Prodloužený víkend v Dublinu z Prahy – 1.750 Kč

Irsko
Temple Bar / Ricardo González, licence CC

Vydejte se na prodloužený víkend do hlavního města Irska, kde nesmíte vynechat Dublinský hrad, Ha‘penny Bridge či O’Connel Street se stodvacet metrů vysokým ocelovým sloupem Spire of Dublin. Taktéž musíte okusit neopakovatelnou atmosféru zdejších pubů, které symbolizuje především známý The Temple Bar.

Ke strávení prodlouženého víkendu v Dublinu vás jistě vybídne nabídka zpátečních letenek z Prahy za 1.750 Kč, termín za tuto cenu je jen jeden, tak neváhejte!

 • Rezervuj letenku Praha – Dublin za 1.750 Kč na www.ryanair.com, termín 02.-04. října nebo 02.-06.října
 • Další termíny za 1.910 Kč naleznete v průběhu listopadu.

! Při nákupu letenek si dávejte pozor v posledním kroku, kdy se může stát, že se vám po vyplnění čísla vaší platební karty objeví nabídka přepočtení českých korun na eura nevýhodným kurzem Ryanairu. Jak netratit a nesouhlasit s nabídkou přepočtu se dozvíte v našem návodu, hledejte „Krok pátý“.

Letenky Dublin
Letenky Dublin

Omezení zavazadel a odbavení u Ryanair

Ryanair umožňuje bezplatnou přepravu 2 kusů příručních zavazadel, první kus musí být maximálních rozměrů 55x40x20 cm a hmotnosti 10 kg. Druhý kus zahrnuje kabelky, tašky na notebook či nákupy v dute-free obchodech a je limitováno rozměry 35x20x20 cm.

Nově Ryanair umožňuje odbavení přes novou verzi mobilní aplikace. Nyní si při nástupu do letadla vystačíte s potvrzením a kódem na displeji, nemusíte již tisknout klasickou papírovou palubní vstupenku.

Z mezinárodního letiště Dublin do centra se dopravíte linkou Airlink 747, jednosměrné jízdné 6 €, zpáteční 10 €.

Hotely v Dublinu

Při hledání ubytování v Dublinu se zaměřte především na centrum města, byť zaplatíte o něco více. Doprava v Dublinu není nejlevnější a nejrychlejší, a tak není nic lepšího, než dojít do hotelu „po svých“.

Hotely v Dublinu

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 4

 • Honza 13.8.2014, 11:09

  Cus chlapi, potrebuju se dostat do dublinu a zpet kvuli akci, kde jsme pres vas koupili letenky z dublinu na NZ s emiratama, mame termin konec rijna (22.) a nazpatek jsme v dublinu tusim 13.11.. ma cenu jeste cekat na lepsi ceny nez jsou ted??? Nasel jsem tam 21.10. a nazpatek 13.11. za cca 2000 na osobu bez zavazadel… Diky moc za odpoved a skvele nabidky!!!

 • borshop 12.8.2014, 16:08

  Nika to sepsala celkem důkladně :).

  Přidal bych do itineráře ještě návštěvu Phoenix Parku a hlavně prezidentského paláce Áras an Uachtaraín, prohlídky jsou ve pevně stanovenou dobu tuším jen v soboty.

  Doplním ještě, že pokud máte dobré počasí, vyplatí se jet na výběžek Howth (jezdí MHD), odkud jsou pěkné výhledy na zátoku a taková malá ochutnávka toho „zeleného Irska“, dále výletní resort okolo hradu Malahide. Mě se líbil i historický celkem zachovalý a fotogenický hrad Trim (jezdí Bus Éireann, cca 30 min cesty).

  Pokud tam jste déle, zvažte výlet (solo nebo organizovanou tour) buď na sever do Belfastu, nebo na jih do Wicklow Mountains National Park (točily se tam filmy, krásná krajina).

 • Nika 12.8.2014, 15:33

  Dublin Castle teda nic moc, ale zase cena vstupného odpovídá – pokud dobře pamatjji, tak to byly 4€. Doporučuji Guiness Storehouse, Trinity College, Old Jameson Distillery, podívat se na Molly Malone, projít se Grafton Street, tam zajít do Bewley’s Cafe (nejstarší kavárna v Irsku). Pro ubytování mohu doporučit Abraham House na Gardiner Street, pokoje jsou sice malé, ale je tam čisto, snídaně v ceně a na O’Connel Street jste za cca 5 min. Cestou tam je malé Tesco, ale radši nakupujte v Dealz (hned naproti Tescu). Nezapomeňte ochutnat Carrot cake a určitě se choďte podívat do St Stephen’s Green Park, krásný malý park, kde si můžete vychutnat kafe z nedaleké kavárny jménem Beanhive, přesně na 26 Dawson Street (a že vás posílá učitelka z ČR, možná si vzpomene, fakt úžasná obsluha i přístup). Asi 20m odtud je Mansion House a asi 5 min chůze zmíněná Grafton Street. Určitě je ještě fajn navštívit vězení Kilmainham Gaol. A pokud se vám nechce pěšky, městem jezdí speciální turistické linky (tzv. Hop-on, hop-off busy), za 2 dny pro studenta při nákupu online mě to stálo cca 14€ (jízdenku koupíte na konkrétní den, platí ještě i den potom a busy jezdí v intervalu cca 10min a někteří řidiči mají velmi hezký komentář). Jinak je fajn objednávat vstupenky online, vychází to levněji než na místě, jen pozor na kurz. A nelekejte je cen, oběd za 10 a vic € je docela normální cena, u fast food je to většinou polovina. Takže užívejte, je to krásné město. Na nákupy doporučuji obchod Pennys na O’Connel Street a určitě navštivte i poštu, taky tam 🙂

 • Martini 12.8.2014, 13:53

  už to zdražili.. zpátky za 1335

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.