Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být svobodní a nezávislí na jízdních řádech, vaše kroky jistě zamíří do autopůjčovny.
Jak to vlastně při takovém půjčení auta chodí a na co určitě myslet? Není třeba mít obavy, sepsali jsme pro vás základní návod, po jehož přečtení už vás nic nepřekvapí.
Kde rezervovat auto
Rezervačních portálů existuje několik desítek. Výběr auta přitom funguje podobně jako výběr letenek. Můžete použít vyhledávače, které vám srovnají nabídky všech dostupných půjčoven, případně rezervovat přímo na webech jednotlivých autopůjčoven.
Přes vyhledávače
Ve většině případů bývá nejpřehlednější rezervovat právě přes vyhledávače. Mezi nejoblíbenější a nejpřehlednější patří Booking.com, který velmi často sami využíváme.
Při rezervaci přes vyhledávač se vždy dozvíte, u které půjčovny si auto půjčujete, stejně tak by měly být detailně popsané podmínky půjčovného. Vyhněte se srovnávačům s lákavými cenami, kde podobné informace nezjistíte, například nedoporučujeme používat web economycarrentals.com.
Rezervace přes podobné vyhledávače má tu výhodu, že porovná většinu nabídek od nejlevnější po nejdražší a vy tak nemusíte hledat po jednotlivých stránkách autopůjčoven. Navíc bývá zabookování přes podobné weby levnější než přímo přes web autopůjčovny.
Rezervuj auto přes booking.com
Naopak mezi nevýhody patří nutnost detailně a dvakrát číst podmínky půjčení. Často se totiž stane, že po výběru konkrétní nabídky se podmínky aktualizují a liší se tak od původního textu. Před platbou si je tedy znovu pročtěte.
Při rezervaci peníze platíte přímo dané stránce a případné změny či rušení řešíte přes ně.
Přes web autopůjčovny
Každá půjčovna samozřejmě provozuje své vlastní rezervační systémy, přes něž lze auto objednat. Ve většině případů bývá tato možnost dražší než přes výše zmíněné vyhledávače, neplatí to však vždy. Doporučujeme vždy nabídky porovnat.
Především v různých prémiových lokacích, tedy turisticky velmi exponovaných místech nebo naopak odlehlých oblastech může být levnější rezervovat přímo přes web půjčovny. Mezi nejznámější firmy působící na celém světě patří Alamo, Avis, Budget, Dollar, Europcar, Sixt, Hetz, Alamo, Thrifty a další.
Půjčovny, jimž se raději vyhněte
Ne všechny firmy jsou seriózní a přes lákavou cenu ve finále naúčtují nesmyslné poplatky nebo se po vrácení auta snaží vymyslet různá poškození a strhnout si z karty peníze.
Mezi tradičně nejhorší půjčovny se řadí Goldcar, Centauro, Firefly, Record nebo InterRent.
Na letišti nebo ve městě?
Vždy zkontrolujte ceny půjčení v pobočce na letišti a v blízkém městě. Ceny se ve prospěch pobočky mimo letiště mohou lišit dokonce i o desítky procent (ale také nemusí), porovnejte si tak, jestli se vám nevyplatí jednu krátkou cestu z letiště vážit místní dopravou. Informace o dopravě z více než 600 letišť najdete v našich průvodcích.
Kdy rezervovat a kolik stojí půjčení auta
Obecně platí, že čím dříve auto rezervujete, tím méně zaplatíte. Většina autopůjčoven i rezervačních webů typu booking.com umožňuje bezplatné zrušení 48 hodin před půjčením, nic vám tak nebrání si auto rezervovat pro jistotu s velkým předstihem a čas od času ceny kontrolovat – i autopůjčovny můžou mít různé slevové akce.
Podobně jako u letenek navíc nezáleží jen na tom, jak dlouho dopředu auto rezervujete, ale také v jakých termínech.
V dovolenkových destinacích zaplatíte nejvíce během letních prázdnin, naopak v zimě jsou často ceny až absurdně nízké v rámci nižších stokorun denně (například v Irsku, Španělsku či Portugalsku).
Rezervuj půjčení auta v předstihu
Záleží dokonce i na dnech, v nichž si auto půjčujete. Vypravíte-li se do turistické destinace, nejdražší budou víkendové tarify (obvykle začínají ve čtvrtek v poledne a končí v pondělí v poledne), naopak ve velkých městech, kde se auta půjčují pracovně, budou nejdražší všední dny.
Při každém objednávání vyplňujete datum i přesný čas vyzvednutí, který hraje důležitou roli. Sazby se totiž počítají za každý započatý den. Když si půjčíte auto v pátek v 10:30 a vrátíte ho v sobotu v 10:30, zaplatíte za 1 den, pokud ho však vrátíte v 11:00, platit budete už 2 celé dny.
Platí také, že čím delší je doba půjčení, tím méně za den zaplatíte. Například při půjčení auta v USA na 14 dní se dost pravděpodobně vejdete pod 30 USD na den.
Na co si dát pozor při objednání
Záludností při vybírání nejlevnějších nabídek může nastat hned několik, přičemž některé z nich můžou mít pro vaši peněženku nepříjemné následky. Zkrátka při půjčování auta platí víc než kde jinde: číst podmínky.
Pojištění, spoluúčast a depozit
Tři magická slovíčka, která při půjčení auta budete číst asi nejčastěji. Vzájemně spolu přitom úzce souvisí.
Pojištění si sjednáte buď přes třetí stranu, například při rezervaci přes booking.com nebo úplně nezávisle u jiné společnosti, anebo přímo u autopůjčovny.
Varianta externího pojištění je levnější, na druhou stranu je pak o něco komplikovanější „papírování“ v případě problému. Pokud se pojistíte přes třetí stranu a něco se přihodí, autopůjčovna si strhne peníze z vaší karty a vy pak následně budete uplatňovat škodu právě u společnosti, kde jste se pojistili.
Naopak při pojištění přímo u autopůjčovny nic neřešíte a veškerou dokumentaci za vás vyřeší právě půjčovna. Na druhou stranu je takové pojištění výrazně dražší a v některých případech klidně převýší samotnou cenu půjčovného.
V základní ceně téměř vždy bude obsaženo pojištění CDW (Collision Damage Waiver), které však kryje jen škody na karoserii do určité výše. Nekryje poškození interiéru, skel, podvozku či pneumatik.
Jednotlivé komponenty si vždy můžete k ceně přidat, anebo zvolit kompletní pojištění vozu s nulovou spoluúčastí (většinou označované jako LDW nebo FDW). Ceny jsou různé a závisí na lokalitě, typu vozu a délce pronájmu.
Obvykle se pohybují mezi okolo 25 USD za den při zřízení přes „třetí stranu“, resp. od 25 USD do 60 USD při zřízení přímo přes autopůjčovnu.
Spoluúčast je maximální částka, kterou po vás autopůjčovna může chtít v případě poškození či krádeže vozu. Částky se můžou pohybovat od stovek až po tisíce eur (maximální částka, s níž jsme se setkali, byla 2.500 eur).
Pokud si zakoupíte kompletní pojištění s nulovou spoluúčastí, při poškození nebo krádeži auta nezaplatíte nic, opět však platí, že při pojištění přes třetí stranu si peníze nejprve strhne autopůjčovna a vy pak škodu uplatňujete u své pojišťovny.
Ovšem pozor! Pokud se nezaplatíte kompletní pojištění (LDW či FDW) a v ceně bude jen základní pojištění CDW (tedy většinou pouze karoserie), výše spoluúčastí se vztahuje pouze na dané pojištění.
Máte-li zapůjčené auto bez plného pojištění pouze se základním CDW a zničíte motor, spojku či jinou část vozu, zaplatíte plnou výši škody, nikoliv jen maximální částku "spoluúčasti".
Depozit je částka, která vám bude zablokována v den půjčení a odblokována po vrácení auta, pokud ho vrátíte v pořádku. Pozor, peníze se neodblokují automaticky v den vrácení, celý proces může trvat až 3 týdny.
Výše zálohy se opět napříč půjčovnami vcelku výrazně liší a může se pohybovat od 100 až do 2 500 EUR. Často je výše depozitu rovna výši spoluúčasti, ale není to pravidlem.
Kolik peněz si půjčovna zablokuje, to opět závisí na pojistce. Pokud budete mít uzavřeno plné krytí přímo od autopůjčovny, depozit bude malý nebo žádný, pokud bude plné krytí s nulovou spoluúčastí uzavřeno přes třetí subjekt (například přes renalcars.com nebo klasickou pojišťovnu), depozitu se nevyhnete.
Každopádně mějte na kartě dostatek prostředků, které bezprostředně nebudete potřebovat během dovolené ani pár týdnů po ní.
Kreditní nebo debetní karta?
S depozitem souvisí i věčná otázka ohledně typu platební karty. K půjčení potřebujete kreditní kartu. Tu většina autopůjčoven vyžaduje právě k zablokování zálohy.
Existují sice výjimky, kdy si vystačíte s debetní kartou, ale většinou to znamená nutnost dokoupení drahého pojištění s nulovou spoluúčastí. Případy, kdy až na místě zjistíte, že vám auto nepůjčí jen proto, že nemáte kreditku, jsou na denním pořádku.
Kreditní karty jsou pro půjčovny důvěryhodnější než debetní, mají větší jistotu, že klient v případě potřeby opravdu bude mít dostatek prostředků. Půjčení s kreditní kartou je výhodnější i pro vás – v případě blokace velkého depozitu vám budou „chybět“ peníze banky a ne přímo vaše.
Pozor na palivovou politiku
Už při rezervaci auta by měla být jasně deklarovaná palivová politika. Nejběžnější a nejtransparentnější je tzv. „Full – Full“. Auto si půjčíte s plnou nádraží a vrátíte s plnou, za benzin zaplatíte přesně to, co projedete.
Levnější sazbu můžou nabídnout půjčovny s politikou „Full – Empty“ nebo také „Prepaid Fuel“, tedy „Plná – Prázdná“, kdy si půjčíte auto s plnou nádrží a vrátíte s prázdnou. Takovým nabídkám se vyhněte. Neznamená to totiž, že dostanete auto s plnou nádrží zadarmo.
Benzin si předplatíte s tím, že při vrácení můžete auto vrátit klidně s prázdnou nádrží. Za prvé si půjčovna naúčtuje tu nejvyšší sazbu za benzin, jaká je jen možná, a za druhé ke konci půjčení budete neustále hlídat ručičku palivoměru, abyste zbytečně nepřeplatili a vrátili auto skutečně „prázdné“.
Limity kilometrů a omezení oblasti pohybu
Pozornost věnujte položce „Míle/kilometry“. Ne všechny půjčovny vám umožní jezdit autem neomezeně daleko. Respektive umožní, ale vy za překročení bezplatného limitu zaplatíte.
Pokud je v této položce napsáno „neomezeně“ (unlimited), pak můžete s autem najezdit kolik chcete. Pokud ne, vždy je uveden maximální počet kilometrů, které lze ujet bezplatně (denně) a dále částka za každý kilometr navíc, obvykle se pohybuje kolem 1 USD.
Dále je obvyklé, že autopůjčovny zakazují cesty do jiných států. Chcete-li zamířit i za hranice země, v níž si půjčíte auto, vždy se předem ujistěte, že to bude vůbec možné.
Počet řidičů
Při každé rezervaci vyplňujete, jestli chcete přidat dalšího řidiče. Nepřiplatíte-li si tuto službu, automaticky se počítá s tím, že auto bude řídit jen osoba, na kterou je půjčené.
Pokud bude auto řídit jiný řidič, než je zapsaný ve smlouvě, nejedná se o nic nelegálního. Nastane-li však jakýkoli problém na autě či nehoda, ať už zaviněná, nebo ne, a auto bude v tu chvíli řídit člověk nezapsaný ve smlouvě, veškeré náklady jdou na vaše triko. A to i když máte zaplacené plné pojištění s nulovou spoluúčastí.
Věk řidiče aneb mladí a staří si připlatí
Půjčujete-li si auto a je vám méně než 25 let anebo naopak více než 65 let, počítejte s přirážkou za mladého řidiče, které se nevyhnete nikde na světě u žádné půjčovny.
Statisticky je dané, že mladí a starší řidiči jsou náchylnější k nehodám a autopůjčovny to vědí. V některých zemích musí platit i vyšší povinné ručení, pokud řídí mladý řidič.
Částky jsou opravdu vysoké a nezřídka překročí celou cenu půjčovného.
Pokud je vám méně než 21 let, auto vám ve většině zemí nepůjčí vůbec – ani za poplatek.
Typ auta
Při rezervaci máte samozřejmě možnost vybrat si z různých velikostí a tříd aut. Pamatujte však, že konkrétní značku a model vám půjčovna nezaručí. Všimněte si vždy poznámky „… or similar“, což znamená, že vám půjčí stejné nebo podobné auto dané třídy.
Mějte také na paměti, že ne vždy můžou být dostupná auta s manuálním řazením, především v USA, Austrálii či na Novém Zélandu se s nimi prakticky nesetkáte.
Jednosměrné půjčení auta
Je lákavé si naplánovat epický road-trip napříč celou zemí, méně praktické pak už je vracet se zase zpět na místo, kde jste si auto půjčili. Naprostá většina velkých autopůjčoven vám umožní vrátit auto na jiné pobočce (vždy však ve stejné zemi). Velmi důkladně však zkontrolujte finální cenu a položky s informacemi, co všechno není obsaženo v ceně.
Rezervuj jednosměrné půjčení auta
Poplatky za jednosměrné půjčení auta totiž bývají velmi vysoké, často i násobně vyšší, než stojí samotná cena půjčení. Méně seriózní autopůjčovny tento poplatek neuvedou do celkové ceny, jen ho zmíní malým písmem v informaci, co není započítáno v ceně.
Existují samozřejmě výjimky, kdy jednosměrný poplatek není nijak závratně vysoký, typicky v menších zemích, na ostrovech, ale třeba i u některých půjčoven v USA, Jižní Africe či v evropských zemích.
Drahé doplňkové vybavení
Cestujete-li s dětmi, budete si nejspíš spolu s autem rezervovat i dětskou autosedačku. Dobře se však podívejte, na kolik vyjde. Běžné ceny týdenního půjčení sedačky se pohybují mezi kolem EUR a může vyjít lépe si sedačku vzít už z domova, většina aerolinek je totiž přepravuje zdarma.
Úplně se vyhněte připlácení za GPS, kdy ceny často atakují absurdní hodnoty kolem 100 EUR na týden.
Co budu potřebovat
Zmínili jsme hlavní nástrahy, které vás můžou čekat při samotné rezervaci auta. Co však musíte mít s sebou, aby vám auto vůbec půjčili?
Předně potřebujete kreditní kartu na jméno řidiče, s níž jste auto rezervovali. O problematice debetních versus kreditních karet se zmiňujeme výše.
Další nezbytnou položkou je mezinárodní řidičský průkaz. Jsou samozřejmě výjimky. Například máte-li řidičský průkaz ze země EU a cestujete do jiné země EU, mezinárodní řidičák není potřeba.
S sebou musíte mít i svůj klasický řidičák, bez něhož je ten mezinárodní neplatný.
Doporučujeme také stáhnout si ještě doma do telefonu offline mapy a nepřiplácet zbytečné peníze za vybavení GPSkou.
Jak to chodí na místě
Při vyzvednutí auta
Při vyzvedávání se můžete setkat se 3 druhy převzetí. Na největších letištích bývají přepážky autopůjčoven umístěny všechny pohromadě ve speciální budově, k níž vede přehledné značení, případně se k nim dopravíte sami místním kyvadlovým autobusem či vláčkem, který je vždy zdarma.
Ne menších letištích pak bývají přepážky přímo v příletové hale a na těch nejmenších vás pak může čekat člověk s cedulkou, který vás do pobočky zaveze.
U přepážky pak předáte všechny potřebné doklady (pas/občanku a řidičák s mezinárodním řidičákem) a odmítnete všechny služby navíc, které vám půjčovna bude nabízet. Většinou se jedná o nabídku LDW (tedy plného pojištění s nulovou spoluúčastí) nebo předplacenou nádrž.
Pojištění obvykle máte zajištěno již předem a předplacená nádrž nebývá cenově výhodná.
Následně předložíte kreditní kartu, kterou se zaplatí půjčovné, a většinou vám na ní zablokují depozit v předem dané částce. Ta je vždy vyznačena v podmínkách půjčení.
Poté už nic nebrání samotnému převzetí auta. Vždy dostanete šablonu, na které buď vy sami, nebo zaměstnanec půjčovny před vámi vyplní, v jakých místech a jak moc je auto poškozené. Kontrolu nepodceňujte a vyplňte všechna viditelná poškození od malých škrábanců až po špinavý interiér.
Šablonu pak odevzdáte zaměstnanci nebo při výjezdu z parkoviště vhodíte do připravených schránek (je to časté třeba v USA).
Při odevzdání auta
Ještě než auto odevzdáte, ujistěte se, že není extrémně špinavé, a pokud je, zajeďte s ním k myčce a vyluxujte ho. Vyjde vás to levněji než poplatek za znečistění, který by si naúčtovala půjčovna (většinou kolem 60 USD).
Samotné vrácení auta je většinou rychlá formalita. Přijedete, odevzdáte klíčky a hotovo. V některých půjčovnách si zaměstnanec rovnou prohlédne auto a sdělí vám, co je případně v nepořádku, jinde se ani s živým člověkem nesetkáte a klíče vhodíte do připravené schránky.
Zatímco vyzvednutí auta mimo pracovní dobu dané půjčovny buď není vůbec možné, nebo bývá zpoplatněno speciální přirážkou, vrácení mimo otevírací dobu je většinou zdarma. Klíče hodíte do schránky u přepážky.
Je dobré alespoň několik týdnů po návratu pravidelně kontrolovat výpisy z kreditní karty. Většina seriózních půjčoven vás v případě zjištění nějakého problému (nebo třeba placení pokuty) upozorní e-mailem a až poté si peníze z blokace strhnou, najdou se však i půjčovny, které se vás informovat neobtěžují.
Závěr
Půjčení auta může výrazně usnadnit cestování a také rozšířit vaši cestu o nová místa, kam byste se jinak nebyli schopni podívat. Je však důležité dobře znát a dobře si prostudovat podmínky půjčovného a především jim porozumět.
Víc než kde jinde platí, že zdánlivě nejlevnější nabídka nemusí být ve finále opravdu nejlevnější. Protože věcí, na které je třeba si dávat pozor, je více, na závěr ještě přidáváme krátké shrnutí.
- Pojištění nebývá v základní ceně. Zřídit můžete levnější přes třetí stranu s tím, že při pojistné události budete muset vše vyřizovat sami a půjčovna si zablokuje vysoký depozit. Druhou možností je výrazně dražší pojištění přímo přes autopůjčovnu. Výhodou je fakt, že případnou událost za vás vyřeší půjčovna a vy už se nemusíte o nic starat, stejně jako nízký nebo žádný depozit.
- Počítejte s nutností kreditní karty a mějte na ní dostatečný limit k zablokování depozitu. Půjčení na kartu debetní je možné jen u některých půjčoven a často je spojené s vysokými zálohami.
- Nenechte se napálit palivovou politikou, optimální je půjčení i vrácení auta s plnou nádrží.
- Po návratu pravidelně kontrolujte pohyby na kreditní kartě, méně seriózní půjčovny klidně můžou dál strhávat další poplatky.
109 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.
Jezdím hodně po Evropě a v hodně lokalitách některé výše uvedené informace neplatí:
Řecké ostrovy: Zde je nejvýhodnější vyhledat některou z dobře hodnocených malých (často rodinných) půjčoven. U nich ani neplatí nevýhoda, že nemají pobočku na letišti, protože Vám prostě auto přivezou v určený čas přímo k terminálu, což je mnohem pohodlnější (a rychlejší), než stání ve frontě na pobočce. Tady prostě majitel přijede, vyřídíte papíry přímo tam a odjedete (on odjede jiným autem s kolegou či rodinným příslušníkem). Navíc nemají problém s půjčením i vrácením auta prakticky kdekoliv na ostrově, nechtějí žádný depozit (a tedy ani kreditní kartu) a platit lze klidně i v hotovosti až na místě. Vrácení auta probíhá tak, že na domluveném místě necháte auto zaparkované s klíčkem uvnitř.
Jižní (a možná i celá) Francie: Zde funguje síť půjčoven primárně určených pro Francouze, ale nemají problém půjčit auto i cizincům, zejména pokud umíte francouzsky (já neumím, a také to šlo). Jednu z nich provozuje obchodní řetězec Carrefour (Carrefour drive), ale je jich víc. Ceny jsou klidně i poloviční, než jaké dostanete v mezinárodních půjčovnách. Takže opět (jako u ostrovů) se vyplatí hledat lokální půjčovny.
Specifické je také Norsko, kde je nejlepší půjčit si auto přímo od lidí (například přes getaround). Klasické půjčovny jsou tam předražené.
Co se týká pojištění, tak já si platím celoroční od worldwideinsure.com, takže od půjčoven i zprostředkovatelů pojištění odmítám - tj. s tím zkušenosti nemám.
Jezdím hodně po Evropě a v hodně lokalitách některé výše uvedené informace neplatí:
Řecké ostrovy: Zde je nejvýhodnější vyhledat některou z dobře hodnocených malých (často rodinných) půjčoven. U nich ani neplatí nevýhoda, že nemají pobočku na letišti, protože Vám prostě auto přivezou v určený čas přímo k terminálu, což je mnohem pohodlnější (a rychlejší), než stání ve frontě na pobočce. Tady prostě majitel přijede, vyřídíte papíry přímo tam a odjedete (on odjede jiným autem s kolegou či rodinným příslušníkem). Navíc nemají problém s půjčením i vrácením auta prakticky kdekoliv na ostrově, nechtějí žádný depozit (a tedy ani kreditní kartu) a platit lze klidně i v hotovosti až na místě. Vrácení auta probíhá tak, že na domluveném místě necháte auto zaparkované s klíčkem uvnitř.
Jižní (a možná i celá) Francie: Zde funguje síť půjčoven primárně určených pro Francouze, ale nemají problém půjčit auto i cizincům, zejména pokud umíte francouzsky (já neumím, a také to šlo). Jednu z nich provozuje obchodní řetězec Carrefour (Carrefour drive), ale je jich víc. Ceny jsou klidně i poloviční, než jaké dostanete v mezinárodních půjčovnách. Takže opět (jako u ostrovů) se vyplatí hledat lokální půjčovny.
Specifické je také Norsko, kde je nejlepší půjčit si auto přímo od lidí (například přes getaround). Klasické půjčovny jsou tam předražené.
Co se týká pojištění, tak já si platím celoroční od worldwideinsure.com, takže od půjčoven i zprostředkovatelů pojištění odmítám - tj. s tím zkušenosti nemám.
ahoj,
je nekde na netu vyhledavac, ktery me najde ktere pujcovny na urcitem letisti dovoluji i cash ci debit deposit?Klidne i pri zakoupeni full coverage:)
dekuji Jirka
ahoj,
je nekde na netu vyhledavac, ktery me najde ktere pujcovny na urcitem letisti dovoluji i cash ci debit deposit?Klidne i pri zakoupeni full coverage:)
dekuji Jirka
Jiné jsem nezkoumal, ale na discovercars.com je možnost zaškrtnout si filtr na nabídky půjčoven akceptujících depozit na debetní kartě. Ale samozřejmě jen za předpokladu, že v daném místě takové nabídky jsou.
Asi není mnoho větších půjčoven v rozvinutých zemích, které akceptují depozit v hotovosti. Nějaké malé lokální asi ano, ale ty zas nebudou na letišti.
Kdybych chtěl vyhledávat nabídky s full coverage, asi bych se díval na web jednotlivých půjčoven, protože tyto se ve vyhledávačích moc neobjevují, pokud vím.
Jiné jsem nezkoumal, ale na discovercars.com je možnost zaškrtnout si filtr na nabídky půjčoven akceptujících depozit na debetní kartě. Ale samozřejmě jen za předpokladu, že v daném místě takové nabídky jsou.
Asi není mnoho větších půjčoven v rozvinutých zemích, které akceptují depozit v hotovosti. Nějaké malé lokální asi ano, ale ty zas nebudou na letišti.
Kdybych chtěl vyhledávat nabídky s full coverage, asi bych se díval na web jednotlivých půjčoven, protože tyto se ve vyhledávačích moc neobjevují, pokud vím.
Hloupy(?) dotaz: jak moc verit informaci, ze kreditka musi byt na jmeno ridice?
Chceme pujcit auto - ridic zena, kreditka jejiho spolucestujiciho manzela. Projde to? Ve Spanelsku?
Hloupy(?) dotaz: jak moc verit informaci, ze kreditka musi byt na jmeno ridice?
Chceme pujcit auto - ridic zena, kreditka jejiho spolucestujiciho manzela. Projde to? Ve Spanelsku?
Půjčovny jsou v tomhle hodně nekompromisní. Loni jsem byl v Itálii svědkem situace jakou popisujete a nepůjčili. Možná by půjčili, kdybyste si předem nebo až na místě zaplatil jejich full pojištění - ale ani to není jisté.
Půjčovny jsou v tomhle hodně nekompromisní. Loni jsem byl v Itálii svědkem situace jakou popisujete a nepůjčili. Možná by půjčili, kdybyste si předem nebo až na místě zaplatil jejich full pojištění - ale ani to není jisté.
V některých zemích by to jít mělo (manžela/ku tolerují). Při full pojištění od půjčovny, jak píše divan, většinou kreditku nechtějí. Nešlo by dát ženu jako druhého řidiče? To je někdy za příplatek, ale někdy ne. Jinak bych se zeptal té půjčovny předem.
V některých zemích by to jít mělo (manžela/ku tolerují). Při full pojištění od půjčovny, jak píše divan, většinou kreditku nechtějí. Nešlo by dát ženu jako druhého řidiče? To je někdy za příplatek, ale někdy ne. Jinak bych se zeptal té půjčovny předem.
:D diky za odpovedi - druhy ridic by samozrejme byl nejjednodussi, problem je v tom, ze nemam ridicak - ja mam jen kreditku a manzelka jen ridicak ;)
:D diky za odpovedi - druhy ridic by samozrejme byl nejjednodussi, problem je v tom, ze nemam ridicak - ja mam jen kreditku a manzelka jen ridicak ;)
Jestli chcete mít jistotu, buď ať si žena pořídí kreditku nebo hledejte takovou půjčovnu (asi s full pojištěním), která kreditku nebude vyžadovat. Nebo si udělejte řidičák ;-).
Jestli chcete mít jistotu, buď ať si žena pořídí kreditku nebo hledejte takovou půjčovnu (asi s full pojištěním), která kreditku nebude vyžadovat. Nebo si udělejte řidičák ;-).
Zdravím, mám otázku ohledně pojištění od 3. strany. Je nějaký zásadní rozdíl mezi pojištěním přímo při rezervaci přes rentalcars.com a např. worldwideinsurance.com?
A kryje plné pojištění od rentalcars opravdu všechno (škrábance, skla, motor,...) spolehlivě? Mám trochu problém s důvěrou..
Díky!
Zdravím, mám otázku ohledně pojištění od 3. strany. Je nějaký zásadní rozdíl mezi pojištěním přímo při rezervaci přes rentalcars.com a např. worldwideinsurance.com?
A kryje plné pojištění od rentalcars opravdu všechno (škrábance, skla, motor,...) spolehlivě? Mám trochu problém s důvěrou..
Díky!
Pokud si chcete být jistý, že vám půjčovna nic nenauctuje je nejlepší vzít si pojištění přímo od nich.
Pokud si chcete být jistý, že vám půjčovna nic nenauctuje je nejlepší vzít si pojištění přímo od nich.
Zásadní rozdíl mezi pojištěním přímo při rezervaci přes rentalcars.com a např. worldwideinsurance.com není. Princip je stejný. Ale protože ďábel se může skrývat v detailu, je třeba postudovat poj. podmínky a vyhodnotit si je. U každé poj. budou trochu jiné podmínky a výluky.
Zásadní rozdíl mezi pojištěním přímo při rezervaci přes rentalcars.com a např. worldwideinsurance.com není. Princip je stejný. Ale protože ďábel se může skrývat v detailu, je třeba postudovat poj. podmínky a vyhodnotit si je. U každé poj. budou trochu jiné podmínky a výluky.
Dobrý den, chystáme se na zakynthos a chtěli bychom si půjčit auto. Na rentalcars jsem teď dokonce našel půjčení na 7 dní i s pojistkou za 5500. Čas výpujčky je na přelomu srpna a září, ale i tak mi to připadá až moc levný. Je to OK? Ostatní auta stojí na 7 dní třeba i 9000...Půjčovna se jmenuje wheego a má hodnocení 7,6. Díky za radu
Dobrý den, chystáme se na zakynthos a chtěli bychom si půjčit auto. Na rentalcars jsem teď dokonce našel půjčení na 7 dní i s pojistkou za 5500. Čas výpujčky je na přelomu srpna a září, ale i tak mi to připadá až moc levný. Je to OK? Ostatní auta stojí na 7 dní třeba i 9000...Půjčovna se jmenuje wheego a má hodnocení 7,6. Díky za radu
Ahoj, máte někdo zkušenost s pojištěním spoluúčasti při pronájmu auta u Revolut Metal? Mělo by to krýt do 2000 eur.
Ahoj, máte někdo zkušenost s pojištěním spoluúčasti při pronájmu auta u Revolut Metal? Mělo by to krýt do 2000 eur.
Nenapadlo tě, že třeba neznám systém a nevím, kdo jaká vlákna sleduje a rád se ty zkušenosti dozvím z víc zdrojů? Takže klidně smažu, když mi odpovíš. Ale než abys odpověděl slušně, tak radši přidáš bezvýznamný arogantní komentář, viď... Úroveň diskuze na novinkách.
Nenapadlo tě, že třeba neznám systém a nevím, kdo jaká vlákna sleduje a rád se ty zkušenosti dozvím z víc zdrojů? Takže klidně smažu, když mi odpovíš. Ale než abys odpověděl slušně, tak radši přidáš bezvýznamný arogantní komentář, viď... Úroveň diskuze na novinkách.
Tak obecně moc lidí zkušenost s pojistnou událostí při půjčení auta nemá. Já třeba za 25 let jenom jednu. Specifickým produktem se ta množina ještě zmenší. Takže bez ohledu na to, kolik vláken jsi zaspamoval, tak si troufám tvrdit, že tu nebude nikdo, kdo by měl nějakou zkušenost.
Tak obecně moc lidí zkušenost s pojistnou událostí při půjčení auta nemá. Já třeba za 25 let jenom jednu. Specifickým produktem se ta množina ještě zmenší. Takže bez ohledu na to, kolik vláken jsi zaspamoval, tak si troufám tvrdit, že tu nebude nikdo, kdo by měl nějakou zkušenost.
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s půjčením auta u Centauro (letiště Lisabon)? Konkrétně mi jde o použití karty pro složení depozitu, bude stačit debetní karta, nebo je nutné mít kreditní kartu?
Děkuji
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s půjčením auta u Centauro (letiště Lisabon)? Konkrétně mi jde o použití karty pro složení depozitu, bude stačit debetní karta, nebo je nutné mít kreditní kartu?
Děkuji
Dobrý den,
chceme si půjčit auto v Agadiru (Maroko) na 7 dní a nevím který vyhledávač použít.
Rentalcars mi auto vyhledalo za 3600kč včetně pojistky se spoluúčastí.
Economybookings mi auto vyhledalo za 5000kč včetně plného pojištění.
Chci se zeptat co je lepší varianta a budou mi strhávat depozit, když si vyřídím plné pojištění u economybookings?
děkuji
Dobrý den,
chceme si půjčit auto v Agadiru (Maroko) na 7 dní a nevím který vyhledávač použít.
Rentalcars mi auto vyhledalo za 3600kč včetně pojistky se spoluúčastí.
Economybookings mi auto vyhledalo za 5000kč včetně plného pojištění.
Chci se zeptat co je lepší varianta a budou mi strhávat depozit, když si vyřídím plné pojištění u economybookings?
děkuji
Pokud preferujete nižší cenu, bude lepší Rentalcars. Ovšem při pojistné události vám půjčovna strhne nějakou částku z depozitu a její proplacení si řešíte sami s pojišťovnou.
Pokud preferujete jednoduchost, bude lepší economybooking, protože při pojistné události v podstatě nic neřešíte, resp. řešíte to přímo s půjčovnou.
Ohledně (ne)zablokování depozitu záleží na tom, jak to mají v obchodních podmínkách; asi nezbyde než si je přečíst. Ale vesměs u plného pojištění depozit neblokují.
Pokud preferujete nižší cenu, bude lepší Rentalcars. Ovšem při pojistné události vám půjčovna strhne nějakou částku z depozitu a její proplacení si řešíte sami s pojišťovnou.
Pokud preferujete jednoduchost, bude lepší economybooking, protože při pojistné události v podstatě nic neřešíte, resp. řešíte to přímo s půjčovnou.
Ohledně (ne)zablokování depozitu záleží na tom, jak to mají v obchodních podmínkách; asi nezbyde než si je přečíst. Ale vesměs u plného pojištění depozit neblokují.
No neviem, z mojich skúseností vyplýva, že poistenie, kde naozaj v prípade poškodenia nič neriešiš, je len poistenie priamo od požičovne. Vo všetkých ostatných prípadoch (aj v prípade, že máš plné poistenie od externej firmy) si požičovňa stiahne blokovanú čiastku, a v prípade poškodenia musíš dodať všetky podklady poisťovni, a tá následne škodu preplatí. Pozri sa priamo na stránku požičovne, možno bude nakoniec lacnejšie požičať priamo u poisťovne.
No neviem, z mojich skúseností vyplýva, že poistenie, kde naozaj v prípade poškodenia nič neriešiš, je len poistenie priamo od požičovne. Vo všetkých ostatných prípadoch (aj v prípade, že máš plné poistenie od externej firmy) si požičovňa stiahne blokovanú čiastku, a v prípade poškodenia musíš dodať všetky podklady poisťovni, a tá následne škodu preplatí. Pozri sa priamo na stránku požičovne, možno bude nakoniec lacnejšie požičať priamo u poisťovne.
@hugonovak: máš samozřejmě pravdu. Já to pochopil asi blbě a to tak, že přes economybooking se dostali na nějakou konkrétní půjčovnu včetně plného pojištění přímo od té půjčovny.
A jedna osobní zkušenost: pokud byste nakonec půjčovali přímo od nějaké lokální půjčovny, tak i kdyby měla hodnocení šest hvězdiček z pěti, tak pokud neumožňuje rezervaci zaplatit kartou, ale jen převodem, tak ruce pryč od ní. Pokud vznikne problém (nedodržení smlouvy půjčovnou - např. odmítnou vrátit zálohu nebo její část při zrušení rezervace, i když v podmínkách mají, že ji vrátí atd.), tak při platbě kartou se to dá v bance reklamovat a peníze se dají zachránit. Pokud se zaplatí převodem, tak smůla.
@hugonovak: máš samozřejmě pravdu. Já to pochopil asi blbě a to tak, že přes economybooking se dostali na nějakou konkrétní půjčovnu včetně plného pojištění přímo od té půjčovny.
A jedna osobní zkušenost: pokud byste nakonec půjčovali přímo od nějaké lokální půjčovny, tak i kdyby měla hodnocení šest hvězdiček z pěti, tak pokud neumožňuje rezervaci zaplatit kartou, ale jen převodem, tak ruce pryč od ní. Pokud vznikne problém (nedodržení smlouvy půjčovnou - např. odmítnou vrátit zálohu nebo její část při zrušení rezervace, i když v podmínkách mají, že ji vrátí atd.), tak při platbě kartou se to dá v bance reklamovat a peníze se dají zachránit. Pokud se zaplatí převodem, tak smůla.
Dobrý den, chystáme se na Kostariku a chci se zeptat, jestli je potřeba již při rezervaci auta přes rentalcars. com platit kreditní kartou nebo stačí zaplatit rezervaci pomocí debetní a až na místě mít s sebou kreditní kartu pro depozit. Děkuji
Dobrý den, chystáme se na Kostariku a chci se zeptat, jestli je potřeba již při rezervaci auta přes rentalcars. com platit kreditní kartou nebo stačí zaplatit rezervaci pomocí debetní a až na místě mít s sebou kreditní kartu pro depozit. Děkuji
Při rezervaci na druhu karty nezáleží. Kreditka je nutná až na místě kvůli blokaci depozitu.
Jinak doporučuji nejít přímo na rentalcars.com, ale hledat na skyscanner.com nebo jiném srovnávači. Skoro vždycky se dostanete na nižší cenu.
A taky doporučuji čas od času cenu kontrolovat (pokud je tedy zrušení zdarma, což u rentalcars a podobných je). Pokud cena klesne, provést novou rezervaci a tu původní zrušit. Stává se, že pár dnů až týdnů před půjčením je cena klidně poloviční oproti "původní" ceně. Neplatí to samozřejmě vždycky - záleží na sezóně, destinaci, půjčovně, ...
Při rezervaci na druhu karty nezáleží. Kreditka je nutná až na místě kvůli blokaci depozitu.
Jinak doporučuji nejít přímo na rentalcars.com, ale hledat na skyscanner.com nebo jiném srovnávači. Skoro vždycky se dostanete na nižší cenu.
A taky doporučuji čas od času cenu kontrolovat (pokud je tedy zrušení zdarma, což u rentalcars a podobných je). Pokud cena klesne, provést novou rezervaci a tu původní zrušit. Stává se, že pár dnů až týdnů před půjčením je cena klidně poloviční oproti "původní" ceně. Neplatí to samozřejmě vždycky - záleží na sezóně, destinaci, půjčovně, ...
Zkuste vyhledávače Cheaptickets / Expedia. Když jsem jen tak střelil termín 10 dnů v únoru, tak rozdíl proti Rentalcars je brutální. 230 USD vs. 527 USD za nejmenší autíčko. A od půlky dubna (období dešťů) tam jsou nabídky od 0,75 USD na den (!!!)
Zkuste vyhledávače Cheaptickets / Expedia. Když jsem jen tak střelil termín 10 dnů v únoru, tak rozdíl proti Rentalcars je brutální. 230 USD vs. 527 USD za nejmenší autíčko. A od půlky dubna (období dešťů) tam jsou nabídky od 0,75 USD na den (!!!)
Dobrý den, chystáme se na Floridu a chceme si půjčit auto na letišti v Miami. Zkusili jsme na vaše doporučení vyhledávač rentalcars.com. Chci se zeptat, je vždy nutné zaplatit při rezervaci celou částku pronájmu? Děkuji a mějte hezký den, Pavla.
Dobrý den, chystáme se na Floridu a chceme si půjčit auto na letišti v Miami. Zkusili jsme na vaše doporučení vyhledávač rentalcars.com. Chci se zeptat, je vždy nutné zaplatit při rezervaci celou částku pronájmu? Děkuji a mějte hezký den, Pavla.
Rentalcars to tak mají, ale vždycky můžete rezervaci zrušit a peníze vám vrátí zpět na účet, tuším do 2 dnů před termínem půjčení.
Rentalcars to tak mají, ale vždycky můžete rezervaci zrušit a peníze vám vrátí zpět na účet, tuším do 2 dnů před termínem půjčení.
Zkuste vyhledávače Cheaptickets nebo Skyscanner, při zcela náhodném termínu mi daly proti Rentalcars cenu zhruba poloviční. A při rezervaci často chtějí třeba jen 5% z celkové částky, samozřejmě s bezplatným stornem den či dva před začátkem, a vratkou zpět během pár dnů, odzkoušeno v praxi x-krat.
Zkuste vyhledávače Cheaptickets nebo Skyscanner, při zcela náhodném termínu mi daly proti Rentalcars cenu zhruba poloviční. A při rezervaci často chtějí třeba jen 5% z celkové částky, samozřejmě s bezplatným stornem den či dva před začátkem, a vratkou zpět během pár dnů, odzkoušeno v praxi x-krat.
Dobrý den, děkuji za článek! Chtěla bych se jen doptat na celkovou spoluúčast v případě, že si nevezmeme full pojištění. Můžou po mně chtít víc než depozit, který mi blokují na účtu? (tj. 1000-2000 EUR?) Ze článku to moc nechápu. Např. v případě drahé opravy auta nebo při totálce. Děkuji!
Dobrý den, děkuji za článek! Chtěla bych se jen doptat na celkovou spoluúčast v případě, že si nevezmeme full pojištění. Můžou po mně chtít víc než depozit, který mi blokují na účtu? (tj. 1000-2000 EUR?) Ze článku to moc nechápu. Např. v případě drahé opravy auta nebo při totálce. Děkuji!
Ano, můžou. Depozit nutně nemusí být ve výši spoluúčasti. Většinou ale je. Třeba na rentalcars.com je to jasně uvedené, kolik je co.
Ano, můžou. Depozit nutně nemusí být ve výši spoluúčasti. Většinou ale je. Třeba na rentalcars.com je to jasně uvedené, kolik je co.
Depozit je někdy nižší než spoluúčast, takže můžou chtít v takovém případě víc než depozit do výše spoluúčasti. Ani spoluúčast není horní hranice, co můžou chtít, pokud se jedná o výluky uvedené v pojistných podmínkách, např. řízení pod vlivem alkoholu a mnoho dalších viz třeba tady: https://www.finder.com.au/car-in...exclusions
Depozit je někdy nižší než spoluúčast, takže můžou chtít v takovém případě víc než depozit do výše spoluúčasti. Ani spoluúčast není horní hranice, co můžou chtít, pokud se jedná o výluky uvedené v pojistných podmínkách, např. řízení pod vlivem alkoholu a mnoho dalších viz třeba tady: https://www.finder.com.au/car-in...exclusions
Ahoj, obracím se na zkušené cestovatele - změnila se během posledních dvou let výrazně politika půjčoven aut v klasických dovolenkových destinacích jižní Evropy?
V dřívejších letech jsme si pravidelně půjčovali auto přes Rentalcars a půjčovné menšího auta bylo v naprosté většině okolo 500,- Kč na den vč. pojištění (na Mallorce jsme se v 2019 dostali dokonce na 70,- Kč/den).
Aktuálně se téměř nelze dostat pod 1000,- Kč/den a často je to i výrazně více. Změnil Covid tolik podmínky autopůjčoven nebo hledám špatně?
Ahoj, obracím se na zkušené cestovatele - změnila se během posledních dvou let výrazně politika půjčoven aut v klasických dovolenkových destinacích jižní Evropy?
V dřívejších letech jsme si pravidelně půjčovali auto přes Rentalcars a půjčovné menšího auta bylo v naprosté většině okolo 500,- Kč na den vč. pojištění (na Mallorce jsme se v 2019 dostali dokonce na 70,- Kč/den).
Aktuálně se téměř nelze dostat pod 1000,- Kč/den a často je to i výrazně více. Změnil Covid tolik podmínky autopůjčoven nebo hledám špatně?
Podmínky ani ne, ale ceny ano - a jak sám píšeš, výrazně. Zvlášť v sezóně jsou ceny aut v některých destinacích nehorázné. K tomu připočti dražší benzín.
Podmínky ani ne, ale ceny ano - a jak sám píšeš, výrazně. Zvlášť v sezóně jsou ceny aut v některých destinacích nehorázné. K tomu připočti dražší benzín.
Pravděpodobně je to důsledek prodejů aut některých půjčoven kvůli covidu (když byl menší zájem) a nemožnosti nakoupit rychle dostatek nových aut. Snad se časem vyrovná nabídka s poptávkou do lepších cen alespoň mimo hlavní sezónu, i když i ta auta jsou dražší a asi i další náklady, takže na původní ceny se to nejspíš nevrátí.
Pravděpodobně je to důsledek prodejů aut některých půjčoven kvůli covidu (když byl menší zájem) a nemožnosti nakoupit rychle dostatek nových aut. Snad se časem vyrovná nabídka s poptávkou do lepších cen alespoň mimo hlavní sezónu, i když i ta auta jsou dražší a asi i další náklady, takže na původní ceny se to nejspíš nevrátí.
No já nevím, to už mi přijde jako takové klišé - prodeje aut kvůli covidu (komu ty tisíce aut prodali?), možná ještě tak vloni bych to bral, ale řekl bych, že aut je všude dostatek. Nebo měl někdo někde v posledním roce problém s půjčením auta, že nebylo k dispozici? Spíš si půjčovny vynahrazují ušlé zisky... A je to jak se vším - zdraží se, ale už nikdy nezlevní. I kdyby jim to mělo stát na dvoře.
No já nevím, to už mi přijde jako takové klišé - prodeje aut kvůli covidu (komu ty tisíce aut prodali?), možná ještě tak vloni bych to bral, ale řekl bych, že aut je všude dostatek. Nebo měl někdo někde v posledním roce problém s půjčením auta, že nebylo k dispozici? Spíš si půjčovny vynahrazují ušlé zisky... A je to jak se vším - zdraží se, ale už nikdy nezlevní. I kdyby jim to mělo stát na dvoře.
Ušlé zisky si jistě taky rádi nahradí, ale především se musí řídit cenami konkurence (pokud se jim nepodaří domluvit na nějakých minimálních cenách pro danou oblast, ale to se mi u nadnárodních půjčoven nezdá, že by to tak fungovalo, to by jinak dělaly i dřív).
V porovnání s celým trhem ojetých aut půjčovny tolik neznamenají. Ty prodeje se podaří, když nabídnou dobrou cenu. Aut je dostatek díky tomu, že jsou ceny vysoké. Kdyby byly za pár eur denně jako třeba ve Španělsku před covidem, budou někde chybět. Není pravda, že se nikdy nezlevňuje. Třeba v cestopisu z USA někdo psal, že došlo pár týdnů předem k velkému zlevnění (to asi je ale třeba zrušit rezervaci a dát novou). V USA mají s čekacími lhůtami na auta, tuším, menší problémy.
Ušlé zisky si jistě taky rádi nahradí, ale především se musí řídit cenami konkurence (pokud se jim nepodaří domluvit na nějakých minimálních cenách pro danou oblast, ale to se mi u nadnárodních půjčoven nezdá, že by to tak fungovalo, to by jinak dělaly i dřív).
V porovnání s celým trhem ojetých aut půjčovny tolik neznamenají. Ty prodeje se podaří, když nabídnou dobrou cenu. Aut je dostatek díky tomu, že jsou ceny vysoké. Kdyby byly za pár eur denně jako třeba ve Španělsku před covidem, budou někde chybět. Není pravda, že se nikdy nezlevňuje. Třeba v cestopisu z USA někdo psal, že došlo pár týdnů předem k velkému zlevnění (to asi je ale třeba zrušit rezervaci a dát novou). V USA mají s čekacími lhůtami na auta, tuším, menší problémy.
Ahoj, musí být kreditní karta vždy na jméno řidiče? Vím, že je to v článku výše explicitně uvedeno, ale ptám se na případné zkušenosti z praxe. Jako řidič je napsaná manželka, kreditka je ale moje. Půjčuji u Europcar. Díky!
Ahoj, musí být kreditní karta vždy na jméno řidiče? Vím, že je to v článku výše explicitně uvedeno, ale ptám se na případné zkušenosti z praxe. Jako řidič je napsaná manželka, kreditka je ale moje. Půjčuji u Europcar. Díky!
Nemáte prosím někdo zkušenost s Locauto v Itálii? Cizím zaviněním vznikl škrábanec na laku asi 20 cm, žádné promáčknutí, půjčovna dává k úhradě 330 euro. Dá se s tím něco dělat? Moc díky
Nemáte prosím někdo zkušenost s Locauto v Itálii? Cizím zaviněním vznikl škrábanec na laku asi 20 cm, žádné promáčknutí, půjčovna dává k úhradě 330 euro. Dá se s tím něco dělat? Moc díky
Máte někdo zkušenost s pojištěním přes třetí stranu? Mám rezervované auto v Kanadě za 260 dolarů na 11 dní, ale myslím, že mi budou chtít vnutit pojištění tak za 30 dolarů na den... přes třetí stranu to vychází na 80 dolarů za 11 dní.
Máte někdo zkušenost s pojištěním přes třetí stranu? Mám rezervované auto v Kanadě za 260 dolarů na 11 dní, ale myslím, že mi budou chtít vnutit pojištění tak za 30 dolarů na den... přes třetí stranu to vychází na 80 dolarů za 11 dní.
to je v dnesni dobe porad slusna cena. Pres koho to mate?
to je v dnesni dobe porad slusna cena. Pres koho to mate?
Ta cena je na Kanadu opravdu nízká - je otázka, zda jsou v tom veškeré poplatky, včetně základního pojištění, airport fee, apod.
Pojištění ti budou nabízet, jako každému. Můžeš odmítnout, jako každý. Pojištění přes třetí stranu je tvoje soukromá věc, autopůjčovny se to netýká.
Ta cena je na Kanadu opravdu nízká - je otázka, zda jsou v tom veškeré poplatky, včetně základního pojištění, airport fee, apod.
Pojištění ti budou nabízet, jako každému. Můžeš odmítnout, jako každý. Pojištění přes třetí stranu je tvoje soukromá věc, autopůjčovny se to netýká.
Vzhledem k tomu, co v poslednich dnech vyleza za ceny jak primo u pujcoven tak i u tretich stran, tak i docela jo - podezrela.
Vzhledem k tomu, co v poslednich dnech vyleza za ceny jak primo u pujcoven tak i u tretich stran, tak i docela jo - podezrela.
View inclusions and exclusions
Price includes
Tax
Premium Location Charge (PLC)
customer transaction charge
air conditioner surcharge recovery
View inclusions and exclusions
Price includes
Tax
Premium Location Charge (PLC)
customer transaction charge
air conditioner surcharge recovery
Tak to je fakt dobra cena pokud je to primo pres Thrifty. Extra pojistku bych u nich nebrala, kdyz uz tak spis pres tu treti stranu, zalezi jake maji podminky. Ja teda beru auto vzdy je v zakladu, bez extras, ale castecnou pojistku mi kryje creditka.
Tak to je fakt dobra cena pokud je to primo pres Thrifty. Extra pojistku bych u nich nebrala, kdyz uz tak spis pres tu treti stranu, zalezi jake maji podminky. Ja teda beru auto vzdy je v zakladu, bez extras, ale castecnou pojistku mi kryje creditka.
hele asi jsem chytil nějakou akci. Páč větší auta byly už tak za 1000+ Tohle bylo na mini a třídu nad tím (velikost fabie)
hele asi jsem chytil nějakou akci. Páč větší auta byly už tak za 1000+ Tohle bylo na mini a třídu nad tím (velikost fabie)
Při cestách, kde není plně pojištění auta v pujovn v ceně, používám Worldwide Insure. Na 11 dnu je to za 41 liber v základu (krytí 5.000 liber), popř. deluxe za 47 (krytí 50.000 liber).
Při více cestách ročně za normálních času jsem bral celoroční, deluxe na celý svět dnes za 87 liber. Ale zkušenost s plněním nemám, nepotřebovali jsme.
Při cestách, kde není plně pojištění auta v pujovn v ceně, používám Worldwide Insure. Na 11 dnu je to za 41 liber v základu (krytí 5.000 liber), popř. deluxe za 47 (krytí 50.000 liber).
Při více cestách ročně za normálních času jsem bral celoroční, deluxe na celý svět dnes za 87 liber. Ale zkušenost s plněním nemám, nepotřebovali jsme.
A pojišťují po brexitu občany EU pro cesty do Ameriky?
A pojišťují po brexitu občany EU pro cesty do Ameriky?
Evidentně ano. V nabídce asi 200 zemí, kde člověk bydlí, jsou i 4 destinace, kde se pojistiti nelze, což je jediná výjimka.
Worldwide: Anywhere in the world excluding Armenia, Dominican Republic, Iceland and Jamaica.
Evidentně ano. V nabídce asi 200 zemí, kde člověk bydlí, jsou i 4 destinace, kde se pojistiti nelze, což je jediná výjimka.
Worldwide: Anywhere in the world excluding Armenia, Dominican Republic, Iceland and Jamaica.
Ahojte, ja by som sa rada podelila s mojimi skusenostami. Ja preferujem miestne pozicovne a booking priamo cez ich webstranky, vzdy som takto nasla najlepsie dealy. Takto som si pozicala auto v Guatemale, Belize, Jordansku a Gruzinsku. Cez rentalcars som si poziciavala auto len raz a sice cena bola vyborna, aj komunikacia ale vzdy je lepsie ak mozete komunikovat priamo so spolocnostou, ktora vam auto bude prenajimat a nie cez spostredkovatela. Mnohokrat po Vas
nechcu ani ziadny deposit, mala som to takto v Guatemale, Belize a Gruzinsku. V Mexiku cez rentalcars som mala deposit 600-700USD za maly chevrolet spark, v Jordansku za hyundai (model neviem, v Europe sa nepredava, bolo to nejake coupe) na 4 dni bol deposit len nejakych 100-150 eur. Vzdy si vyberam auta s neobmedzenym poctom km a ak chcem prekracovat hranice (ako v pripadez Gruzinska do Armenska) tak si hladam pozicovnu, ktora to povoluje, informujem ich o zamere vopred aby vybavili potrebne povolenie na prechod hranic a moze sa ist. Ja preferujem manual, ale napriklad v Gruzinsku mali len same automaty na stvorkolkach, v Belize to iste.
Pri odovzdavani ani pri preberani som zatial nemala ziaden problem. V Gruzinsku som mala problem s prevodovkou, asi tak kazdy druhy den nefungovala, chceli mi auto vymenit ale nejako som to zvladla aj do hor aj do Armenska. V Belize sa mi dvakrat pokazilo Daihatsu, prvykrat sa prehrial motor, druhykrat sa mi odtrhol remen, bez problemov mi auto vymenili a na konci mi este vratili aj peniaze za jeden den najmu. Auta vzdy pred odovzdavkou beriem do cisticky a vraciam umyte, nakolko vacsinou jazdim stvorkolkami po casto nespevnevnych cestach. Cim mensia pozicovna, tym maju na zakaznika viac casu, v Mexiku ma rychlo odflakli, ani som nestihla pozerat, co kde znaci do protokolu, zatial co v Guatemale ma cakalo auto na rampe a este so mnou prechadzali aj podvozok.Vzdy ma niekto cakal na letisku a odviezol ma do pozicovne (Mexiko, Jordansko), alebo bola pozicovna priamo na letisku (Belize) alebo po mna prisli do ubytovania (Guatemala a to napriek tomu ze boli 5 minut cesty odomna, trvali ze po mna pridu), v Gruzinsku auto tiez doniesli na ubytovanie a dokonca sme tam aj vsetko prebrali a podpisali papiere, nesli sme ani do centraly.
Namiesto fotiek, si pri preberani robievam video a na papieri mam svoj vlastny checklist, co vsetko treba skontrolovat (nie je prijemne ak vam vo vysokych horucavach nefunguje klimatizacia, ak spravne nezabera spojka, ak nemozete zamknut auto, ak nefunguje elektricka zasuvka na navigaciu pripadne dobijanie mobilu pri dlhych cestach, dolezite je aj vybavenie v pripade defektu, doklady od auta atd), doteraz som skoro vzdy na nieco v zhone zabudla, s checklistom je to jednoduchsie.
Ahojte, ja by som sa rada podelila s mojimi skusenostami. Ja preferujem miestne pozicovne a booking priamo cez ich webstranky, vzdy som takto nasla najlepsie dealy. Takto som si pozicala auto v Guatemale, Belize, Jordansku a Gruzinsku. Cez rentalcars som si poziciavala auto len raz a sice cena bola vyborna, aj komunikacia ale vzdy je lepsie ak mozete komunikovat priamo so spolocnostou, ktora vam auto bude prenajimat a nie cez spostredkovatela. Mnohokrat po Vas
nechcu ani ziadny deposit, mala som to takto v Guatemale, Belize a Gruzinsku. V Mexiku cez rentalcars som mala deposit 600-700USD za maly chevrolet spark, v Jordansku za hyundai (model neviem, v Europe sa nepredava, bolo to nejake coupe) na 4 dni bol deposit len nejakych 100-150 eur. Vzdy si vyberam auta s neobmedzenym poctom km a ak chcem prekracovat hranice (ako v pripadez Gruzinska do Armenska) tak si hladam pozicovnu, ktora to povoluje, informujem ich o zamere vopred aby vybavili potrebne povolenie na prechod hranic a moze sa ist. Ja preferujem manual, ale napriklad v Gruzinsku mali len same automaty na stvorkolkach, v Belize to iste.
Pri odovzdavani ani pri preberani som zatial nemala ziaden problem. V Gruzinsku som mala problem s prevodovkou, asi tak kazdy druhy den nefungovala, chceli mi auto vymenit ale nejako som to zvladla aj do hor aj do Armenska. V Belize sa mi dvakrat pokazilo Daihatsu, prvykrat sa prehrial motor, druhykrat sa mi odtrhol remen, bez problemov mi auto vymenili a na konci mi este vratili aj peniaze za jeden den najmu. Auta vzdy pred odovzdavkou beriem do cisticky a vraciam umyte, nakolko vacsinou jazdim stvorkolkami po casto nespevnevnych cestach. Cim mensia pozicovna, tym maju na zakaznika viac casu, v Mexiku ma rychlo odflakli, ani som nestihla pozerat, co kde znaci do protokolu, zatial co v Guatemale ma cakalo auto na rampe a este so mnou prechadzali aj podvozok.Vzdy ma niekto cakal na letisku a odviezol ma do pozicovne (Mexiko, Jordansko), alebo bola pozicovna priamo na letisku (Belize) alebo po mna prisli do ubytovania (Guatemala a to napriek tomu ze boli 5 minut cesty odomna, trvali ze po mna pridu), v Gruzinsku auto tiez doniesli na ubytovanie a dokonca sme tam aj vsetko prebrali a podpisali papiere, nesli sme ani do centraly.
Namiesto fotiek, si pri preberani robievam video a na papieri mam svoj vlastny checklist, co vsetko treba skontrolovat (nie je prijemne ak vam vo vysokych horucavach nefunguje klimatizacia, ak spravne nezabera spojka, ak nemozete zamknut auto, ak nefunguje elektricka zasuvka na navigaciu pripadne dobijanie mobilu pri dlhych cestach, dolezite je aj vybavenie v pripade defektu, doklady od auta atd), doteraz som skoro vzdy na nieco v zhone zabudla, s checklistom je to jednoduchsie.
Dovolím si sdílet naše praktické zkušenosti s půjčením auta na Novém Zélandu, v Kanadě, na Madeiře, ve Skotsku, ve Španělsku nebo v Itálii. Jak si půjčit auto a na co si dát pozor píšeme na https://horama.cz/cestovani/jak-...at-pozor/
Dovolím si sdílet naše praktické zkušenosti s půjčením auta na Novém Zélandu, v Kanadě, na Madeiře, ve Skotsku, ve Španělsku nebo v Itálii. Jak si půjčit auto a na co si dát pozor píšeme na https://horama.cz/cestovani/jak-...at-pozor/
Super článek, v zahraničí (Španělsko primárně) mám dobré zkušenosti s autopůjčovnou Centauro https://www.centauro.net/en/, jen pozor neplatit pojištění předem a domluvit se až na pobočce, člověk zaplatil za pojištění skrz agregátor autopůjčoven a pak musel zaplatil ještě další přímo v autopůjčovně. V Česku mám zkušenosti s Autopůjčovna Praha Milan (https://autopujcovna-milan.cz) (neomezené kilometry, vstřícné jednání, velmi kvalitní vozidla).
Super článek, v zahraničí (Španělsko primárně) mám dobré zkušenosti s autopůjčovnou Centauro https://www.centauro.net/en/, jen pozor neplatit pojištění předem a domluvit se až na pobočce, člověk zaplatil za pojištění skrz agregátor autopůjčoven a pak musel zaplatil ještě další přímo v autopůjčovně. V Česku mám zkušenosti s Autopůjčovna Praha Milan (https://autopujcovna-milan.cz) (neomezené kilometry, vstřícné jednání, velmi kvalitní vozidla).
každý rok si v Alicante půjčím auto u různých autopůjčoven..vždy přes https://www.doyouspain.com/index.htm (srovnávač). Vždy pouze kreditku - pozor na limit - chtějí 2000 EUR a na jméno řidiče.
Doporučuji si auto při převzetí vyfotit!!!! při zpětném přejímání začali hledat "mouchy", když jsem řekl, že mám foto, tak vždy řekli ok. Žijou z pojistek.
Změnil jsem kreditku a měl jsem limit pouze 50 tis Kč a auto nepůjčili, bud at si koupím jejich drahé pojištění, nebo že mne odvezou zpět na letiště...
V Miami nebyl žádný problém... vyberte si auto v této řadě a při předávání obešel auto a popřál šťastný let - 2 min.
každý rok si v Alicante půjčím auto u různých autopůjčoven..vždy přes https://www.doyouspain.com/index.htm (srovnávač). Vždy pouze kreditku - pozor na limit - chtějí 2000 EUR a na jméno řidiče.
Doporučuji si auto při převzetí vyfotit!!!! při zpětném přejímání začali hledat "mouchy", když jsem řekl, že mám foto, tak vždy řekli ok. Žijou z pojistek.
Změnil jsem kreditku a měl jsem limit pouze 50 tis Kč a auto nepůjčili, bud at si koupím jejich drahé pojištění, nebo že mne odvezou zpět na letiště...
V Miami nebyl žádný problém... vyberte si auto v této řadě a při předávání obešel auto a popřál šťastný let - 2 min.
Ohledně politiky paliva full to full je zcela vše jasné.
a co same to same ? Má s tím někdo zkušenosti? Můžou být nějaké podvody, háčky a vychytávky?
Ohledně politiky paliva full to full je zcela vše jasné.
a co same to same ? Má s tím někdo zkušenosti? Můžou být nějaké podvody, háčky a vychytávky?
Jediný háček u same to same mě napadá, že při dočerpání několika litrů před vrácením se stává, že na palivoměru se malá změna stavu paliva nemusí projevit ani po více kilometrech, přestože bylo dočerpáno dost. V Jordánsku jsem takto muset čerpat ještě 2x a pak už to skočilo rovnou o další dílek navíc. V Maroku jsem kvůli tomu taky vzal zbytečně víc benzínu při dalším čerpání. Lepší je full to full, ale i ta má výjimečně u některých půjčoven nečekaný požadavek na doložení čerpání na některé z nejbližších pump účtenkou. Toto obvykle člověk může zjistit z recenzí.
Jediný háček u same to same mě napadá, že při dočerpání několika litrů před vrácením se stává, že na palivoměru se malá změna stavu paliva nemusí projevit ani po více kilometrech, přestože bylo dočerpáno dost. V Jordánsku jsem takto muset čerpat ještě 2x a pak už to skočilo rovnou o další dílek navíc. V Maroku jsem kvůli tomu taky vzal zbytečně víc benzínu při dalším čerpání. Lepší je full to full, ale i ta má výjimečně u některých půjčoven nečekaný požadavek na doložení čerpání na některé z nejbližších pump účtenkou. Toto obvykle člověk může zjistit z recenzí.
Full to full je samozřejmě lepší, ale jednou se mi ve Španělsku stalo, že přestože Holidayautos (přes ně jsem auto rezervoval) inzerovali, že podmínka je full to full, tak v půjčovně (myslím Enterprise) mě sdělili, že mají same to same a že to zprostředkovatelé mají špatně uvedeno... Takže na same to same může člověk narazit, aniž by chtěl... Ale to byl jediný zádrhel, jinak vše bylo OK.
Full to full je samozřejmě lepší, ale jednou se mi ve Španělsku stalo, že přestože Holidayautos (přes ně jsem auto rezervoval) inzerovali, že podmínka je full to full, tak v půjčovně (myslím Enterprise) mě sdělili, že mají same to same a že to zprostředkovatelé mají špatně uvedeno... Takže na same to same může člověk narazit, aniž by chtěl... Ale to byl jediný zádrhel, jinak vše bylo OK.
Tak zatím jsem jinak než full to full nikdy nebral. V Maroku právě koukám, že same to same dávají za min peněz.
Ale moc se mi do toho nechce, nemám k tomu nějakou důvěru.
Tak zatím jsem jinak než full to full nikdy nebral. V Maroku právě koukám, že same to same dávají za min peněz.
Ale moc se mi do toho nechce, nemám k tomu nějakou důvěru.
Z jakého důvodu ta nedůvěra? Jestli je rozdíl v ceně výrazně vyšší než částka za několik litrů benzínu (protože se asi nepovede vrátit se stejným obsahem nádrže) a dáš si pozor při čerpání před koncem cesty, aby to nebyl výrazný rozdíl, nevidím důvod pro nedůvěru. To bych se spíš zaměřil na recenze ohledně škrábanců (pokud není plná pojistka u půjčovny) nebo na vrácení auta se špínou (třeba pískem) na podlaze, což v některých zemích rádi zpoplatňují (někdy i vnější špínu, ale to už musí být výraznější). Stav nádrže je vyznačený v protokolu a samozřejmě je dobré vyfotit si pro jistotu ukazatel při přebírání i vrácení auta.
Z jakého důvodu ta nedůvěra? Jestli je rozdíl v ceně výrazně vyšší než částka za několik litrů benzínu (protože se asi nepovede vrátit se stejným obsahem nádrže) a dáš si pozor při čerpání před koncem cesty, aby to nebyl výrazný rozdíl, nevidím důvod pro nedůvěru. To bych se spíš zaměřil na recenze ohledně škrábanců (pokud není plná pojistka u půjčovny) nebo na vrácení auta se špínou (třeba pískem) na podlaze, což v některých zemích rádi zpoplatňují (někdy i vnější špínu, ale to už musí být výraznější). Stav nádrže je vyznačený v protokolu a samozřejmě je dobré vyfotit si pro jistotu ukazatel při přebírání i vrácení auta.
Podle toho, kolik a co čtu o Marokáncích, mám pocit, že na mě budou koukat jen jako na peněženku. Navíc stále nevidím jasnou transparentnost v otázce fotek nádrže a zápisu v protokolu. Jak je to tedy s tou 100% nádrží.
A samozřejmě vím, že se netrefím při posledním tankování do stejného počtu paliva.
Takže přemýšlím, že tím jak to beru jen na 4 dny a ten rozdíl o par stovek asi nestojí to abych to tam s nimi řešil par litru.
Podle toho, kolik a co čtu o Marokáncích, mám pocit, že na mě budou koukat jen jako na peněženku. Navíc stále nevidím jasnou transparentnost v otázce fotek nádrže a zápisu v protokolu. Jak je to tedy s tou 100% nádrží.
A samozřejmě vím, že se netrefím při posledním tankování do stejného počtu paliva.
Takže přemýšlím, že tím jak to beru jen na 4 dny a ten rozdíl o par stovek asi nestojí to abych to tam s nimi řešil par litru.