám od nich rezervaci na pouhé 1 Euro, toť vše. Na té původní kartě, která byla systémem stále zamítána, mám nakonec rezervací hned několik na částky 1 Euro nebo 10 Euro, celkem asi 52 Euro. Počítám, že na téhle kartě všechny rezervace zruší a celou částku strhnou z té druhé, ale nezdá se mi, že to trvá tak dlouho. V pátek jsem si říkala, že to třeba souvisí s koncem bankovních hodin pro uskutečnění plateb, ale dneska už je mi to divné. Zatím tedy jen vyčkávám, protože by asi nebylo dobré do toho začít nějak šťourat. Jsem připravená na variantu, že rezervace prostě na platbu nepromění a nepoletíme nikam, kdo ví…?

  • Lukáš Horák 9.6.2014, 19:53

   Dobrý den Veroniko, podle mého názoru už k dokončení rezervace nedojde, neboť byla chyba v tarifu opravena. Prodejce na Vašich kartách momentálně zadržuje nějaké autorizační částky, jejich blokace po nějaké době expiruje. Je možné, že jste neměla nastavené dostatečně vysoké limity pro e-commerce transakce, proto platba neproběhla.

  • Veronika 10.6.2014, 12:08

   Limit na druhé kartě, kterou mi po zamítání té první karty (CITI) rezervační systém zakceptoval (ZUNO), je dostatečný, tak nevím. Thajsko za hubičku nám holt není souzeno, tak snad někdy jindy. Všem šťastnějším přeju hezkou dovču!

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.