Chicago Cloud Gate

Co vidět a navštívit v Chicagu

14 míst co vidět v Chicagu

Chicago Cloud Gate
Cloude Gate

Umělecké dílo Cloud Gate anglického umělce Anishe Kapoora je dnes jedním z hlavních symbolů Chicaga. Ocelová socha ve tvaru fazole měří 20 metrů na délku a 13 na šířku a je vyrobená tak, aby v sobě zrcadlila oblohu a okolní prostředí.   „Fazole“ je umístěna v Millenium Parku od roku 2006 a je turistickou atrakcí číslo jedna. Neplatíte žádný vstup, park je volně přístupný veřejnosti.   Přímo naproti Cloud Gate vznikl ve stejném roce Jay…

Zobrazit místo
Výhled z Willis Tower
Willis Tower

Ikonický černý mrakodrap, mnohem více známý pod názvem „Sears Tower“, se tyčí do výšky 442 metrů a dalece přesahuje všechny okolní budovy. Willis Tower byla dostavěna v roce 1973 a až do roku 1998 se pyšnila titulem nejvyšší budovy světa, kdy ji předstihl mrakodrap Petronas Twin Towers v malajsijském Kuala Lumpur. Dnes patří Willis Tower 21. místo na světě a 2. v USA (po novém One World Trade Center v New Yorku).   Ve 103. poschodí najdete…

Zobrazit místo
Chicago
Chicago Theater

Kdysi jedno z nejslavnějších amerických divadel a dodnes jedna z vizuálních ikon města dnes souží především koncertům, komediálním show, stand-upům nebo kouzelnickým vystoupením. Divadlo je mimo jiné známé pro svůj výrazný nápis neonový „Chicago“.  Seznam aktuálně pořádaných akcí a možnost koupě vstupenek najdete na oficiálním webu: https://www.msg.com/the-chicago-theatre.

Zobrazit místo
Lincoln Zoo
Lincolnova Zoo

Jedna z nejstarších zoologických zahrad v Americe zaujme kromě exotických druhů zvířat především faktem, že od svého založení v roce 1868 stále přetrvává vstupné zdarma pro všechny návštěvníky.   Oficiální web

Zobrazit místo
Navy Pier
Navy Pier

Nejnavštěvovanější atrakcí v Chicagu je Navy Pier, přes kilometr dlouhé molo vystupující do Michiganského jezera na úrovni Grand Ave a Illinois Street. Živá oblast plná restaurací, barů a nejrůznějších pouťových atrakcí se probouzí po poledni a s přibývajícím večerem je čím dál živější.   Najdete tu i některá významná muzea nebo divadla:  Námořní muzeum Dětské muzeum, Shakespearovo divadlo.  Z jižní části Navy Pier je pěkný výhled na…

Zobrazit místo
Wrigley building
Wrigley Building

Jeden z ikonických mrakodrapů „staré doby“ byl postaven v roce 1920 jako ředitelství známé společnosti na výrobu žvýkaček Wrigley. Wrigley Building stylem trochu připomíná newyorskou Empire State Building, i když vzrůstem se nerovná žádné z okolních budov.  V těsné blízkosti se pak projdete po zvedacím mostě DuSable Bridge. 

Zobrazit místo
Museum Campus
Museum Campus

Oblíbený volnočasový areál Museum Campus je vlastně velký park na břehu Michiganského jezera, v němž najdeme hned několik významných turistických atrakcí:  Shedd Aquarium: V jednom z největších vnitřních akvárií objevíte pestrobarevný podmořský svět se žraloky, želvami nebo aligátory,  Adler Planetarium: První planetárium na území USA (otevřeno v roce 1930),  The Field Museum: 3. největší přírodopisné muzeum na světě,  Stadion Soldier…

Zobrazit místo
John Hancock Center
John Hancock Center

Alternativní vyhlídkou ke známější Willis (Sears) Tower je mrakodrap John Hancock Center. Pro mnohé oblíbenější právě proto, že z observatoře „360° Chicago“ na 94. poschodí je vidět i nejvyšší budova v Chicagu – Willis Tower.   Se 344 metry je nyní John Hancock Center 4. nejvyšším mrakodrapem v Chicagu a 7. v USA.  Vstupenka nahoru stojí 22 USD, alternativně lze zakoupit lístek za 26 USD na 2 vstupy během 48 hodin. Při nákupu online máte 10 %…

Zobrazit místo
Magnificient Mile
Magnificient Mile

Centrum každodenního života, srdce města, to je „The Mag Mile“. Ve čtvrti, jejíž ústřední tepnou je ulice Michigan Ave, najdete ty nejdůležitější obchody luxusních značek, drahé restaurace i levné fastfoody a mrakodrapy z poloviny 20. století.  Projděte se pěšky od DuSable Bridge přes John Hancock Center až k Oak Street Beach, odkud můžete dál pokračovat do Starého Chicaga. 

Zobrazit místo
Water Tower
Water Tower

Jednou z mála původních historických památek (postavena byla v roce 1869) přímo v srdci velkoměsta je stará vodárenská věž. Stojí přímo na jedné z hlavních ulic Michigan Ave na náměstí Jane M. Byrne Plaza. 

Zobrazit místo
Robie House
Robie House

Nadšenci do architektury se jistě vydají na jižní předměstí Hyde Park k návštěvě vily Robie House. Na první pohled nezajímavý cihlový dům patří k nejdokonalejším ukázkám svébytného „prérijního stylu“, prvního ryze amerického architektonického směru. Robie House je dokonce nominován k zápisu na seznam UNESCO.  Vila byla postavená v letech 1909–1910 architektem Frankem Lloydem Wrightem a její interiér můžete navštívit denně kromě úterý a středy. …

Zobrazit místo
Bloomingdale Line
Bloomingdale Line

Inspirován newyorským High Line Parkem vznikl v Chicagu v roce 2015 veřejný park Bloomingdale Line na místě bývalé železniční tratě. Téměř 4,5 kilometru dlouhý koridor stezky pro pěší i cyklisty je lemován lavičkami a zelení a výrazně přispěl k oživení místa.  Bloomingdale Line je otevřena od 6:30 do 23:00 a vstup je zdarma. 

Zobrazit místo
Old Town
Old Town

Úplně původní historické centrum, kde najdete klasické nízké cihlové budovy z poloviny 19. století, je právě v Chicagu zachováno v nezvykle rozsáhlé oblasti. Podobnými centry se může chlubit jen minimum amerických velkoměst.   Projděte se starými uličkami a nechte na sebe působit atmosféru Ameriky, kdy teprve začínala být světovou velmocí.   Centrem starého Chicaga je kostel svatého Michaela, o jehož zvonu se tvrdí, že kam je slyšet jeho zvuk,…

Zobrazit místo
Čtvrť Pilsen
Čtvrť Pilsen

Na přelomu 19. a 20. století a až do 2. světové války byla oblast jižního Chicaga pravým „Czechtownem“. Na 150.000 krajanů si zde založilo čtvrť Pilsen (Plzeň), z níž vzešel mj. i starosta Chicaga (v letech 1931–1933) Antonín Čermák, kladenský rodák. V současnosti se centrum české komunity přesunulo na východ do čtvrti Cicero, v „Plzni“ však stále najdete pozůstatky české čtvrti.   Nejviditelnější je asi budova Thalia Hall, kterou nechal…

Zobrazit místo

Chystáš se do Chicaga?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020