Tip na eurovíkend v Benátkách z Prahy, 3 noci – 2.368 Kč

, licence CC

Foto: Saffron Blaze / wikipedia

S blížící se letní atmosférou se vybízí obnovení kategorie eurovíkendy. Dnešním tipem bude prodloužený víkendový pobyt v italských Benátkách. Konkrétně se budeme zabývat datem 8.-11.června, kde vycházejí zpáteční letenky na 618 Kč.

Letecky do Benátek

Praha - Benátky za 618 Kč
Praha – Benátky za 618 Kč

Do města plného mostů nad téměř stovkou kanálů poletíme z pražského letiště Václava Havla s aerolinkou Wizzair. Letenku zakoupíme za 618 Kč vč. tax a poplatků. V ceně máte menší kabinové zavazadlo s rozměry o 42 x 32 x 25 centimetrů a maximální vahou 10 kilogramů, což na 3 dny bohatě vystačí. Cena je platná pro členy Wizz Discount klubu – pokud členem nejste, zaplatíte 1.986 Kč za 2 zpáteční letenky a členství. To Vám umožní létat za zvýhodněné ceny po další 1 rok – cena je již nižší při první rezervaci a rozhodně se vyplatí.

  • Rezervace na wizzair.com
  • Termín: 8.-11.června (sobota – úterý, ranní lety)

Doprava do Benátek

Dříve nežli popíšu nejlevnější cestu z letiště, rád bych připomenul, že hledat ubytování v samotných Benátkách je poměrně finančně nákladné. Proto doporučuji rezervovat hotel v městečku Mestre, odkud jste MHD do 15 minut v centru Benátek.

Jak tedy do Mestre z letiště Treviso (TSF)? Nejlevnější cesta vede přes vesnici Treviso, kam jezdí z letiště autobus za 1,20€ a odtud vlakem do Mestra nebo přímo Benátek za maximálně 3€. Celková cena za přesun nebude činit více jak 100 Kč.

Levné hotely

Nejlevnější hotel v Benátkách byste mohli rezervovat od 6.200 Kč, což je čirý nesmysl. Proto se tedy přesuneme hledat hotely do Mestre.

V této nabídce pro město Mestre nás zaujmou první 3 hotely. Postupně si rozebereme každý z nich a jsem plně přesvědčen, že si každý vybere dle svého gusta a bude plně spokojen.

  • 1* hotel Vidale – tento hotel je situován 3 minuty chůze od vlakového nádraží. Autobusy jezdící do Benátek na náměstí Piazzale Roma staví přímo před hotelem. Pokoje jsou jednoduše zařízené, čemuž napovídá i 1* kategorie hotelu. Počítejte se společnou koupelnou. Na druhou stranu nabízí nejnižší dostupnou cenu, a to 3.500 Kč / 3 noci / 2 osoby.
  • 2* hotel Primavera – hotel naleznete přibližně 20 minut chůze od železniční stanice směrem k pobřeží Jadranského moře. Z hotelu se pak naskýtá pěkný pohled na Benátky a přibližně 500 m od hotelu naleznete jeden z největších parků v Evropě – San Giuliano. Za cenu 4.500 Kč získáte taktéž ubytování na 3 noci pro dva se společnou koupelnou a navíc kromě kvalitnějších hotelů i snídani na hotelu.
  • 3* hotel Ariston – posledním tipem na levný hotel je Ariston. Ten najdeme v severní části města Mestre. Půjdeme taktéž přibližně 20 minut od nádraží a do Benátek sjedeme autobusem do 20 minut. Výhodou je 3* kvalita hotelu a soukromá koupelna na pokoji, kterou předchozí 2 nabídky postrádaly. Za pobyt zaplatíte 4.750 Kč.

Ať si již vyberete jakoukoliv variantu, vězte že oproti nabídkám CK ušetříte klidně 70% ! Navíc nepočítám zábavu a trochu napětí díky individuálnímu cestování. Cestuj levně a svobodně.

[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“10″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Benátky{}3-default.png|Treviso airport{}airport.png|Mestre{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.