Přes Thajsko do Malajsie 1.část - thajské ostrovy
Náš první asijský #tripSbatůžkem skrze 2 dechberoucí státy a 8 časových pásem.
Cestopis z roku 2018 napsala v.chriss
4. 4. - 21. 4. 2018
Náš první asijský #tripSbatůžkem skrze 2 státy, 5 ostrovů a 10 tisíc kilometrů od domova .Překročili jsme 8 časových pásem, zažili 5 letů, 4 přesuny lodí a přes desítky přejezdů místní hromadnou dopravou. 24 krát jsme zabalili a vybalili a vystřídali 11 typů ubytování. Byli jsme na plážích, v džungli, na plantážích, v horách i velkoměstech. Zažili jsme 18 dní hodně aktivní dovolené a nepředstavitelného dobrodružství s hromadou adrenalinu.
A tady jsem zkusila sepsat nejzajímavější střípky z celé naší cesty...
Středa 4. 4. – Vyrážíme za dobrodružstvím.
A je to tady! Po společném obědě nás rodiče odvážejí na letiště, kde začne naše dlouho očekávané dobrodružství. Maminky schovávají obavy za úsměvem ve tváři a my se naopak těšíme jako malé děti. MY… My jsme super dvojka a tvoříme pár. Kristý, velká cestovatelka už od plenek a Dan, který se cestovatelem teprve stává.
Nedůvěřivě, nebo spíš jako nezkušení baťůžkáři si necháváme zabalit naše krosny do fólií. Slečny mi rozumí. „Hlavně ať mi moje nová stylová krosna, můj červený Mamut, nepřiletí špinavý.“ ☺ Odbavením a kontrolou procházíme hladce a už netrpělivě vyhlížíme letadlo společnosti Qatar Airways. Letenky jsme kupovali v předstihu a vyšly na průměrných 14 tisíc korun. První část letu trvá 6 hodin a krátce po půlnoci qatarského času přistáváme na moderním letišti Dauhá Hamad. Zde přečkáváme bezesnou noc v lůžkovém oddělení a po sedmé hodině ráno hurá zase do oblak. Maximálně natěšeni nasedáme do obrovského letadla, pro znalce Airbus A330-200 a vyráží směr thajský ostrov Phuket.
« 2 letenky - http://www.qatarairways.com - 29 900 Kč
Čtvrtek 5. 4. - Jsme tu!
Zdá se mi to nebo ne?! … po nekonečně dlouhém dni jsme konečně na místě! Ostrov Phuket, výchozí bod téměř většiny cestovatelů, kteří dále pokračují na dobrodružnou cestu skrz thajské ostrovy. ☼
Po klidném získání cestovního víza a výměně všech našich dolarů za thajské bathy, chytáme hned před vchodem taxi. Podle nás ideální volba pro nejrychlejší dosažení vytouženého cíle – jídlo, bazén a bohužel i postel! Pro první noc volíme trochu exkluzivnější hotel Cape Sienna, který se nachází v oblasti Kamala Beach. Údajně jedna z mnoha krásných a známých plážových oblastí na západě Phuketu. Velice moderní a luxusně vybavený hotel, ale to si povíme ráno. Ve tmě toho moc nevidíme. ☺ U bazénu zhltneme Pad Thai č. 1 a o hodinku později padáme únavou.
« 1 noc- Cape Sienna Gourmet Hotel & Villas -3 347 Kč (THB 4 635) se snídaní
Pátek 6.4. - Busem skrz Phuket.
Snídaně se podávají v otevřené restauraci kolem bazénu s výhledem přímo na východ slunce. Obloha je tu po ránu lehce zatažená a slunce za horami. Ovšem snídaně v tomto hotelu je velkolepá, možná i lepší než východ slunce! A určitě i lepší než pláž, která je pár minut pod resortem. Tohle rozhodně není to, co hledáme a po čem v Thajsku toužíme. Dlouhá malinko nudná pláž, bez průzračného moře plného vln a příjemného písku. Nicméně, jak jsem jíž psala, Phuket je pro nás pouze výchozím bodem. Jedno pozitivum tato pláž přeci jen měla. Thajská masáž! Ta první, celotělová masáž za pár báthů přímo na ulici. Bylo to boží a vy si tuhle příjemnou záležitost nenechte ujít na žádném místě v Thajsku! Je pozdní odpoledne a my už balíme! Vyrážíme místním beach bus z Kamala Beach do Phuket Town a dále pak až na samotný jih ostrova, konkrétně Rawai Beach. Odsud už je to kousek do přístavu, kde zítra ráno nasedneme do lodi… Který ostrov bude první? ☺
Beach busses tu jen tak nestaví. Musíte mávat a výrazně na sebe upozorňovat. A taky rychle přebíhat silnice. A to bych nebyla já, abych neuvízla na jedné straně obrovské silnice. Bez semaforů a přechodů, a pokud tam Vy neskočíte, tak nikdo nezastaví.☺ Danovi se podařilo autobus zastavit, ale já prostě ne a ne tu silnici přeběhnout. Starší Thajec za volantem toho autobusu pár minut vyčkával a posunky se mě snažil převést na druhou stranu. Po několika minutách neúspěšného manévrování se mi nakonec vydává osobně na pomoc. Hurá! Jedeme!
Po ubytování č. 2 v resortu Thai Palace a po krátkém odpočinutí ve snaze dohnat časový posun vyrážíme do ulic. Hlavní ulice vede souběžně s pláží a pěkně to tu žije. Ulice jsou plné barů, restaurací a také ladyboys. Zmalovaní chlapci v roli ženy Vás tu budou lákat svým zpěvem, sexappealem a povykovat vtipné narážky. Žádná nabídka přímo pro nás dva naštěstí nepřišla. ☺ Usínáme plní dojmů z premiérových přesunů s krosnou a natěšeni na zítřejší první plavbu lodí. Ostrov Ko Mook.♥
« 1 noc - Thai Palace Resort - 1 072 Kč (THB 1 485) se snídaní
Sobota 7. 4. - Magický ostrov.
Vstáváme brzy a podruhé balíme. Taxi nás veze do přístavu Rassada Pier, který je odsud zhruba 45 minut cesty. Po cestě už dopuju Dana kinedrylem a připravuji dvě cestovní žvýkačky. Lodičky mu nikdy dobře nedělali, tak uvidíme. Já tento adrenalin naopak miluju. Podle plánu měl být příjezd na ostrov po půl 12, tedy necelé 2,5 hodiny plavby. Překvapivě z toho byly 4 hodiny na otevřeném moři! Speadboat spíš po vlnách skákal než plul. Dan to statečně zvládl a Ko Mook už je na obzoru.
Vystupujeme na dlouhé molo, kde nás odchytl místní taxikář s nabídkou odvozu. Krosny naházel na podivný vozík přitavený k motorce a drandíme. Naše chatrč (později vysvětlím) byla na druhé straně ostrova, Charlie beach. ☼ Po deseti minutách drncavé jízdy jsme tu. Malá pláž daleko za místní vesnicí a za posledními resorty. Osamělé místo mezi skalnatými vrcholky ostrova. Po levé straně se na skále zhruba ve výšce 5 metrů nachází restaurace a zároveň recepce našeho ubytování Koyao Bungalows. Podél útesu se táhne lávka, která vede ke třem chatkám. Na recepci jsem s natěšením zaplatila dvě noci. „Vždyť tohle přeci byl sen. Jen my dva, výhled na moře a téměř soukromá pláž,“ říkám si v duchu. Dřevěná chatka ve stráni útesu s neskutečným výhledem na moře. Nic moc uklizeno a bylo zřejmé, že nějaká malá zvířátka tu prostě budou. Vybalili jsme pouze plavky, kameru a šli se osvěžit. Místní domácí kuchyně byla skvělá a k obědu nám opravdu bodlo.
„Přesně tohle byl přeci můj sen. Jen my dva, výhled na moře a téměř soukromá pláž,“ říkám si v duchu.
Vystupujeme na dlouhé molo, kde nás odchytl místní taxikář s nabídkou odvozu. Krosny naházel na podivný vozík přitavený k motorce a drandíme. Naše chatrč (později vysvětlím) byla na druhé straně ostrova, Charlie beach. ☼ Po deseti minutách drncavé jízdy jsme tu. Malá pláž daleko za místní vesnicí a za posledními resorty. Osamělé místo mezi skalnatými vrcholky ostrova. Po levé straně se na skále zhruba ve výšce 5 metrů nachází restaurace a zároveň recepce našeho ubytování Koyao Bungalows. Podél útesu se táhne lávka, která vede ke třem chatkám. Na recepci jsem s natěšením zaplatila dvě noci. „Vždyť tohle přeci byl sen. Jen my dva, výhled na moře a téměř soukromá pláž,“ říkám si v duchu. Dřevěná chatka ve stráni útesu s neskutečným výhledem na moře. Nic moc uklizeno a bylo zřejmé, že nějaká malá zvířátka tu prostě budou. Vybalili jsme pouze plavky, kameru a šli se osvěžit. Místní domácí kuchyně byla skvělá a k obědu nám opravdu bodlo.
Zbytek dne jsme strávili na pláži a užívali krásného, ale zvláštního místa. Můžete si zde zapůjčit i kajaky a prozkoumat zátoky po obou stranách pláže. Tak jako jsme to udělali my. Při chvilkách odpočinku stále nemohu přijít na to, co je tu tak zvláštní. Opravdu nádherné místo a přitom zvláštní energie visela ve vzduchu. Přisuzovali jsme to našemu šokování z tak osamoceného a magického místa.
« 2 noci - Koyao Bungalows - 2022 Kč (THB 2800) se snídaní
Neděle 8. 4. - Druhá strana ostrova.
Ko Mook je opravdu krásný a zatím ne-turistický ostrov. Zážitky znaší předešlé noci by zkušenější cestovatelé stoprocentně nerozhodili. Nějaký ten pavouk je tu klasika, ale my asi přeci jen nebudeme úplně typy na thajskou noc pod širákem. ☺
Doporučuji si tu půjčit skútr a vyrazit na průzkum celého ostrova. Orientace je tu celkem snadná. Vede tu jedna hlavní silnice, tedy spíše panelová cesta s několika křižovatkami. Naše předchozí zkušenosti se skútrem byly nulové. Takže jsme dali 10 minut tréninku a pak jsme vyrazili. ☺ Projeli jsme končiny ostrova, kde se nacházeli už pouze domorodci. Nemusíte se bát jsou vřelí, mile Vás pozdraví a nechají se i vyfotit. Našim cílem bylo najít místo pro dnešní noc. Prošli jsme křížem krážem pohodové místo - pláž Ao Panka na východní straně ostrova a optali se na nocleh. Balíme a na jednu noc se ještě přesouváme do Pawapi resortu. Kde z postele koukáme přímo na moře, trochu kýčovité, ale nevadí. Zažíváme zde tu nejlepší masáž z celého Thajska.
« 1 noc - Pawapi resort - 2300 Kč (THB 3100) se snídaní
⸙ Pokud hledáte malý ostrůvek s autentickým pohledem na běžný thajský život. Ostrov bez kanalizace, rozvodu pitné vody a celkově chudší oblast. Kde najdete milé domorodce a to pravé jídlo z jejich úžasné kuchyně. Je to právě magický ostrov Ko Mook, někde uváděno i Ko Muk. Pro dobrodruhy doporučujeme západní část, pro romantiky spíše tu východní!
Pondělí 9. 4. - Diamant mezi ostrovy
Čas je neúprosný a plánů ještě hodně. Opouštíme tajuplný Mook a vydáváme se dál Andamanským mořem, směrem k Malajsii. Čekají nás opět zhruba 2 hodinky plavby speedboat na ostrov Ko Lipe. Až překvapivě měla loď zpoždění pouze 45 minut. Pan kapitán se s námi moc nemazlil a téměř celou jízdu skákal plnou rychlostí přes vlny na otevřeném moři. Pocitově asi jako na horské dráze. Adrenalin vylítl na maximum všem přítomným i Danovi, který byl opět pod vlivem kinedrylu. ☺ Celá banda přijíždíme na ostrov úplně durch od slané vody. Blížíme se k hlavní pláži ostrova, Pattaya beach a to co vidíme, je neskutečné. Absolutně skvostně modré a průzračné moře s bílým jemným pískem. Slast pro oči i duši. Objednáváme taxi a vyrážíme na druhou stranu ostrova, Sunrise beach. Ubytování v Lipe Beach Resortu máme rezervované přes booking.com a vedle jsme rozhodně nesáhli.
Nádhera! Dokonalé místo. Pár set metrů vlevo podél pláže najdete až kýčovitě romantický výběžek z naplaveného písku. Přesně ten, co jsem doposud vídala pouze na fotkách a nevěřila, že tohle místo někde existuje. A ono existuje! Nezbývalo, než si tu sednou a vychutnávat blížící se západ slunce.
« 3 noci - Lipe Beach Resort- 4027 Kč (THB 5 577) se snídaní
„Kýčovitě romantický výběžek z naplaveného písku. Přesně ten, co jsem doposud vídala pouze na fotkách a nevěřila, že tohle místo někde existuje! “
Úterý 10. 4. - Den plný Pad Thai
První noc v chatce č. 3 byla úspěšná. Až na vedro nás nic nebudilo, ani neotravovalo. Po snídani v našem resortu vyrážíme na vůbec naší první asijskou opalovačku. Na to jak krásný ostrov to je, žádné ohromné davy lidí zatím nepotkáváme. Což je super a přisuzuji to konci hlavní sezóny.
Dopoledne jsme vyrazili na průzkum dalších částí ostrova. Byly z toho nakonec slušné 4 hodinky procházení a spálení se nám nevyhnulo. Faktory s sebou! Ko Lipe má celkem 3 základní, panelové cesty vedoucí ke třem plážím. Není tedy těžké se tu zorientovat a pešky vše prozkoumat. Uprostřed ostrova je jedna hlavní třída, tzv. The Walking street na které najdete spoustu krámečků, restaurací a také stánky s tradičními jídly. Usedáme tu na zem a objednáváme si Pad Thai přímo z ulice! Vím, že jsem psala už několikrát, že předešle Pad Thai bylo vynikající. Ale tohle opravdu bylo nejlepší a potvrzuji to i teď, na konci dovolené. Hledejte staršího pána spaní, která má obrovskou WOK pánev a v ní vaří zázraky. Po cestě spadne pár kapek deště a než dojdeme k naší chatce, přižene se obrovská bouře. Od ostrova Ko Turatao se ženou tmavě modré až černé mraky a já už si samozřejmě představuji katastrofické scénáře. Docela silný vítr, velká průtrž a ohromné dunění se přehnalo a zhruba do půl hodiny bylo po všem. Naštěstí. ☺ Večer se opět vracíme do centra ostrova, kde to opravdu žije. Procházíme rušnou hlavní třídou a pochutnávám si na místních specialitkách.
Středa 11. 4. - Enjoying life
Celé dopoledne se poflakujeme a užíváme si nádherně čisté moře. Na oběd se s láskou a chutí vracíme k našemu místnímu dědečkovi a jeho úžasnému jídlu. Jídlo tady stojí v přepočtu 10 Kč! Porce jsou menší a tak si dáváme rovnou dvojitý nášup. Na hlavní třídě najdete opravdu vše potřebné. Od lékáren, přes kavárny, banku s bankomatem, poštu i luxusní restaurace. My potřebujeme zařídit přesun na zítřejší den a tak hledáme vhodnou agenturu. Ale vesměs jsou všechny stejné a mají podobné nabídky i srovnatelné ceny. Kupujeme lístky na náš další, vřadě čtvrtý přesun. Kam se vydáme dál?!
Opalování už dnes bylo dost a projížďka kajakem na nedaleký ostrůvek byl fajn nápad. Kajaky i jiné věci půjčíte hned vedle resortu. Akorát chtějí většinou pár báthů zálohu. Bereme s sebou brýle na potápění a po chvilce pádlování přijíždíme k malinkatému ostrůvku. Máme v plánu tu obhlédnout doporučené korály. Zhruba 5 metrů od útesu mě do lýtka kouše nějaká potvora a já jako největší hysterka běžím na břeh. O kus dál už prý nic neštípe, ale toto tvrzení mě nepřesvědčilo! Večeři a velký chlazený Chang jsme si dali na rozloučenou v našem rezortu a při západu slunce si užíváme prozatím poslední chvilky v Thajsku.
Čtvrtek 12. 4. - Hurá do Malajsie!
Proč poslední chvilky a proč prozatím?
Poslední protože vyrážíme dál do světa a rozhodli jsme se pokračovat do Malajsie! A prozatím? Protože do Thajska se ještě určitě někdy moc rádi vrátíme!
Taxi nás odváží přímo před imigrační. Kde nám po krátkém čekání ve frontě přidělili víza. Pasy si nechají a vrátí nám je prý na lodi. No není to úplně příjemný pocit, nicméně nic jiného nám nezbývá. Zbývá hodinka do odjezdu směr Malajsie a známý poloostrov Langkawi. V klidu si vychutnáváme poslední drink na tak skvostném místě. Ferry kotví pár metrů od pláže, takže přesun je jasný a to pomocí typické thajské Long Tail. Pro citlivé žaludky nic příjemného, tísnilo se nás tam dost a každou chvílí to hrozilo překlopením. Postupně jsme se všichni dostali na ferry a jedeme! Po vyplutí následovalo rozdání pasů a loď se pomalu, ale jistě rozjela na plné obrátky…
⸙ Ko Lipe je podobně malý ostrov jako byl nás předchozí Ko Mook. Avšak už je mnohem známější a také rušnější. Turistický ruch je tu na vyšší úrovni a zákoutí, kde budete pouze sami, tu jen stěží najdete. Pokud nejste vyloženě samotáři, zařaďte si tento úchvatný ostrůvek do svého itineráře. Nebudete litovat!
! Všem rýpálkům přeji pevné nervy při čtení MÉHO, vlastního prvního cestopisu. Napsaného mým slovem, stylem a v aktuálním rozpoložení Sepsání našich vlastních zážitků, hromady zkušeností, ponaučení a celkově toho nejlepšího dobrodružství.
Pokračuj na 2. díl --- ‣ https://www.cestujlevne.com/cest...a-skrz-667
Jak se ti cestopis líbil?
v.chriss procestovala 16 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 5 lety a napsala pro tebe 2 úžasné cestopisy.
Zobrazit profil12 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.
Já v cestopisech tohoto typu hledám hlavně dojmy z konkrétního místa, ráda se podívám na fotky, kolik tam bylo lidí atd., takže za mě v pohodě. Na naší první cestě do Asie jsme jeli trasu Ko Lanta - Ko Lipe - Langkawi. Jsem strašně ráda, že jsme zařadili Ko Lipe, ta voda tam byla prostě neskutečná, a to jinde na netu to lidi hanili, jak je to přeturizované apod. No, byli jsme tam o Vánocích a na onom výběžku jsme byli přes den v podstatě sami.
Já v cestopisech tohoto typu hledám hlavně dojmy z konkrétního místa, ráda se podívám na fotky, kolik tam bylo lidí atd., takže za mě v pohodě. Na naší první cestě do Asie jsme jeli trasu Ko Lanta - Ko Lipe - Langkawi. Jsem strašně ráda, že jsme zařadili Ko Lipe, ta voda tam byla prostě neskutečná, a to jinde na netu to lidi hanili, jak je to přeturizované apod. No, byli jsme tam o Vánocích a na onom výběžku jsme byli přes den v podstatě sami.
Samotný cestopis je fajn, jen to označení "velká cestovatelka" mi sem úplně nesedí..
Samotný cestopis je fajn, jen to označení "velká cestovatelka" mi sem úplně nesedí..
Díky moc za přínosný příspěvek.
Levon Ter-Ghazaryan
Díky moc za přínosný příspěvek.
Levon Ter-Ghazaryan
Nač ta přísnost :)
Neberte autorce nadšení do psaní. Kdo chce, tak si praktické relevantnější informace poskládá z několika různých zdrojů .
Nač ta přísnost :)
Neberte autorce nadšení do psaní. Kdo chce, tak si praktické relevantnější informace poskládá z několika různých zdrojů .
Nadšení se meze nekladou, mně to připomnělo moji první Asii, kdy jsem sice měla jen příruční zavazadlo, ale v něm spoustu zbytečností. Krosna je úplně mimo mé chápání a to omotávání igelitem - to ani nejde komentovat.
Dnes se dokážu na 3 týdny sbalit do 4 kg, nic víc tam člověk vlastně nepotřebuje.
A doprava je tam ideální skútry - je to velmi levné a máš svobodu pohybu.
Nadšení se meze nekladou, mně to připomnělo moji první Asii, kdy jsem sice měla jen příruční zavazadlo, ale v něm spoustu zbytečností. Krosna je úplně mimo mé chápání a to omotávání igelitem - to ani nejde komentovat.
Dnes se dokážu na 3 týdny sbalit do 4 kg, nic víc tam člověk vlastně nepotřebuje.
A doprava je tam ideální skútry - je to velmi levné a máš svobodu pohybu.
Přečetl jsem cestopis celý. Autorka na mě dělá sympatický dojem, líbí se mi text bez pravopisných chyb a překlepů.
Co se informační hodnoty týče, je cestopis k ničemu, ostatním čtenářům naopak doporučuji, aby se jím rozhodně neřídili. Je vidět, že autorka ani její partner nemají s cestováním žádné zkušenosti, a to s cestováním celkově, nejen do Thajska.
- Koupit si tři čtvrtě roku dopředu letenky do Thajska mimo hlavní sezónu za 15 tisíc, s čekáním přes noc na letišti, těžko si představit méně výhodnou nabídku.
- Proč jet z letiště do Kamala Beach, tam jenom přespat a druhý den ráno se přesouvat na Rawai, místo aby člověk jel z letiště rovnou na Rawai a ušetřil tak spoustu času, který může strávit třeba na pláži?
- "Taxi nás odváží přímo před imigrační. Kde nám po krátkém čekání ve frontě přidělili víza" nechápu o jakých vízech je řeč, Thajsko i Malajsie jsou pro Čechy země bez vízové povinnosti.
- "přesun je jasný a to pomocí typické thajské Long Tail. Pro citlivé žaludky nic příjemného, tísnilo se nás tam dost a každou chvílí to hrozilo překlopením. " Proč to drama? Vždyť ferry kotví nějakých sto metrů od břehu a cesta člunem trvá sotva tři minuty.
atd....
Přečetl jsem cestopis celý. Autorka na mě dělá sympatický dojem, líbí se mi text bez pravopisných chyb a překlepů.
Co se informační hodnoty týče, je cestopis k ničemu, ostatním čtenářům naopak doporučuji, aby se jím rozhodně neřídili. Je vidět, že autorka ani její partner nemají s cestováním žádné zkušenosti, a to s cestováním celkově, nejen do Thajska.
- Koupit si tři čtvrtě roku dopředu letenky do Thajska mimo hlavní sezónu za 15 tisíc, s čekáním přes noc na letišti, těžko si představit méně výhodnou nabídku.
- Proč jet z letiště do Kamala Beach, tam jenom přespat a druhý den ráno se přesouvat na Rawai, místo aby člověk jel z letiště rovnou na Rawai a ušetřil tak spoustu času, který může strávit třeba na pláži?
- "Taxi nás odváží přímo před imigrační. Kde nám po krátkém čekání ve frontě přidělili víza" nechápu o jakých vízech je řeč, Thajsko i Malajsie jsou pro Čechy země bez vízové povinnosti.
- "přesun je jasný a to pomocí typické thajské Long Tail. Pro citlivé žaludky nic příjemného, tísnilo se nás tam dost a každou chvílí to hrozilo překlopením. " Proč to drama? Vždyť ferry kotví nějakých sto metrů od břehu a cesta člunem trvá sotva tři minuty.
atd....
Tak tak. Je to pěkně napsaný cestopis vhodný pro naprosté začátečníky, kteří nehledí na korunu :-)
Jinak snad bych jen podotkl, že téměř v každé chatce v Asii něco běhá v noci po střeše nebo aspon gekoni po stropě. Pokud nelezou švábi po zemi v počtu větším než malém, opice po střeše ve stejném počtu, je to v pohodě a určitě bych kvůli tomu neměnil chatku. Ten výhled z ní je k nezaplacení.
Tak tak. Je to pěkně napsaný cestopis vhodný pro naprosté začátečníky, kteří nehledí na korunu :-)
Jinak snad bych jen podotkl, že téměř v každé chatce v Asii něco běhá v noci po střeše nebo aspon gekoni po stropě. Pokud nelezou švábi po zemi v počtu větším než malém, opice po střeše ve stejném počtu, je to v pohodě a určitě bych kvůli tomu neměnil chatku. Ten výhled z ní je k nezaplacení.
Informacni hodnotu ma, i kdyz nektere veci neni dobre nasledovat (a par pravopisnych chyb a preklepu tam je, ale malo a taky chvalim styl). Trochu ironicky ale zminim, ze me pobavila tato veta:
" Ostrov Phuket, výchozí bod téměř většiny cestovatelů, kteří dále pokračují na dobrodružnou cestu skrz thajské ostrovy."
Informacni hodnotu ma, i kdyz nektere veci neni dobre nasledovat (a par pravopisnych chyb a preklepu tam je, ale malo a taky chvalim styl). Trochu ironicky ale zminim, ze me pobavila tato veta:
" Ostrov Phuket, výchozí bod téměř většiny cestovatelů, kteří dále pokračují na dobrodružnou cestu skrz thajské ostrovy."
Já byl při čtení spokojen. Díky :-)
Já byl při čtení spokojen. Díky :-)