
Poprvé v Asii, poprvé v Japonsku
Když jsem poprvé vkročil na japonskou půdu, věděl jsem, že mě čeká dobrodružství plné kontrastů -od pulzujícího Tokia až po klidné chrámy Kamakury. Vítejte na mé první cestě v Asii.Vítejte v Japonsku.
Cestopis z roku 2025 napsal Petr78
### První den cestopisu: Plánování a cesta do Japonska
Moje dobrodružství začalo pečlivým plánováním cesty do Japonska. Věděl jsem, že mě čeká dlouhá a náročná cesta, ale touha poznat zemi vycházejícího slunce mě hnala vpřed. Letenky jsem sehnal za krásných 15 000 kč s Čínskou společností China Eastern , neodradil ani fakt , že odlet byl plánován ,, až z Maďarské Budapešti a letí se nad celým velikým Ruskem s přestupem v Čínské Shanghai. S možností vkročit na pár hodin i na Čínskou půdu.
**1. Cesta vlakem: Ostrava - Budapešť 🚂**
První část mého putování vedla z Ostravy do Budapešti. Vlaková jízda byla pohodlná a poskytla mi dostatek času na přemýšlení o tom, co všechno mě čeká. Jízdenka mě stála s předstihem pouhých 550 Kč. A ubytování na první noc v Budapešti mě vyšlo na pouhých 300 Kč v hostelu. Hostely vybírám vždy aby byl minimálně závěs kolem postele a zásuvky u postele. To mě ke spokojenosti stačí, je to sice levnější a tedy i méně komfortní způsob cesty než by byl hotel, ale na jednu noc to pro lowcost cestovatele stačí. stejně přijíždím na hotel ve 21.h a v 6 Ráno už jedu směr letiště.
Budapešťské letiště mě přivítalo svým ranním ruchem a očekáváním nadcházejícího letu. Dal jsem si v kavárně výborný koláč s kávou a vyčkal na můj let. Ten byl plánován na půl dvanáctou odpoledne.
**2. Let se Shanghai Airlines: Budapešť - Šanghaj ✈️**
Další etapou mé cesty byl let do Šanghaje s Shanghai Airlines. Kontroly v Budapešti nejsou nikterak složité v podstatě běžná procedura. Nejprve u přepážky odbavit zavazadlo do ,,podpalubí ", kde dostávám i boarding pass (letenku). Vyložit věci na pás projít bezpečnostním rámem se skenerem a je v podstatě hotovo. Poslední kontrola passů a jsem u Gatu ( odletové brány) .
Let byl příjemný a rychle ubíhal. Čekalo mě 12 h letu dle letového řádu ( reálně hodin 10 a půl) . Kuriozitou je , že se letí nad celým velikým Ruskem. Což může pro někoho vyvolat v době kdy Rusko vede válku i v Evropě situaci na jakou má spousta otázek. Nic dramatického se však neděje. Během letu dostáváme hned dva pokrmy. Pro člověka co lítá převážně nízkonákladovými lety určitě hezké spestření. Ten kdo čeká Michelinskou hvězdu bude asi zklamán, jídlo je víceméně průměrné, hladové žaludky však plně uspokojí.
Maso s rýží v letadle , k tomu pečivo , ovoce , malou sladkost (kmochi aj.) a k tomu malé balení oříšků
Po příletu do Číny jsem měl rychlé mezipřistání a dostal jsem "propustku", což mi umožnilo opustit letiště a prozkoumat město na několik hodin. Tento záměr je však třeba oznámit při odbavování kufrů nebo dříve, jinak bude nejspíše nutné zůstat v zóně pro transfer na letišti.
**3. Šanghaj: Maglev a Yu Garden 🚄🌿**
V 6 hodin ráno mám bezpečnostní prohlídky a imigrační kontrolu za sebou. Čekají zde na vás prakticky automatické kontrolní brány s jedním celníkem co zkontroluje pass a jste venku. Rozhodl jsem se využít příležitosti a projet se maglevem, jedním z nejrychlejších vlaků na světě, který dosahuje rychlosti až 430 km/h. I když je jízda maglevem dražší ( cca 50 CNY proti 10 CNY za metro) a vyžaduje přestupy, zážitek stojí nejspíš za to. Tímhle se nejezdí každý den.
Poté jsem se vydal do centra Šanghaje a navštívil nádherné zahrady Yu Garden. Tyto zahrady jsou oázou klidu uprostřed rušného města a nabízejí úchvatné scenérie a historické památky . Také jsem navštívil centrum Shanghaie kolem mrakodrapu Financial Center (zkratka SWFC) S věží Shanghai Tower. Která tvoří hlavní panoráma města.
**4. Návrat na letiště a let do Tokia 🛫**
Poté jsem se vrátil metrem již na letiště a připravil se na poslední část mé cesty - let do Tokia. I když jsem musel znovu projít bezpečnostní prohlídkou, byl jsem plný očekávání a Po prvním velkém zážitku v Číně. I druhý o poznání kratší let (pouze zhruba tříhodinový) proběhl standartně s teplou večeří na palubě. A Po více než 24 hodinách cestování jsem konečně dorazil do cíle - Tokia, hlavního města Japonska.
První kroky byli na letišti Narita , které je ve skutečnosti vzdáleno od Tokia asi 70 km a vyžaduje 2 hodiny cesty. Bezpečnostní prohlídka i zde proběhla nad očekávání hladce a já s nádhernou modrou samolepkou v pasu mohl vyrazit na Japonské dobrodružství.
Kvůli vzdálenosti cesty jsem po 21. Hodině večerní zvolil elegantnější možnost než se objevit na hotelu před půlnocí a zkusil známý Japonský hostel ve formě furfistických capsulích. Ten vypadá jako by jste byli na palubě futuristické lodi do kosmu v budoucnosti.
Ještě ten večer jsem stihl udělat první dva, vlastně tři nutné kroky ke spokojenému životu v Japonsku. Vše co následně budu dělat budu dělat v Asii poprvé. Jelikož když nepočítám mezipřistání v Shanghai bude Tokio mým prvním pobytem v Asii vůbec. Tím spíš je můj cestopis vhodný i pro začínající cestovatele.
A jaké, že byli ty kroky? Výběr peněz z bankomatu pro začátek asi 30 000 Japonských yenů, poté jsem však vybíral ještě asi třikrát, takže se nebojte vybrat i 100 000 yenů (16 000kč) jedině tak to budete mít s co nejmenším možným poplatkem.
Druhý krok byl nákup simkarty, možná nebyl nejlevnější co do financí, avšak nejjednodušší. Na letišti je výběr s několika tarifů v bankomatu. Já vybral neomezené data na asi 8 dní za cca 700 Kč v přepočtu.
Dalším krokem už bylo vyzvednutí místní MHD karty v momentální podobě s názvem suica welcome Card. Učinit tak bylo třeba z jediného funkčního automatu ze třech. Automaty zde nabízí více druhů tarifů včetně nákupu obyčejných papírových jízdenek. Počáteční vklad je 2000 yenů ccca 1000 yenů však utratíte za jeden den v Tokyjském metru a cesta z letiště vás vyjde na 2000 yenů pokud nepojedete prémiovým vlakem ( k tomu se ještě dostanu ) , ale obyčejným metrem. Nahrát více peněz však můžete prakticky na každé stanici, je tedy jen na vás kolik si nahrajete , suicou jde pak platit i v supermarketech v rozšířených řetězcích například v oblíbených 7 ELEVEN či family marketu.
Za chvíli již pro mě nastává první noc 🌃 v Japonsku a já dostávám v kapslovém hostelu 9h čisté pyžamo i papuče abysme byli v čistém jednokroji. I když je to hostel kde spí více lidí v přepočtu cca za 800 Kč je tu soukromí. Kapsle je velká a klimatizovaná stejně tak je k dispozici zásuvka pro Japonskou variantu adaptéru či pro USB kabel. A Japonci jsou spořádaným národem v hostelu tedy nebude hrát hlasitá hudba, nebude nepořádek, a všude je čisto proto ani vy nedělejte klasický ,,český " hluk v podobě hudby z telefonu bez sluchátek apod.. Hostel nabízí i službu buzení (já si určil čas před 6. Ranní). Je třeba počítat i se společným sociálním zařízením se známým Japonským typem toalet mimo kapsli. A oddělenou část pro ženy a muže.
O půlnoci jsem usnul a vstával v 5.30 abych mohl co nejrychleji vyrazit do centra města Tokia.
**10.1. **Můj první den v Japonsku byl jako sen, který se stal skutečností.
První,,Japonský " vlak mi odjížděl z letiště Narita v 6.00 ráno.
A Po ranním svezení vlakem i s východem slunce v zemi východu slunce ⛅ jsem dorazil z letiště Narita přímo k Tsukiji rybímu trhu. Tsukiji je známý svou bohatou nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů. Procházel jsem se mezi stánky, a obdivoval dovednosti prodejců, kteří připravovali vynikající Rybí jídla. Není nad to se zde po ránu projít, ale pro toho kdo má rád ryby se zde i zastavit. Vždyť právě ryba bývá prvním denním jídlem Japonců. My jako Češi bohužel obvykle na ryby nejsme, ale zkuste sem na nějaké jídlo zavítat. Já alespoň vyzkouším první Japonské sushi a dám si jako zákusek kandované jahody na špejli. A v nedalekém 7 ELEVEN si dávám první Japonskou kávu abych se pořádně probudil. To vše mohlo stát zhruba 300 Kč v přepočtu. Japonské jídlo tedy není tou nejdražší položkou pro váš nízký rozpočet.
Další zastávkou pak byla čtvrť Ginza, kam od Tsukiji , dojdete klidně pěšky a je známá svými luxusními obchody, restauracemi a uměleckými galeriemi. Ginza je místem, kde se tradice setkává s modernitou, a procházka jejími ulicemi je zážitkem sama o sobě.
Pokračoval jsem k Tokijskému císařskému paláci, který je hlavním sídlem japonského císaře. Palác je obklopen krásnými zahradami a historickými budovami, které připomínají bohatou historii Japonska. Přímo Dovnitř však aktuálně prohlídky nedělají. A tak jsem se alespoň nadechl hezké panoramy Tokia , která z místa je.
Odpoledne jsem se pak vydal k nejrušnější křižovatce světa – Shibuya. Tato křižovatka je známá svým chaotickým provozem a obrovským množstvím lidí, kteří se zde každodenně pohybují. Objevila se v několika filmech. Známá například pro známý,,Tokyo grift .
Nedaleko křižovatky se pak nachází socha psa Hachiko, který se stal symbolem věrnosti a oddanosti. Čekal zde totíž na svého pána ještě dlouho po jeho smrti. O dojemném příběhu byl natočen také známý film. Pro autentičnost jsem se vydal i nahoru nad křižovatku do jednoho z nejznámějších Starbucksů a i kávička se už hodila.
Večer jsem navštívil elektronickou čtvrť Akihabara, která je rájem pro milovníky technologií a anime. Obchody plné elektroniky, herních konzolí......
Japonci milují kreslené postavičky anime, hry, hraní, hazard, vytahování kuliček či plyšáků z automatu atak dále. Anime atak dále je pak v Japonsku všudepřítomné. Jezdí vlaky s kreslenými postavičkami, autobusy, uvidíte je například i na zastávkách. Například turistická trať směrem k jezeru kawaguchiko je obklopena mnohými animacemi z kreslené pohádky mašinka Tomáš.
Večer jsem si pak skočil do místní jídelny na chutný Ramen. Když jsem se pozdě večer ubytoval na hotel blíže v centru , byl jsem unavený, ale naplněný nezapomenutelnými zážitky. První den v Japonsku byl úžasný a já se těšil na další dobrodružství, která mě čekají.
______________ informace pro turisty___ jak moc to bylo složité......? Nebylo! Avšak zde je několik rad!
Japonci jsou velmi milí a pohostinní lidé, kteří si potrpí na zdvořilost a respekt k ostatním. Turisté by měli být připraveni na to, že většina Japonců nemluví anglicky, a proto je dobré mít nainstalovanou offline aplikaci překladače. Japonci jsou také velmi hrdí na svou kulturu a tradice, takže je důležité respektovat místní zvyky a etiketu.
Turisté by si měli dávat pozor na několik věcí:
- **Odpadky**: V Japonsku je velmi málo veřejných odpadkových košů, takže je dobré mít s sebou tašku na odpadky a vyhazovat je až v hotelu nebo v určených místech.
- **Hluk**: Japonci si cení ticha a klidu, zejména v dopravních prostředcích a veřejných prostorech. Je důležité mluvit tiše a vyhýbat se hlasitým rozhovorům.
- **Boty**: Při vstupu do domů, chrámů a některých restaurací je nutné si sundat boty. Vždy sledujte, zda je u vchodu místo na boty nebo pantofle.
*Suica karta je předplacená karta pro městskou dopravu v Japonsku, kterou lze použít i v obchodech a automatech. Je to obdoba platební karty. Zde však využívána častěji.
Japonci jsou pak velmi milí a pohostinní lidé, kteří si potrpí na zdvořilost a respekt k ostatním.
2. Den v Japonsku výlet k hoře Fudži
**11.1.**
Dnes jsem měl další úžasný den plný dobrodružství! 🌄Vypravil jsem se k hoře Fuji, která je známá pro svůj sněhobílý ,, kopeček " na vrchu.
Tento den jsem naplánoval v termínu hezkého počasí, které vyšlo opravdu kouzelně, hora je jinak známá tím , že jsou často kolem ní mraky. Mě se to tak povedlo téměř jako z turistického průvodce 🙈📸📷📸
Ale teď zas hezky na začátek. ...
Vstával jsem v 6 ráno a vyrazil vlakem z Tokia. Po dvou přestupech přes Otsuki jsem dorazil do Kawaguchika. Celková cena za vlakové jízdenky byla přibližně 3,500 JPY (asi 22 EUR). 🚆, ale vyplatila se.
Budete-li chtít v Japonsku cestovat více dní možná se vám vyplatí tzv. Japan Rail Pass. Ušetříte tím spoustu peněz na vlakových jízdenkách, je si to vždy třeba pohlídat předem, existují různé varianty JR passů pro danou oblast nebo celé Japonsko.
Od Stanice kawaguchiko jsem se pak vydal pěšky k jezeru Kawaguchi, kde jsem si užil krásné výhledy a klidnou atmosféru. 🚶♂️ Kolem jezera pak jezdí 3 linky turistických autobusů a po jezeře lze přeplout lodí. Jaké vyzkoušíte, nebo strávíte -li v oblasti více dní je čistě na vašem zvážení.
Kdo by chtěl místo navštívit Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv, protože budete nejspíš dost chodit jako já .
Před polednem jsem se pak ještě rozhodl pro jízdu lanovkou, která mě zavedla na úžasné místo s panoramatickým výhledem na horu Fuji. Cena za lanovku byla 1000 JPY pro zpáteční jízdenku (asi 5 EUR). 🏔️ Koupil jsem si také tričko s motivem Fuji jako suvenýr za cca 3000 JPY . 👕
Suvenýry jsou totíž skvělým způsobem, jak si uchovat vzpomínky na cestu. V obchodech kolem jezera najdeme spoustu zajímavých věcí.
Odpoledne jsem navštívil i nedaleký Highland Park, kde jsem si užil jízdu na horské dráze s výhledem na majestátní horu Fuji. Vstupné do parku bylo 6,000 JPY (asi 38 EUR). 🎢
Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, Highland Park je pro vás to pravé místo. Doporučuji si koupit vstupenky předem online, abyste se vyhnuli frontám. K highlandu pak přejedete jednu stanici vlakem a vystoupíte přímo u brány parku.
K večeru jsem se pak vrátil zpět do Tokia 🚄
**ZOO Tokio a UENO PARK **
Při neděli jsem dal více odpočinkový den a navštívil ZOO, park UENO a Japonský onsen! Neboli horké prameny!
Začal jsem svůj den v krásném parku Ueno, který je jedním z největších a nejstarších parků v Tokiu. Park je ideální pro procházky, pikniky a obdivování přírody. V parku se nachází také slavná Ueno Zoo, kde jsem měl možnost vidět mnoho úžasných zvířat, včetně pandy velké!
Panda velká je jedním z největších lákadel zoo. Tyto roztomilé černobílé medvědy můžete vidět v jejich speciálně upraveném výběhu. Panda velká je známá svou výraznou černobílou srstí a zavalitým tělem. Ačkoli patří do řádu masožravců, více než 99 % její stravy tvoří bambus. V Ueno Zoo můžete vidět pandy při jejich každodenních aktivitách, jako je pojídání bambusu a hraní si.
**Tipy pro případné další návštěvníky:**
- Přijďte brzy ráno, abyste se vyhnuli davům.
- Nezapomeňte si vzít fotoaparát, abyste zachytili ty nejlepší momenty.
- V zoo je také mnoho dalších zajímavých zvířat, jako jsou gorily, sloni a tygři.
**2. Obchodní centrum Dome City a Onsen LaQua 🛍️🛁
Po návštěvě zoo jsem se vydal do obchodního centra LaQua, které se nachází v Tokyo Dome City. LaQua je moderní nákupní a zábavní komplex, kde najdete širokou škálu obchodů, restaurací a atrakcí. Je to skvělé místo pro nákupy a relaxaci.
Jedním z hlavních lákadel LaQua je Onsen LaQua, což je luxusní lázeňský komplex s přírodními horkými prameny. Onsen LaQua nabízí různé druhy koupelí, sauny a relaxační zóny. Horké prameny jsou bohaté na minerály a mají blahodárné účinky na tělo i mysl. Bohužel je zde samozřejmě zákaz fotografování ( kupodivu když se zde koupe bez Plavek!) a tak vám přidám jen fotku ,,bazénku" pro představu.
**Tipy pro případné návštěvníky:**
- Vyzkoušejte různé druhy koupelí, včetně venkovních a vnitřních bazénů.
- Po koupeli si dopřejte masáž nebo relaxaci v jedné z relaxačních zón.
- Nezapomeňte navštívit některou z restaurací v LaQua a ochutnat místní speciality.
**3. Tokyo Dome Stadium a Thunder Dolphin 🎢**
Naproti obchodnímu centru LaQua se také nachází ikonický **Tokyo Dome Stadium**.
Tento multifunkční stadion je domovem baseballového týmu Yomiuri Giants a hostí také různé koncerty, sportovní události a výstavy. Tokyo Dome je známý svou obrovskou kapacitou a moderními zařízeními, což z něj činí jedno z nejvýznamnějších míst pro zábavu v Tokiu.
Kolem obchodního centra LaQua se vine vzrušující horská dráha **Thunder Dolphin**. Tato adrenalinová atrakce nabízí úchvatné výhledy na město a nezapomenutelné zážitky. Thunder Dolphin dosahuje rychlosti až 130 km/h a má několik strmých klesání a ostrých zatáček, které vás určitě nadchnou.
**Tipy pro případné další návštěvníky:**
- **Tokyo Dome Stadium:** Pokud plánujete návštěvu, zkontrolujte si program akcí předem, abyste si mohli užít některý z koncertů nebo sportovních zápasů.
- **Thunder Dolphin:** Doporučuji si zakoupit vstupenky předem, zejména během víkendů a prázdnin, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.
Tento den jsem zakončil dobrou Asijskou večeří.
Návštěva Railway Museum v Omiya a Tokyo Skytree
*13.1.*Ráno jsem vyrazil z Tokia shinkansenem do města Omiya, kde jsem navštívil úžasné Railway Museum.**
Shinkhanseny jsou chloubou Japonské železnice. Je několik typů shinkhansenů jezdících po maximální rychlosti 280-320 km/h já jel minimálně třemi spouravy.
Jízdenky je nejlepší rezervovat předem a jako turista si zakoupit JR pass. Můžete si ho poslat domů, ale fyzický pass už si musíte vyzvednout stejně v Japonsku, dále existuje několik jr passů pro oblastní nabídky. A jsou výjimky , že občas na nějaký vlak s jr passem nelze.
Muzeum oymia je jinak rájem pro všechny milovníky vlaků a shinkhansenů.
Najdete zde pět různých stanic: Rolling Stock Station, Science Station, Job Station, Future Station a History Station. Můžete si prohlédnout historické vlaky, vyzkoušet si simulátory a dozvědět se o technologii a bezpečnosti železnic. Vstupné je cca 1000 yenů pro dospělé.
**Odpoledne jsem se vrátil do Tokia a navštívil Tokyo Skytree, nejvyšší věž svého druhu ( asi 3. Nejvyšší věž) na světě s výškou 634 metrů.** Výhled z Tembo Deck ve výšce 350 metrů a Tembo Galleria ve výšce 450 metrů je naprosto ohromující. Doporučuji si koupit kombinovanou vstupenku online, která stojí kolem 3100 yenů, což je levnější než na místě. A taky máte jistotu vstupu .
Dále je možnost vychutnáte si jídlo v restauraci s panoramatickým výhledem.
# 14. ledna: Výlet do Nikkó
**Další den jsem se vydal na výlet do Nikkó, malebného města v prefektuře Tochigi, které je známé svými historickými svatyněmi a nádhernou přírodou.**
Z Tokia se sem dostanete pohodlně vlakem Tobu Limited Express, který trvá přibližně dvě hodiny. Doporučuji si zakoupit Nikko Pass, který zahrnuje zpáteční jízdenku z Tokia a slevy na mnoho atrakcí. Či jet rychlovlakem shinkhansen s přestupem na nikkó line jako jsem to udělal já, lze využít také několik expresních vlaků spacia.
**První zastávkou byla svatyně Toshogu, nádherně zdobené mauzoleum Tokugawy Ieyasu, zakladatele Tokugawského šógunátu.** Vstupné je 1300 yenů, ale rozhodně to stojí za to. Poté jsem navštívil chrám Rinnoji a svatyni Futarasan, které jsou také součástí světového dědictví UNESCO.
**Odpoledne jsem se vydal autobusem do přírody a navštívil Kegon Falls, jeden z nejkrásnějších vodopádů v Japonsku.** Vstupné je 570 yenů a výhled na padající vodu je dechberoucí. Pro milovníky turistiky doporučuji i procházku kolem jezera Chuzenji a Senjogahara Marsh, kde můžete obdivovat krásu japonské přírody.
**Předposlední den v Japonsku: poslední výlet mimo město Tokio"
** Kamakura a Velký Buddha**
Dnes jsem navštívil historické město Kamakuru, známé svou nádhernou přírodou a bohatou historií. Hned po příjezdu jsem zamířil k slavné soše Velkého Buddhy (Kamakura Daibutsu) v chrámu Kōtoku-in. Tento monumentální bronzený Buddha stojí na dvorech chrámu a je jedním z nejvýznamnějších ikon Japonska. Socha je vysoká 11,4 metrů a její výška ji tak činí druhou největší bronzenou Buddhovou sochou v zemi.
Po návštěvě Velkého Buddhy jsem se rozhodl prozkoumat okolí Kamakury. Město je plné krásných parků, Japonských zahrad a malebných cest, které vedou k dalším historickým památkám. Navštívil jsem také chrám Tsurugaoka Hachimangu, který je jedním z nejvýznamnějších šintoistických chrámů v Japonsku.
** Asakusa a Senso-ji**
Po návratu do Tokia jsem se vydal do čtvrti Asakusa, kde se nachází nejstarší buddhistický chrám v Tokiu - Senso-ji. Před vstupem do chrámu jsem prošel Nakamise-dori, dlouhou prodejní ulicí plnou tradičních japonských suvenýrů a místních specialit.
Když jsem konečně dorazil k chrámu, byl ohromen jeho velikostí a krásou. Hlavní chrámová stavba je obklopena bohatě zdobenými sochami a nápisovými desky. Před chrámem stála velká lanová brána Kaminarimon, která je symbolem Asakusy a celého Tokia.
Celý zbytek dne jsem strávil v Asakuse, prozkoumával její krásné uličky a obdivoval historické stavby. Město je plné života a energie, a je skvělým místem pro turisty, kteří chtějí poznat tradiční stránky Japonska.
* 16.1. **poslední den v Tokiu
**1. Svatyně Meiji Jingu a park Yoyogi 🌳**
Den jsem začal návštěvou krásné svatyně Meiji Jingu, která je zasvěcena císaři Meiji a císařovně Shoken. Tato svatyně se nachází uprostřed rozlehlého parku Yoyogi a nabízí klidné útočiště od ruchu města. Procházka mezi obrovskými stromy a tradičními torii branami byla opravdu osvěžující.
**2. Harajuku a My Pig Café 🐷**
Další zastávkou byla čtvrť Harajuku kam to od meiji jingu je pěšky jen kousek, známá je svými módními butiky a unikátními kavárnami. Já Navštívil My Pig Café, kde si můžete užít společnost roztomilých prasátek při popíjení kávy. Bylo to skvělé místo s nevšedním zážitkem
**3. Nadzemní železnice na Odaibu 🚝**
Poté jsem se projel nadzemní železnicí na umělý ostrov Odaiba. Odaiba nabízí úchvatné výhledy na Tokijský záliv a moderní architekturu. Pohled z vlaku je dechberoucí a nabízí úplně nový pohled na Tokio.
4. Tokijská socha svobody a TeamLab Borderless 🌟
Na Odaibě jsem navštívil repliku slavné Sochy svobody a futuristické muzeum TeamLab Borderless. TeamLab je interaktivní muzeum, kde se umění a technologie prolínají a vytvářejí pohlcující zážitky. Bylo fascinující procházet se mezi světelnými instalacemi a sledovat, jak se prostor mění kolem mě.
5. Tokio Tower a sushi 🍣
Když jsem se vrátil zpět do centra Tokia, prošel jsem se kolem ikonické Tokio Tower. Tato slavná věž nabízí úžasné výhledy na město, a přestože jsem nevystoupal nahoru, užíval jsem si její impozantní přítomnost. Den jsem zakončil večeří s vynikajícím sushi v jedné z místních restaurací. Čerstvé ryby a autentická japonská kuchyně byly perfektním zakončením mého dne.
Teď už mě čekala jen dlouhá cesta domů. Další jsem jsem proto vstal v 7h ráno abych byl v 11 na letišti v Naritě, tentokrát jsem si zakoupil dražší jízdné na Skylinner express. Nejprve odbavení, tentokrát v Šanghaji jen s transferem na letišti a , poté bezproblémová bezpečnostní kontrola. A už jsem seděl na kávě nedaleko odletové brány. Nástup do letadla a odlet přičemž, tentokrát byl kratší let první v 17. h jsme přistáli v Šanghaji a následovala další bezpečnostní prohlídka. Malý nákup ještě na letišti v Číně přičemž v jednom z obchůdků mi nechtěla fungovat ani karta tak jsem šel do druhého a následovala cesta na terminál k odletové bráně.
Tentokrát jsem přejížděl vlakem. Již na letišti jsem po 22. Hodině relativně dobře spal. Odlet byl naplánován asi na půl druhé v noci a následný nástup již proběhl hladce. Brzy dostáváme jako pasažéři první jídlo a já usínám. Zbudím se až někde nad Moskvou kde brzy dostáváme snídani a v 7.00 místního času přistáváme na letišti v Budapešti . Ještě den předtím jsem rezervoval jízdenku vlakem i z Budapeště z Nyugati po 9. Hodině tak aby to bylo stíhatelné. Tentokrát však s přestupem v Břeclavi i v Přerově za cca. 700 kč.
Doma jsem byl až kolem 18. Hodiny večerní řádně unavený, ale plný zážitků.
Přibližný rozpočet:
Zpáteční letenky: 16000 kč
Kapslový hostel: 2 noci 1 osoba 1600 Kč
Levný hotel Tokio :8 nocí 1 osoba (+ booking slevy) 9000 Kč
Atrakce a vstupy: cca 4000 Kč
Doprava: jr pass Tokio Wilde ( 4000 Kč+1000 Kč metro Tokio+ 3000 Kč další jízdné cca 8000 Kč
Strava: asi 6000 Kč
Doprava z/na letiště do Budapeště+ hostel Budapešť: 1600 kč
Suvenýry a další drobnosti :3000-5000 Kč
Celkem cca 49000 Kč
Líbila se ti cesta? Nechej zde komentář , názor či ohodnocení. Pro další zlepšení mých článků z cest. Avšak předem upozorňuji, že jde výhradně o osobní zájem mít zážitek někde vložený. Než se chlubit prezentací velkolepého textu a sbírat body.
Jak se ti cestopis líbil?

Petr78 procestoval 40 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 27 úžasných cestopisů.
Zobrazit profil0 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.